تاریخ انتشار : یکشنبه 16 جولای 2023 - 12:48
765 بازدید
کد خبر : 10693

مراقبت های دوران بارداری

مراقبت های دوران بارداری
گزینه های مراقبت از بارداری و زایمان بسته به محل زندگی شما، مدل های مراقبت موجود در خدمات در منطقه شما، سابقه پزشکی شما و عوامل خطر مانند وزن، سن و تجربه در دوران بارداری قبلی متفاوت است.

گزینه های مراقبت از بارداری و زایمان بسته به محل زندگی شما، مدل های مراقبت موجود در خدمات در منطقه شما، سابقه پزشکی شما و عوامل خطر مانند وزن، سن و تجربه در دوران بارداری قبلی متفاوت است.

در صورت وجود منابع، شما می توانید انتخاب کنید که چه کسی در طول بارداری از شما مراقبت می کند – ماماها، پزشک عمومی، متخصص زنان و زایمان، یا ترکیبی از متخصصان بهداشت.

در برخی موارد ممکن است بتوانید زایمان در خانه را نیز انتخاب کنید.

راهنمایی کامل برای بارداری سالم بهترین مطالب برای بارداری رادر نودی بیابید.

مراقبان بارداری، زایمان و زایمان

مراقبان در دوران بارداری، زایمان و زایمان ممکن است شامل ماماها، پزشک عمومی، متخصص زنان و زایمان یا ترکیبی از هر سه باشند. ایده خوبی است که با متخصصان مراقبت های بهداشتی، خانواده و دوستان در مورد گزینه های خود و آنچه از انواع مختلف مراقبت های بارداری در دسترس انتظار دارید صحبت کنید.

 

ماماها

ماماها آموزش و مهارت های ویژه ای در مراقبت از زنان در دوران بارداری، زایمان و زایمان دارند. آنها همچنین از نوزادان تازه متولد شده در روزها و هفته های پس از تولد مراقبت می کنند، از جمله کمک به مادر در شیردهی. ماماها می توانند مرد یا زن باشند.

 

یک ماما با شما مشورت خواهد کرد تا:

 

در دوران بارداری به شما نظارت، مراقبت و مشاوره داشته باشید

در طول تولد نوزاد از شما حمایت کند

مراقبت از شما و کودکتان در دوران بارداری، در حین زایمان و بعد از زایمان

بررسی کنید که آیا چیزی در مورد شما یا کودکتان نسبت به چیزی که “طبیعی” است تغییر کرده است یا خیر

در صورت نیاز کمک تخصصی دریافت کنید

در صورت لزوم، برخی اقدامات اضطراری را در غیاب متخصص انجام دهید.

 

 

متخصصین زنان و زایمان

متخصصان زنان و زایمان پزشکانی هستند که آموزش های تخصصی و مهارت هایی در مراقبت از مادر و نوزاد در دوران بارداری، تولد و دوره بلافاصله پس از تولد دارند. آنها متخصص در موارد زیر هستند:

متخصصان زنان و زایمان بخشی از مراقبت ها را در یک کلینیک پیش از زایمان بیمارستان دولتی انجام می دهند. بسته به بیمارستان و سطح خطر شما، اگر در زمان ملاقات شما در حال انجام وظیفه باشند، ممکن است به متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید. اگر بارداری شما پیچیده باشد یا پیچیده شود یا اگر بخواهید به عنوان یک بیمار خصوصی به متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید، احتمال بیشتری وجود دارد که به متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید.

 

پزشکان عمومی

پزشکان عمومی (یا پزشکان عمومی) پزشکانی هستند که آموزش های تخصصی در طب عمومی دارند. اگر بخواهند از زنان در دوران بارداری و زایمان مراقبت کنند، معمولاً آموزش های تکمیلی مانند دیپلم مامایی و زنان یا دوره های دیگر را می گذرانند.

 

ممکن است بخواهید با پزشک عمومی خود در مورد موارد زیر صحبت کنید:

 

علاقه و تجربه آنها در مراقبت از زایمان

این که آیا آنها برای به اشتراک گذاشتن مراقبت های بارداری یا مراقبت های زایمان در بیمارستانی که برای زایمان در آن رزرو شده اید اعتبار دارند.

