تاریخ انتشار : شنبه 13 جولای 2024 - 9:41
881 بازدید
کد خبر : 7717

ارائه خدمات حواله یوان به چین توسط شرکت آسان تجارت

ارائه خدمات حواله یوان به چین توسط شرکت آسان تجارت

حواله  پولی است که به طرف دیگری منتقل می شود. به طور کلی، هرگونه پرداخت فاکتور یا قبض را می توان حواله نامید. با این حال، این اصطلاح امروزه بیشتر برای توصیف مبلغی استفاده می‌ شود که توسط شخصی که در خارج از کشور کار می‌ کند برای خانواده‌ اش در خانه ارسال می‌ کند.

حواله  پولی است که به طرف دیگری منتقل می شود. به طور کلی، هرگونه پرداخت فاکتور یا قبض را می توان حواله نامید. با این حال، این اصطلاح امروزه بیشتر برای توصیف مبلغی استفاده می‌ شود که توسط شخصی که در خارج از کشور کار می‌ کند برای خانواده‌ اش در خانه ارسال می‌ کند. این اصطلاح از کلمه  remit گرفته شده است که به معنای بازگرداندن است.

در این مقاله در سایت نودی  میخواهیم در مورد حواله یوان صحبت کنیم ,و به سوال های زیر پاسخ دهیم:

حواله چیست؟

حواله مبلغی است که معمولا افراد از یک کشور به کشور دیگر انتقال می دهند و بیشتر فرستنده یک کارگر، کارفرما یا یک تاجر است که بخشی از درآمد خود را به اقوام، شرکای و طرف قرار داد های خود ارسال می کند. حواله‌ ها یکی از بزرگ‌ ترین منابع درآمد برای مردم کشورهای کم‌ درآمد و در حال توسعه است که اغلب از سرمایه‌ گذاری مستقیم و کمک‌ های توسعه بین‌ المللی فراتر می‌ رود. حواله یک ابزار مالی است  و بخاطر ناامنی مسیر های تجاری شکل گرفته و اکثر مردم به نوعی با ان سروکار دارند.

درک حواله ها

بیشتر حواله ها توسط کارگران خارجی به اعضای خانواده در کشورهای خود انجام می شود. رایج ترین روش حواله، استفاده از سیستم پرداخت الکترونیکی از طریق بانک یا سرویس انتقال پول مانند Western  Union است. افرادی که از این گزینه ها استفاده می کنند معمولاً هزینه ای دریافت می کنند. نقل و انتقالات ممکن است کمتر از ده دقیقه طول بکشد تا به دست گیرنده برسد.

حواله ها نقش بزرگی را در اقتصاد کشورهای کوچک و در حال توسعه ایفا می کنند. آنها همچنین نقش مهمی در امداد رسانی  ایفا می کنند، که اغلب از کمک های رسمی توسعه (ODA) فراتر می رود. آنها به افزایش سطح زندگی مردم در کشورهای کم درآمد کمک می کنند و به مبارزه با فقر جهانی می ایند.

در واقع، از اواخر دهه 1990، حواله‌ ها از کمک‌ های توسعه فراتر رفته و در برخی موارد بخش قابل توجهی از تولید ناخالص داخلی (GDP) یک کشور را تشکیل می‌ دهند.

بر اساس گزارش مهاجرت و توسعه بانک جهانی در سال 2019، 529 میلیارد دلار حواله به کشورهای با درآمد پایین و متوسط در سال 2018 ارسال شد که افزایشی 9.6 درصدی نسبت به رکورد قبلی 483 میلیارد دلاری در سال 2017 دارد. این رقم به طور قابل توجهی بزرگتر از 344 میلیارد دلار سرمایه گذاری مستقیم خارجی در این کشورها، به استثنای چین، در سال 2018. با احتساب کشورهای پر درآمد، مجموع حواله ها از 633 میلیارد دلار در سال 2017 به 689 میلیارد دلار افزایش یافته است.

همچنین حواله ها علاوه بر  کمک به افرادی که در کشورهای کمتر توسعه یافته زندگی می کنند  برای باز کردن حساب های بانکی  نیز استفاده می شود، روندی که به توسعه اقتصادی کمک می کند.

روش های ارسال پول به چین

برای ارسال پول به چین روش های مختلفی وجود  دارد که می توانید بر اساس کسب و کار و مقدار تراکنشی که میخواهید انجام دهید یکی از روش های زیر را انتخاب کنید.

NEAT

Neat حساب های تجاری و کارت های شرکتی را ارائه می دهد .

می‌توانید از این سرویس برای ترکیب کسب‌ و کار خود در هنگ‌ کنگ، مدیریت امور مالی کسب‌ و کارتان و ارسال و دریافت پول در سطح بین‌ المللی استفاده کنید. حساب چند ارزی Neat به شما امکان می دهد دلارهای آمریکا، دلار هنگ کنگ، یورو و پوند انگلیس را نگهداری و مدیریت کنید و همچنین Neat به شما امکان می دهد به بیش از 35 کشور از جمله چین  حواله پرداخت کنید .

