تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 7 دسامبر 2023 - 20:39
110 بازدید
کد خبر : 11316

پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی بهترین جایگزین تصفیه خانه های گران قیمت

پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی بهترین جایگزین تصفیه خانه های گران قیمت

تصفیه فاضلاب هایی که منشاء انسانی دارند یکی از گام های موثر برای جلوگیری از ورود آلاینده ها به محیط زیست است. در مناطق شهری فاضلاب ساختمان هایی که به شبکه فاضلاب شهری متصل هستند در تصفیه خانه ها تصفیه می شوند. راه اندازی این تصفیه خانه ها نیاز به هزینه زیادی دارد و تنها

تصفیه فاضلاب هایی که منشاء انسانی دارند یکی از گام های موثر برای جلوگیری از ورود آلاینده ها به محیط زیست است. در مناطق شهری فاضلاب ساختمان هایی که به شبکه فاضلاب شهری متصل هستند در تصفیه خانه ها تصفیه می شوند. راه اندازی این تصفیه خانه ها نیاز به هزینه زیادی دارد و تنها فاضلاب ورودی به اگو را تصفیه می کنند. برای ساختمان هایی که به این شبکه متصل نیستند می توان از پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی استفاده کرد که نمونه کوچک شده تصفیه خانه ها است.

images_1701857099_6570474bc9a3b پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی بهترین جایگزین تصفیه خانه های گران قیمت

پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی چیست؟

روزانه مقدار زیادی فاضلاب از ساختمان های مسکونی، مغازه ها، ساختمان های اداری و آموزشی که همگی منشاء انسانی دارند وارد چاه های فاضلاب یا شبکه فاضلاب شهری می شود. این نوع فاضلاب حاوی دترجنت ها، باقی مانده مواد غذایی، گل و لای، مواد آلی، انواع باکتری، پاتوژن و ذرات روغنی است و مقدار فلزات سنگین و مواد شیمیایی کمی دارند. اگر این ساختمان ها امکان اتصال به فاضلاب شهری را نداشته باشند ورود فاضلاب آنها برابر با آلودگی محیط زیست است.

پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی به دستگاهی گفته می شود که در آن چند فرآیند تصفیه پیاده سازی شده و فاضلاب در مخزن کاملا بسته تصفیه می شود. در این دستگاه روند ورود و تصفیه و خروج فاضلاب کاملا اتوماتیک است و هیچ بو و صدایی از آن منتشر نمی شود.

انواع پکیج تصفیه فاضلاب انسانی

در جوامع شهری تلاش می شود تا تصفیه فاضلاب در تصفیه خانه انجام شود و به همین دلیل کانال کشی شده و شبکه گسترده ای انتقال فاضلاب را به این حوضچه ها برعهده دارند. اما این امکان برای تمام ساختمان ها از قبیل شهرک های نوپا و مراکز آموزشی، اداری و باغ و ویلاهای خارج از محدوده شهری وجود ندارد. برای حل مساله جلوگیری از ورود آلاینده ها به محیط زیست می توان یکی از انواع پکیج تصفیه فاضلاب انسانی را به کار برد.

این دستگاه ها دارای انواع مختلفی هستند و از نظر جنس بدنه به گروه های زیر دسته بندی می شوند:

پکیج تصفیه پساب انسانی فلزی

این پکیج ها در دو مدل دفنی و روکار قابل نصب و اجرا هستند و به همین دلیل باید استحکام زیادی داشته باشند. یکی از مقاوم ترین انواع این پکیج ها مدل های فلزی هستند که از کربن استیل تولید می شوند. فلز به کار رفته در بدنه پکیج باعث افزایش مقاومت آن در برابر فشار داخلی و خارجی، نوسانات دمایی و تماس با مواد خورنده می شود.

images_1701857209_657047b992075 پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی بهترین جایگزین تصفیه خانه های گران قیمت

پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن

از دیگر انواع این پیج ها می توان به مدل های پلی اتیلنی اشاره کرد که وزن سبک تری نیست به نوع فلزی داشته و با قیمت مناسب تری ارائه می شوند. مواد پلی اتیلنی در تماس با مواد خورنده مقاومت زیادی داشته و فشار داخلی و خارجی باعث ترک و شکستگی آنها نخواهد شد.

پکیج تصفیه فاضلاب بتنی

یکی از ارزان ترین انواع پکیج تصفیه پساب انسانی مدل های تولید شده با مواد بتنی است. این پکیج ها به صورت پیش ساخته و درجاریز در محل قابل تولید هستند. یکی از معایب این نوع پکیج مقاومت پایین تر در برابر خوردگی و تماس با نم و رطوبت نسبت به مدل های فلزی، پلی اتیلن و فایبرگلاس است. از مزایای این مدل می توان به قیمت مناسب و ارزان تر آنها اشاره کرد.

پکیج تصفیه فاضلاب فایبرگلاس

مواد فایبرگلاس از استحکام و مقاومت بسیار بالایی برخوردار هستند، اما قیمت گران آنها باعث می شود در صنعت تولید تجهیزات تصفیه فاضلاب کمتر استفاده شود. پکیج های فایبرگلاس به صورت روکار اجرا شده و در ظرفیت های گوناگون قابل تولید هستند.