مراقبت و مراقبت قبل از بارداری در دوران بارداری، زایمان و زایمان

در حالت ایده‌آل، قبل از بارداری از پزشک خود مراقبت می‌کنید تا سلامت خود را در آمادگی برای بارداری بهینه کنید و خطرات قابل پیشگیری را کاهش دهید. همچنین مراقبت از شما و کودکتان از ابتدای بارداری تا بعد از تولد بسیار مهم است. مراقبت باید شامل موارد زیر باشد:

 

ارائه پشتیبانی و اطلاعات

نظارت بر سلامت و رفاه خود و کودکتان

شناسایی نیازهای پزشکی یا شخصی خاص که ممکن است به کمک اضافی از متخصصان آموزش دیده نیاز داشته باشد.

مهم است که درباره بارداری و مراقبت از زایمان خود تصمیمات آگاهانه بگیرید. هنگام اتخاذ این تصمیمات، با متخصص زنان و زایمان، ماما یا پزشک عمومی خود صحبت کنید. برخی از گزینه‌ها ممکن است به دلایل زیر در دسترس شما نباشند:

 

سلامتی شما

سابقه پزشکی شما

هزینه های مرتبط با انواع مختلف مراقبت

چه بیمار بیمه دولتی یا خصوصی باشید

جایی که شما زندگی می کنید (برخی گزینه ها ممکن است در منطقه شما در دسترس نباشند).

به عنوان مثال، برخی از بیمارستان های روستایی مراقبت های دوران بارداری یا زایمان را ارائه نمی دهند. در چنین مواردی، برای زایمان به یک بیمارستان بزرگتر می روید و سپس از خدمات محلی ویزیت های پس از زایمان یا منزل دریافت می کنید. پزشک عمومی یا کلینیک سلامت جامعه ممکن است مراقبت های پیش از زایمان مشترک را ارائه دهد.

 

برخی از گزینه ها ممکن است برای شما مطلوب نباشند زیرا:

 

 • فرهنگ یا اعتقادات شما
 • تجربیات قبلی شما از بارداری یا تولد
 • احساسات شما در مورد انواع خاصی از مراقبت
 • شرایط زندگی شما
 • هزینه های مرتبط با انواع مختلف مراقبت

 

خواندن، یا صحبت با دوستان و خانواده در مورد تجربیات آنها می تواند مفید باشد، اما هیچ چیز نمی تواند جایگزین توصیه های فردی و خاص متخصصان مراقبت های بهداشتی شود. هر زن متفاوت است و آنچه برای یک زن مناسب است بسیاری برای دیگری مناسب نیستند.

 

نکات دیگر برای تصمیم گیری آگاهانه عبارتند از:

 

شریک یا پشتیبان خود را در تصمیم گیری خود مشارکت دهید. اگر به مراقبت های اضطراری نیاز دارید و نمی توانید خواسته های خود را بیان کنید، این امر به ویژه مهم خواهد بود.

مراقب توصیه های آنلاین از منابع نامعتبر باشید. وب‌سایت‌های مورد تأیید دولت یا آن‌هایی که توسط کالج‌های پزشکی یا سایر ارگان‌های اوج تأیید شده‌اند، قابل اعتمادترین هستند.

بسیاری از بیمارستان‌های خصوصی و متخصصین زنان و زایمان خصوصی به شما اجازه می‌دهند که «سزارین انتخابی» انجام دهید. این جایی است که شما سزارین را انتخاب می کنید، اگرچه از نظر پزشکی ضروری نیست. قبل از اینکه از پزشک متخصص زنان و زایمان خود بخواهید این روش را انجام دهد، مطمئن شوید که تمام جوانب مثبت و منفی آن را درک کرده اید.

در طول بارداری، شما زمان خواهید داشت تا با کمک مراقبان خود، تمام گزینه های خود را بررسی کنید. اگر متوجه شدید که انتخابی که انجام داده اید برای شما مناسب نیست و گزینه های مراقبت دیگری نیز وجود دارد، می توانید نظر خود را تغییر دهید.

مراقبت-های-بارداری3 مراقبت های دوران بارداری

بچه دار شدن به عنوان یک بیمار عمومی

انتخاب بچه دار شدن به عنوان یک بیمار عمومی به این معنی است:

 

شما به معاینات دوران بارداری در یک کلینیک سرپایی در بیمارستان، یا یک مرکز بهداشتی مبتنی بر جامعه یا یک پزشک عمومی معتبر توسط بیمارستان یا مراقبت های مشترک با پزشک عمومی خود مراجعه می کنید.

