تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 2 نوامبر 2023 - 21:41
966 بازدید
کد خبر : 3423

بهترین فیلم های کمدی و طنز از نظر IMDB

بهترین فیلم های کمدی و طنز از نظر IMDB

از همان زمان های نخستین ایجاد شدن سینما با ‌عنوان پدیده ‌ای نو ظهور و جدید ، فیلم ‌های ژانر کمدی به نمایش گذاشته می شده اند ؛ لذا می‌ توان ژانر کمدی را جزو ژانرهای نخستین فیلم‌های سینمایی به حساب آورد. البته همه فیلم ‌های این ژانر به یک اندازه خنده ‌دار نبوده‌اند و

از همان زمان های نخستین ایجاد شدن سینما با ‌عنوان پدیده ‌ای نو ظهور و جدید ، فیلم ‌های ژانر کمدی به نمایش گذاشته می شده اند ؛ لذا می‌ توان ژانر کمدی را جزو ژانرهای نخستین فیلم‌های سینمایی به حساب آورد. البته همه فیلم ‌های این ژانر به یک اندازه خنده ‌دار نبوده‌اند و فقط تعداد محدودی از آنان قادرشده اند تا در گذر زمان ارزش‌ ها و محبوبیت خود را حفظ نمایند؛ این ‌ها در حقیقت فیلم‌ هایی می باشند که کما ‌بیش می‌ توان به آنان لقب بهترین فیلم های کمدی جهان را داد.

در حقیقت جملات خنده‌دار و شوخی‌های برخی از همین فیلم‌ها ، آنچنان خوب می باشد که می‌ توان بدین ترتیب از قدیمی بودن آنان چشم‌ پوشی نمود و از تماشا نمودن آنان لذت کافی را برد. برخی از همین فیلم‌ها نیز تقریبا در طی چندین سال اخیر اکران شده‌ و بدین ترتیب جدید تر می باشند ؛  اما به نظر می‌ آید که تا مدت‌ های زیاد می توانند تا تماشاگران و هواداران خود را داشته باشند. در ادمه همین مطلب قصد داریم تا شما را با جند تن از بهترین فیلم های کمدی و طنز از نظر سایت معتبر و معروف IMDB آشنا نماییم .

فیلم سینمایی National Lampoon’s Animal House

امتیاز : 7.5

درست است که  مدت نسبتا زیادی از نخستین اکران این فیلم می‌گذرد ؛ ولی چیزی از ارزش‌ های این فیلم کم نگشته است. در حقیقت داستان این فیلم روایت ‌گر مسائلی می باشد که در بین دو انجمن برادری در کالج ساختگی فابر رخ می دهد. شخصیت لری (با بازی در خشان توماس هالس) و نیز شخصیت کنت ( با بازی استیون فرست ) ، اخیرا به این کالج وارد شده ‌اند و بعد از اینکه از سمت اعضای پرافاده انجمن برادری اُمگا تتا پی رد می گردند و با عضویت‌ آنان مخالفت به عمل می آید ؛  وارد انجمن برادری دلتا تائو چی می‌ گردند ؛ همان انجمنی که اعضایش به عیاشی و مصرف بیش از اندازه مشروبات الکلی مشهور می باشند.

البته از زاویه ای نیز رفتار اجتماع‌ ستیزانه اعضای این انجمن ، با توجه به رفتار سرکوبگرانه مدیران این کالج و فضای بدون ‌نشاطی که حاصل کرده اند ؛  تا حدودی موجه به نظر می آید ؛ درست است که نمی‌توان رفتارهای اعضای انجمن دلتا را ستود و یا از آنان تعریف نمود ؛ اما عقیده و هدفی که نماینده آن می بودند ؛ در حقیقت ستودنی بود و همین مورد نیز موجب گردید تا بعد ها عده بسیار زیادی با الهام گیری از فیلم ، دنبال کننده این عقیده و هدف بشوند. افزون بر این ، این فیلم در حقیقت آغازگر نوعی بخصوص از فیلم‌ های طنز و کمدی به حساب می آمد که روند ساخت آنا تا بدین روز امتداد یافته است. به علاوه اینکه در این فیلماز بازی خنده ‌دار و فوق‌العاده جان بلوشی نیز نمی ‌شود به سادگی رد شد.

همچنین بخوانید : معرفی بهترین انیمیشن های ۲۰۲۱ اکران و دوبله شده

فیلم سینمایی What We Do in the Shadows

امتیاز : 8.5

این فیلم زیبا در سال ۲۰۱۴ میلادی به روی پرده سینما ها رفت. بهره گیری متعادل و متناسب از وحشت و کمدی در کنار هم به‌ هیچ وجه عمل آسانی نمی باشد ؛  اما با این حال تایکا وای ‌تیتی و جامین کلمنت ، که با همکاری یکدیگر نویسندگی و کارگردانی این فیلم را بر عهده داشته ‌اند ؛ به ‌خوبی قادر شده اند تا از پس این کار بر بیایند. در اصل داستان هوشمندانه این کمدی در ارتباط با چندین خون ‌آشام می باشد که هر یک در حقیقت به دوره ‌ای مخصوص در تاریخ دارای تعلق می باشند و از قضای برامده ، هم اکنون با همدیگر هم‌ اتاقی گشته ‌اند و سعی بر این دارند تا خود را را با شرایط زندگی در قرن بیست و یک سازگار نمایند . در حقیقت غریبگی این خون‌ آشام ‌ها و هیولاها با زندگی در عصر نو ، همراه با قتل‌ های آمیخته شده به حس شوخ‌ طبعی ، باعث بوجود آمدن فضای کمیک و بسیار خنده ‌داری در فیلم شده اند که در حقیقت از جمله دلایل جذابیت آن می باشند.

back2-5 بهترین فیلم های کمدی و طنز از نظر IMDB

فیلم سینمایی Shaun of the Dead

امتیاز : 7.9

این فیلم حقیقتا در سال ۲۰۰۴ میلادی و با کارگردانی ادگار رایت بر روی پرده نقره ای رفت. شخصیت شان ( با نقش آفرینی سایمون پگ ) ، ضروری است تا در طول یک روز کامل ، با همه مشکلات عاطفی زندگی‌ خود کنار آید و در حقیقت فکری به حال آنان نماید. این مورد در حالی می باشد که انسان ‌ها به زامبی تبدیل گشته ‌اند و در اصل فرا رسیدن آخرالزمان و نابود شدن جهان ،  نزدیک می باشد. در ادامه شخصیت شان با ناپدری ‌خود کنار می‌ آید ؛ با مادر خود آشتی می نماید و در آخر نیز ثابت می نماید که جوان مسئولیت ‌پذیری می باشد ؛  اما در همین لحظه می باشد که لحظاتی را تجربه می ‌نماید که در حقیقت یاد آور فیلم‌های کلاسیک ژانر وحشت می باشند و در آنان ، شان با پرتاب نمودن صفحات گرامافونی که آنچنان مورد علاقه وی نمی باشند ؛  زامبی‌ ها را از پا در می ‌آورد. در حقیقت داستان این فیلم بسیار هیجان‌ انگیز و الهام ‌بخش می باشد و به آسانی می ‌توان با آن ارتباط برقرار نمود ؛ لذا گذر زمان قادر نشده است تا از محبوبیت این فیلم در بین تماشاگران کم نماید.

