تاریخ انتشار : دوشنبه 30 اکتبر 2023 - 9:41
844 بازدید
کد خبر : 3395

بهترین فیلم های عاشقانه از نظر IMDB

بهترین فیلم های عاشقانه از نظر IMDB

در تاریخ حهان سینما کمتر ساخته هایی به مانند فیلم‌های سینمایی عاشقانه و رمانتیک موفق گشته ‌اند تا طیف گشترده ای از مخاطبان را تحت تاثیر خود قرار بدهند. درست است که در اغلب این آثار ، اصلی ترین خط روایی ، به جست‌وجوی عشق و یا فراز و نشیب‌های روابط عاشقانه مربوط می شود

در تاریخ حهان سینما کمتر ساخته هایی به مانند فیلم‌های سینمایی عاشقانه و رمانتیک موفق گشته ‌اند تا طیف گشترده ای از مخاطبان را تحت تاثیر خود قرار بدهند. درست است که در اغلب این آثار ، اصلی ترین خط روایی ، به جست‌وجوی عشق و یا فراز و نشیب‌های روابط عاشقانه مربوط می شود ؛  اما بر حسب این که اثر عاشقانه با المان ‌های چه نوع ژانری ترکیب بشود ؛  امکان دارد تا با طیف وسیعی از فیلم‌ها طرف بشویم که از کمدی رمانتیک تا فیلم نوار را شامل می شود.

در ادامه این مطلب با نودی همراه باشید تا شما را با بهترین فیلم های عاشقانه از نظر سایت معتبر و معروف IMDB آشنا نماییم .

فیلم کوتاهی درباره‌ ی عشق

کارگردان: کریشتوف کیشلوفسکی

محصول کشور: لهستان

اکران در : 1989

امتیاز : 8.2

این فیلم در حقیقت از آثار تحسین بر انگیز کریشتوف کیشلوفسکی می باشد که راوی عشق و علاقه عمیق و دیوانه ‌وار یک کارمند کم سن و سال اداره پست نسبت به زنی می باشد که در همسایگی او واقع است ؛  زنی که در حقیقت عشق جوان را جدی در نظر نمی ‌گیرد و در اصل سال ‌ها می باشد که ایمان خود را نسبت به عشق از دست داده است. تومک که ِ‌نوزده سال دارد ؛  از پنجره اتاق خود و بواسطه یک تلسکوپ ، آن زن را تحت نظر دارد. بهره گیری از دوربین به منظور دید زدن خانه روبرویی که هم ‌زمان مخاطب را به یاد فیلم Rear Window ساخته آلفرد هیچکاک نیز می ‌اندازد ؛  در این فیلم ، دارای نقش کلیدی می باشد و علی الخصوص در پایان ‌بندی آن به نوعی با تعویض زاویه دید تحول  آن زن و درکی که او از عشق آن جوان پیدا کرده را به صورتی خلاقانه به نمایش می گذارد.

فیلم در حال ‌و هوای عشق

کارگردان: وونگ کار وای

محصول کشور : هونگ کونگ

اکران در : 2000

امتیاز : 8.1

این گارگردان که در بین کارگردان ‌های مولف سینمای هنگ کنگ به عنوان چهره ‌ای صاحب ‌نام به حساب می آید ؛ دارای کارنامه ‌ای می باشد حاوی فیلم‌های عاشقانه شاخص . از همین فیلم ‌ها که احتمالا قبل از تمامی آثار او موجب شهره شدن جهانی‌ وی گردید  و در اکثر فهرست‌ های فیلم‌های برتر ،  جایگاه مخصوصی را کسب نموده ؛  همین فیلم می باشد.

همچنین بخوانید : معرفی بهترین انیمیشن های ۲۰۲۱ اکران و دوبله شده

این فیلم در حال و هوای عشق در حقیقت داستان مرد و زنی می باشد که به طور هم ‌زمان در1962 میلادی با اجاره کردن دو واحد از یک آپارتمان همسایه می گردند. بعد از مدتی ، آنان در می ‌یابند که دارای همسران خیانتکاری می باشند و این موضوع در اصل نقطه اشتراک به آغاز یک رابطه عاطفی دشوار و پیچیده بین آنان موجب می ‌شود.

back1-2 بهترین فیلم های عاشقانه از نظر IMDB

فیلم کازابلانکا

کارگردان : مایکل کورتیز

محصول کشور : آمریکا

اکران در : 1942

امتیاز: 8.5

اغراق نیست چنانچه بگوییم فیلم کازابلانکا در حقیقت فیلمی می باشد با دارا بودن شهرتی عالم ‌گیر. در حقیقت یک درام رمانتیکی است با بازی های درخشان هامفری بوگارت و اینگرید برگمان که برحسب نمایشنامه «همه به کافه ریک می‌آیند» تولید گردید و با گذشتن زمان موفق شد تا جایگاهی دست نیافتنی را در بین فیلم‌های عاشقانه پیدا کند.

این فیلم در اصل در جریان روزهای پر تنش جنگ جهانی دوم سپری می شود ؛ بدین ترتیب که یک رابطه عاشقانه قدیمی را با مانعی اساسی روبرو نموده که به یک دو راهی پیچیده ختم گشته است و مردی که ضروری است تا ما بین عشق و انسان ‌دوستی ، دست به انتخاب زند.

فیلم عشق

کارگردان: میشائل هانکه

محصول کشور های : فرانسه ،‌ آلمان ،‌ اتریش

اکران در : 2012

امتیاز : 7.9

ضروری است تا این فیلم را ، از پرافتخار ترین و تحسین ‌برانگیز ‌ترین آثار این کارگردان نام برد که هم در جشنواره کن موفق شد تا نخل طلا را بدست اورد و هم اینکه موفق شد تا در مراسم اسکار ، جایزه بهترین فیلم‌ غیرانگلیسی ‌زبان را از ان خود نماید.

همچنین بخوانید : بهترین فیلم های اکشن ۲۰۲۰ دوبله فارسی بدون سانسور

این فیلم با بازی درخشان ژان لویی ترنتینیان ، امانوئل ریوا و ایزابل هوپر آغشته می باشد که در حقیقت بر زندگی یک زوج مسن متمرکز است که دو معلم موسیقی بازنشسته می باشند و هم اکنون در دوران پیری با تنهایی و مشکلات جسمی به سر می کنند ؛  برای مثال نیمی از بدن زن این فیلم (امانوئل ریوا) به موجب سکته فلج گشته و ضروری است تا مرد از او مراقبت بکند.

فیلم آپارتمان

کارگردان : بیلی وایلدر

محصول کشور : آمریکا

اکران در : 1960

امتیاز : 8.3

این فیلم با بازی جک لمون و شرلی مک‌ لین در اصل جزو نقاط اوج کارنامه این کارگردان می باشد ؛  کمدی ای رمانتیک و درجه یک که اصلی ترین شخصیت آن ، عاشق  زنی گشته که دارای ارتباط با رئیسش می باشد و بدین ترتیب وضعیت تضاد برانگیزی برای قهرمان فیلم بوجود امده است.

فیلم از‌دست‌رفته در ترجمه

کارگردان : سوفیا کوپولا

محصول کشور های :  آمریکا و ژاپن

اکران در : 2003

امتیاز : 7.7

این فیلم در حقیقت نخستین فیلم سینمایی این کارگردان می باشد که در گام اول به موجب دارا بودن نسبت با فرانسیس فورد کوپولا ؛ کارگردان نامدار آمریکایی و حضور یافتنش در جایگاه بازیگر درسینمای آمریکا مشهور می گردید ؛  اما با تولید این اثر سینمایی ،  موفق شد تا حرفه کارگردانی را آغاز نماید.