شما معمولاً نوزاد خود را در نزدیک ترین بیمارستان دولتی به محل زندگی خود می آورید.

بسته به سطح مراقبتی که نیاز دارید، ممکن است پزشکان یا ماماها از شما مراقبت کنند.

هنگامی که شما در حال زایمان و در حین زایمان هستید، توسط یک ماما بیمارستان که نوزاد شما را به دنیا خواهد آورد، مراقبت خواهید کرد. پزشک تنها در صورت نیاز به مراقبت های پزشکی اضافی در بدو تولد حضور خواهد داشت. شما نمی توانید ماما یا دکتری را که در زایمان شرکت می کند انتخاب کنید.

اگر پزشک در زایمان شرکت کند، مامای بیمارستان به مراقبت از شما ادامه خواهد داد.

پس از خروج از بیمارستان، یک مامای بیمارستان ممکن است یک یا دو بار در خانه شما را ملاقات کند، یا ممکن است شما به پزشک عمومی خود مراجعه کنید.

توصیه می شود 6 هفته پس از تولد نوزاد خود به پزشک عمومی مراجعه کنید. اگر پزشک عمومی ندارید، ایده خوبی است که سعی کنید قبل از بچه دار شدن، پزشکی را پیدا کنید که با آن راحت هستید.

اگر واجد شرایط هستید، Medicare هزینه های زایمان نوزاد شما را در بیمارستان دولتی پوشش می دهد.

 

بچه دار شدن به عنوان یک بیمار خصوصی

انتخاب بچه دار شدن به عنوان یک بیمار خصوصی به این معنی است:

 

معاینات قبل از زایمان شما در اتاق های مشاوره خصوصی متخصص زنان و زایمان شما یا پزشک عمومی انجام می شود – زمانی که یک متخصص زنان و زایمان را انتخاب کردید، قرار ملاقات شما احتمالا با پزشک متخصص زنان و زایمان شما یا شخص دیگری در تیم آنها در اتاق مشاوره آنها خواهد بود. بسیاری از متخصصین زنان و زایمان خصوصی، یک ماما را برای کمک به بررسی های معمول، سازماندهی آزمایش ها و اسکن ها، و دادن اطلاعات در مورد بارداری و زایمان استخدام می کنند.

شما بیمارستان خود را انتخاب می کنید – می توانید به عنوان یک بیمار خصوصی به یک بیمارستان خصوصی یا یک بیمارستان دولتی بروید.

شما متخصص زنان و زایمان خود را انتخاب می کنید – اگر متخصص زنان و زایمان خود را ندارید، می توانید با بیمارستان خصوصی مورد نظر خود تماس بگیرید و لیستی از متخصصین زنان و زایمان را که در آن بیمارستان کار می کنند بخواهید. اگر کسی را در ذهن دارید، این معمولاً تعیین می کند که برای زایمان به کدام بیمارستان خصوصی مراجعه کنید. پزشک عمومی شما می تواند ارجاع دهد.

در طول زایمان توسط ماما مراقبت می‌شوید – ماما دائماً با متخصص زنان و زایمان شما در تماس خواهد بود و به او اطلاع می‌دهد که چه زمانی برای زایمان نوزادتان باید بیاید.

شما می توانید یک ماما خصوصی انتخاب کنید.

متخصص زنان و زایمان شما در زمان تولد نوزاد شما را کمک خواهد کرد.

 

هزینه های بیمارستان خصوصی توسط شما و صندوق سلامت خصوصی شما در صورت داشتن یکی پوشش داده می شود. ممکن است برخی از هزینه‌ها را از جیب خود خارج کنید، بنابراین قبل از زایمان با صندوق سلامت خود مشورت کنید تا برای هرگونه هزینه اضافی آماده باشید.

 

بهتر است بررسی کنید که بیمه درمانی خصوصی شما پوشش کافی برای هزینه های غیرمنتظره مانند بیهوشی، تئاتر، یا یک بیمار خصوصی در یک بیمارستان خصوصی را فراهم می کند. برخی از بیمارستان‌های خصوصی پس از ترخیص، ویزیت در منزل را ارائه می‌دهند. همچنین ممکن است بخواهید با صندوق بیمه درمانی خود بررسی کنید که آیا کودک شما تحت پوشش است، در صورتی که نیاز به پذیرش در مهدکودک خاص داشته باشد.

