تاریخ انتشار : سه‌شنبه 19 دسامبر 2023 - 14:15
204 بازدید
کد خبر : 11394

معرفی ایمپلنت اشترومن ( بهترین ایمپلنت دنیا )

معرفی ایمپلنت اشترومن ( بهترین ایمپلنت دنیا )

اگر می خواهید جای خالی دندان های خود را پر بکنید می توانید از روش کاشت ایمپلنت دندان استفاده کنید. این روش یکی از بهترین روش های جایگزینی دندان های از دست رفته است. اگر کاشت ایمپلنت دندان را به عنوان کاندید برای دندان های از دست رفته خود انتخاب کرده اید توجه به برند

اگر می خواهید جای خالی دندان های خود را پر بکنید می توانید از روش کاشت ایمپلنت دندان استفاده کنید. این روش یکی از بهترین روش های جایگزینی دندان های از دست رفته است. اگر کاشت ایمپلنت دندان را به عنوان کاندید برای دندان های از دست رفته خود انتخاب کرده اید توجه به برند ایمپلنت بسیار حائز اهمیت است. برند های زیادی در ایران در کلینیک های دندانپزشکی به بیماران ارائه خواهد شد.

images_1702980223_65816a7f9c10a معرفی ایمپلنت اشترومن ( بهترین ایمپلنت دنیا )

این برند های شامل ایمپلنت های امریکایی، سوئیسی، فرانسوی، آلمانی و کره ای می باشد. انتخاب این برند ها با توجه به کیفیت های آن ها قیمت های متفاوتی ممکن است داشته باشد. در این مقاله به بررسی یکی از بهترین ایمپلنت های حاضر در بازار ایران یعنی ایمپلنت سوئیسی اشترومن می پردازیم.

ایمپلنت اشترومن چیست ؟

ایمپلنت های سوئیسی از بهترین های بازار جهانی در عرصه تولید و ساخت پروتز های دندانی است. ایمپلنت اشترومن یکی از برند های ایمپنت دندان است که محبوبیت ایمپلنت های سوئیسی مدیون این برند می باشد. این شرکت به دلیل کیفیت بی نظیر در ساخت و تولید ایمپلنت های دندانی به عنوان بهترین ایمپلنت دندانی در جهانی شناخته شده است. در ایران نیز این برند دارای طرفداران زیادی است که این نوع برند را برای جایگزین کردند دندان های از دست رفته انتخاب کرده اند.

تاریخچه ایمپلنت اشترومن

شرکت اشترومن در سال 1974 ساخت و تولید ایمپلنت های دندانی را شروع کرده و امروزه به عنوان یکی از پیشگامان صنعت دندانپزشکی شناخته شده است. این شرکت محصولات خود را در امریکا و سوئیس و همچنین در سوئد نیز ارائه می شود. با ایجاد انواع مختلف ایمپلنت ها با استفاده از جدیدترین فناوری موجود، ایمپلنت اشترومن بیش از ده سال است که به یکی از ممتازترین شرکت ها تبدیل شده است. به دلیل اطمینان شرکت اشترومن در مورد کیفیت ایمپلنت ها و قابل اطمینان بودن، بیمار و پزشک می توانند مطمئن باشند که یک دوره درمانی موفق دنبال خواهد شد.

مزایای ایمپلنت اشترومن

روش‌ غیر تهاجمی و کاهش نرخ بازگشت ایمپلنت

روش کاشت ایمپلنت های اشترومن، به صورت غیر تهاجمی می باشد از طرف دیگر شکست ایمپلنت های اشترومن به میزان قابل توجهی کاهش می یابد زیرا از ماده به نام  Roxalid استفاده می شود که در آن ایمپلنت در یک بسته خاص قرار می گیرد.

بهبود سریعتر و تضمین موفقیت درمانی

با ایمپلنت های اشترومن  Slactive، درمان پس از کاشت با سرعت بیشتری تکمیل می شود و سطح ایمپلنت را زودتر بهبود می بخشد و پیوند می دهد و تضمین موفقیت ایمپلنت را برای مشتریان فراهم می کند.