نحوه کار پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی

در این دستگاه چندین روش و فرآیند پیاده سازی می شود و به صورت مرحله ای اجرا می شوند. در طراحی و انتخاب روش باید این موصوع مهم در نظر گرفته شود که فاضلاب شهری چیست و چه ویژگی و پارامترهایی دارد؟ سپس بر اساس اطلاعات بدست آمده از آنالیز فاضلاب گام های تصفیه انتخاب و پیاده سازی می شوند.

با توجه به اینکه مقدار هر یک از پارامترهای فاضلاب شهری از قبیل BOD، COD، TSS، TP و غیره متفاوت است، لذا تفاوت های جزئی در نحوه کار پکیج ممکن است وجود داشته باشد. روند کلی کار دستگاه به صورت زیر است:

 • ذرات جامد معلق در فاضلاب در ورودی دستگاه به کمک آشغالگیرها جمع آوری شده و تصفیه فیزیکی انجام می شود.
 • مهم ترین بخش در این دستگاه، تصفیه بیولوژیکی است. مواد آلی موجود در فاضلاب به کمک باکتری ها تجزیه شده و حذف آنها انجام می شود. علاوه بر روش های رایج از قبیل لجن فعال، MBR، ABR و غیره، از روش های جدید تصفیه فاضلاب نیز در برخی از دستگاه ها در این بخش استفاده می شود.
 • بعد از ته نشینی مواد آلی تجزیه شده در کف مخزن، گندزدایی و ضدعفونی فاضلاب انجام می شود.

برای اجرای این فرآیندها در پکیج ها از قطعات گوناگونی از قبیل آشغالگیرها، سیستم های هوادهی، پکیج کلرزنی، پمپ، ابزارهای اندازه گیری و هاضم لجن و تابلوی برق استفاده می شود.

مزایای پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی نسبت به تصفیه خانه ها

یکی از سوالاتی که برای اغلب افراد در زمان خرید پکیج تصفیه فاضلاب انسانی بوجود می آید، مزایای آن نسبت به تصفیه خانه ها است. از مهم ترین مزایای آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پکیج ها قابلیت جا به جایی و نصب در مکان جدید دارند؛ تصفیه خانه ها از حوضچه های بتنی تشکیل شده اند که در محل اجرا شده و قابل جا به جایی نیستند.
 • برخلاف تصفیه خانه ها، پکیج ها پیش ساخته بوده و نصب و راه اندازی آنها در زمان کوتاه انجام می شود.
 • ساخت و اجرای پکیج ها به هزینه کمتری نیاز دارد.
 • با تغییر ویژگی های فاضلاب بعد از ساخت پکیج می توان آنها را ارتقا داد. ارتقا تصفیه خانه ها نیاز به هزینه و زمان زیادی دارد.
 • تصفیه فاضلاب در این دستگاه بدون انتشار بو انجام می شود
 • به صورت دفنی و روکار قابل اجرا هستند و فضای کمی را اشغال می کنند.

images_1701857240_657047d8e531c پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی بهترین جایگزین تصفیه خانه های گران قیمت

کاربرد پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی

در تمام ساختمان ها و مراکزی که فاضلاب با منشاء انسانی تولید می شود این نوع پکیج کاربرد دارد. برخی از اصلی ترین موارد کاربرد آن عبارتند از:

 • تصفیه فاضلاب ویلا
 • تصفیه فاضلاب هتل و اقامتگاه ها
 • تصفیه فاضلاب خوابگاه
 • تصفیه فاضلاب کمپ های کارگری و نظامی
 • تصفیه فاضلاب زندان
 • تصفیه فاضلاب مراکز اداری
 • تصفیه فاضلاب ساختمان های مسکونی

قیمت پکیج تصفیه پساب انسانی

یکی از مهم ترین مزایای سیستم های تصفیه فاضلاب نسبت به تصفیه خانه ها، قیمت ارزان تر آنها است. قیمت این دستگاه ها با توجه به ظرفیت و ابعاد مخزن، جنس بدنه، نوع و برند قطعات داخلی آنها محاسبه می شود. به همین دلیل نرخ های گوناگونی برای آنها ارائه می شود.

جمع بندی

پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی به دستگاهی گفته میشود که در آن چند روش تصفیه پیاده سازی شده و به صورت خودکار تصفیه فاضلاب انسانی را انجام می دهد. این سیستم ها قابلیت جا به جایی داشته و نسبت به تصفیه خانه ها با هزینه کمتر و در زمان کوتاه تری تولید، نصب و راه اندازی می شوند. از این پکیج ها برای تصفیه هتل و ویلا، خوابگاه، کمپ های کارگری و نظامی، ساختمان های اداری و مجتمع های مسکونی می توان استفاده کرد.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

RSS عکس های جدیدRSS مسترسئوکارلینک های مرتبطپیوندهاRSS مرکز فیشیال تبریز فیلیمو