تاریخ انتشار : دوشنبه 13 نوامبر 2023 - 21:41
2170 بازدید
کد خبر : 3244

چگونه بفهمم پرده ام سالم هست ؟ + راه های تشخیص

چگونه بفهمم پرده ام سالم هست ؟ + راه های تشخیص

نداشتن خونریزی در نخستین نزدیکی ، دلیلی بر عدم پارگی نمی باشد. در اصل خونریزی حاصل از دخول ، دلیلی بر داشتن پرده بکارت و پارگی آن نمی باشد. فقط 50 درصد دختران به دنبال دخول و پارگی پرده بکارت خونریزی دارند و مابقی ، پارگی بکارت بی خونریزی را خواهند داشت. دلایل ترس دختران برای معاینه پرده بکارت از دلایل ترس دختران از

نداشتن خونریزی در نخستین نزدیکی ، دلیلی بر عدم پارگی نمی باشد. در اصل خونریزی حاصل از دخول ، دلیلی بر داشتن پرده بکارت و پارگی آن نمی باشد. فقط 50 درصد دختران به دنبال دخول و پارگی پرده بکارت خونریزی دارند و مابقی ، پارگی بکارت بی خونریزی را خواهند داشت.

دلایل ترس دختران برای معاینه پرده بکارت

از دلایل ترس دختران از مراجعه کردن به پزشک به منظور معاینه پرده بکارت ، اینست که آنان تصور می کنند که پزشک ، اطلاعات خصوصی آنان را ثبت و گزارش می کند ؛  در حالیکه برای پزشک ، نه عمل خودارضایی و نه رابطه جنسی بیمار ، مهم نبوده و در این خصوص ، پرسشی مطرح نمی گردد و فقط به منظور معاینه بکارت شما اقدام شده و به شما پاسخ می دهند.

گروهی دیگر از دختران ، از ترس آنکه شاید یکی از اقوام و یا دوستان خود را در مطب پزشک ببیند ؛ از ترس آبرو از مراجعه به پزشک زنان خودداری می نمایند ؛ این در حالیست که دامنه فعالیت پزشک زنان در رابطه با دختران مجرد فقط به چک کردن وجود یا آسیب دیدگی بکارت منتهی نمی شود ؛ به طوریکه اختلالات قاعدگی ، عفونت ، مشکلات رحم و دسته ای از بیمارهای شایع در زنان می توانند در دختران مجرد نیز ایجاد شوند و دلیل مراجعه دختران باشند.

آیا خودارضایی باعث پارگی بكارت میشود؟

خود ارضایی مالشی چنانچه شیء خارجی وارد واژن نشود ؛ موجب پارگی بکارت نخواهد گشت.

همچنین بررسی کنید : راه های کاهش درد قاعدگی

نحوه تشخیص پارگی پرده بکارت

معاینه انواع پرده بکارت بواسطه پزشک ، در حدود 30 ثانیه به طول می انجامد. پزشک از مراجعه کننده درخواست می کند که  بر روی تخت دراز کشیده و پاهایش را باز بکند . در گام بعد دکتر لوپ ها را کشیده و از وی می خواهد که به مانند ادرار کردن زور بزند. در این موقع دهانه واژن باز شده و دکتر با مشاهده کردن پرده بکارت می تواند نشانه های پرده آسیب دیده را  تشخیص بدهد.

معاینه پرده بکارت در دکتری قانونی به چه صورتی هست؟

معاینات زنان عموما بر روی یک صندلی مخصوص و در حالتی که به حالات لیتوتومی مشهور می باشد ؛ انجام می شود. دراین حالت معاینه کننده به دستگاه تناسلی معاینه شونده دارای تسلط کامل است و با استفاده کردن از ابزار مخصوص ، می تواند معاینه خود را انجام دهد. ضروری است تا معاینه از طریق شخص دیگری انجام شود و خود فرد توانا به انجام این معاینه نمی باشد.

Cover1 چگونه بفهمم پرده ام سالم هست ؟ + راه های تشخیص

روش کولپوسکپی برای معاینه پرده بکارت

با توجه به مراجعات بسیار دختران به مراکز پزشکی قانونی به منظوراعاده حیثیت و انجام شکایت در مواردی همچون تجاوز از روش های جدید برای تعیین نوع آسیب دیدگی پرده بکارت بهره برده می شود. یکی از این روش های جدید به منظور تشخیص پارگی بكارت در پزشک قانونی، کولپوسکپی می باشد. این آزمایش ما بین 10 الی 20 دقیقه طول می کشد و در حالی صورت می گیرد که فرد به کمر بر روی تخت دراز کشیده و پاهای خود را جمع کرده است. سپس پزشک یک اسپکولوم فلزی را درون واژن قرار می دهد تا واژن باز بماند و پزشک واژن را بررسی نماید. در آخر پزشک ابزار بزرگنمایی بنام کولپوسکوپ را به میزان چند سانت درون فرج قرار می دهد. نور چراغ این ابزار ، درون واژن را بررسی می نماید و پزشک بواسطه لنز دوربین قادر به رویت واژن می گردد.

