تاریخ انتشار : جمعه 3 نوامبر 2023 - 21:41
1175 بازدید
کد خبر : 3444

بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری بلند مدت

بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری بلند مدت

هم اکنون بیشتر از دو هزار ارز دیجیتال در سرتاسر جهان موجود می باشد که فضای جدیدی را به منظور سرمایه‌ گذاری ایجاد کرده است. بازار ارز های دیجیتال هر روز در حال گسترش می باشد . در ادامه این همراه نودی باشیذ قصد داریم تا شما را با خود همراه کنیم تا پاسخ این

هم اکنون بیشتر از دو هزار ارز دیجیتال در سرتاسر جهان موجود می باشد که فضای جدیدی را به منظور سرمایه‌ گذاری ایجاد کرده است. بازار ارز های دیجیتال هر روز در حال گسترش می باشد . در ادامه این همراه نودی باشیذ قصد داریم تا شما را با خود همراه کنیم تا پاسخ این سوال مهم ” بهترین ارز بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری بلند مدت چیست ؟ ” را بیابیم .

سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال به چه طریق می باشد ؟

قبل از پرداخت نمودن به این موضوع که بهترین ارز دیجیتال با هدف سرمایه‌گذاری کدام می باشد ؛  ضروری است تا یادآوری نماییم که بازار ارزهای دیجیتال جزو بازارهای پر ریسک به منظور سرمایه ‌گذاری می باشد.

در حقیقت ارزهای دیجیتال تا کنون مقبولیتی از سمت بانک‌ های مرکزی دریافت ننموده اند و اینگونه به نظر می آید که منتظرند تا این بازار نوظهور بتواند به یک ثبات نسبی برسد ؛ اما با این حال با گسترش روزانه این بازار، کارشناسان به ثبات پیدا کردن آن در آینده امیدوار می باشند.

ارزهای دیجیتال در اصل با نوسانات قیمتی بالایی مواجه می باشند که البته همین نوسان‌ ها قادرند تا یک سرمایه ‌گذاری جذابی را برای بعضی از افراد به ارمغان بیاورند.

در حالت کلی سرمایه ‌گذاری در رمز ارزها را می‌توان به دو قسمت خرید و فروش ارزها و نیز استخراج ارزها طبقه ‌بندی نمود که هر فردی قادر است تا متناسب با شرایط خود ، یکی از آنان را انتخاب نمایند.

فرایند استخراج ارز های دیجیتال

ضروری است تا در مقوله استخراج اینرا بدانید که به منظور هر ارز دیجیتال یک مقدار ثابتی می ‌شود از آن تولید نمود و دارای ظرفیت ثابتی می باشند ؛ با این حال اما هرچقدر که زمان سپری می شود ؛ چون به آن میزان ثابت نزدیک‌ تر می‌ شویم ؛ لذا استخراج نیز سخت ‌تر خواهد گشت.

در این حالت ضروری است تا اقدام به خریداری دستگاه‌های قدرتمند تر با پردازش بالاتر و البته گران ‌تر نمود که بتواند ارز دیجیتالی همچون بیت کوین را استخراج نمود.

back2-8 بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری بلند مدت

فرایند خرید و فروش ارز دیجیتال

از دیگر راه ‌های سرمایه ‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال ، خریداری و فروختن این ارزها می باشد. افراد قادرند تا با توجه به تحلیل‌ های وجود داشته و نیز چشم‌اندازی که به منظور ارزهای دیجیتال لحاظ می نمایند ؛ اقدام به خریداری نمایند و از افزایش قیمت آن نیز سود بدست بیاورند .

بهترین ارز دیجیتال به منظور خریداری کدام می باشد؟

عموما افراد کم ‌تجربه در انتخاب نمودن ارز های دیجیتال متناسب به منظور سرمایه‌ گذاری ، دچار سردرگمی می‌ گردند که این مورد ، با توجه به تازگی بازار رمزارزها ؛ طبیعی می باشد.

همچنین اکثر افراد که به دنبال سرمایه ‌گذاری در ارز های دیجیتال می باشند ؛ اینگونه تصور می‌ نمایند که چون بیت‌ کوین ، ارز شناخته شده و قدیمی ‌تری می باشد ؛ فقط سرمایه ‌گذاری بر روی این نوع از ارز سود ده می باشد.

اما این در حالی می باشد که این روز ها با پیشرفت تکنولوژی مربوطه به ارزهای دیجیتال ، صد ها نوع رمز ارز دیگر ، چشم‌ انداز مناسبی دارند که می ‌توان بر روی آنان سرمایه ‌گذاری نمود.

1- ارز دیجیتال بیت کوین (BTC)

دارای لقب پادشاه سرزمین کریپتو می باشد ؛ نخستین ارز دیجیتالی می باشد که در سال 2009 میلادی ایجاد شده است.

دارای رتبه اول بر حسب ارزش بازار می باشد ؛ تقریبا بیشتر از 60 درصد بازار ارز دیجیتال به این ارز اختصاص یافته است. ارزش بازار آن هم اکنون در حدود 627 میلیارد دلار می باشد.

