تاریخ انتشار : دوشنبه 31 می 2021 - 15:55
149 بازدید
کد خبر : 3572

راه های رسیدن به آرامش درونی

راه های رسیدن به آرامش درونی

همانگونه که به منظور شروع هر کار تازه ‌ای ، احتیاج به مهارت و آموزش می باشد ؛  موضوع آرامش نیز از این قضیه مستثنی نیست و ضروری است تا به آن توجه کرد. لازم به ذکر است که آرام کردن دنیای بیرونی ، محتاج داشتن آرامش درونی می باشد. در ادامه این مطلب با

همانگونه که به منظور شروع هر کار تازه ‌ای ، احتیاج به مهارت و آموزش می باشد ؛  موضوع آرامش نیز از این قضیه مستثنی نیست و ضروری است تا به آن توجه کرد. لازم به ذکر است که آرام کردن دنیای بیرونی ، محتاج داشتن آرامش درونی می باشد. در ادامه این مطلب با نودی همراه باشید ، قصد داریم تا شما را با بهترین روش های دست یابی به آرامش درونی آشنا کنیم .

1) گوش دادن به موسیقی

این مورد مهم نمی باشد که چه نوع موسیقی ای‌ و چه سبکی را گوش می ‌دهید ؛ تنها کافی است که از شنیدن آن لذت ببرید و این موسیقی به شما آرامش دهد.

2) کشیدن نفس عمیق

از راه‌های سریع و سهل با هدف دستیابی به آرامش درونی ، تنفس عمیق می باشد. موقعی که بر روی تنفس ‌خود تمرکز می نمایید ؛ مغزتان بر روی دم و بازدم و شیوه تنفس متمرکز خواهد شد و بدین ترتیب خون‌ رسانی در بدن بهتر انجام می گردد ؛ لذا اعضای داخلی بدن شما ، وظایف خود را به بهترین نحو ممکن انجام می ‌دهند.

3) قدم زدن

در حقیقت بیرون رفتن در هوای تازه و موقعی که خورشید به زیبایی می ‌درخشد ؛ قادر است تا زندگی را برای شما دلپذیر نماید و موجب افزایش دادن آرامش ذهنی گردد .

همچنین مطالعه کنید : راه های درمان شپش سر در کودکان در خانه

4) لذت بردن از طبیعت

توصیه می گردد که در یک جا نمانید ؛ چراکه شما بِتُن نیستید . پس به طبیعت بروید و از آن لذت ببرید ؛  به آواز پرندگان گوش فرا دهید و از آسایش و آرامش آنجا استفاده کنید.

5) بازی کردن با حیوانات خانگی‌

چنانجه دارای حیوان خانگی می باشید ؛  حتما زمانی را به بازی نمودن و وقت گذرانی با آن اختصاص بدهید ؛ چراکه این روش ،  راه بسیار خوبی با هدف از میان برداشتن استرس‌ های روزمره می باشد. لمس نمودن در حقیقت یک حس قوی‌ می باشد که قادر است  تنش ‌ها را کم کرده و موجب آرامش ذهنی گردد.

a7 راه های رسیدن به آرامش درونی

6) مرتب و منظم بودن

لازم به ذکر است که شلوغی و نامرتبی ، باعث ایجاد سردرگمی و تنش می شود و برعکس آن ، پاکیزگی و تمیز نگه ‌‌داری خانه و محیط اطراف آن نیز قادر است به آرامش ذهنی کمک نماید.

همچنین مطالعه کنید : راه های رسیدن به موفقیت در زندگی

7) پذیرفتن واقعیت ‌ها

در واقع پذیرفتن آنچیزی که در اختیار ما نمی باشد ؛  با هدف رسیدن به آرامش درون ، بسیار مؤثر است. بهتر است قبول کنید چیزهایی در جهان موجود می باشند که در اختیار ما نیستند و ضروری است تا یاد بگیریم هر آنچه را که نمی ‌توانیم کنترل کنیم ؛ تحمل نماییم و سعی بکنیم که با آن کنار بیاییم.