هم چنین به منظور پاک کردن واژن از هر نوع آلودگی ، دهانه رحم و واژن به واسطه پنبه تمیز می شوند. احتمال دارد که پزشک با هدف پاکسازی ، از محلول سرکه و یا دیگر محلول ها استفاده کند که در این صورت ، احتمال سوزش وجود دارد. محلول کمک می کند که قسمت های مشکوک مشخص شوند.

علت پارگی پرده بکارت

پرده بکارت فقط با ضربه مستقیم به آن و یا دخول در رابطه جنسی یا بهره گیری از تامپون پاره می گردد ؛ لذا افتادن از ارتفاع ، بلند کردن اجسام سنگین ، کوهنوردی و انواع ورزش ها نمی تواند باعث پارگی پرده بکارت شود. ولی احتمال دارد که این موارد موجب بروز خونریزی در واژن شوند که این به موجب فشار وارده به رحم می باشد و عملکردی مشابه با قاعدگی دارد.

علائم پرده بکارت آسیب دیده:

پرده بكارت شل و متسع که سوراخ بدون پارگی دارد

مخاط مهبل به نسبت ضخیم و چین های اندكی صاف‌تر و دارای چین های جدا شده از همدیگر

خواب چین‌ها نامنظم می باشد و به یك سو نیست

مجرای مهبل باز و عموما تا دو سوم آن قابل رویت است

همچنین بررسی کنید : چگونه لاغر شویم

تشخیص زمان پارگی بکارت

عموما تا ۲ هفته پس از پارگی بکارت از روی نشانه‌ های ظاهری می‌ توان تاریخ دقیق آن را حدس زد و پزشک متخصص و یا ماما تا ۱ ماه می ‌تواند تاریخ پارگی را حدس بزند و پس از ۱ ماه به هیچ وجه زمان پارگی پرده معلوم نمی گردد.

از نظر شکل ظاهری چنانچه  پرده بکارت ترمیم یافته نباشد ؛ لبه‌های پارگی جدید در پرده بکارت عموما زخمی و قرمز رنگ بوده و آثار خون لخته شده در آن مشاهده می ‌گردد. پس از حدود یک هفته ، لبه‌های بریدگی از مخاطی مشابه مخاط پرده پوشیده شده و پس از حدود دو هفته لبه های زخم نسبتا گرفته می ‌شوند.

چنانچه پرده بکارت ترمیم یافته باشد ؛ مراحل فوق انجام نمی شوند. نکته مهم دیگر این می باشد که لبه‌های پارگی به موجب اینکه آزاد هستند و به هم اتصال ندارند ؛ هیچ  موقع به هم جوش نمی‌خورند و چنانچه دو تکه پارگی به هم دوخته شوند و پرده ترمیم بشود ؛ محل ترمیم به شکل یک اسکار برجسته روشن کوچک ، مشخص می گردد.

Cover3 چگونه بفهمم پرده ام سالم هست ؟ + راه های تشخیص

تشخیص پارگی پرده بکارت در اثر تجاوز

دخترانی که به دنبال تجاوز ، بکارت خود را از دست می ‌دهند ؛ دچار جراحت مجاری ادرار و زخم درون رحم یا همان فیبرون می‌شوند که به آسانی قابل تشخیص است.

تشخیص رابطه جنسی از مقعد

در صورت مکرر بودن رابطه جنسی از مقعد ، علایم دخول را می ‌توان مشاهده کرد. باید دانست که چنانچه دفعات دخول کمتر از 2 یا 3 مورد باشد ؛ نباید انتظار علایم را داشت و چنانچه که دفعات دخول بیشتر باشد ؛ علائمی همچون از بین رفت چین‌های مقعدی که در حالت معاینه پوست اطراف مقعد صاف تر از زمان طبیعی می باشد و تورم یا صافی چین‌ها ، ضخیم شدن پوست اطراف مقعد که به درون کشیده شده و تا ناحیه پوستی مخاطی ادامه می یابد و بعضا ناحیه یاد شده پوسته گذار می‌گردد ؛ دیده می ‌شود.

در مفعولین حرفه‌ ای ، مقعد شکل قیفی به خود پیدا می‌کند مثل اینکه مقعد به سمت درون کشیده شده باشد . از نکات مهم این می باشد که هیچ زمانی نباید شل شدگی اسفنکتر مقعدی را فراموش کرد ؛ به علاوه اینکه علائم پارگی اسفنکتر چین‌ها ممکن است مشاهده شود که لازم به توجه می باشد شل بودن اسفنکتر مقعدی از علائم دخول مکرر است. در ضمن ضروری است تا به حالت مجرای مقعدی نیز توجه نمود. دخول مقعدی ممکن است موجب تغییر حالت مجرای مقعدی ، ایجاد بواسیر و هموروئید ، زایده‌های گوشتی کوچک در اطراف مجرای مقعدی ، زگیل‌های کوچک ، بیرون زدن بخشی از بافت از مقعد ، اندکی باز شدن مجرای مقعدی و… شود.

