تاریخ انتشار : چهارشنبه 15 نوامبر 2023 - 9:41
1286 بازدید
کد خبر : 3641

6 دلیل برای استفاده از فولاد در ساختمان سازی مسکونی

6 دلیل برای استفاده از فولاد در ساختمان سازی مسکونی

1. قدرت ، زیبایی ، آزادی طراحی فولاد آزادی بیشتری در طراحی ، رنگ و بافت به معماران می دهد. ترکیبی از قدرت ، دوام ، زیبایی ، دقت و چکش خواری به معماران پارامترهای گسترده تری برای کاوش ایده ها و توسعه راه حل های جدید می دهد. توانایی گسترده فولاد باعث ایجاد فضاهای


image_2021-08-09_111530 6 دلیل برای استفاده از فولاد در ساختمان سازی مسکونی1. قدرت ، زیبایی ، آزادی طراحی

فولاد آزادی بیشتری در طراحی ، رنگ و بافت به معماران می دهد. ترکیبی از قدرت ، دوام ، زیبایی ، دقت و چکش خواری به معماران پارامترهای گسترده تری برای کاوش ایده ها و توسعه راه حل های جدید می دهد. توانایی گسترده فولاد باعث ایجاد فضاهای باز بزرگ ، عاری از ستون های میانی یا دیوارهای باربر می شود. ظرفیت آن برای خم شدن به شعاع خاصی ، ایجاد منحنی های تقسیم بندی شده یا ترکیبات آزاد برای نما ، طاق ها یا گنبدها ، آن را متمایز می کند. کارخانه با دقیق ترین مشخصات در شرایط بسیار کنترل شده به پایان رسید ، نتیجه نهایی فولاد قابل پیش بینی و تکرارپذیرتر است و خطر تغییرپذیری در محل را از بین می برد.

2. سریع ، کارآمد

فولاد را می توان سریع و کارآمد در همه فصول مونتاژ کرد. قطعات به صورت پیش ساخته در خارج از محل با حداقل نیروی کار در محل تولید می شوند. بسته به مقیاس پروژه ، می توان یک چارچوب کامل را در عرض چند روز و نه چند هفته ، با کاهش 20 تا 40 درصدی زمان ساخت نسبت به ساخت و ساز در محل نصب کرد. برای خانه های مجردی ، در مکانهای چالش برانگیز ، فولاد اغلب نقاط تماس کمتری با زمین می دهد و میزان حفاری مورد نیاز را کاهش می دهد. وزن سبک تر فولاد سازه ای نسبت به سایر مصالح قاب مانند بتن ، پایه کوچکتر و ساده تری را ممکن می سازد. این کارآیی ها در اجرا منجر به بهره وری قابل توجه منابع و مزایای اقتصادی می شود ، از جمله برنامه های تسریع شده پروژه ، کاهش هزینه های مدیریت سایت و بازگشت زودتر سرمایه گذاری.

3. سازگار و در دسترس است

این روزها ، عملکرد ساختمان می تواند به طور چشمگیری و سریع تغییر کند. مستاجر ممکن است بخواهد تغییراتی ایجاد کند که بارهای کف را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. ممکن است برای ایجاد چیدمان داخلی جدید بر اساس نیازهای مختلف و استفاده از فضا ، دیوارها نیاز به تغییر موقعیت داشته باشند. سازه های فولادی می توانند چنین تغییراتی را تأمین کنند. تیرهای فولادی غیر کامپوزیتی را می توان با دال کف موجود ترکیب کرد ، صفحات روکش را برای افزایش استحکام به تیرها اضافه کرد ، تیرها و تیرچه ها را به راحتی تقویت می کند و با قاب اضافی تکمیل می کند و یا حتی برای تحمل بارهای تغییر مکان داده می شود. قاب های فلزی و سیستم های کف همچنین دسترسی آسان و تغییر سیم کشی برق موجود ، کابل های شبکه کامپیوتری و سیستم های ارتباطی را امکان پذیر می کند.

image_2021-08-09_111559 6 دلیل برای استفاده از فولاد در ساختمان سازی مسکونی

4. ستون کمتر ، فضای بازتر

مقاطع فولادی روشی زیبا و مقرون به صرفه برای پیمایش مسافت های طولانی را ارائه می دهند. دهانه های فولادی گسترده می تواند فضاهای داخلی بزرگ و بدون فضای باز بدون ستون ایجاد کند و بسیاری از مشتریان در حال حاضر خواستار فاصله شبکه ستون بیش از 15 متر هستند. در ساختمانهای تک طبقه ، تیرهای نورد دهانه های روشن بیش از 50 متر را ایجاد می کنند. سازه مشبک یا مشبک می تواند این را تا 150 متر گسترش دهد. به حداقل رساندن تعداد ستون ها ، تقسیم و سفارشی سازی فضاها آسان تر می شود. ساختمانهای ساخته شده از فولاد اغلب سازگارتر هستند و امکان ایجاد تغییرات بیشتر در طول زمان و افزایش طول عمر سازه وجود دارد.

5. قابل بازیافت بی پایان

هنگامی که یک ساختمان با قاب فولادی تخریب می شود ، اجزای آن را می توان مجدداً مورد استفاده قرار داد یا در سیستم بازیافت حلقه بسته صنعت فولاد برای ذوب شدن و تغییر کاربری قرار داد. فولاد را می توان بی وقفه بدون از دست دادن خواص بازیافت کرد. هیچ چیز هدر نمی رود. فولاد در استفاده از منابع خام طبیعی صرفه جویی می کند زیرا حدود 30 درصد فولاد جدید امروزه از فولاد بازیافتی ساخته می شود.

6. مقاومت در برابر آتش اضافه شده است

آزمایش گسترده فولاد سازه ای و سازه های فولادی کامل ، صنعت را با درک کامل نحوه واکنش ساختمان های فولادی به آتش آشنا کرده است. تکنیک های طراحی و تجزیه و تحلیل پیشرفته امکان تعیین دقیق الزامات حفاظت از آتش در ساختمانهای دارای قاب فولادی را فراهم می آورد ، که اغلب منجر به کاهش قابل توجه در میزان حفاظت از آتش می شود.

منبع

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

RSS عکس های جدیدRSS ویدائوRSS مسترسئوکارلینک های مرتبطپیوندهاRSS آکادمی ایران اسکین کرRSS ایران کریر فیلیمو