8) داشتن تمرکز حواس

موقعی که دارای تمرکز حواس می باشید ؛ یعنی در همین لحظه به صورت کامل بر حواس پنج ‌گانه خود اعم از لامسه ، چشایی ، بینایی ، شنوایی و بویایی آگاه می باشید. حواس‌تان را درگیر نمایید تا ذهن ‌تان قادر نباشد بر روی نگرانی ‌ها و اگر و ای‌ کاش‌ ها تمرکز نماید.

9) دوست داشتن خود

هر چقدر که خود تان را بیشتر دوست داشته باشید ؛  آرامش ذهنی بیشتر و نیز احساس راحتی بیشتری خواهید داشت. بدین ترتیب دیگر اهمیتی ندارد که در چه موقعیتی می باشید. این کار موجب می گردد تا اعتماد ‌به ‌نفس‌ شما بیشتر شده و کمتر احساس ناامنی نمایید ؛  لذا آرامش درونی‌ ‌تان زیاد تر می شود.

همچنین مطالعه کنید : راه های درمان گلو درد ، چرکی و گرفتگی صدا

10) صادق بودن با خود

ضروری است تا رفتارتان به مانند احساس و افکارتان باشد. در حقیقت مشکلات ، موقعی ایجاد می شوند که ما آن گونه که فکر می نماییم ؛ عمل نکنیم. بعضی مواقع خودمان راهی را انتخاب می‌ نماییم و دنیا نیز راه دیگری را برای ما ایجاد می کند ؛ اما این مورد که بتوانیم میان خواسته‌ خود و خواسته‌ دنیا تعادل برقرار نماییم و بهترین گزینه را انتخاب بکنیم ؛ مهم می باشد. در حقیقت پیدا کردن روش هایی با هدف متعادل نمودن اهداف درونی با راهی که ما در نهایت انتخاب می‌ نماییم ؛ جزو کلیدهای آرامش ذهنی می باشد.

11) خندیدن

سعی کنید همواره بخندید. موقعی که می‌ خندید ؛ قادر هستید تا بخش ‌های زیبای زندگی را نیز مشاهده کنید. قهقهه زدن در اصل یک پادزهر بزرگ با هدف مقابله نمودن با استرس می باشد و هورمون ‌هایی را آزاد می نماید که احساس خوشحالی را در شما زیاد می کنند.

12) عاضق شدن بدون چشم ‌داشت

ضروری است تا برای ساختن عشقی واقعی ، بی‌ توقع باشید و در اصل انتظار بازگشتی نداشته باشید. موقعی که ما با شرط و شروط فرد دیگر را دوست بداریم ؛ انتظارات برآورده ‌نشده ‌ما قادر است باعث ایجاد آشفتگی درونی و تنفر شود ؛ چراکه احساس ناامنی ، آرامش ذهنی را نابود می کند.

13) چک کردن سلامتی به صورت منظم

توصیه می گردد همواره میزان سلامتی ‌تان را بسنجید و مراقب خود باشید. در اصل هر گونه که با خود تان رفتار نمایید ؛ دنیا و جهان اطراف نیز با شما به همان شکل برخورد خواهد نمود. بهتر است با خود مهربان باشید و آن چیزهایی را که قصد دارید ؛ کسب کنید.

همچنین مطالعه کنید : راه های جلوگیری از تقلب در امتحان آنلاین

14) ارزیابی کردن وضعیت

این مورد ایده‌ خوبی می باشد که چه الان و چه بعد ها ، کیفیت زندگی تان را ارزیابی نمایید ؛ آیا شغل‌ خود را دوست دارید؟ رابطه ‌خود را چطور؟ آیا در مسیر درستی قرار دارید ؟ لازم به ذکر است که ارزیابی و در صورت لزوم اصلاح نمودن امورات زندگی ، با هدف بازیابی آرامش ذهنی ‌ ضروری می باشد.

a8 راه های رسیدن به آرامش درونی

15) انعطاف ‌پذیر بودن

توصیه می گردد در برابر مشکلات زندگی انعطاف‌ پذیرتر باشید. این را به یاد داشته باشید که تغییر دادن افکار سفت و سخت آسان ‌تر می باشد تا اینکه قصد داشته باشید موقعیت ‌های سفت و سختی که جلوی ایده ‌‌های شما را گرفته‌ اند ، عوض کنید.

