تاریخ انتشار : چهارشنبه 25 می 2022 - 11:45
792 بازدید
کد خبر : 7104

راه های رسیدن به آرامش درونی

راه های رسیدن به آرامش درونی

چگونه آرامش درونی خود را پیدا می کنید؟ آیا با مدیتیشن در کوه یا رفتن به تعطیلات؟ آرامش درونی تعریف یکسانی ندارد. هیچ فرآیند استاندارد یا مراحل اجباری برای یافتن آرامش ذهنی وجود ندارد. یافتن آرامش درونی با برنامه ‌های شلوغ، سبک زندگی پرمشغله و استرس‌ های روزمره چالش‌ برانگیز تر است، اما کاملا ممکن

چگونه آرامش درونی خود را پیدا می کنید؟ آیا با مدیتیشن در کوه یا رفتن به تعطیلات؟ آرامش درونی تعریف یکسانی ندارد. هیچ فرآیند استاندارد یا مراحل اجباری برای یافتن آرامش ذهنی وجود ندارد. یافتن آرامش درونی با برنامه ‌های شلوغ، سبک زندگی پرمشغله و استرس‌ های روزمره چالش‌ برانگیز تر است، اما کاملا ممکن است. این مقاله به معنای واقعی آرامش درونی، اهمیت آن و راه ‌هایی برای دستیابی به آن است.

آرامش درونی به چه معناست؟

آرامش درونی به عنوان حالت آرامش جسمی و روحی علیرغم بسیاری از عوامل استرس زا تعریف می شود. یافتن آرامش ذهنی به معنای رسیدن به شادی، رضایت و سعادت است، مهم نیست که چقدر شرایط در زندگی شما سخت می شوند. یافتن شادی و آرامش درونی به یک زندگی بدون مشکل یا نبود تعارض بستگی ندارد زیرا همه ما در زندگی خود با چالش هایی روبرو هستیم.

چرا یافتن آرامش درونی در زندگی ما مهم است؟

یافتن آرامش ذهنی باعث کاهش نگرانی، اضطراب، استرس و ترس می شود. آرامش درونی با دستیابی به خودشکوفایی مرتبط است. در زیر مزایای یافتن آن حالت تعادل در زندگی شما آمده است:

 • عملکرد روزانه بهتر در رسیدگی به امور روزمره شما
 • افزایش سطح انرژی و بهبود مدیریت عاطفی
 • درام کم تر، نگرانی کم تر، استرس کم تر و افکار مثبت
 • رفتار مهربانانه و دلسوزانه با افراد دیگر
 • به راحتی تحت تاثیر نظرات منفی جامعه قرار نمی گیرند.
 • توانایی یادگیری نحوه برخورد با احساسات دشوار
 • توانایی داشتن یک قضاوت واضح در هنگام مواجهه با چالش های استرس زا
 • کیفیت خواب بهتر

 

مطالب مرتبط: راه های رسیدن به موفقیت در زندگی

 

با روش های زیر به آرامش درونی برسید.

 1. زمانی را در طبیعت بگذرانید

وقتی زمانی را در طبیعت می گذرانید، مانند پیاده روی کوتاه یا قدردانی از طبیعت، ممکن است به آرامش برسید. گذراندن وقت با طبیعت و تنفس عمیق می تواند ذهن شما را از فکر کردن به افکار استرس زا باز دارد. این یک مورد یک بار نیست، اما قرار گرفتن طولانی مدت در طبیعت فرصتی برای شماست تا با استرس روزمره زندگی کنار بیایید.

 

 1. مدیتیشن

مدیتیشن فواید ثابت شده زیادی برای سلامت جسمی، عاطفی و روانی ما دارد. به طور خاص، تمرین مراقبه ذهن آگاهی برای کاهش اضطراب و پیشگیری از افسردگی دیده شده است. می توانید یوگا را امتحان کنید، کتابی در مورد مدیتیشن بخوانید، به مدیتیشن هدایت شده در پادکست گوش دهید یا هر روز ۴۰ تا ۴۵ دقیقه مراقبه ذهن آگاهی را در خانه تمرین کنید. همه این ها می تواند به شما کمک کند مسیر خود را به سوی آرامش و شادی بیابید.

