تاریخ انتشار : شنبه 25 فوریه 2023 - 9:41
731 بازدید
کد خبر : 599

چگونه شاد زندگی کنیم

چگونه شاد زندگی کنیم

چگونه شاد زندگی کنیم و شاد باشیم؟ عوامل موثر در افزایش و کاهش شادی برای زندگی بهتر؛ در مقاله قبلی به روش های شاد زیستن و با نشاط بودن اشاره کردیم. با ما همراه باشید تا به سوال چگونه شاد زندگی کنیم پاسخ بدهیم. سلسه عوامل موثر در ایجاد، افزایش و کاهش شادی شامل جنس،

چگونه شاد زندگی کنیم و شاد باشیم؟

عوامل موثر در افزایش و کاهش شادی

برای زندگی بهتر؛ در مقاله قبلی به روش های شاد زیستن و با نشاط بودن اشاره کردیم. با ما همراه باشید تا به سوال چگونه شاد زندگی کنیم پاسخ بدهیم. سلسه عوامل موثر در ایجاد، افزایش و کاهش شادی شامل جنس، تحصیلات و ثروت  کار، سلامتی فعالیت های اوقات فراغت، فعالیت های اجتماعی، رضایت از زندگی، ایمان مذهبیف ازدواج با تاهل فرد، اعمال صالح و خدا پسند، خدمت به همنوعان است.

با هم یکایک این امور را بررسی میکنیم:

 1. شادی به جنس بستگی ندارد ولی به سن دو جنس یا زن و مرد مربوط می‌شود. به طوری که در مردان به طور تقریبی ثابت است اما در زنان با افزایش سن کمتر می شود، به ویژه در جامعه ایرانی که تحرک بانوان در سنین بالا کم و توجه به تماشای تلویزیون و لذت از آن بیشتر می شود.
 2. شادمانی به تحصیلات بستگی ندارد ولی با نوع تحصیلات و شخصیت فرد پیوند بسیاری دارد. آنان که در مسیر مطالعات و تحصیلات خود به ابعاد وجود انسان، سلسله عوامل تاثیر گذار در نشاط و شادابی روحی و شخصیتی و موانع افسردگی و دل مردگی فرد پی می برند، به یقین رویکردی متفاوت با همسالان خویش به شادی و شادمانی در زندگی دارند.
 3. شادی در زندگی بستگی زیادی به کار انسان دارد زیرا همسویی شغل افراد، با شخصیت، توانایی، استعداد و امکانات شخص و شخصیتی و بنیان نگاه زیبا یا زشت انسان به شغل او می شود و گاه در جلوه مثبت، شغل انسان شوق او در متن زندگی وی قرار می شود و گویی با آن در تمامی ساعات شبانه روز زندگی می کند.
 4. شادی به سلامتی بستگی دارد زیرا فرد سالم و توانا، رنج و ناراحتی بیماری ندارد و فعالیت‌ها برای او درد آور نیست، از سوی دیگر وقتی فردی شاد است توانایی بیشتری برای مقابله با بیماری دارد زیرا با افزایش سیستم ایمنی، سلامتی افزایش می‌یابد و لذت و مسرت او از زندگی بیشتر می‌شود.

  HAPPY-COUPLE-1024x512 چگونه شاد زندگی کنیم

  چگونه شاد زندگی کنیم

 5. فعالیت های اوقات فراغت و زمان تفریح ، رابطه عمیقی با شادی دارد. آنان که فراغت را معادل بیکاری، پوچی و هرز بودن در زندگی می دانند ثمری جز بی ثمری، بی حوصلگی، اتلاف لحظات و ساعات عمر و گاه آثار زیانبار بی کاری و فساد و تباهی های ویرانگر نمی یابند زیرا برای گذران اوقات خود به کارهای زشت و مخالف شانیت و انسانیت خود رو می کنند اما کسانی که اوقات فراغت را حیات خلوت روح و سکوی آرامش روان برای تجدید قوا، تصمیم عالی و کارهای مثبت و مفید و متعالی می دانند، شادی و شادمانی های دراز مدتی نصیب خود می‌سازند.
 6. ثروت نقش بسیاری در ایجاد شادی دارد اما به میزان تامین نیازهای زندگی نه بیش از آن زیرا در غیر این صورت به جای آن که ثروت برای ما باشد ما برای ثروت ایم و یا به جای آنکه ما امیرمان خود باشیم نه تنها رفیق بلکه اسیر آن می شویم.
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 2 در انتظار بررسی : 2 انتشار یافته : 0
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

RSS عکس های جدیدRSS مسترسئوکارلینک های مرتبطپیوندهاRSS مرکز فیشیال تبریز فیلیمو