مراقبت-های-بارداری1 مراقبت های دوران بارداری

مراقبت از بارداری

مراقبت شما در دوران بارداری (مراقبت های دوران بارداری) می تواند توسط ماما، پزشک بیمارستان، پزشک عمومی یا متخصص زنان و زایمان یا ترکیبی از این موارد ارائه شود. نوع مراقبت های دوران بارداری که دریافت می کنید به سلامت شما، خطر عوارض، محل زندگی و نوع مراقبتی که انتخاب می کنید بستگی دارد.

 

قرارهای منظم قبل از زایمان برای نظارت بر بارداری و سلامتی شما و کودکتان مهم است. این شامل سوال در مورد سلامتی شما، بررسی فشار خون و نظارت بر رشد کودک شما می شود.

 

ویزیت های دوران بارداری شما همچنین این فرصت را برای شما فراهم می کند که سؤالات خود را بپرسید و در مورد هر چیزی که ممکن است شما را آزار دهد صحبت کنید.

 

اگر بارداری شما “کم خطر” در نظر گرفته شود، 7 تا 10 مورد از این ویزیت ها را در طول دوران بارداری خود خواهید داشت. مراقبت های تخصصی بارداری برای زنانی که نیازهای اضافی دارند یا برای زنانی که حاملگی آنها در معرض خطر بیشتری است در دسترس است. در چنین مواردی تماس شما با مراقبین شما مطابق با نیازهای شما تنظیم می شود.

 

گزینه های مراقبت های دوران بارداری به طور کلی عبارتند از:

 

مراقبت های کلینیک قبل از زایمان

مراقبت های مامایی

مراقبت های پیش از زایمان مشترک

تمرین گروهی مامایی (ممایی باری)

مراقبت های مامایی تیمی

مراقبت خصوصی

در برخی از مناطق روستایی و منطقه ای ممکن است انتخاب شما به دلیل خدمات موجود محدود شود.

 

مراقبت های کلینیک عمومی قبل از زایمان

بسته به بیمارستانی که در آن حضور دارید، مراقبت های دوران بارداری شما در یک کلینیک سرپایی بیمارستان دولتی یا یک کلینیک اجتماعی انجام می شود. برای زایمان و مراقبت های بعد از زایمان (مراقبت های پس از زایمان) به همان بیمارستان مراجعه خواهید کرد. تحت این مدل مراقبت، ممکن است در هر ویزیت، ماماها و پزشکان مختلفی را ببینید.

 

مراقبت های عمومی مامایی

مراقبت های مامایی از طریق کلینیک مامایی بیمارستان دولتی ارائه می شود. شما ممکن است در طول دوران بارداری خود با همان ماما یا گروه ماماها ملاقات کنید و نوزاد شما توسط هر ماما و پزشک که در بخش زایمان مشغول به کار هستند به دنیا بیاید. اگر زودتر به خانه بروید (معمولاً ظرف 48 ساعت پس از زایمان) بسیاری از بیمارستان‌ها می‌توانند به ماما مراجعه کنند.

 

این مدل مراقبت های مامایی برای زنانی است که حاملگی سالم و کم خطری دارند. در صورت بروز هر گونه عارضه ای به متخصص زنان و زایمان در بیمارستان ارجاع داده می شوید.

 

مراقبت های پیش از زایمان مشترک

مراقبت های پیش از زایمان مشترک جایی است که متخصص مراقبت های بهداشتی منتخب شما (GP، ماما یا متخصص زنان و زایمان) با یک بیمارستان دولتی برای به اشتراک گذاشتن مراقبت های دوران بارداری شما هماهنگ می کند. تحت این مدل، شما بیشتر مراقبت های خود را از متخصص مراقبت های بهداشتی انتخابی خود دریافت خواهید کرد و فقط برای تعداد کمی ویزیت، برای زایمان یا در صورت وجود عوارض به بیمارستان مراجعه می کنید.

 

این گزینه به شما این امکان را می دهد که توسط شخصی که انتخاب می کنید و معمولاً نزدیک خانه است از شما مراقبت کند. همچنین اگر نیازهای زبانی یا فرهنگی خاصی دارید خوب است.

 

مراقبت مشترک گزینه ای است که می توانید در اکثر نقاط ویکتوریا انتخاب کنید. با این حال، در برخی مناطق روستایی، بیمارستان‌های دولتی مراقبت‌های زایمانی را ارائه می‌کنند، اما مراقبت‌های دوران بارداری را ارائه نمی‌کنند و مراقبت مشترک تنها گزینه است.