 زیست سازگاری

ایمپلنت های اشترومن از مواد زیست سازگار مانند تیتانیوم ساخته شده اند که خطر رد شدن را کاهش می دهد و باعث ادغام استخوانی بهینه با استخوان اطراف می شود.

ساختار فوق العاده متمایز و زیبا

از آنجایی که ایمپلنت‌های اشترومن دارای سطح نرمی هستند، شبیه‌ دندان طبیعی هستند که هم کاملاً قابل‌توجه و هم از نظر زیبایی دلپذیر باشد. علاوه بر این، طراحی این نوع ایمپلنت، نظم و هماهنگی عالی را با اباتمنت آن ایجاد می کند و در عین حال کمترین آسیب بافتی را به ایمپلنت وارد می کند.

طراحی بهتر وکاشت بسیار ساده

ایمپلنت های اشترومن از طریق اتصالاتی مانند LaximTM و CrossFit کاشته شده اند. به عبارت دیگر، دندانپزشک می تواند با استفاده از تجهیزات ذکر شده در بالا، محل ایمپلنت را پیدا کند و بهترین زاویه کاشت را انتخاب کند. این اتصالات داخلی هماهنگی ساده تری بین ایمپلنت و اباتمنت ایجاد می کند.

جنس ایمپلنت اشترومن

جنس ایمپلنت اشترومن از فلز زیست سازگار به نام تیتانیوم است که به خوبی می تواند با استخوان های فک بیمار پیوند داده و نصب شود. تیتانیوم فلزی است که به خوبی می تواند با بافت بدن انسان پیوند می خورد به همین علت از این فلزی برای ساخت پروتز هایی همچون لگن مصنوعی و ایمپلنت دندان استفاده می کنند.  خوردگی تیتانیوم در برخورد با مایعات بدن موجود ندارد به همین دلیل ماندگاری آن بسیار زیاد است.

انواع ایمپلنت های اشترومن بر اساس جنس

images_1702980255_65816a9f598a8 معرفی ایمپلنت اشترومن ( بهترین ایمپلنت دنیا )

ایمپلنت تیتانیوم اشترومن

در این نوع ایمپلنت فقط از فلز تیتانیوم استفاده می شود. در مقایسه با سایر اشکال، این ایمپلنت خاص آنقدر قوی نیست. به دلیل استفاده از تیتانیوم خالص، انواع دیگر ایمپلنت های استرومن قوی تر هستند. اگر به دنبال ایمپلنت سوئیسی با قیمت مناسب هستید، این نوع ایمپلنت اشترومن ممکن است انتخاب مناسبی باشد.

ایمپلنت روکسالید اشترومن

این نوع ایمپلنت از آلیاژ فلزی ساخته شده است. 15 درصد زیرکونیوم و 85 درصد تیتانیوم ترکیب آن را تشکیل می دهند. تیتانیوم خالص به اندازه این آلیاژ مقاوم نیست. زیست سازگاری و پیوند استخوانی این آلیاژ با تیتانیوم خالص قابل مقایسه است و هیچ مشکلی وجود ندارد. در مقایسه با انواع دیگر، ایمپلنت های روکسالید کوچکتر هستند. در نتیجه احتمال رد شدن آن کاهش می یابد. زمان لازم برای رشد و بهبود استخوان نیز زمانی که پایه ایمپلنت ریز باشد کوتاه می شود.

ایمپلنت اکتیو اشترومن

این نوع ایمپلنت سطحی آبدوست دارد و در مایع غوطه ور می شود. این مایع روند بهبودی را کوتاه می کند و سطح ایمپلنت را فعال نگه می دارد. با سایر ایمپلنت ها، باید چند ماه صبر کنید تا پایه ایمپلنت با استخوان محکم شود و استخوان فک بهبود یابد. پس از آن، پوشش روی آن اعمال می شود. با این حال، این دوره زمانی که از یک ایمپلنت فعال استفاده می‌شود کوتاه می‌شود و اجازه می‌دهد قالب‌گیری تنها در دو هفته تکمیل شود.

