تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 24 آگوست 2023 - 15:36
235 بازدید
کد خبر : 10932

واگنر چیست؟

واگنر چیست؟
کشور در آستانه یک جنگ داخلی یا تحول بزرگ نیست، حتی اگر سطح نارضایتی ناچیز از وضعیت امور در سراسر کشور وجود داشته باشد. پرزیدنت ولادیمیر پوتین احتمالاً شبح جنگ داخلی را مطرح کرد تا نشان دهد که آماده برخورد سخت با شورشیان است، تا آنها را متقاعد کند که عقب نشینی کنند و دیگران را از پیوستن به آنها بازدارد، و از قبل اقدامات شدید سرکوبی را که اکنون انجام می دهد توجیه کند. احتمالاً معرفی می شود تا اطمینان حاصل شود که هیچ تهدید مشابهی در آینده ظاهر نمی شود.

آیا قیام نیروهای واگنر خطر واقعی آشوب در روسیه را به همراه دارد؟

کشور در آستانه یک جنگ داخلی یا تحول بزرگ نیست، حتی اگر سطح نارضایتی ناچیز از وضعیت امور در سراسر کشور وجود داشته باشد. پرزیدنت ولادیمیر پوتین احتمالاً شبح جنگ داخلی را مطرح کرد تا نشان دهد که آماده برخورد سخت با شورشیان است، تا آنها را متقاعد کند که عقب نشینی کنند و دیگران را از پیوستن به آنها بازدارد، و از قبل اقدامات شدید سرکوبی را که اکنون انجام می دهد توجیه کند. احتمالاً معرفی می شود تا اطمینان حاصل شود که هیچ تهدید مشابهی در آینده ظاهر نمی شود.

جنگ اوکراین و روسیه به کجا کشید؟ را در نودی با خبر بشید.

ناتو چگونه باید درباره عضویت اوکراین پس از کودتای روسیه فکر کند؟

گفته می‌شود، پس از شورش، باید انتظار داشته باشیم که شاهد تغییر در دولت باشیم. کسی باید سرزنش کند که شورش را در جوانی خفه نکرده است. این یک شرط عادلانه است که پوتین خودش را سرزنش نکند. در داخل کرملین انگشت اشاره زیادی وجود خواهد داشت، زیرا جناح های نخبه به دنبال حفظ موقعیت خود و تخریب رقبای خود هستند. برندگان و بازندگان در چند هفته آینده بیشتر آشکار خواهند شد.

 

جنگ در اوکراین

پریگوژین یک تاجر افراطی ناسیونالیست روسی و بنیانگذار گروه واگنر است، یک شرکت نظامی خصوصی با حدود 50000 سرباز که از سال 2014 نقش برجسته ای در نبردهای اوکراین ایفا کرده است. این شرکت برای حمایت از کرملین در سوریه و لیبی مستقر شده است. سیاست هایی که ظاهراً به دستور پوتین بود و خدمات امنیتی را به بسیاری از رهبران آفریقایی از جمله سودان، مالی و جمهوری آفریقای مرکزی ارائه کرد. این گروه همچنین در بسیاری از شرکت های تجاری، به ویژه در عملیات معدنی در آفریقا، مشارکت دارد.

پریگوژین در اوایل دهه 2000 به عنوان رئیس یک شرکت پذیرایی که از نزدیک با کرملین کار می کرد، به شهرت رسید و بسیاری از جلسات سطح بالا را ارائه می داد. این نقش برای او لقب «آشپز پوتین» را به ارمغان آورد. ما نمی دانیم که او شخصاً چقدر به رئیس جمهور روسیه نزدیک است، اما او مطمئناً شبکه ای از تماس ها در داخل کرملین دارد و از درک روابط با پوتین برای پیشبرد منافع تجاری خود استفاده می کند. با این وجود، پیوندهای او با پوتین او را از راه اندازی شورش یا پوتین از برچسب زدن او به عنوان قانون شکنی که باید به شدت مجازات شود، منصرف نکرد.

معامله ای که الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهور بلاروس با میانجیگری انجام داد و اتهامات علیه پریگوژین را لغو کرد و در ازای کناره گیری نیروهایش به بلاروس اجازه عبور امن داد، بحران فوری را خنثی کرد. اما هیچ کاری برای خدشه دار کردن اعتبار پوتین یا ارزیابی نخبگانی که اکنون آشکار خواهد شد، انجام نداده است.

چرا پریگوژین اینقدر از ارتش روسیه انتقاد می کند؟

از آغاز جنگ در اوکراین، پریگوژین رهبری ارشد نظامی روسیه از جمله وزیر دفاع سرگئی شویگو و رئیس ستاد کل ارتش والری گراسیموف را به فساد و ناتوانی متهم کرده است که منجر به عقب‌نشینی‌های شدید در جبهه‌های نبرد در اوکراین شده است. اما پریگوژین لزوماً منتقد ارتش روسیه به عنوان یک کل نیست. در واقع، او برخی از فرماندهان، از جمله سرگئی سوروویکین، معاون فرمانده نیروهای فعال در اوکراین را ستوده و از آنها خواسته است که به سمت های مسئول تر ارتقا یابند.

اخیراً، پریگوژین رهبران ارشد نظامی روسیه را به دلیل عدم تأمین مهمات کافی و سایر پشتیبانی ها به نیروهای وی در حالی که نیروهایش در تلاش برای تصرف شهر باخموت در شرق اوکراین بودند، مورد انتقاد قرار داد. اگرچه نیروهای او سرانجام موفق شدند، پریگوژین ادعا کرد که تلفاتی که متحمل شدند – ده ها هزار کشته – پیامد مستقیم این عدم پشتیبانی بود.

آیا رویدادهای اخیر می تواند بر روند خود جنگ تأثیر بگذارد؟

حداقل، شورش هیچ کاری برای ارتقای روحیه پایین سربازان روسی خط مقدم یا بهبود وحدت فرماندهی عملیات نظامی نمی کند. این امر به طور اجتناب ناپذیری توجه رهبران ارشد روسیه را از تلاش های جنگی منحرف می کند – و نه تنها در کوتاه مدت. مهم نیست که این شورش چگونه به پایان می رسد، کرملین باید منابع بیشتری را برای اطمینان از اینکه هیچ تهدید مشابهی در آینده ظهور نمی کند، اختصاص دهد.

در عین حال، در روزهای آینده خواهیم دید که آیا کیف می‌تواند از بی نظمی در روسیه برای پیشبرد ضدحمله جاری خود استفاده کند یا خیر. ما باید انتظار داشته باشیم که تلاش‌های فزاینده‌ای برای بررسی آسیب‌پذیری‌ها در امتداد خط تماس و شاید حملات متعددی به اهدافی در داخل روسیه برای تشدید احساس خطر و وادار کردن کرملین به هدایت افراد و تجهیزات از اوکراین به سمت امنیت داخلی مشاهده کنیم.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 2 در انتظار بررسی : 2 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

RSS عکس های جدیدRSS ویدائوRSS مسترسئوکارلینک های مرتبطپیوندهاRSS آکادمی ایران اسکین کرRSS ایران کریر فیلیمو