همچنین بخوانید : بهترین فیلم های اکشن ۲۰۲۰ دوبله فارسی بدون سانسور

فیلم سینمایی It Happened One Night

امتیاز : 8.1

در حقیقت این فیلم در سال ۱۹۳۴ میلادی و با کارگردانی فرانک کاپرا اکران گردید. قبل از اکران ، سایر فیلم ‌ها نیز وجود داشتند که راوی مضمونی عاشقانه در قالب کمدی بودند ؛ اما با این حال ژانر کمدی عاشقانه و یا رمانتیک ، به نوعی که این روز ها مطرح می باشد ؛  بواسطه این فیلم متولد گشت. در حقیقت داستان این فیلم در ارتباط با زن جوانی ( با بازی درخشان کلودت کولبرت) با نام الی می باشد که عاشق شاهزاده ‌ای می گردد و با وجود مخالفت نمودن پدر ثروتمند خود ،  تصمیم بر این می گیرد تا با او ازدواج نماید. الی در ادامه از خانه پدر خود فرار می نماید و در طول سفر خود به منظور ملاقات نمودن با شاهزاده ، با روزنامه‌ نگاری (با نقش آفرینی کلارک گیبل) آشنا می گردد که به او توصیه می نماید چنانچه اجازه انحصاری نقل نمودن داستان الی را از او دریافت نماید ؛  به او کمک خواهد کرد تا به مقصود خود برسد ؛ وگرنه پدر او را در جریان مکان فعلی قرار خواهد داد. تقریبا در همه فیلم ، این دو شخصیت با همدیگر بحث و مجادله می نمایند و در آخر نیز ، متوجه می گردند که عاشق همدیگر گشته ‌اند و البته ، اندکی دیر این موضوع را می فهمند. در حقیقت این فیلم در مراسم اسکار همان سال ، موفق شد تا پنج جایزه در قسمت های مختلف بهترین فیلم ، بهترین کارگردانی ، بهترین بازیگر مرد ، بهترین بازیگر زن و بهترین فیلم ‌نامه اقتباسی از آن خود نماید .

فیلم سینمایی Blazing Saddles

امتیاز : 7.7

این فیلم در ۱۹۷۴ میلادی اکران گردید و با وجود اینکه موفق شد تا جایزه اسکار بهترین فیلم را از آن خود نماید ؛ در موقع اکران خود ، بحث ‌و حواشی های بسیاری ایجاد شد. در حقیقت داستان این فیلم در ارتباط با زندگی نخستین کلانتر سیاه ‌پوست غرب وحشی (با نقش آفرینی کلیون لیتل) می باشد. او در اصل کلانتر شهری می گردد که از انسان ‌های نژادپرستی که آنچنان وی را دوست ندارند ؛ فراوان می باشد ؛ با یان حال اما چاره ‌ای ندارد و ضروری است تا از آنان دفاع نماید. وی در ادامه مسیر خود با تفنگ دار دائم‌الخمری (با نقش آفرینی جین وایلدر) آشنا می گردد که دستیار وی می ‌شود و با کمک همدیگر، موفق می شوند تا نقشه ‌های شوم مغز متفکر باند خلاف کاری را که تصمیم بر این دارند تا مردم شهر را مجبور به ترک کردن خانه ‌های خود بکنند (برخی از افراد قصد بر این دارند تا شهر را تخریب نمایند تا امکان احداث نمودن ریل راه‌آهن موجود باشد) ؛ نقش بر آب نمایند.

همچنین بخوانید : بهترین فیلم های ایرانی سال ۹۹

فیلم سینمایی The Big Lebowski

امتیاز : 8.1

این فیلم سینمایی ،  فیلم برادران کوئن می باشد . جف بریجز ، اصلی ترین بازیگر این فیلم ، در شخصیت جف لبوفسکی بازی می‌ نماید. در حقیقت او آدم بی ‌خیال و ازهمه‌ جا بی‌ خبری می باشد که اکثر وقت خود را صرف بازی بولینگ می نماید. بعد از اینکه او به ‌موجب شباهت اسمی خود با شخصی با نام جفری لبوفسکی ( یا در اصل همان لبوفسکی بزرگ ) ، با او اشتباه گرفته می‌ گردد و به صورت اتفاقی ، درگیر نقشه ‌های توطئه ‌آمیز و آدم‌ربایی می گردد. جف لبوفسکی ، در اصل با لباس حوله‌ ای که همواره بر تن خود دارد ؛ در موقعیت ‌های گوناگونی قرار می ‌گیرد و بدین ترتیب صحنه ‌های خنده‌دار فیلم پی در پی ایجاد می شوند.

back1-5 بهترین فیلم های کمدی و طنز از نظر IMDB

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.