دارای امنیت بالایی بوده و از آن موقعی که ایجاد شده است ؛ هک و یا مشکل امنیتی برای آن اتفاق نیفتاده است.  قیمت این ارز در آغاز تقریبا معادل 0.1 دلار بود. اما هم اکنون با گذر حدودا 12 سال از پیدایش بیت کوین ، قیمت آن به بیشتر از 36 هزار دلار رسیده است ؛ و این یعنی بازدهی 36 میلیون درصدی.

بازدهی ارز بیت کوین در بازه های مختلف :

در یک ماه : %54

در شش ماه : %268

در یک سال : %311

در دو سال :  %885

2- ارز دیجیتال اتریوم (ETH)

بعد از بیت کوین ، در اصل مهم‌ ترین ارز می باشد که در 2015 میلادی راه‌ اندازی گردید و به عنوان رقیب بیت کوین نیز محسوب می ‌گردد .

در مقایسه با بیت کوین ، دارای معاملات ارزان‌ تر و سریع‌ تری می باشد . قیمت آن هم اکنون در حدود 4100 دلار می باشد و رتبه آن نیز بر حسب ارزش بازار ، دوم می باشد.

ارزش بازار این ارز در حدود 144 میلیارد دلار می باشد و تقریبا دارای 15 درصد از کل بازار سهم می باشد.

به علاوه اینکه شرکت بزرگی همچون مایکروسافت از بین همه ارزهای دیجیتال ترجیح بر این داده است تا با اتریوم کار بکند.

بازدهی ارز اتریوم در بازه های مختلف :

در یک ماه : %119

در شش ماه : %375

در یک سال : %698

در دو سال :  %1041

 3- ارز دیجیتال کاردانو  (ADA )

این ارز هم دارای یک شبکه مبتنی بر بلاک چین می باشد و در حقیقت رقیبی به منظور اتریوم می باشد.

این نوع ارز که دارای توانایی پشتیبانی از قراردادهای هوشمند می باشد ؛ در 2017 میلادی عرضه گردید . لازم به ذکر است که این ارز ، قابل استخراج نمی باشد.

قیمت آن هم اکنون در حدود 1.83 دلار می باشد و رتبه آن نیز بر حسب ارزش بازار، 6 می باشد. همچنین ارزش بازار آن تقریبا 11 میلیارد دلار می باشد و بیشتر از یک درصد از کل بازار دارای سهم می باشد.

بازدهی ارز کاردانو در بازه های مختلف :

در یک ماه : 114%

در شش ماه : 204%

در یک سال : 717%

در دو سال :  767%

back1-7 بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری بلند مدت

4- ارز دیجیتال لایت کوین (LTC)

این نوع ارز در حقیقت ارزی است بر پایه بیت کوین که در حل نمودن مسائل امنیتی به بیت کوین کمک می نماید و در سال 2011 میلادی ایجاد شد و عموما از نوسانات قیمت بیت کوین پیروی می نماید ؛ لذا جزو گزینه‌های مناسب به منظور سرمایه ‌گذاری به شمار می آید.

قیمت آن هم اکنون در حدود 380  دلار می باشد و رتبه آن نیز بر حسب ارزش بازار ، 7 است. ارزش بازار آن نیز تقریبا در حدود 9.6 میلیارد دلار بوده و در حدود یک درصد از کل بازار سهم را دارا می باشد.

بازدهی ارز لایت کوین در بازه های مختلف :

در یک ماه : 41%

در شش ماه : 231%

در یک سال : 157%

در دو سال :  372%

5- ارز دیجیتال بیت کوین کش (BCH)

ارز بیت کوین کش یا همان بیت کش در 2017 میلادی از روی شاخه زنجیره بیت کوین حاصل گردید. لازم به ذکر می باشد که این ارز هیچگونه ربطی به بیت کوین ندارد و امکان دارد تا بعضی از افراد تازه کار به موجب شباهت اسمی ، بیت کش را به جای بیت کوین کش خریداری نمایند.

قیمت این ارز دیجیتال هم اکنون در حدود 1400 دلار می باشد و رتبه آن نیز بر حسب ارزش بازار ، 8 می باشد. همچنین ارزش بازار این ارز نیز در حدود 9 میلیارد دلار می باشد که حدودا یک درصد از کل بازار سهم را دارا می باشد.

بازدهی ارز بیت کوین کش در بازه های مختلف  :

یک ماه : 56%

شش ماه : 108%

یک سال : 44%

دو سال :  301%

بعد از ذکر نمودن همه اطلاعات فوق ، پاسخ قطعی دادن به این پرسش که بهترین ارز دیجیتال به منظور سرمایه ‌گذاری بلند مدت چه می باشد ؛ شاید آن چنان ممکن نباشد ؛ چراکه ارز های دیجیتال بسیاری موجود می باشند که بررسی تمامی آنان کار دشواری می باشد و چشم‌ انداز هر یک از آنان نیز متفاوت می باشد.

با این حال اما بر حسب بررسی ‌ها و اطلاعات فوق ، از بین این پنج ارز نام برده شده که بهترین ها هستند ؛ ارز دیجیتال اتریوم به منظور سرمایه ‌گذاری بلند مدت ، مناسب ‌تر می باشد ؛ چراکه در طی دو سال اخیر ، بیشتر از 1000 درصد دچار افزایش قیمت شده است.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

RSS عکس های جدیدRSS ویدائوRSS مسترسئوکارلینک های مرتبطپیوندهاRSS آکادمی ایران اسکین کرRSS ایران کریر فیلیمو