تاریخ انتشار : جمعه 10 فوریه 2023 - 22:47
846 بازدید
کد خبر : 8444

دیکتاتور چیست؟

دیکتاتور چیست؟
دیکتاتور حاکمی است که دارای قدرت مطلق است و بدون رضایت حکومت شوندگان حکومت می کند. دیکتاتوری شکلی از حکومت است که در آن یک فرد مجرد کنترل کاملی بر دولت و کشور دارد که اغلب از طریق زور یا دستکاری به دست می آید. دیکتاتورها معمولاً هیچ کنترلی بر قدرت خود ندارند و تصمیمات آنها مشمول بررسی یا تأیید نمایندگان منتخب یا سایر نهادهای دموکراتیک نیست.

دیکتاتور حاکمی است که دارای قدرت مطلق است و بدون رضایت حکومت شوندگان حکومت می کند. دیکتاتوری شکلی از حکومت است که در آن یک فرد مجرد کنترل کاملی بر دولت و کشور دارد که اغلب از طریق زور یا دستکاری به دست می آید. دیکتاتورها معمولاً هیچ کنترلی بر قدرت خود ندارند و تصمیمات آنها مشمول بررسی یا تأیید نمایندگان منتخب یا سایر نهادهای دموکراتیک نیست. با ما در نودی همراه باشید.

دیکتاتورها اغلب از تبلیغات، سانسور و خشونت برای حفظ قدرت و سرکوب مخالفان استفاده می کنند. آنها همچنین ممکن است از نیروهای پلیس مخفی، آزار و اذیت مخالفان سیاسی و محدودیت در آزادی های مدنی برای حفظ حکومت خود استفاده کنند.

دیکتاتوری ها عموماً با فقدان آزادی سیاسی، حقوق مدنی محدود و سرکوب مخالفان مشخص می شوند. آنها اغلب بر توسعه اقتصادی و اجتماعی یک کشور تأثیر منفی می گذارند و می توانند منجر به فقر، فساد و درگیری شوند.

ذکر این نکته حائز اهمیت است که اصطلاح «دیکتاتور» می‌تواند معانی مختلفی در زمینه‌های مختلف داشته باشد و برخی از رهبران که در یک زمینه دیکتاتور خوانده می‌شوند، ممکن است در زمینه‌های دیگر به عنوان دیکتاتور در نظر گرفته نشوند. برچسب دیکتاتور همچنین گاهی اوقات به عنوان یک ابزار سیاسی برای انتقاد یا بی اعتبار کردن یک رهبر یا دولت، صرف نظر از ماهیت واقعی حکومت آنها استفاده می شود.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

RSS عکس های جدیدRSS ویدائوRSS مسترسئوکارلینک های مرتبطپیوندهاRSS آکادمی ایران اسکین کرRSS ایران کریر فیلیمو