تاریخ انتشار : یکشنبه 26 مارس 2023 - 21:41
1844 بازدید
کد خبر : 2204

تدریس خصوصی زبان انگلیسی در منزل و در50 روز

تدریس خصوصی زبان انگلیسی در منزل و در50 روز

در دنیای امروز، شما برای عبور از مسیر موفقیت، باید بتوانید با سایر کشورها ارتباط برقرار کنید. مهم ترین ابزار برای ایجاد این ارتباط، زبان انگلیسی است. شما، برای موفقیت در کار، تحصیلات و به طور کلی، تعامل با مردم سایر کشورها، به یادگیری زبان انگلیسی، نیاز مبرمی خواهید داشت. همان طور که اطلاع دارید،

در دنیای امروز، شما برای عبور از مسیر موفقیت، باید بتوانید با سایر کشورها ارتباط برقرار کنید. مهم ترین ابزار برای ایجاد این ارتباط، زبان انگلیسی است. شما، برای موفقیت در کار، تحصیلات و به طور کلی، تعامل با مردم سایر کشورها، به یادگیری زبان انگلیسی، نیاز مبرمی خواهید داشت.

همان طور که اطلاع دارید، یادگیری زبان انگلیسی، یک پروسه زمان بر است. اما باتوجه به مشغه بسیار زیاد افراد، آیا گمان میکنید که تدریس خصوصی زبان انگلیسی در مدت کوتاه، به عنوان مثال در 50 روز، و درمنزل امکان پذیر باشد؟

پاسخ دادن به این سؤال کار دشواری نیست. برای تعیین پاسخی مناسب ، شما باید مراحلی که در ادامه به آن­ها اشاره خواهم کرد را طی کنید.

تدریس-خصوصی-زبان تدریس خصوصی زبان انگلیسی در منزل و در50 روز

1) تعیین سطح فعلی، اولین قدم در آموزش زبان انگلیسی

اولین مرحله یادگیری زبان، تعیین سطح فعلی­تان است. این کار باعث میشود تا مسیری که در پیش دارید را مشخص کنید و دچار سردرگمی نشوید. برای تعیین سطح زبانتان، میتوانید از اساتید زبان انگلیسی، سایت­های تعیین سطح، کتاب­ها و مقالات مختلف کمک بگیرید. اگر هم سابقه یادگیری زبان را درکارنامه خود دارید، شاید خودتان هم بتوانید سطح زبانتان را ارزیابی کنید.

2) تعیین هدف، مهم­ترین قدم در آموزش زبان

قدم دوم در یادگیری زبان، تعیین هدف و دلایلی هست که شما را مجاب به یادگیری زبان انگلیسی کرده است. مهم­ترین نکته در زبان انگلیسی، تعیین مکان فعلی و مقصد نهایی است. توجه به این نکته، باعث میشود تا شما مسافت بین مبدا و مقصد خود را تخمین بزنید. این کار به شما کمک خواهد کرد تا زمان تقریبی گذراندن این مسافت را نیز محاسبه کنید. به عنوان مثال، اگر شما در سطح مبتدی قرار دارید و میخواهید در یک آزمون بین­المللی موفق شوید، قطعا نمیتوانید در 50 روز به هدف خود دست یابید. نکته مثبت دیگر این اقدام، حذف نکاتی است که، توجه به آن ها، هیچ سودی برای شما نخواهد داشت. در واقع این کار با تعیین یک چارچوب کلی، برجستگی­های زبان انگلیسی را برایتان مشخص خواهد کرد. به عنوان مثال، اگر هدف شما از یادگیری زبان انگلیسی، مهاجرت کاری است، شما نیازی به یادگیری روش های نگارش یک مقاله ISI ، یادگیری لغات و گرامر های تخصصی و بسیاری از موارد تخصصی دیگر نخواهید داشت و در عوض باید ذهن و زمان خود را صرف speaking و listening کنید و دایره لغات عمومی خود را بهبود ببخشید. در این مورد، نقش فیلم و سریال دیدن و آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم کشور مقصد هم میتواند در برنامه­ریزی شما جایگاه برجسته­ای را به خود اختصاص دهد.

تدریس-خصوصی-زبان-انگلیسی تدریس خصوصی زبان انگلیسی در منزل و در50 روز

3) مناسب­ترین منابع آموزشی زبان

مناسب­ترین ابزار، آن است که پیمودن مسیر یادگیری زبان را در کمترین زمان و با بالاترین کیفیت، امکان پذیر سازد. ابزاری با بیشترین بازده، متناسب با مکان فعلی شما و مقصد نهایی­تان. مهم­ترین ابزار برای یادگیری زبان انگلیسی، دیکشنری است. شما باید دیکشنری متناسب با سطح فعلی خود تهیه کنید و تا جایی که امکان پذیر است زمان خود را صرف زیر و رو کردن آن کنید. دیکشنری­های لانگمن، آکسفورد و کمبریج، برای سطح مبتدی و متوسط، و دیکشنری های Webster و Heritage ، برای سطح پیشرفته، کاملا ایده­آل هستند. از ابزارهای دیگر که باتوجه به هدفتان میتوانید از آن­ها استفاده کنید میتوان پارتنر هم سطح یا در سطحی بالاتر، فیلم و سریال، موسیقی، کتاب­های آموزشی، روزنامه­ها و مجلات انگلیسی، نرم افزارها، برنامه­های تلویزیونی، اخبار، رمان انگلیسی و… را نام برد. به طور کلی اگر مشتاق به یادگیری زبان انگلیسی هستید باید علاوه بر کسب دانش و اطلاعات، ضمیر ناخودآگاهتان را نیز متمرکز بر یادگیری زبان انگلیسی کنید. به عبارت دیگر، باید هرکاری که یک فرد native انجام میدهد را، شما نیز انجام دهید تا دانش زبان انگلیسی، به طور اتوماتیک و ذاتی در ذهن شما پرورش یابد. از آنجایی که بحث منابع، بسیار حساس و گسترده است، در آینده، مقاله­ی جداگانه­ای را، تحت عنوان “معرفی برترین منابع آموزشی زبان انگلیسی برای سطوح مختلف”، ارائه خواهیم کرد.