همچنین بررسی کنید : بهداشت دوران قاعدگی

تشخيص بكارت توسط خود فرد

همواره دقت بکنید که  خود فرد ، توانا نیست که به درستی پرده بکارت خود را ببیند و ضروری است که معاینه بواسطه معاینه کننده ماهر انجام شود.

البته دقت داشته باشید با دقت به این ‌که پرده بکارت یک بخش از دستگاه تناسلی خارجی می باشد ؛  خود فرد تنها می تواند آنرا دیدن کند اما قضاوت در ارتباط با سلامت  و یا عدم سلامت پرده به مهارت و تسلط نیاز دارد و در حیطه تخصص دکتری قانونی می باشد.

به منظور دیدن پرده بکارت ، می توانید در جلوی یک آینه بزرگ که به دیوار تکیه داده شده است بنشینید و کف پاها را در دو سمت آینه به دیوار بچسبانید و دستان خودرا از زیر ران به داخل ببرید.

بدین ترتیب که با استفاده کردن از انگشت‌هاي میانی و اشاره یک دست و انگشت شست و اشاره دست دیگر ، دو لب فرج را دقیقاً باز کنید  و با استفاده کردن از یک چراغ دستي و یا چراغ خواب که محل استقرار آنرا از قبل درست کرده اید ؛ نور رابه آینه می ‌تابانید تا نور به داخل مهبل منعکس بشود تا به خوبی قابل دیدن باشد.

روش دوم:

به منظور انجام دادن این کار شما به یک گوشی تلفن همراه دوربین دار کــه فلاش و یا چراغ قوه داشته باشد و یا یک دوربین عکاسی دیجیتال احتیاج دارید . به مانند روش قبل بر روی یک سطح صاف بنشینید و بالاتنه را به اندازه حدود ۴۵ درجه به عقب متمایل بکنید ؛ به گونه ای که کمر شما و آن سطح صاف تقریبا با همدیگر در حالت موازی قرار بگیرند .

سپس با انگشت شست و اشاره یا انگشت شست و انگشت ميانی یک دست ، دو لبه پایین آلت  را از همدیگر به اندازه  کافی ( مثلا ما بین ۱ الی ۲ سانتی متر ، بستگی به جثه شما دارد ) از هم باز بکنید و با دست دیگر سعی بکنید با وسیله ای که فراهم نموده اید ؛  از آن عکس بگیرید . روشن بودن چراغ گوشی و یا بهره گیری از فلاش در هنگام عکس گرفتن ضروری هست .

همچنین بررسی کنید :  میخوام وزن کم کنم

سپس عکس گرفته شده را با خود گوشی و یا دوربین زوم بکنید . چنانچه عکس نامناسب گرفته شده باشد ؛ با چندین بار آزمون و خطا ، عکس مورد نظر خود را مي توانید بگیرید .

سپس عکس گرفته شده را با عکس های پرده بکارت سالم ، تطبیق بدهید .

ضروری است تا پس از اتمام کار حتما عکس ها را حذف بکنید و به منظور اطمينان بیشتر ، چندین عکس از در و دیوار بگیرید و همه عکس ها رو حذف بکنید .

 

Cover4 چگونه بفهمم پرده ام سالم هست ؟ + راه های تشخیص

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 4 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 4
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

Mashal شنبه , 16 اکتبر 2021 - 23:02

عالی بود آیا توسط داخل کردن انگشت هم پرده پاره میشود؟؟؟

سردبیر دوشنبه , 18 اکتبر 2021 - 10:52

بله داخل کردن انگشت که هیچ، گاها با پریدن ها و افتادن های ناگهانی هم پاره میشود

صبا شنبه , 6 نوامبر 2021 - 10:45

دوست پسرم میگه آروم بکنم توش پاره نمیشه
درسته ؟

سردبیر شنبه , 6 نوامبر 2021 - 12:07

این حرف اصلا صحت نداره و فقط بخاطر متقاعد کردن شما گفته میشه
اگر دوست پسر شما قصد انجام این کار رو داره
بیاد خواستگاری شما و بعد از محرمیت هر کاری دوست داشت بکنه

بعد از پاره شدن پرده بکارت شما، درصورت درخواست خواستگارتون مبنی بر گواهی تشخیص پارگی پرده، به مشکل خواهید خورد.
پس صرفا بخاطر هوس زودگذر آیندتون رو خراب نکنین