انواع ایمپلنت های اشترومن

شرکت بزرگ اشترومن دارای 4 نوع فیکسچر یا پایه ایمپلنت است که هر کدام از آن ها دارای ویژگی های منحصر به فرد می باشد در این بخش چهار فیکسچر ایمپلنت اشترومن را بررسی و ویژگی های آن ها را ذکر می کنیم.

images_1702980300_65816acc71879 معرفی ایمپلنت اشترومن ( بهترین ایمپلنت دنیا )

ایمپلنت Straumann BLX

این یکی از چهار شاخه اصلی فیکسچر های  ایمپلنت اشترومن است. ایمپلنت های BLX به دلیل ویژگی های خاص خود، می توانند در هر نوع بافت استخوانی مورد استفاده قرار گیرند. از آنجایی که سطوح ایمپلنت های BLX از SLActive و مواد بدنه آن از روکسالید ساخته شده است، این ایمپلنت ها قابل پیش بینی تر هستند و ممکن است در کاشت فوری مورد استفاده قرار گیرند. موارد زیر نشان می دهد که چگونه میزان موفقیت درمان در نتیجه همه این ویژگی ها افزایش یافته است. پس از پنج سال برای افراد سیگاری و شش سال برای بیماران دیابتی، میزان موفقیت ایمپلنت BLX 99.9٪ است.

Roxolid SLA و همچنین Roxolid Slactive

تصور می شود که شاخه های اولیه ایمپلنت های استرومن از این دو سیستم ایمپلنت تشکیل شده است. مواد سازنده در این دو سیستم ایمپلنت اشترومن یکسان است زیرا هر دو از ماده روکسالید استفاده می کنند. یکی از مواد کمیاب با کیفیت های متمایز زیاد، روکسالید است. برای کسانی که فضای دهانی محدودی دارند، این سیستم های ایمپلنت مناسب هستند. با این حال، سطوح فیکسچرها در سیستم ایمپلنت Slactive Roxolid و سیستم ایمپلنت Roxolid SLA با یکدیگر متفاوت هستند.

ایمپلنت تیتانیوم SLA

Titanium SLA آخرین کلاس دستگاه ایمپلنت اشترومن است. این سیستم ایمپلنت یک سیستم قدیمی استرومن است که فیکسچرهای این سیستم ایمپلنت اشترومن از تیتانیوم ساخته شده اند و از سطوح SLA استفاده شده است. پس از پنج سال، تحقیقات انجام شده توسط استرومن بر روی بیماران مختلفی که تحت درمان ایمپلنت با استفاده از این روش قرار گرفتند، 96 درصد موفقیت را نشان داد.

قیمت ایمپلنت اشترومن 1402

با توجه به اینکه ایمپلنت اشترومن جز بهترین ایمپلنت حاضر در دنیا محسوب می شود بازه قیمتی که برای این ایمپلنت تعیین شده از 9,500,000  تومان تا 28,000,000  تومان می باشد. از طرف دیگر تنوع در تولید انواع مختلف ایمپلنت نیز در قیمت گذاری این برند اثر گذار بوده است.

برای کسب اطلاع از قیمت روز ایمپلنت می توانید از صفحه ( https://roshadent.com/%d8%a7%db%8c%d9%85%d9%be%d9%84%d9%86%d8%aa-%d8%af%d9%86%d8%af%d8%a7%d9%86/ ) دیدن فرمایید.

در زیر انواع مختلف ایمپلنت اشترومن همراه با قیمت آن ذکر شده است:

اقتصادی ترین ایمپلنت اشترومن نئودنت می باشد این ایمپلنت با قیمت 9,500,000 تومان در کلینیک های دندانپزشکی به ازای هر واحد دندانی به بیماران ارائه می شود.

ایمپلنت اشترومن ITI این ایمپلنت با قیمت 10,500,000 تومان به ازای هر واحد دندانی به بیماران ارائه می شود.

ایمپلنت اشترومن روکسالید یکی از بهترین های این برند می باشدکه با هزینه 18,000,000 تومان در کلینیک های دندانپزشکی به ازای هر واحد دندانی تعیین شده است.

ایمپلنت اشترومن اکتیو هزینه این ایمپلنت دندانی به ازای هر واحد دندانی و روکش و ضمانت نامه مادام العمر در اغلب کلینیک های دندانپزشکی در تهران 28,000,000 تومان تعیین شده است.

منبع » straumann implant

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.