بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی با کمترین کارمزد

در تاریخ مهر سال ۱۳۹۶ شمسی با بلاک شدن حساب کاربران افراد ایرانی در سایت بیترکس ،  مبلغی معادل میلیون‌ها دلار ( ارز دیجیتال )  از دارایی افراد ایرانی بلوکه گردید و از آن موقع بود که صرافی های ایرانی به صورت قارچی متولد شدند. همین امر موجب شده است تا فرایند انتخاب یک صرافی معتبر با معیار های مناسب ،  سخت باشد.

از سوالاتی که کاربران بسیاری را این روز ها به خود مشغول کرده ؛  این است که در کدام صرافی ای عضو بشویم؟ یا اینکه  کدام صرافی هست که معتبر ترین صرافی در ایران است؟ همچنین آیا تا بدین روز صرافی ایرانی ای موفق شده است تا مجوز خرید و فروش بیت کوین را بگیرد؟ و…

هم اکنون برای مبحث ارز های دیجیتال جرم انگاری صورت نگرفته است ولی هنوز نیز ورود به جهان بازار ارز های دیجیتال برای بانک ها ، موسسات مالی و صرافی ها امری است غیر مجاز.

همچنین بخوانید : بهترین کارگزاری های بورس ۱۴۰۰ از نظر کابران و سرعت ارسال درخواست

صرافی ارز های دیجیتال دقیقا چه می باشد؟

صرافی ارز های دیجیتال مکانی می باشد که در آن افراد می توانند تا ارز های دیجیتالی همچون بیت کوین ، اتریوم و دیگر ارز ها را در آن خرید و فروش بکنند.

این نوع صرافی ها در حالت کلی به دو نوع مدل متمرکز و غیر متمرکز تقسیم بندی می گردند. در مدل متمرکز کاربران می توانند تا با شارژ کردن حساب خود و ثبت سفارش به شکل اتوماتیک یک ارز دیجیتال را خریداری نمایند ؛ اما در نوع غیر متمرکز پس از فرستادن سفارش، یک اپراتور به شکل دستی موجودی تان را دریافت و بدین ترتیب به شما بیت کوین ارئه می دهد.

back1-11 بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی با کمترین کارمزد

لازم به ذکر است که در کشور ایران اکثرا از نوع غیر متمرکز استفاده شده است ؛  اما صرافی های معتبر تر از شیوه اتوماتیک و آنلاین استفاده می کنند.

در مورد انتخاب ، صرافی ایرانی بهتر می باشد و یا خارجی؟

در ادامه این مطلب قصد داریم تا با بهره گیری از چندین معیار مهم ،  به بررسی کردن معتبرترین و برترین صرافی های ایرانی و خارجی بپردازیم :

۱) زبان

از مهم ترین ملاک ها به منظور انتخاب کردن یک صرافی ،  زبان و کشور های قابل پذیرش می باشد. چنانچه در زبان انگلیسی دارای ضعف می باشید ؛  توصیه می شود تا از صرافی های ایرانی بهره ببرید .

همچنین بخوانید : چگونه بفهمیم پلاک فعال داریم ؟

۲) قابلیت پشتیبانی کردن از ریال

در صرافی هایی که این قابلیت وجود دارد ؛  کاربران قادرند تا با بهره گیری از کارت های بانکی تحت شتاب ،  پول پرداخت نمایند و ارز دیجیتال مد نظر خود را خریداری نمایند.

۳) توجه به رتبه الکسا و قدمت

رتبه الکسا تا حدود زیادی بیانگر رغبت و علاقه کاربران ایرانی به منظور بهره گیری از سایت و قدمت ثبت دامنه نیز نشانگر جدیت در کار و سابقه یک برند می باشد.

۴) مقدار کارمزد

از مهمترین معیار ها به منظور انتخاب کردن یک صرافی خوب است ؛ به گونه ای که برخی از صرافی ها همین کارمزد را درمعامله ارز های دیجیتال به کمترین میزان و معامله با ریال را به حداکثر رسانده اند.

همچنین بخوانید : چگونه بفهمیم چند سال بیمه داریم ؟

۵) امکان پیگیری کردن  و شکایت

در حقیقت بزرگترین مزیت صرافی های معتبر ایرانی ،  توانایی پیگیری و در صورت لزوم شکایت کردن از آنان است .

back2-12 بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی با کمترین کارمزد

با در نظر گرفتن همه موارد فوق می توان صرافی ایرانی اکس کوینو را بهترین صرافی نامبرد .

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *