تاریخ انتشار : شنبه 5 آگوست 2023 - 18:22
353 بازدید
کد خبر : 10855

چگونه مدیتیشن را شروع کنیم؟

چگونه مدیتیشن را شروع کنیم؟
مدیتیشن تمرینی است که شامل تمرکز ذهن شما و از بین بردن جریان افکار درهم و برهم است که ممکن است ذهن شما را شلوغ کرده و باعث استرس شود. در اینجا یک راهنمای اساسی در مورد نحوه مدیتیشن آورده شده است:

مدیتیشن تمرینی است که شامل تمرکز ذهن شما و از بین بردن جریان افکار درهم و برهم است که ممکن است ذهن شما را شلوغ کرده و باعث استرس شود. در اینجا یک راهنمای اساسی در مورد نحوه مدیتیشن آورده شده است:

تغذیه سالم و زندگی سالم را در نودی بدانید.

یک فضای آرام پیدا کنید: مکانی آرام و راحت را انتخاب کنید که مزاحم شما نشوید. این می تواند گوشه ای از اتاق شما، یک پارک یا هر مکان آرام باشد.

بنشینید یا دراز بکشید: یک موقعیت راحت پیدا کنید. شما می توانید به صورت ضربدری روی یک کوسن، روی یک صندلی با پاهایتان صاف روی زمین بنشینید یا حتی اگر ترجیح می دهید دراز بکشید.

چشمان خود را ببندید: بستن چشم ها به به حداقل رساندن حواس پرتی و معطوف کردن تمرکز به سمت داخل کمک می کند.

روی نفس خود تمرکز کنید: نفس های آهسته و عمیق بکشید. هنگام دم و بازدم به حس نفس خود توجه کنید. اگر به شما کمک می کند تمرکز خود را حفظ کنید، نفس های خود را بشمارید.

ذهن آگاهی: در لحظه حضور داشته باشید. با نفس کشیدن، ممکن است ذهن شما شروع به سرگردانی کند. وقتی متوجه این موضوع شدید، به آرامی توجه خود را به نفس خود برگردانید. خودتان را به خاطر افکار سرگردان قضاوت نکنید. طبیعی است.

اسکن بدن: تکنیک دیگر انجام اسکن بدن است. از انگشتان پا شروع کنید و به تدریج تمرکز خود را به سمت بالا ببرید و به احساس هر قسمت از بدن خود توجه کنید.

مدیتیشن هدایت شده: همچنین می توانید از برنامه ها یا ویدیوهای مدیتیشن هدایت شده استفاده کنید. اینها دستورالعمل ها و تصاویری را ارائه می دهند تا به شما کمک کنند متمرکز بمانید.

از کوچک شروع کنید: فقط با چند دقیقه مدیتیشن شروع کنید و به تدریج مدت زمان را افزایش دهید تا راحت تر شوید.

ثبات: تمرین منظم کلیدی است. حتی چند دقیقه مدیتیشن در روز می تواند تاثیرات مثبتی بر سلامتی شما داشته باشد.

قضاوت نکردن: به یاد داشته باشید که مدیتیشن مهارتی است که توسعه آن به زمان نیاز دارد. اگر در ابتدا به نظرتان چالش برانگیز است، خودتان را قضاوت نکنید.

قدردانی را تمرین کنید: مراقبه خود را با یک لحظه قدردانی و تمرکز بر جنبه های مثبت زندگی خود پایان دهید.

به یاد داشته باشید، انواع مختلفی از تکنیک های مراقبه وجود دارد، مانند مراقبه ذهن آگاهی، مراقبه محبت آمیز و مراقبه متعالی. ایده خوبی است که تکنیک های مختلف را بررسی کنید تا بهترین کار را برای شما پیدا کنید. با گذشت زمان، مدیتیشن می تواند به کاهش استرس، بهبود تمرکز و بهبود سلامت کلی کمک کند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.