 

 1. سپاسگزار باشید

یافتن آرامش و مراقبت از رفاه خود به این معنی است که برای چیز هایی که دارید سپاسگزار باشید، نه این که از چیز هایی که در زندگی کمبود دارید شکایت کنید. وقتی قدر آن چه را دارید بدانید، آرامش بیشتری خواهید یافت. مشخص شده است که افراد با قلب سپاسگزار و کسانی که از نعمت های زندگی خود راضی هستند، آرامش و شادی را در درون خود می یابند.

 

 1. مسئولیت اعمال خود را بپذیرید

مسئولیت پذیری در قبال تمام اعمال شما به سطح کاملی از بلوغ نیاز دارد. حتی زمانی که سخت است، با اعتراف به اشتباهات خود به آرامش و شادی خواهید رسید. انتقادات را بپذیرید و از آن ها برای بهبود خود استفاده کنید، زیرا پذیرفتن این که اشتباه کرده اید از شما فردی انعطاف پذیر تر می سازد.

 1. اجازه ندهید اشتباهات گذشته شما را تعریف کنند

همه ما در گذشته اشتباهاتی داریم که به آن ها افتخار نمی کنیم، اما تمرکز بر اشتباهات گذشته شما بهترین ها را از شما خواهد گرفت. اجازه ندهید اشتباهات گذشته شما را تعریف کنند و اجازه ندهید آن خاطرات شما را از تبدیل شدن به فردی بهتر باز دارند.

برای یافتن آرامش و شادی خود، پشیمانی خود را رها کنید. به یاد داشته باشید که این اشتباهات شما را به فرد بهتری تبدیل کرده است. به هر حال در آینده مرتکب اشتباه خواهید شد، پس یاد بگیرید که خودتان را کنار بگذارید و ادامه دهید.

 

مطالب مرتبط: راه های کاهش وزن سریع در نوجوانان

 

خودتان-را-دوست-داشته-باشید راه های رسیدن به آرامش درونی

 1. خودتان را دوست داشته باشید

مراقبت از خود برای یافتن آرامش و شادی مهم است. اگر نتوانید خودتان را دوست داشته باشید، چگونه می توانید در زندگی واقعا خوشحال باشید؟ دوست داشتن خود به معنای مراقبت از سلامت جسمی، عاطفی، روانی و معنوی است. این ها شامل تغذیه سالم، ورزش منظم و مراقبت از سلامت کلی شماست.

وقتی با خود رابطه سالمی دارید و مراقبت از خود را تمرین می کنید، این انرژی مثبت را به دیگران نیز فرا می خوانید. تصور کنید وقتی احساس خوبی نسبت به خودتان دارید، زندگی شما چقدر می تواند شاد و آرام باشد. عشق سالم به خود باعث ایجاد روابط خوب با افراد اطراف تان نیز می شود.

 1. پذیرش و رضایت را تمرین کنید

در یافتن آرامش و شادی، پذیرش و رضایت کلیدی است. بپذیرید که در زندگی با مشکلاتی روبرو خواهید شد و یاد بگیرید که چگونه با آن ها کنار بیایید. راضی بودن یعنی داشتن رضایت عاطفی، جسمی یا حتی مالی. میل به مادیات و ثروت مالی فرد را با آرامش درونی برانگیخته نمی کند.

 

 1. بی نظمی راکنار بگذارید.

بی نظمی می تواند به داشتن ذهنی آرام کمک کند. این نه تنها به معنای شلوغ کردن وسایل و تمیز کردن خانه است، بلکه به معنای ایجاد نظم در زندگی شما است. آیا دقت کرده اید که با دیدن یک کمد بهم ریخته چقدر استرس می گیرید؟ به همین دلیل است که تمیز کردن می تواند به شما کمک کند. اگر بتوانید از آن اجتناب کنید، چرا خودتان را در معرض چیزی قرار دهید که باعث ایجاد استرس می شود؟ کنترل زندگی خود را با سازماندهی خانه، وظایف و افکار خود شروع کنید.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.