 

مراقبت مشترک معمولاً به شرح زیر عمل می کند:

 

پزشک عمومی یا ماما در دوران بارداری و بعد از زایمان از شما مراقبت می کند.

در دوران بارداری و زایمان فقط در نقاط خاصی به بیمارستان مراجعه می کنید.

ماما بیمارستان در طول زایمان و زایمان از شما مراقبت خواهد کرد.

در برخی از خدمات بهداشتی، پزشک شما در زایمان شرکت می کند. با این حال، یک مامای بیمارستانی نیز در حین تولد و پس از تولد همراه شما خواهد بود.

ماماها در بیمارستان و برخی از مراکز بهداشتی اجتماعی نیز کلاس های آموزش زایمان را ارائه می دهند.

تمرین گروهی مامایی (ممایی باری)

این مدل مراقبت جایی است که گروه کوچکی از ماماهای بیمارستان دولتی در دوران بارداری، زایمان و زایمان و دوره پس از زایمان از شما مراقبت می کنند. تحت این مدل مراقبت، بخش عمده ای از مراقبت شما توسط یک یا دو ماما به نام ماما اولیه انجام می شود.

 

این گزینه به شما این امکان را می دهد که با گروه کوچکی از ماماها آشنا شوید که آنها نیز برای زایمان و زایمان شما در آنجا حضور خواهند داشت.

 

مراقبت های مامایی تیمی

این گزینه مشابه تمرین گروهی مامایی است، فقط شامل یک تیم بزرگتر از حداکثر هشت ماما است که از شما در دوران بارداری، زایمان و زایمان و دوره پس از زایمان مراقبت می کنند. این مدل اغلب فقط در مناطق شهری موجود است.

مراقبت-های-بارداری مراقبت های دوران بارداری

مراقبت های بارداری برای زنان با نیازهای اضافی

در دوران بارداری، ممکن است به مراقبت های بیشتری نیاز داشته باشید. نیازهای شما ممکن است پزشکی، فرهنگی، اجتماعی یا عاطفی باشد. برای مثال، ممکن است نیاز داشته باشید:

 

نظارت دقیق بر شما یا کودکتان

خدمات مترجم

کمک مالی یا اقامتی

پشتیبانی خانگی

حمایت از مشکلات سلامت روان، مسائل مربوط به مواد مخدر یا وابستگی به الکل.

در این صورت، ممکن است مراقبت های بارداری خود را از کارکنان متخصص مستقر در بیمارستان یا در جامعه دریافت کنید.

 

مراقبت های تخصصی بارداری توسط بیمارستان های دولتی ارائه می شود

مهم است که هر گونه مشکل یا عارضه ای که در دوران بارداری اتفاق می افتد مراقبت شود. بیمارستان های دولتی در ویکتوریا انواع مختلفی از مراقبت های تخصصی را ارائه می دهند:

 

کلینیک های بارداری چندقلویی – برای زنان باردار که در انتظار 2 یا بیشتر نوزاد هستند، مراقبت شما توسط گروهی از متخصصین زنان و زایمان و ماماهای متخصص در حاملگی های چندقلویی مدیریت می شود.

کلینیک‌های مبتنی بر جامعه (ماهواره‌ای) – این کلینیک‌ها توسط یک بیمارستان دولتی سازماندهی می‌شوند و خدمات تخصصی و مامایی را در محل اجتماع نزدیک خانه شما ارائه می‌دهند – اغلب یک مرکز بهداشتی محلی. ماماها و پزشکان در بیمارستان استخدام می شوند و به صورت تمام وقت یا پاره وقت در کلینیک اقماری کار می کنند. مراقبت از زایمان در بیمارستان انجام می شود.

برنامه‌ها و حمایت‌های مادرانه کوری – این مراقبت‌های زایمانی مناسب فرهنگی است که به زنان بومی و جزیره‌ای تنگه تورس و نوزادانشان ارائه می‌شود. این مراقبت ممکن است به دو صورت انجام شود:

یک کارمند بهداشت مادران بومی و یک ماما، که هر دو توسط خدمات بهداشتی بومی VACCHO (سازمان بهداشت کنترل شده توسط جامعه بومیان ویکتوریا) استخدام شده اند، خدمات خود را به زنان در جامعه محلی ارائه می دهند. این مراقبت معمولاً با بیمارستان محلی مشترک است.