4) برنامه ­ریزی

حال که شما مبدا و مقصد خود را مشخص کرده­اید و ابزار لازم برای یادگیری زبان انگلیسی را نیز در اختیار دارید، باید با توجه به زمانی که در اختیار دارید، برنامه­ریزی کنید. در برنامه­ریزی، شما، باید تمام جوانب را درنظر گرفته و اجازه ندهید یادگیری زبان برایتان کسل­کننده شود. از طرفی هم نباید به جنبه­های فان یادگیری زبان، بیش از حد زمان بدهید. اگر قصد شرکت در آزمون­های بین­المللی زبان را دارید، میتوانید تمام چهار مهارت اصلی زبان را در یک روز و یا listening  و  speaking  را باهم و  reading و writing  را در روزی دیگر تمرین کنید. اگر قصدتان از یادگیری زبان، مهاجرت کاری بود، باید زمان بیشتری را صرف دیدن فیلم و سریال، مطالعه کتاب های رمان و داستان، مشاهده اخبار و مستند و … کنید و زمان کمتری را صرف مطالعه کتاب های تخصصی و گرامری کنید. همانند تعیین منابع مناسب، برنامه ریزی شما نیز باید مطابق با برنامه ریزی یک فرد native باشد.

تدریس-زبان-انگلیسی تدریس خصوصی زبان انگلیسی در منزل و در50 روز

نکته نهایی در مورد یادگیری زبان انگلیسی در منزل

به شخصه معتقدم، یادگیری زبان انگلیسی در منزل، نسبت به یادگیری آن در آموزشگاه ها، موثر­تر است. درواقع هردو مورد یادگیری زبان در آموزشگاه و در منزل، نکات مثبت و منفی بسیاری دارند که در نهایت من نکات مثبت یادگیری زبان در منزل را بیشتر میپسندم.

درواقع، با توجه به متفاوت بودن سطح فعلی و مقصد نهایی هر دانش آموز، آموزشگاه مجبور است تا یک نوع برنامه و یک نوع منبع را برای همه دانش­آموزان در نظر بگیرد. در این مورد شما با جریان کلاس پیشرفت خواهید کرد، اما این پیشرفت شما کاملا زمان برخواهد بود.

همچنین، اگر شما برای دستیابی به هدفی خاص، به یادگیری زبان پرداخته­اید ، باید تا چندین برابر بر تلاش خود بیافزایید تا به هدف خود دست یابید. درصورتی که در منزل، شما باتوجه به نکاتی که در ابتدا به آن­ها اشاره کردم و استفاده از یک استاد باتجربه، باسرعت و دقت بیشتری میتوانید پیشرفت کنید.

در یادگیری زبان در منزل، اگر سطح زبانتان پیشرفته نیست، مهم ترین نکته، استفاده از یک استاد مجرب و کارکشته است. اگر شما در سطحی نیستید که بتوانید سطح فعلی زبانتان را تخمین بزنید، منابع متناسب با مقصد خود را مشخص کنید، برنامه­ریزی صحیحی برای خود داشته باشید و در نهایت با استفاده از مناسب­ترین روش­ها به یادگیری زبان انگلیسی بپردازید، باید به سراغ یک استاد درجه یک بروید. استادی که با منابع گوناگون و روش­های مختلف یادگیری زبان، کاملا آشنا باشد.

موسسه-دنیای-زبان2 تدریس خصوصی زبان انگلیسی در منزل و در50 روز

سخن آخر

درنهایت به یاد داشته باشید که یادگیری زبان انگلیسی برای هرکسی، در زمان و مکان خاص خود، امکان پذیر است. شرط این کار، استفاده عاقلانه و عادلانه از اطلاعات خود و یا افرادی است که سال­ها در این مسیر فعالیت داشته و از تجربه کافی در آموزش زبان انگلیسی برخوردار هستند. پیشنهاد نویسنده این مقاله تماس با مشاورین موسسه دنیای زبان می باشد زیرا این موسسه با بیش از 23 سال سابقه درخشان در زمینه آموزش خصوصی مکالمه زبان انگلیسی، آلمانی، ترکی استانبولی، فرانسه، عربی، روسی، سوئدی، اسپانیایی، ایتالیایی، هلندی، هندی، چینی و سایر زبان ها به صورت تضمینی در منزل، محل کار و حتی آموزشگاه آماده ارائه خدمات می باشد.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

RSS عکس های جدیدRSS ویدائوRSS مسترسئوکارلینک های مرتبطپیوندهاRSS آکادمی ایران اسکین کرRSS ایران کریر فیلیمو