چگونه از یوتیوب کسب درآمد کنیم؟

کسانی که به فکر کسب در آمد اینترنتی هستند و به دنبال یک ایده  خوب برای شروع آن هستند تولید محتوا در یوتیوب یکی از بهترین روش های کسب در آمد اینترنتی است و زمانی که حرف کسب درآمد از یوتیوب می آید به فکر کسب در آمد دلاری می افتدیم اما به دلیل این که در ایران حضور داریم کسب درآمد از یوتیوب به دلیل این که بر خی از سرویس های گوگل برای ایران تحریم شده است، سختی های خود را دارد.

در این مقاله به بررسی کسب درآمد از یوتیوب خواهیم پرداخت.

اولین قدم در راه کسب درآمد از یوتیوب

-قدم-در-راه-کسب-درآمد-از-یوتیوب چگونه از یوتیوب کسب درآمد کنیم؟

در این قسمت از مقاله به شما اولین کاری که برای شروع کسب درآمد از یوتیوب باید انجام دهید را به شما می گوییم.

ساخت اکانت در یوتیوب

ساخت اکانت در یوتیوب اصلا کار سختی نیست اما رسیدن به مرحله ای که بتوان از اکانت خود کسب در آمد کرد کمی دشوار است. بعد از ساخت اکانت یوتیوب باید با تولید محتوا بازدید آن را افزایش یابد تا اکانت شما شرایط پذیرش تبلیغات را کسب کند.

ساخت اکانت در گوگل ادسنس

برای کسب در آمد از یوتیوب باید در گوگل ادسنس ثبت نام کنید همچنین می توانید با گوگل ادسنس در آمد خودتان را مدیریت کنید. برای عضویت در گوگل ادسنس به یک آدرس مشخص و یک حساب بانکی داشته باشید و به دلیل این که سرویس گوگل ادسنس برای ایرانی ها تحریم شده است نمی توان آدرس ایران و جساب بانکی ایرانی را به گوگل ادسنس داد و گوگل ادسنس آن را تایید نمی کند در ادامه به بررسی راه های دور زدن گوگل ادسنس نیز اشاره خواهیم کرد.

ساخت حساب پی پال

همان طور که گفتیم برای استفاده از سرویس گوگل ادسنس نیاز به یک حساب بانکی یا یک حساب پی پال است. گوگل ادسنس نیز حساب بانکی ایرانی را تایید نمی کند و برای این کار می توانید به یکی از کشور های خارجی مانند ترکیه رفته و در آن جا حساب بانکب ایجاد کنید و یا یک حساب پی پال برای خود ایجاد کنید. این نکته را نیز به یاد داشته باشید که اگر با آی پی ایران حساب خود را مدیریت کنید حساب شما مسدود می شود و درآمد شما بلوکه می شود.

چرا می توان با یوتیوب به درآمد رسید؟

-می-توان-با-یوتیوب-به-درآمد-رسید؟ چگونه از یوتیوب کسب درآمد کنیم؟

یکی از سرویس های بزرگ شرکت گوگل، گوگل ادز است که شرکت های مختلف با ثبت نام در این شرکت و پرداخت هزینه های تعیین شده به گوگل ادز، می خواهند گوگل محصول، شرکت، اپلیکشن و یا سایت آن ها را تبلیغ کند.

گوگل ادز هم این کار را در حساب کابرانی که در گوگل ادسنس وارد شده اند و اجازه تبلیغات داده اند را می کند و بخشی از در آمد حاصل از تبلیغات را به کانال های یوتیوب و سایت های ثبت گردیده در گوگل ادسنس پرداخت می کند.

در یوتیوب تبلیغات قبل از شروع ویدیو پخش می شود و اگر گاهی ویدیو طولانی باشد و بازدید ویدیو زیاد باشد در طول ویدیو نیز تبلیغات پخش می شود.

چند درصد از تبلیغات برای شما تعلق می گیرد؟

گوگل برای هر نوع از تبلیغات مبالغ مختلفی را شرکت های تبلیغ دهنده دریافت می کند به عنوان مثال از شرکت هایی که محصول تخصصی دارند مبلغ متفاوتی می گیرد با کسی که یک اپلیکیشن را تبلیغ می کند.

اما به صورت کلی گوگل ۴۵ درصد مبلغ دریافتی را برای خود نگهدار می دارد و ۵۵ درصد آن را به صاحبان اکانت های گوگل ادسنس پرداخت می کند به عنوان مثال اگر از یک تبلیغات ۱۰۰ دلار دریافت کند ۴۵ دلار آن را برداشته و ۵۵ دلار آن را به کاربران گوگل ادسنس پرداخت می کند.

عوامل تاثیر گذار در کسب درآمد از یوتیوب

-تاثیر-گذار-در-کسب-درآمد-از-یوتیوب چگونه از یوتیوب کسب درآمد کنیم؟

در این قسمت از این مقاله به بررسی عواملی که در میزان در آمد یوتیوب را تاثیر دارند را بررسی خواهیم کرد.

  • یکی از عواملی که تاثیر زیادی در میزان در آمد یوتیوب دارد کشور های بازدید کننده هستند به عنوان مثال کسی که از کشور آمریکا ویدیوی شما را می بیند ارزش بیش تری از کسی که از کشور هند ویدیوی شما را می بیند دارد به زبان ساده تر گوگل ادسنس پول بیش تری را به کسی که مخاطبان آن از کشور های پیشرفته است می دهد
  • اگر شما ویدیو های تخصصی و یا آموزشی را بسازید یوتیوب برای شما پول بیش تری را پرداخت می کند
  • برای فعال سازی گوگل ادسنس برای روی اکانت یوتیوب خود بهتر است بازدید شما بیش تر از ۱۰۰۰ نفر باشد

کلام آخر

امروزه یکی از راحت ترین راه های کسب درآمد دلاری که عموم مردم بدون داشتن تخصص خاصی می تواند داشته باشند. تولید محتوا در یوتیوب و کسب در آمد از سایت گوگل ادسنس است.
شما هم می توانید نظرات خودتان را در مورد کسب در آمد از یوتیوب و گوگل ادسنس را برای ما در مجله نودی کامنت کنید.

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *