تاریخ انتشار : یکشنبه 5 نوامبر 2023 - 9:41
1449 بازدید
کد خبر : 3473

بهترین کیف پول ارز دیجیتال برای ایرانیان | ضد تحریم

بهترین کیف پول ارز دیجیتال برای ایرانیان | ضد تحریم

همان‌گونه که به منظور نگهداری و حفاظت کردن از پول‌های کاغذی ، محتاج کیف پول می باشیم ؛  توصیه می گردد تا به منظور نگهداری از ارز های دیجیتال نیز کیف پول ( والت ) مناسبی تهیه گردد.  در حقیقت کیف پول ‌های بسیاری با هدف ارزهای دیجیتالی طراحی و تولید گشته ‌اند ؛ با این حال

همان‌گونه که به منظور نگهداری و حفاظت کردن از پول‌های کاغذی ، محتاج کیف پول می باشیم ؛  توصیه می گردد تا به منظور نگهداری از ارز های دیجیتال نیز کیف پول ( والت ) مناسبی تهیه گردد.  در حقیقت کیف پول ‌های بسیاری با هدف ارزهای دیجیتالی طراحی و تولید گشته ‌اند ؛ با این حال اما شاید همه آنان جوابگوی نیاز یک فرد ایرانی نباشند ؛ چراکه ایرانیان با مواردی همچون تحریم ‌ها روبرو می باشند.

امنیت در واقع مهم‌ ترین فاکتور یک کیف پول ارز دیجیتال مناسب برای یک فرد ایرانی

از آنجایی که در حفاظت کردن از ارزهای دیجیتال ، هر فردی به تنهایی مسئول دارایی خود می باشد ؛  اعتبار و امنیت کیف پول جزو اساسی ‌ترین معیار های انتخاب آن می باشد.

بدین ترتیب ما به کیف پول‌هایی احتیاج خواهیم داشت که کلیدهای خصوصی را بر روی دستگاه و یا محیط فیزیکی ذخیره نمایند تا بدین طریق ، سازندگان کیف‌ ها ، هیچگونه دسترسی ای به دارایی کاربران نداشته باشند ؛ بدین صورت خواهد بود که خطری همچون تحریم و یا بلوکه شدن دارایی دیگر وجود نخواهد داشت.

در ادامه این مطلب با نودی همراه باشید قصد داریم تا بهترین کیف پول ( والت ) های ارز دیجیتال برای ایرانیان را با محوریت ضد تحریم بودن ، معرفی کنیم :

بهترین کیف پول های ارز دیجیتال

1) کیف پول  Trust Wallet

تراست در حقیقت جزو کیف پول‌ های مطرح بیت کوین می باشد که به واسطه صرافی بزرگ بایننس توسعه می ‌یابد. این کیف پول در واقع جزو محبوب‌ترین کیف پول‌های ارز دیجیتال  و در عین حال بسیار ساده و کاربر پسند است. این نوع کیف پول در حوزه در امان ماندن دارایی کاربران خود از هک و سرقت ، اقدامات امنیتی بسیاری را لحاظ کرده است.

لازم به ذکر است که این کیف پول ، افزون بر بیت کوین ، از صد ها توکن و بیشتر از 42 کوین پشتیبانی می نماید. همچنین این کیف پول برای سیستم‌ عامل‌های اندروید و آی او اس مناسب است.

ویژگی‌ های کلی این کیف پول عبارت می باشند از :

سطح امنیتی بسیار بالا – دارا بودن رابط کاربری آسان و کاربر پسند – قابلیت پشتیبانی از صدها کوین و توکن – داشتن دسترسی تنها بر روی موبایل

2) کیف پول  Exodus

این والت اکسودوس ، کیفی است با امنیت بالا و رابط کاربری جذاب ؛ در عین حال جزو قدیمی ‌ترین کیف پول ‌هایی می باشد که هم بر روی کامپیوتر و هم بر روی اندروید وآی او اس در دسترس می باشد. کیف پول اکسودوس از بیشتر از 100 ارز دیجیتال و توکن پشتیبانی می نماید.

لازم به ذکر است که این کیف پول در نسخه ویندوز خود ، آی پی ایران را مسدود نموده است ؛ اما با تغییر دادن آی پی ، شما قادرید تا  از آن بهره ببرید. همچنین کلیدهای خصوصی در این کیف پول هم در دستگاه کاربر ذخیره می گردند ؛ بدین ترتیب اکسودوس به دارایی کاربران ایرانی دارای دسترسی نمی باشد و قادر نیست تا آنان را بلوکه نماید.

back2-12 بهترین کیف پول ارز دیجیتال برای ایرانیان | ضد تحریم

ویژگی‌ های کلی این کیف پول عبارت می باشند از :

سطح امنیت بالا – دارا بودن رابط کاربری جذاب – قابلیت پشتیبانی نمودن از صدها کوین و توکن – دارای دسترسی برای موبایل و دسکتاپ

3) کیف پول سخت افزاری  Ledger

این نوع کیف پول ، در حقیقت از نوع سخت افزاری و تولید کشور فرانسه می باشد و تقریبا از همه ارزهای دیجیتال معتبر و هزاران توکن دارای قابلیت پشتیبانی می باشد.

ویژگی‌ های کلی این والت عبارت می باشند از :

داشتن سطح امنیتی بسیار بالا – دارا بودن اندازه و وزن مناسب – دارای قابلیت همگام ‌سازی با نرم ‌افزارهای کیف پول – قابلیت پشتیبانی نمودن از بیش از هزار ارز دیجیتال و توکن

با این حال اما این کیف پول به موجب سخت افزاری بودن ، دارای قابلیت بهره گیری روزمره نمی باشد و برای این کار مناسب نیست.