Neat به کاربران این امکان را می دهد تا پرداخت های USD و CNY را به چین انجام دهند. برای شروع، یک حساب Neat ایجاد کنید. سپس، برای ارسال پول به چین، تنها چیزی که نیاز دارید گیرنده است.

همچنین می‌ توانید از Neat برای پذیرش پرداخت‌ ها به بسیاری از ارز ها از جمله یوان چین استفاده کنید. با این حال، بسته به اینکه کدام کیف پول  را دریافت می کند، پول به طور خودکار به HKD، GBP یا EUR تبدیل می شود.

کارت ارائه خدمات حواله یوان به چین توسط شرکت آسان تجارت

ALIPAY ESCROW

اصطلاح “سپرده” به شخص ثالثی اشاره دارد که معاملات بین خریدار و فروشنده را تسهیل می کند.

نحوه کار به این صورت است که  قبل از اینکه تامین کننده شروع به کار کند، خریدار مبلغ پرداختی را به سرویس امانی ارسال می کند. هنگامی که خریدار کالا را دریافت کرد و رضایت داشت، خدمات امانی  پول را در اختیار تامین کننده قرار می دهد. در صورت بروز اختلاف، خدمات امانی میان جیگری کرده و به هر دو طرف کمک می کند تا به یک راه حل موافق دست یابند.

در نتیجه، خدمات امانی یک راه بسیار امن برای ارسال پول به چین ارائه می‌ کند.

این نوع پرداخت همچنین به طور گسترده برای تراکنش های بین المللی مناسب  نیست. اما اگر محصولات یا خدماتی را با استفاده از Alibaba تهیه می کنید، ممکن است بتوانید با استفاده از Alipay Escrow پرداخت کنید.

به طور معمول، کارمزد حدود 5٪ از کل  تراکنش است. و اگرچه این هزینه‌ ها اغلب از تامین‌ کننده دریافت می‌ شود، اما تقریباً آنها را از طریق افزایش قیمت به خریداران منتقل می‌ کنند.

در پایان، سپرده گذاری برای معاملات کوچکتر با تامین کنندگان جدید که هنوز رابطه محکمی با آنها ندارید، مناسب است. با این حال، به دلیل هزینه های اضافی و این واقعیت که پول شما ممکن است برای مدتی در یک حساب امانی نگهداری شود، مخصوصا برای معاملات بزرگتر ایده آل نیستند.

نقل و انتقالات بین المللی

حواله‌ های بین‌ المللی سیمی – که به عنوان انتقال تلگرافیک یا پرداخت T/T نیز شناخته می‌ شود – برای مدت طولانی وجود داشته است و به طور گسترده توسط تامین‌ کنند گان در چین پذیرفته شده است.

این پرداخت‌ ها به شبکه سوئیفت متکی هستند – شبکه‌ ای از بانک‌ ها که برای تسهیل تراکنش‌ ها با یکدیگر همکاری می‌ کنند. در نتیجه، معمولا چند روز تا چند هفته طول می کشد تا پرداخت ها برسد.

علاوه بر این، هزینه‌ های تبدیل ارز وجود دارد که معمولاً با استفاده از نرخ مبادله ضعیف محاسبه می‌ شوند. به علاوه، هر بانک برای تسهیل تراکنش کارمزد کمی دریافت می کند – و این کارمزدها جمع می شوند.

این روش ارسال پول به چین هم برای خریداران و هم برای تامین کنندگان خطراتی دارد. اساساً، هنگامی که پرداخت خود را ارسال می کنید، اگر همه چیز طبق برنامه پیش نرود، امکان بازگشت کمی وجود دارد. به همین دلیل است که تامین کنندگان معمولاً برای کاهش ریسک خود بر سپرده اولیه اصرار می کنند – که البته ریسک شما را افزایش می دهد.

e ارائه خدمات حواله یوان به چین توسط شرکت آسان تجارتبه این دلایل، بهتر است فقط با تامین کنند گانی که به آنها اعتماد دارید از حواله ها استفاده کنید.

در مجموع، نقل و انتقالات بین المللی یک راه محبوب و نسبتاً ساده برای ارسال پول به چین است. با این حال، این نقل و انتقالات می تواند برای خریدار بسیار پرهزینه باشد.

آژانس های تامین منابع شخص ثالث

اگر از طریق یک آژانس محلی چینی خرید انجام دهید، پذیرش سپرده برای پرداخت های بین المللی در چین به طور گسترده پذیرفته می شود.

این آژانس های منبع یابی خطر را برای هر دو طرف کاهش می دهند، ارتباط را آسان تر می کنند و تبادل وجوه را تسهیل می کنند. بنابراین در صورت ورود کالای آسیب دیده یا معیوب، نمایندگی می تواند کالا را رد کرده و وجه سپرده را به خریدار برگرداند.

جای تعجب نیست که این خدمات به طور قابل توجهی هزینه ارسال پول به چین را افزایش می دهد، و اغلب بیش از هزینه 5 درصدی معمولی را دریافت می کند.

بنابراین باز هم، آژانس های منبع ثالث ممکن است انتخاب خوبی برای معاملات کوچکتر با تامین کنند گان جدید باشند. اما کارمزد های مربوطه باعث می شود این روش ارسال پول به چین برای تراکنش های بزرگتر نامطلوب باشد.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.