تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 30 مارس 2023 - 18:27
1621 بازدید
کد خبر : 9556

هوش مصنوعی چگونه کار می کند؟

هوش مصنوعی چگونه کار می کند؟
هوش مصنوعی حوزه وسیعی از علوم کامپیوتر است که بر ایجاد ماشین‌های هوشمندی تمرکز می‌کند که می‌توانند کارهایی را انجام دهند که معمولاً به هوش انسانی نیاز دارند، مانند یادگیری، استدلال، ادراک و پردازش زبان طبیعی.

هوش مصنوعی حوزه وسیعی از علوم کامپیوتر است که بر ایجاد ماشین‌های هوشمندی تمرکز می‌کند که می‌توانند کارهایی را انجام دهند که معمولاً به هوش انسانی نیاز دارند، مانند یادگیری، استدلال، ادراک و پردازش زبان طبیعی.

 

روش‌های مختلفی برای ساختن سیستم‌های هوش مصنوعی وجود دارد، اما بیشتر آنها به یادگیری ماشینی متکی هستند که شامل آموزش یک برنامه کامپیوتری با استفاده از مقادیر زیادی داده است. الگوریتم های یادگیری ماشینی را می توان به سه دسته اصلی طبقه بندی کرد:

  • یادگیری تحت نظارت
  • یادگیری بدون نظارت
  • یادگیری تقویتی

یادگیری تحت نظارت شامل آموزش مدلی برای پیش‌بینی بر اساس داده‌های برچسب‌گذاری شده است، جایی که خروجی صحیح از قبل مشخص است. برای مثال، یک مدل ممکن است برای تشخیص تصاویر گربه‌ها و سگ‌ها بر اساس مجموعه داده‌ای برچسب‌گذاری شده از هزاران تصویر آموزش ببیند.

 

از سوی دیگر، یادگیری بدون نظارت شامل آموزش مدلی برای یافتن الگوها در داده‌های بدون برچسب، بدون دسته‌بندی از پیش تعریف‌شده است. خوشه بندی یک مثال رایج از یادگیری بدون نظارت است که در آن الگوریتم نقاط داده مشابه را بر اساس شباهت آنها با هم گروه بندی می کند.

ربات های هوش مصنوعی برای ساخت عکس را در نودی بیابید.

یادگیری تقویتی شامل آموزش مدلی برای انجام اقداماتی در یک محیط برای به حداکثر رساندن سیگنال پاداش است. به عنوان مثال، یک الگوریتم یادگیری تقویتی ممکن است برای انجام یک بازی ویدیویی با دریافت امتیاز برای دستیابی به اهداف خاص آموزش داده شود.

 

علاوه بر یادگیری ماشینی، سیستم‌های هوش مصنوعی می‌توانند بر تکنیک‌های دیگری نیز تکیه کنند، مانند سیستم‌های مبتنی بر قانون، که شامل ایجاد مجموعه‌ای از قوانین برای برنامه رایانه‌ای است که باید از آنها پیروی کند، یا پردازش زبان طبیعی، که شامل آموزش ماشین‌ها برای درک و تولید انسان است. زبان

 

کلید ساختن سیستم‌های هوش مصنوعی مؤثر، داشتن مقادیر زیادی داده با کیفیت بالا، و همچنین منابع محاسباتی قدرتمند و الگوریتم‌هایی است که می‌توانند به طور مؤثر از آن داده‌ها یاد بگیرند.

به طور کلی، هوش مصنوعی یک زمینه پیچیده و به سرعت در حال تکامل است، با رویکردها و تکنیک های مختلف. با این حال، در هسته خود، هوش مصنوعی در مورد ایجاد ماشین هایی است که می توانند مانند انسان فکر کنند، یاد بگیرند و استدلال کنند و بتوانند طیف گسترده ای از وظایف هوشمندانه را انجام دهند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 1 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

RSS عکس های جدیدRSS ویدائوRSS مسترسئوکارلینک های مرتبطپیوندهاRSS آکادمی ایران اسکین کرRSS ایران کریر فیلیمو