16 ) زندگی کردن در لحظه

به جای داشتن نگرانی در ارتباط با گذشته و یا نیز وحشت در مورد آینده ، حقیقتا سعی کنید تا از زمان حال لذت ببرید. در واقع موقعی که در حال زندگی نماییم ؛  نگرانی‌ های گذشته و آینده قادر نیستند تا ما را مضطرب نمایند.

17 ) کمتر نگران شدن

ظاهرا هرروز ما بین 30000 الی 75000 بار فکر می نماییم که در حقیقت 80 درصد آان بی‌ معنی و تصادفی می باشند. اینرا یاد بگیرید که نگرانی‌های خود را کمتر مرور نمایید ؛ چراکه اکثر نگرانی‌ ها ، بی ‌حاصل‌ می باشند و هر نوع آرامشی را از ذهن دور می‌ نمایند.

همچنین مطالعه کنید : راه های مقابله با خشم و عصبانیت

18) مدعی بودن

لازم به ذکر است که شما به همان اندازه حق دارید اینجا باشید و نظر خود را اعلام کنید که یک نفر دیگر نیز حق دارد. موقعی که ما به یک فرد کم ‌ادعا و تسلیم ‌شده تبدیل شویم ؛ در حقیقت به ضرر خود عمل نموده ‌ایم. مدعی بودن بدین معنا نمی باشد که شما و نیازهای شما در مقایسه با بقیه دارای اولویت می باشند ؛ بلکه منظور این است که خود را دست‌ کم نگیرید و بدین ترتیب کاملا مطیع دیگران نباشید. این مورد در اصل به سازش و یک موقعیت برد – برد اشاره می کند.

19) زدن حرف دل ‌

بهتر است نترسید از اینکه بگویید چگونه فکر می‌ نمایید. این کار در اصل به شما کمک‌ می‌ نماید تا به فردی قاطع تبدیل گردید. پیشنهاد می شود بدانید که در زندگی‌ خود چه می ‌خواهید. در صورتی که ندانید چه می‌ خواهید ؛ چیزی نیز کسب نخواهید کرد.

20) داشتن زمانی برای خود

اندکی زمان به خود تان اختصاص دهید ؛ یا در حقیقت یک وقفه به منظور پرداختن به خودتان ایجاد نمایید ؛ و یا نیز کاری را که کاملا خوشحال‌ تان می ‌کند را انجام دهید تا برای سایر امورات زندگی‌ خود آماده گردید . در حقیقت تعادل در زندگی ، امری است بسیار مهم .

21) پرشور و با‌نشاط بودن

بهتر است پرهیجان و با‌انرژی باشید ؛ با این حال اما به گونه ای عمل ننمایید که موجب آزار دیگران بشوید. توصیه می گردد زمانی را با هدف چیزهایی که از آن لذت می ‌برید ؛ اختصاص دهید. تلاش نمایید که از موقعیت‌ هایی که لذت‌بخش نمی باشند ؛ سرگرمی درست کنید و در حقیقت زندگی را به یک وضعیت سرزنده و شوخ نزدیک نمایید.

همچنین مطالعه کنید : بهترین کیف پول ارز دیجیتال برای ایرانیان | ضد تحریم

22 ) عدم سرزنش بی ‌مورد خود

این مورد که همیشه در حال سرزنش کردن خود باشید ؛ آنچنان دارای تأثیر بدی می باشد که آرامش را از ذهن آدمی دور می نماید. درست است که امکان دارد بعضی مواقع موجب انگیزه‌ شما شود ؛ اما باز هم یک احساس مسموم می باشد. توصیه می گردد تا دلایل سرزنش کردن خود را بررسی نمایید تا اطمینان حاصل کنید که خود تان را تحت فشار‌های غیر‌ضروری قرار نداده ‌اید.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

RSS عکس های جدیدRSS علیرضا نیکنامRSS مسترسئوکار RSS سینماتیسدانلود فیلم های جدیدشاید دوست داشته باشیدپیوندهادرباره سفر و گردشگری
RSS آکادمی ایران اسکین کر