همچنین بخوانید : بهترین فیلم های ایرانی سال ۹۹

این فیلم در اصل به رابطه یک بازیگر مسن رو به افول و یک زن جوان پرداخته است. در حقیقت هر دو نفر از زندگی و روابط عاطفی خود ناراضی ،‌ غرق شده در احساس تنهایی و دست به گریبان با بی ‌خوابی و حس پوچ بودن می باشند. در این بین اما ناگاه چیزی جوانه می زند که می‌ شود از آن به عشق تعبیر کرد ؛ با این حال اما بیان کردن این حس در بین این دو ، آنقدر ها نیز که به نظر می آید ؛  ساده نمی باشد.

back2-2 بهترین فیلم های عاشقانه از نظر IMDB

فیلم او

کارگردان : اسپایک جونز

محصول کشور : آمریکا

اکران در : 2013

امتیاز : 8

این فیلم در حقیقت یک فیلم عاشقانه علمی تخیلی می باشد. این اثر اسپایک جونز که با بازی درخشان واکین فینیکس ، ایمی آدامز و اسکارلت جوهانسون به همراه می باشد ؛ در اصل داستان مردی را دنبال می نماید که به یک دستیار شخصی هوشمند عاضق گشته که با هوش مصنوعی کار می نماید که البته دارای صدای یک زن می باشد. حقیقتا ایده داشتن رابطه عاشقانه با یک ربات مدت ‌ها بود که در ذهن این کارگردان ، وسوسه تولید فیلم را بوجود اورده بود.

این کارگردان که در حقیقت با همین مضمون در 2010 میلادی نیز یک فیلم کوتاه تولید کرده بود ؛ بالاخره در۲۰۱۳ میلادی موفق شد تا یک فیلم بلند داستانی بسازد و توجه علاقه مندان به سینما را با این اثر عاشقانه به خود جلب نماید.

فیلم شکل آب

کارگردان : گیرمو دل تورو

محصول کشور : آمریکا

اکران در: 2017

امتیاز : 7.3

این فیلم که در اصل از فیلم‌های موفق  2017 میلادی یه حساب می آمد  و موفق شد تا جوایز اسکار را درو کند ؛  در مورد یک رابطه عاشقانه عجیب و نامتعارف سخن می گوید ؛ زن جوانی که قابلیت حرف ‌زدن خود را به موجب آسیبی که در کودکی دیده ؛ از دست داده است و به منظور برقرار کردن ارتباط  از زبان اشاره بهره می برد و  نظافتچی یک آزمایشگاه دولتی می باشد که در اصل آنجه محل پروژه‌های سری است ؛ یکی از همین پروژه ‌ها در مورد یک موجودِ دو زیست عجیب می باشد بدین ترتیب در ادامه بین این زن نظافتچی و این موجود عجیب و غریب ، رابطه ‌ای عاطفی بوجود می آید که در عین حال یک تریلر جاسوسی پر تنش نیز بر سر راه این قصه عاشقانه قرار می ‌گیرد.

همچنین بخوانید : بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی با کمترین کارمزد

فیلم بیمار انگلیسی

کارگردان : آنتونی مینگلا

محصول کشور : آمریکا

اکران در : 1996

امتیاز : 7.4

این فیلم سینمایی حقیقتا یک درام رمانتیک می باشد که خط روایت آن در اصل در روزهای پایانی جنگ ایتالیا در جنگ جهانی دوم ‌ در جریان می باشد. این فیلم در حقیقت داستان یک خلبان گمنام را بررسی می نماید که گذشته خود را در یاد ندارد و با اسم بیمار انگلیسی در یک صومعه تحت مراقبت پرستار هانا بستری گشته است.

فیلم بیمار انگلیسی با بازی های به خصوص رالف فاینس و ژولیت بینوش ، در حقیقت متمرکز بر رابطه عاطفی این بیمار و پرستار می باشد. لازم به ذکر است که این اثر سینمایی ، موفق گشت تا چندین جایزه اسکار همچون جایزه بهترین کارگردانی و بهترین فیلم را از شصت و نهمین دوره جوایز اسکار از آن خود نماید .

back3-1 بهترین فیلم های عاشقانه از نظر IMDB

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

RSS عکس های جدیدRSS ویدائوRSS مسترسئوکارلینک های مرتبطپیوندهاRSS آکادمی ایران اسکین کرRSS ایران کریر فیلیمو