یک کارمند بهداشتی بومی از زنان در دوران بارداری و پس از تولد حمایت می کند و آنها را به مراقبت های بهداشتی که نیاز دارند مرتبط می کند.

کلینیک های سقط مکرر – برای زنانی که 3 یا بیشتر سقط جنین داشته اند. مراقبت های بارداری شما توسط گروهی از متخصصین زنان و زایمان و ماما که در نظارت، پیشگیری و درمان سقط مکرر متخصص هستند، مدیریت می شود.

مراقبت از زنان با عوارض مهم بارداری قبلی – مراقبت شما توسط گروهی از متخصصین زنان و زایمان و ماماها که در تشخیص، نظارت و درمان عوارض مهم بارداری متخصص هستند، مدیریت می شود.

مراقبت از زنان باردار مبتلا به دیابت – اگر دیابت دارید (اعم از بارداری یا از قبل وجود داشته)، مراقبت شما توسط گروهی از متخصصین زنان و زایمان و ماماها که متخصص دیابت هستند مدیریت می شود.

مراقبت از زنان باردار با شرایط پزشکی پیچیده – مراقبت شما توسط گروهی از متخصصین زنان و زایمان و ماماها که در بارداری های پرخطر متخصص هستند، مدیریت می شود.

مدیریت یک نوزاد متولد نشده با یک بیماری پزشکی – مراقبت شما توسط گروهی از متخصصین زنان و زایمان و ماماها که در نظارت بر نوزادان متولد نشده با شرایط پزشکی و ارائه حمایت مناسب برای شما و خانواده شما متخصص هستند، مدیریت می شود.

مراقبت از زنان باردار با زایمان طبیعی پس از سزارین (VBAC) – مراقبت برای زنان بارداری که قصد زایمان طبیعی پس از زایمان سزارین قبلی را دارند، توسط گروهی از متخصصان زنان و زایمان و ماماها که در حمایت از این نوع زایمان متخصص هستند، ارائه می شود. تولد

 

مراقبت در حین زایمان و زایمان – مراقبت در حین زایمان

مراقبت‌های حین زایمانی که دریافت می‌کنید به انتخاب‌هایی که در مورد مکان و نحوه زایمان نوزاد خود می‌کنید و اینکه چه کسی می‌خواهید در آن حضور داشته باشید، بستگی دارد.

 

شما می توانید انتخاب کنید که نوزاد خود را به دنیا بیاورید:

 

 • در بیمارستان (دولتی یا خصوصی، یا در بیمارستان دولتی به عنوان بیمار خصوصی)
 • در مرکز زایمان (در بیمارستان، دولتی یا خصوصی)
 • در خانه.

در اوایل بارداری، ممکن است مراقب دوران بارداری شما را تشویق به نوشتن برنامه زایمان کرده باشد. برنامه زایمان خلاصه ای است از آنچه که دوست دارید هنگام زایمان و زایمان اتفاق بیفتد. این شامل مواردی مانند موقعیتی که می‌خواهید زایمان کنید، چه مسکنی را ترجیح می‌دهید، از چه چیزی اجتناب می‌کنید (در صورت امکان) و چه کسی می‌خواهید در هنگام زایمان با شما باشد. این یک راه خوب برای برقراری ارتباط با ارائه دهندگان مراقبت های حین زایمان در مورد آنچه برای شما در مورد زایمان مهم است، است.

 

با این حال، کار و تحویل همیشه طبق برنامه پیش نمی روند. گاهی اوقات مداخلات پزشکی برنامه ریزی نشده برای اطمینان از ایمنی شما و زایمان سالم ضروری است. برای اطلاعات بیشتر در مورد مداخلات پزشکی در حین زایمان، به برگه اطلاعات مربوط به زایمان – مداخلات پزشکی مراجعه کنید.

 

برای اطلاعات بیشتر در مورد گزینه های تسکین درد در حین زایمان و زایمان (برای اطلاع از برنامه زایمان خود و هرگونه تغییر ذهنی که ممکن است در طول زایمان داشته باشید)، به برگه اطلاعات گزینه های تسکین درد زایمان – زایمان مراجعه کنید.

 

مراقبت های بیمارستانی

اکثر مردم ترجیح می دهند نوزاد خود را در یک بیمارستان دولتی یا خصوصی به دنیا آورند. جایی که فرزندتان را انتخاب می کنید به موقعیت مکانی، وضعیت مالی، وضعیت بیمه سلامت، انتخاب پزشک زنان و زایمان و نوع و سابقه بارداری شما بستگی دارد. همانطور که در بالا ذکر شد، گزینه های مراقبت زیادی در بیمارستان های دولتی یا خصوصی وجود دارد.

