تاریخ انتشار : دوشنبه 4 دسامبر 2023 - 13:40
82 بازدید
کد خبر : 11284

دو دانشگاه برتر قبرس شمالی برای تحصیل

دو دانشگاه برتر قبرس شمالی برای تحصیل

یکی از مهم ترین مراحل زندگی اکثر افراد در زندگی تحصیلات آن ها است که مسیر زندگی آن ها را تعیین کرده و آیندشان را تضمین می کند. در نتیجه باید در انتخاب رشته دانشگاهی و مکانی که قرار است در آن تحصیلات دانشگاهی خود را ادامه دهید نهایت دقت را داشته باشید. یکی از

یکی از مهم ترین مراحل زندگی اکثر افراد در زندگی تحصیلات آن ها است که مسیر زندگی آن ها را تعیین کرده و آیندشان را تضمین می کند. در نتیجه باید در انتخاب رشته دانشگاهی و مکانی که قرار است در آن تحصیلات دانشگاهی خود را ادامه دهید نهایت دقت را داشته باشید. یکی از کشور هایی که می توان در آن تحصیلات خود را ادامه داد قبرس شمالی است. قبرس شمالی توسط ترکیه اداره شده و دانشگاه های زیادی دارد. در این مقاله قصد دارم به دو مورد از آن ها یعنی دانشگاه خاور نزدیک قبرس و دانشگاه مدیترانه شرقی صحبت کنیم. پس اگر می خواهید با این دانشگاه ها و شرایط آن ها برای تحصیل آشنا شوید تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

images_1701345128_656877688f86a دو دانشگاه برتر قبرس شمالی برای تحصیل

دو دانشگاه برتر قبرس شمالی برای تحصیل

همانطور که گفتیم قبرس شمالی توسط دولت ترکیه اداره می شود که دارای برترین دانشگاه ها است. این دو دانشگاه به شرح زیر هستند:

دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس

دانشگاه مدیترانه شرقی یا همان  Eastern mediterranean university که به اختصار EMU نامیده می شود، بزر/ ترین و مجهز ترین دانشگاه قبرس شمالی محسوب شده که رتبه و رنکینگ بالایی در بین دانشگاه های جهانی دارد. در نتیجه یکی از بهترین راه های مهاجرت به کشور های اروپایی محسوب می شود.

شهریه دانشگاه مدیترانه شرقی

این دانشگاه با وجود اینکه دارای بهترین امکانات است و برترین دانشگاه قبرس شمالی محسوب می شود اما شهریه آن مناسب است. همچنین نا گفته نماند که این دانشگاه برای تمامی دانشجویان خود در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، بورسیه 50 درصدی اخذ می‌ کند. در این قسمت شهریه های رشته های مختلف این دانشگاه را برای شما شرح دادیم. این رشته ها به شرح زیر هستند:

دانشکده هنر و علوم پایه

رشته‌ ها: تمامی رشته ها

شهریه سالانه بدون بورسیه: 8.411.50 دلار

شهریه با بورسیه 50 درصدی: 4.405.75 دلار

دانشکده کسب و کار و اقتصاد

رشته: تمامی رشته ها

شهریه سالانه بدون بورسیه: 8.411.50 دلار

شهریه با بورسیه 50 درصدی: 4.405.75 دلار

مدرسه تخصصی کسب و کار و امور مالی

رشته: تمامی رشته ها

شهریه سالانه بدون بورسیه: 8.411.50 دلار

شهریه با بورسیه 50 درصدی: 4.405.75 دلار

دانشکده ارتباطات و مطالعات رسانه

رشته: تمامی رشته ها

شهریه سالانه بدون بورسیه: 8.411.50 دلار

شهریه سالانه با بورسیه 50 درصدی: 4.405.75

مدرسه تخصصی حسابداری و فناوری اطلاعات

رشته: فن آوری اطلاعات

شهریه سالانه بدون بورسیه: 8.411.50

شهریه سالانه با بورسیه 50 درصدی: 4.405.75

دانشکده دندانپزشکی

رشته: دندانپزشکی

شهریه سالانه بدون بورسیه: 18.250.00 دلار

شهریه سالانه با بورسیه 50 درصدی: نامعلوم

دانشکده مهندسی

رشته ها: تمامی رشته ها

شهریه سالانه بدون بورسیه: 10.280.50 دلار

شهریه سالانه با بورسیه 50 درصدی: 5.340.25 دلار

دانشکده حقوق

رشته ها: تمامی رشته ها

شهریه سالانه بدون بورسیه: 13.577.50 دلار

شهریه سالانه با بورسیه 50 درصدی: 6.988.75 دلار

دانشکده علوم بهداشت

رشته ها: تمامی رشته ها

شهریه سالانه بدون بورسیه: 14.575.00 دلار

شهریه سالانه با بورسیه 50 درصدی: 7.487.50 دلار

دانشکده داروسازی

رشته ها: دکترای حرفه ای

شهریه سالانه بدون بورسیه: 15.772.00 دلار

شهریه سالانه با بورسیه 50 درصدی: 8.086.00 دلار

images_1701345143_65687777418c1 دو دانشگاه برتر قبرس شمالی برای تحصیل

دانشگاه خاور نزدیک قبرس

دانشگاه بعدی دانشگاه خاور نزدیک قبرس است که بیشترین تنوع رشته را دارد. دانشگاه نزدیک قبرس یکی از قدیمی ترین و پر سابقه ترین دانشگاه های قبرس شمالی محسوب می شود که بسیار مجهز نیز است. این دانشگاه در نیکوزیای شمالی قرار دارد و یک دانشگاه خصوصی محسوب می شود. لازم به ذکر است که این دانشگاه در سال 1988 تاسیس شده است.

https://touran.academy/cyprus-neu-university/

امکانات دانشگاه  خاور نزدیک قبرس

این دانشگاه دارای 40 آزمایشگاه فعال مجهز به پیشرفته ترین تجهیزات تحقیقاتی، 28 موسسه تحقیقاتی و همچنین سه موزه همچون موزه ارتباطات، هنر و خودرو های کلاسیک است. دانشگاه خاور نزدیک یک کلینیک پزشکی دارد که پیشرفته ترین کلینیک در قبرس شمالی است. این کلینیک چند مرکز تحقیقاتی دارد که یکی از این مراکز رادیولوژی پزشکی است.

این دانشگاه دارای تنها استخر سرپوشیده المپیک است که مساحت آن 2700 متر مربع است. اعضای تیم شنای این دانشگاه مدال های مسابقات بین المللی را کسب کرده اند. امکانات دیگر این دانشگاه شامل موارد زیر هستند:

زمین های ورزشی

رستوران ها

فروشگاه ها

خوابگاه ها با ظرفیت 5 هزار نفر

بهداشت و درمان

مراکز تناسب اندام

باشگاه های دانشجویی

مرکز رادیو تلوزیون

کتابخانه

استخر شنا

بانک های ملی و بین المللی

آژانس های مسافرتی

اداره پست

امنیت 24 ساعته

هزینه تحصیل در دانشگاه خاور نزدیک

دانشگاه خاور نزدیک امکانات زیادی در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد که شامل هزینه ها، شهریه، خوابگاه (خوابگاه های چهار نفره)) و غذا با قیمت به صرفه حدود 4400 یورو به صورت سالانه هستند. برای برنامه های تحصیلات تکمیلی، دانشجویان بین المللی به طور متوسط برای هر دوره 350 یورو پرداخت می‌کنند. برنامه های کارشناسی ارشد این دانشگاه یک ساله و دو ساله هستند.

البته دانشجویان مقطع پزشکی برای شهریه این دانشگاه 800 یورو پرداخت می کنند. برنامه های کارشناسی ارشد یک ساله توسط دانشگاه خاور نزدیک 7 هزار یورو هزینه داشته که دانشجویان در طول سال می توانند ثبت نام کنند. این هزینه شامل هزینه های ثبت نام، فعالیت اجتماعی، بیمه درمانی، هزینه پایان نامه، هزینه نیمکت و مالیات هستند. در صورتی که هر دانشجو نتواند این دوره را به اتمام برساند، برای ترمیم آن باید 1850 بپردازد. علاوه بر این، هزینه محل اقامت در حدود 28 تا 130 یورو به صورت ماهانه است. هزینه های دیگر همچون هزینه های زندگی 50 یورو و غذا 70 به صورت ماهانه است. تمامی دانشجویان بین المللی از بعد از پذیرش این دانشگاه می توانند بورسیه 50 درصدی دریافت کنند. همچنین امکان دریافت بورسیه 75 درصدی برای بخش گردشگری و مدیریت هتل فراهم شده است. البته دانشجویای که نتایج تحصیلی آن ها چشم گیر است، بورسیه های بیشتری دریافت می کنند.

جمع بندی

در این مقاله درمورد دو مورد از دانشگاه های برتر قبرس شمالی صحبت کردیم که این دانشگاه ها شامل دانشگاه خاور نزدیک و دانشگاه مدیترانه شرقی صحبت کردیم. این دانشگاه ها در مرکز قبرس شمالی یعنی نیکوزیا قرار دارند و از تمامی رشته ها و مقاطع پذیرش می گیرند. هر دو این دانشگاه بورسیه 50 درصدی به دانشجویان خود احدا می کنند. شما قصد تحصیل در کدام یک از این دانشگاه ها را دارید؟ نظرات خود را برای ما بنویسید.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

RSS عکس های جدیدRSS مسترسئوکارلینک های مرتبطپیوندهاRSS مرکز فیشیال تبریز فیلیمو