تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 7 سپتامبر 2023 - 12:02
320 بازدید
کد خبر : 10978

خرید فرانچایز در ترکیه

خرید فرانچایز در ترکیه

اگر به‌دنبال راهی برای سرمایه‌گذاری خارجی هستید؛ خرید فرانچایز در ترکیه می‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد. این موضوع با توجه به رشد کسب‌وکارها در این کشور و تعداد زیاد متقاضی برای استفاده از خدمات مختلف، اهمیت پیدا کرده است. فرانچایز درواقع به اخذ نمایندگی از یک کسب‌وکار شناخته‌شده گفته می‌شود. دکتر ماکان آریا پارسا

اگر به‌دنبال راهی برای سرمایه‌گذاری خارجی هستید؛ خرید فرانچایز در ترکیه می‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد. این موضوع با توجه به رشد کسب‌وکارها در این کشور و تعداد زیاد متقاضی برای استفاده از خدمات مختلف، اهمیت پیدا کرده است.

فرانچایز درواقع به اخذ نمایندگی از یک کسب‌وکار شناخته‌شده گفته می‌شود. دکتر ماکان آریا پارسا مدیرعامل گروه بین المللی پارس پندار نهاد معتقد است که افراد با خرید نمایندگی یک برند مشهور در ترکیه، دیگر نیازی به تبلیغ برای جذب مشتری ندارند. بلکه متقاضیان با شناختی که از قبل نسبت به محصول پیدا کرده‌اند؛ خود برای خرید اقدام می‌کنند.

سوال اینجاست که چگونه و از چه روش‌هایی می‌توان برای خرید نمایندگی یک برند شناخته‌شده در ترکیه اقدام کرد؟ افراد باید چه شرایطی داشته باشند؟ برای آگاهی از این روش‌ها و شرایط مورد نیاز تا انتها با ما همراه باشید.

شرایط لازم برای خرید فرانچایز در ترکیه

مهم‌ترین شرط خرید کسب و کار در ترکیه برخورداری از تمکن مالی و طی‌کردن تمام مسیر اداری به‌صورت کاملا قانونی است. افراد علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در ترکیه همچنین باید اعتبارنامه‌های لازم را کسب کنند.

برخی کسب‌وکارها پیش از ارائه فرانچایز، دوره‌های آموزشی لازم برای آشنایی افراد با نحوه فروش محصولات، مدیریت فروشگاه، نحوه کار با دستگاه، روش‌های تبلیغات و امور مالی برگذار می‌کند. شرکت در این دوره‌ها نیز معمولا الزامی است.

مراحل اخذ فرانچایز در ترکیه

برای سرمایه‌گذاری از طریق خرید یک کسب‌وکار باید اخبار ترکیه را به‌طور مرتب چک کنید تا از مراحل اخذ فرانچایز اطلاع در هر سال اطلاع یابید. هر بیزینس با توجه به کالا و خدمات خود برای متقاضیان دریافت نمایندگی، شرایط و مراحل مختلفی در نظر می‌گیرد.

با این حال باز هم می‌توان چند مرحله عمومی برای دریافت نمایندگی در ترکیه را معرفی کرد. اولین مرحله برای رسیدن به این هدف اخذ اجازه کار در ترکیه است. در کنار این مورد فرد متقاضی باید شرکت خود را نیز ثبت کند.

در آخر نیز سندی تحت عنوان قرار داد به فرد متقاضی و مدیر برند ارائه می‌شود که در آن شرح کاملی از وظایف 2 طرف نوشته شده و افراد باید آن را امضاء کنند. پس از این مرحله زمان شروع فعالیت فرا می‌رسد.

برندهای مشهور برای خرید فرانچایز در ترکیه

اگر قصد سرمایه‌گذاری در این کشور گردشگرپذیر و مهم را دارید؛ بهتر است برندهای معتبر و مشهور آن را نیز بشناسید تا با انتخابی درست، خود را در مسیر موفقیت قرار دهید. این برندها به شرح زیر هستند:

اخذ نمایندگی kfc در ترکیه

اگر علاقه‌مند به اخذ نمایندگی فست‌فود هستید؛ برند آمریکایی KFC می‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد. منوی این برند کاملا بر پایه مرغ سوخاری است و در بین کشورهای مختلف جهان شهرت زیادی دارد.

این رستوران زنجیره‌ای آمریکایی نمایندگی خود را در کشورهای مختلف ارائه می‌دهد و ترکیه نیز یکی از آنها است. برای اخذ فارنچایز این برند باید مبلغ بالایی را به دلار پرداخت کنید.

2 خرید فرانچایز در ترکیه

برند دیلک برای خرید فرانچایز در ترکیه

برای خرید برند دیلک که یک کافه‌رستوران است، 3 گزینه روبه‌روی شما قرار دارد. این موارد عبارت‌اند از نمایندگی کافه، نمایندگی رستوران و نمایندگی کافه‌رستوران. با توجه به سرمایه یا علاقه خود می‌توانید یکی از این موارد را انتخاب کنید.