 

هر بیمارستانی را که انتخاب کنید، ماماها به شما کمک می‌کنند بفهمید چه اتفاقی می‌افتد، به شما کمک می‌کنند تا در مورد تسکین درد انتخاب کنید، و در مورد هر گونه مداخلات پزشکی و گزینه‌های مراقبت ویژه با شما صحبت کنید.

 

مدت زمانی که بعد از زایمان در بیمارستان بمانید به بیمارستان و نیازهای مراقبتی شما بستگی دارد. در یک بیمارستان دولتی، احتمالاً 24 تا 48 ساعت پس از تولد، یا 72 ساعت اگر سزارین شده اید، خواهید ماند. احتمالاً چهار روز پس از تولد در بیمارستان خصوصی خواهید ماند.

 

با این حال، هم در بیمارستان‌های دولتی و هم در بیمارستان‌های خصوصی، اگر شما و نوزادتان به این کار دست پیدا کنید، ممکن است زودتر از این به خانه بروید.

 

مراقبت از مرکز زایمان

مراقبت از مرکز زایمان در برخی از بیمارستان های دولتی و خصوصی برای زنان در دسترس است. هر مرکز زایمان متفاوت عمل می کند، اما مراقبت از آنها معمولاً بر کل خانواده متمرکز است.

 

مرکز تولد طوری طراحی شده است که بیشتر شبیه خانه به نظر برسد (بعضی از آنها تخت دو نفره و حمام اختصاصی دارند). با این حال، مانند سایر بخش‌های بیمارستان، مرکز زایمان و ماماهای آن برای رسیدگی به موارد اضطراری مجهز هستند.

 

در مرکز زایمان، تیمی از ماماها از شما مراقبت می کنند. همچنین ممکن است یک تا سه ویزیت با پزشکی که در مرکز حضور دارد داشته باشید. مراکز زایمان بر این اساس کار می کنند که بارداری و تولد رویدادهای سالم زندگی هستند و برای اکثر زنان باردار نیازی به مداخله در روند زایمان نیست. اگر در دوران بارداری یا زایمان عوارضی داشته باشید، ماما ترتیب انتقال مراقبت را برای شما خواهد داد.

 

معمولاً 24 تا 36 ساعت پس از تولد در مرکز می‌مانید و ممکن است همسر و خانواده‌تان بتوانند در کنار شما بمانند. پس از زایمان، یک ماما ممکن است یک یا دو بار در خانه شما را ملاقات کند، یا ممکن است شما به پزشک خود مراجعه کنید.

 

 

مراقبت از زایمان برنامه ریزی شده در منزل

در ویکتوریا، زنان می توانند زایمان برنامه ریزی شده را در خانه و تحت مراقبت ماماهای بیمارستان دولتی یا ماماهای خصوصی انجام دهند. زایمان در خانه می تواند گزینه ای برای زنانی باشد که سالم هستند، بارداری کم خطری دارند و دور از بیمارستان زندگی نمی کنند.

 

زایمان در خانه معمولا با یک ماما خصوصی انجام می شود. با این حال، بیمارستان‌های دولتی منتخب در ویکتوریا برنامه‌های زایمان در خانه را با بودجه عمومی ارائه می‌کنند.

برای زایمان در خانه:

مراقبت های بارداری در خانه شما یا مکانی که توسط شما و ماما انتخاب می شود ارائه می شود.

در طول زایمان و زایمان، ماما در خانه از شما مراقبت می کند.

یک ماما دوم یا یک متخصص زنان و زایمان یا پزشک عمومی ممکن است در زایمان شرکت کند.

ماما مراقبت های پس از زایمان را در خانه شما ارائه می دهد.

در صورت نیاز به انتقال به بیمارستان در حین زایمان، پزشک یا ماما می تواند با شما همراه باشد، اما کارکنان بیمارستان در مورد مراقبت شما تصمیم خواهند گرفت.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 2 در انتظار بررسی : 2 انتشار یافته : 0
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

RSS عکس های جدیدRSS ویدائوRSS مسترسئوکارلینک های مرتبطپیوندهاRSS آکادمی ایران اسکین کرRSS ایران کریر فیلیمو