4) کیف پول سخت‌افزاری Trezor

کیف پول‌های Trezor One و Trezor Model T در واقع دو مدل از کیف پول‌های شرکت ترزور کشور چک می باشند که از لحاظ امنیتی ، از کیفیت بسیار بالایی برخوردار اند ؛ با این حال اما مدل Tآن ، دارای امکانات جانبی بیشتری می باشد و بر خلاف دیگر مدل ، از ارزهای دیجیتالی همچون ریپل و چندین ارز دیجیتالی دیگر نیز پشتیبانی می نماید .

ویژگی‌ های کلی این کیف پول ها عبارت می باشند از :

دارای امنیت بسیار بالایی می باشند و تقریبا محال بودن هک کردن آنان – قابلیت پشتیبانی از هزاران ارز و توکن  – قابلیت همگام شدن با نرم افزارهای کیف پول  – دارا بودن اندازه و وزن مناسب  – ضعیف بودن بدنه آنان – مناسب نبودن برای استفاده روزمره

5) کیف پول‌ Mycelium 

از بهترین کیف پول‌ های بیت کوینمی باشند. این نوع از کیف پول ‌ها ، به منظور نصب کردن بر روی هر دو سیستم ‌عامل اندروید و آی او اس طراحی گشته ‌اند و در عین حال بسیار امن می باشند و به کیف پول‌های سخت ‌افزاری نیز نصب می گردند.

ویژگی‌ های کلی این والت ها عبارت می باشند از :

دارا بودن سطح امنیتی فوق العاده بالا – داشتن قابلیت‌ های جانبی بسیار – قابلیت وصل شدن به کیف پول‌های سخت‌افزاری – دارای قابلیت نصب بر روی هر دو سیستم ‌عامل اندروید و Ios – نصب شدن تنها بر روی موبایل  – عدم داشتن رابط کاربری چندان قوی.

6) کیف پول Electrum

از قدیمی ‌ترین والت های بیت کوین است که در عین حال بسیار محبوب می باشد. لازم به ذکر است که این کیف پول ، متن باز بوده و به صورت مداوم ، به روز رسانی می‌ گردد. بهره گیری از این کیف پول ، هم بر روی اندروید و هم دسکتاپ امکان ‌پذیر می باشد.

به علاوه اینکه این کیف پول بر روی سیستم‌ عامل ‌های ویندوز، لینوکس و مک نیز قابلیت نصب دارد.  در عین حال دسترسی کامل به کلید خصوصی در این کیف پول امکان ‌پذیر می باشد و این امکان وجود دارد تا این کیف پول را به کیف پول‌های سخت‌افزاری وصل نمود.

ویژگی‌ های کلی این کیف پول ها عبارت می باشند از :

داشتن سطح بسیار بالای امنیتی – داشتن گزینه ‌هایی به منظور حریم خصوصی – دارا بودن قابلیت راه‌اندازی و نصب سریع و سهل – داشتن قابلیت نصب شدن بر روی اندروید و دسکتاپ –  پر طرفدار بودن نسخه دسکتاپ آن در مقایسه با نسخه اندروید آن – مناسب نبودن رابط کاربری آن برای افراد مبتدی .

back1-11 بهترین کیف پول ارز دیجیتال برای ایرانیان | ضد تحریم

7) کیف پول Coinomi

این والت در حقیقت برای افراد تازه کار ، کیف پول بسیار مناسبی می باشد ؛ در عین حال از 125 ارز دیجیتال و توکن گوناگون پشتیبانی می نماید ؛ به علاوه اینکه  امنیت آن هم بسیار بالا می باشد.

در واقع این کیف پول بر روی همه سیستم‌عامل‌ های موبایل و دسکتاپ در دسترس بوده ؛ و دارای رابط کاربری بسیار مناسبی می باشد. در حقیقت این کیف پول نیز همچون دیگر کیف پول‌ ها ، کلیدهای خصوصی را بر روی دستگاه کاربران ذخیره می‌ نماید ؛ به صورت کامل رایگان بوده و لذا کاربران بدون داشتن هیچگونه نگرانی از ذخیره ارز های دیجتالی خود ، قادرند تا از خدمات این کیف پول بهره ببرند.

ویژگی‌ های کلی این کیف پول ها عبارت می باشند از :

داشتن امنیتی در حد بسیار بالا – دارا بودن رابط کاربری سهل – دارا بودن قابلیت پشتیبانی کردن از صدها ارز دیجیتال و توکن – داشتن قابلیت نصب بر روی دسکتاپ و موبایل – عدم متن باز بودن این کیف پول .

8) کیف پول  Bitcoin Wallet

این کیف پول در حقیقت با رابط کاربری بسیار سهل و ساده طراحی گشته است و تنها برای سیستم ‌عامل های اندروید قابلیت دسترس دارد ؛ در عین حال نسخه پشتیبان ‌گیری این کیف پول ، از دیگر کیف پول‌ ها ، ساده ‌تر می باشد. به علاوه اینکه این کیف پول با بهره گیری از فناوری SPV به شکل مستقیم به شبکه بیت کوین متصل می گردد.

ویژگی‌ های کلی این کیف پول ها عبارت می باشند از :

داشتن امنیتی در محدوده بسیار بالا – دارا بودن رابط کاربری سهل  – متن باز بودن  – داشتن قابلیت دسترسی تنها برای اندروید – قابلیت پشتیبانی متفاوت در مقایسه با دیگر کیف پول‌ها

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.