تاریخ انتشار : شنبه 15 جولای 2023 - 15:00
738 بازدید
کد خبر : 10695

مشکلات داکت اسپلیت و معرفی بهترین تعمیرکار برای رفع آن‌ها

مشکلات داکت اسپلیت و معرفی بهترین تعمیرکار برای رفع آن‌ها

امروزه داکت اسپلیت‌ها به بخش مهمی از خانه‌های ما (به ویژه در مناطق گرم و مرطوب و همچنین شهرهای آلوده) تبدیل شده اند؛ در حالی که اسپلیت به شما کمک می‌کند تا در تمام تابستان خنک بمانید، مشکلاتی هم دارند که ممکن است مجبور باشید با آنها دست و پنجه نرم کنید. مشکلات داکت اسپلیت

images_1689286928_64b079107815c مشکلات داکت اسپلیت و معرفی بهترین تعمیرکار برای رفع آن‌ها

امروزه داکت اسپلیت‌ها به بخش مهمی از خانه‌های ما (به ویژه در مناطق گرم و مرطوب و همچنین شهرهای آلوده) تبدیل شده اند؛ در حالی که اسپلیت به شما کمک می‌کند تا در تمام تابستان خنک بمانید، مشکلاتی هم دارند که ممکن است مجبور باشید با آنها دست و پنجه نرم کنید. مشکلات داکت اسپلیت یکی از چالش‌هایی است که اگر به موقع و درست آن‌ها را سرویس نکنید، قطعاً با آن‌ها مواجه خواهید شد.

مانند هر وسیله الکترونیکی دیگری، کولر گازی اسپلیت در صورت عدم سرویس‌دهی منظم، مستعد خرابی و مشکلات است. درواقع برای جلوگیری از بروز مشکلات در داکت اسپلیت خود، لازم است که به طور مرتب حواستان به سرویس، تعمیر و نگهداری آن باشد. تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا به طور کامل با مشکلات داکت اسپلیت و بهترین تعمیرکار برای رفع آن‌ها آشنا شوید.

رایج‌ترین مشکلات داکت اسپلیت

اگر شما نیز در منزل یا محل کارتان برای خنک کردن محیط از اسپلیت استفاده می‌کنید حتماً تا حالا یک بار پیش آمده که با مشکلی در آن مواجه شده باشید. در صورتی که داکت اسپلیت خود را حداقل 6 ماه یک بار سرویس نکنید، قطعاً مشکلاتی در آن به‌وجود می‌آید که عملکرد آن را مختل می‌کند؛ قطعاً این موضوع برای شما و اهل خانواده در گرمای تابستان خوشایند نخواهد بود. بیاید با هم در ادامه چند مورد از رایج‌ترین مشکلات داکت اسپلیت را که در صورت عدم سرویس به موقع رخ خواهند داد، مرور کنیم.

1. نشت گاز و خنک نکردن محیط

یکی از رایج‌ترین مشکلات داکت اسپلیت، نداشتن سرمایش است. کولرهای گازی اسپلیت کارآمد هستند و مدت زمان کمی طول می‌کشد تا محیط را به دمای مطلوب و خنک برسانند. مبرد (گاز AC) عامل اصلی خنک شدن هوا توسط داکت اسپلیت و نشتی آن نیز یکی از مشکلات رایج در آن است.

اگر اسپلیت به درستی محیط را خنک نکند، به احتمال زیاد سطح مبرد پایین است. از آنجایی که مبرد در فشار بسیار بالا ذخیره می‌شود، تمام منحنی‌ها و اتصالات لوله مسی تحت تنش دائمی هستند. به دلیل رطوبت و سایر ترکیبات ایجادکننده خوردگی در جو، این لوله‌های مسی ممکن است ضعیف شده و سوراخ‌های نشتی ایجاد کنند. در بسیاری از موارد، این نشتی در مهره فلر واقع در واحد AC بیرونی ایجاد می‌شود. شما برای رفع این مشکل نیاز به سرویس کار و تعمیرکار داکت اسپلیت حرفه‌ای و متخصص دارید.

images_1689288550_64b07f66514b6 مشکلات داکت اسپلیت و معرفی بهترین تعمیرکار برای رفع آن‌ها

2. داکت اسپلیت مکرر خاموش می‌شود

در این حالت، به احتمال زیاد فیلتر اسپلیت به دلیل تجمع شدید گرد و غبار و زباله خفه می‌شود. به همین دلیل، مبرد برای جذب هوا، بیشتر کار می‌کند؛ بنابراین دمای داکت اسپلیت بالاتر از دمای عملیاتی ایده آل افزایش می‌یابد و منجر به قطع شدن کمپرسور می‌شود. در این صورت فیلتر را بیرون بیاورید و زیر شیر آب بشویید. این کار را ماهانه انجام دهید در صورتی که این مشکل باز هم رخ داد حتماً از یک تعمیرکار برای رفع مشکل کمک بگیرید.

3. تجمع یخ روی کوئل خنک‌کننده داکت اسپلیت

یکی دیگر از رایج‌ترین مشکلات داکت اسپلیت، تجمع یخ روی کوئل خنک‌کننده است. هنگامی که سطح مبرد کمتر از مقدار لازم باشد، دمای کوئل خنک‌کننده بسیار کمتر از حد معمول می‌شود. به دلیل این پدیده، رطوبت اتاق روی سیم‌پیچ متراکم می‌شود و یخ می‌زند. برای رفع این مشکل تشکیل یخ در AC، با یک متخصص تعمیر AC تماس بگیرید زیرا او می‌تواند به طور دقیق تعیین کند که آیا سطح مبرد در کوئل‌های خنک‌کننده درست است یا خیر. تعمیرکاران زرین سرویس می‌توانند به طور تخصصی برای تشخیص و رفع این مشکل به شما کمک کنند.

4. بوی بد هنگام روشن کردن داکت اسپلیت

گاهی اوقات وقتی اسپلیت را روشن می‌کنید، بوهای غیرقابل تحملی از آن متصاعد می‌شود. نگران نباشید، مشکل در سیستم زهکشی داکت اسپلیت است. به دلیل گرد و غبار و زباله‌های داخل لوله تخلیه و سینی زهکشی، آب جمع شده و به آرامی شروع به بوی بد می‌کند. فقط از تکنسین تعمیر بخواهید تا سیستم زهکشی را پاک کند و مشکل حل می‌شود.

5. اسپلیت سر و صدای زیادی ایجاد می‌کند

یکی دیگر از رایج‌ترین مشکلات داکت اسپلیت، ایجاد سر و صدای زیاد است. گاهی اوقات یونیت داخلی اسپلیت هنگام کار یا فقط در هنگام راه‌اندازی شروع به ایجاد سر و صدای زیادی می‌کند. فن موجود در داخل واحد داخلی باعث بروز این مشکل می‌شود. در این صورت لازم است تا تکنسین فقط یونیت داخلی را جدا کند و فن را در جای اصلی خود قرار دهد.

images_1689288700_64b07ffc1fbd6 مشکلات داکت اسپلیت و معرفی بهترین تعمیرکار برای رفع آن‌ها

6. مکانیسم چرخش اسپلیت کار نمی‌کند

اگر عملکرد چرخش در داکت اسپلیت کار نمی‌کند، می‌تواند 2 دلیل داشته باشد. تاب توسط موتورهای تابشی جداگانه کنترل می‌شود. یا PCB به موتورها جریان نمی‌دهد و موتورها مشکل دارند. برای رفع این مشکل تنها راه این است که از سرویس کار و تعمیرکار داکت اسپلیت حرفه‌ای کمک بگیرید.

7. کار نکردن داکت اسپلیت

یکی دیگر از رایج‌ترین مشکلات داکت اسپلیت خرابی کمپرسور است. کمپرسور جزء حیاتی یک کولر گازی به شمار می‌رود. این قطعه در یونیت خارجی قرار دارد و جریان گاز بین اواپراتور و کندانسور را کنترل می‌کند. خرابی کمپرسور می‌تواند باعث شود اسپلیت شما کار نکند یا بازده را کاهش دهد. برای تعمیر کمپرسور معیوب در اسپلیت خود، سیم‌پیچ کندانسور را تمیز کنید، خازن را بررسی کنید و فن واحد خارجی را تمیز کنید. اگر مشکل رفع نشد باید کمپرسور را تعویض کنید.

8.تنظیم نشدن دما در داکت اسپلیت

ترموستات یک واحد کنترل داخلی است که به شما امکان می‌دهد دمای مناسب را با توجه به نیاز خود در اسپلیت تنظیم کنید. خرابی ترموستات از تنظیم دما جلوگیری می‌کند و ممکن است به واحد AC تقسیم شده در اسپلیت آسیب برساند. می‌توانید ترموستات را روی حداقل دما تنظیم کنید یا با یک تکنسین مجرب داکت اسپلیت تماس بگیرید تا به شما در حل مشکل کمک کند.

معرفی بهترین تعمیرکار برای رفع مشکلات داکت اسپلیت

سرویس و نگهداری منظم اسپلیت می‌تواند به تضمین طول عمر و بازدهی هر چه بیشتر آن کمک کند. اگر متوجه هر یک از مشکلات ذکر شده در بالا در داکت اسپلیت خود شدید، بهتر است با یک تعمیرکار متخصص و حرفه‌ای برای رفع مشکل تماس بگیرید. زرین سرویس به عنوان یک مرکز تعمیر کولر گازی دارنده بهترین سرویس کاران و تعمیرکاران است که هر مشکلی را در داکت اسپلیت شما در کوتاه‌ترین زمان ممکن برطرف خواهند کرد.

همچنین با سپردن خدمات سرویس داکت اسپلیت خود در بازه‌های زمانی مشخص (برای مثال بازه زمانی 6 ماهه) به سرویس کاران حرفه‌ای زرین سرویس دیگر لازم نیست نگران مواجهه با مشکلات داکت اسپلیت خود و صرف هزینه بیشتر برای تعمیر آن باشید. اما اگر مشکلاتی نیز در داکت اسپلیت شما رخ داد باز هم خودتان را نگران نکنید؛ تنها با یک تماس با متخصصین زرین سرویس، مشکل خود را حل‌شده بدانید.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.