درصورت انتخاب نمایندگی کافه‌رستوران، باید حداقل 10 پرسنل با مهارت نیز استخدام کرد. همچنین در کنار هزینه‌های مرتبط با اخذ نمایندگی لازم است ملکی دارای فضای باز و بسته با متراژ مشخص اجاره کنید.

خرید فرانچایز بیگ ماماس (big Mammas)

از کافه‌رستوران‌های بزرگ و مهم کشور ترکیه که در سال 1990 تاسیس شد می‌توان به بیگ‌ماماس اشاره کرد. خدمات این رستوران از صبح زود شروع شده و تا پاسی از شب ادامه پیدا می‌کند و انواع میان‌وعده و غذاهای اصلی در این شعب سرو می‌شود.

برای دریافت نمایندگی‌ این برند باید ملکی با حداقل 200 متر فضای بسته و 50 متر فضای باز اجاره کنید. همچنین درصورت اخذ نمایندگی کافه‌‌رستوران برند بیگ‌ماماس به 10 پرسنل نیاز دارید.

خرید فرانچایز در ترکیه از برند سیمیت سرایی

اگر می‌خواهید تنها خدمات یک کافه و نهایتا سرو صبحانه را به مشتریان خود ارائه دهید؛ برند سیمیت سرایی به شما پیشنهاد می‌شود. با اخذ نمایندگی این کافی‌شاپ، باید خدمات خود را از صبح زود شروع کرده و تا پایان شب ادامه دهید.

این برند در سال 2002 توسط خود کشور ترکیه تاسیس شد. اما هزینه‌های اخذ نمایندگی آن با پوند محاسبه می‌شود. البته ممکن است نسبت به برندهای آمریکایی به بودجه کمتری نیاز داشته باشد.

صاحب برند سیمیت سرایی به متقاضی 60 روز فرصت می‌دهد تا شعبه جدید کافی‌شاپ را در مکانی تاییدشده راه‌اندازی کند. البته برخلاف بسیاری از کسب‌وکارها این برند بابت هزینه تبلیغات و بازاریابی از افراد 2 درصد دریافت کرده و همچنین در ازای آموزش به پرسنل، مکان‌یابی و مشاوره 3 درصد از درآمد ماهیانه را برمی‌دارد.

برند چوپس برای خرید فرانچایز در ترکیه

برند ترکیه‌ای چوپس در سال 2016 راه‌اندازی شد. این کسب‌وکار با ارائه فست‌فودهای باکیفیت و انواع کباب‌های چوبی توانست در بین ساکنین ترکیه و گردشگران آن به شهرت و محبوبیت برسد.

صاحب این برند 40 روز به افراد متقاضی مهلت می‌دهد تا شعبه جدید خود را تاسیس کنند. برای راه‌اندازی شعبه چوپس لازم است از 8 نیروی کاربلد کمک بگیرید. با توجه به هزینه‌های پرداخت شده برای خرید این برند و سود حاصل از آن باید گفت تقریبا پس از 28 ماه سرمایه اولیه به شما بازمی‌گردد.

مستر کومپر

Mr.Kumpir دیگر برند ترکیه‌ای مشهور است که در زمینه پخت فست‌فود فعالیت دارد و خدمات خود را از صبحانه تا آخر شب به افراد ارائه می‌دهد. برای راه‌اندازی شعبه جدیدی از این کسب‌وکار حدودا 30 روز کاری زمان دارید.

افتتاح شعبه جدید از این کسب‌وکار به 4 پرسنل نیاز دارد. همچنین باید گفت مستر کوپر بابت خدماتی که در قبال بازاریابی، آموزش پرسنل، تبلیغات و مشاره‌های دوره‌ای می‌دهد؛ 5 درصد از درآمد ماهیانه کسب‌وکار را دریافت می‌کند.

جمع‌بندی

خرید فرانچایز در ترکیه از راه‌های مهم سرمایه‌گذاری در این کشور به‌شمار می‌آید. تنها باید اجازه کار در ترکیه را اخذ کرده و برای دریافت اعتبارنامه‌های لازم اقدام کنید. کسب‌وکارهای شناخته‌شده مسیر موفقیت را برای شما هموار خواهند کرد. فقط باید مراحل دریافت  نمایندگی را کاملا قانونی طی کنید.

از بیزینس‌های شناخته‌شده در ترکیه می‌توان به برندهایی مانند KFC، دیلک، بیگ ماماس، چوپس، مستر کوپر و سیمیت سرایی اشاره کرد. هر کدام از این برندها برای دادن نمایندگی به اتباع خارجی شرایط مختلفی دارند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.