تاریخ انتشار : یکشنبه 16 جولای 2023 - 12:28
686 بازدید
کد خبر : 10701

رابطه نکروفیلیا چیست؟

رابطه نکروفیلیا چیست؟
Necrophilia نوعی پارافیلی است که با کشش جنسی یا اعمال جنسی شامل اجساد مشخص می شود. این یک شکل نادر و شدید انحراف جنسی در نظر گرفته می شود. افراد مبتلا به نکروفیلی ممکن است فانتزی ها، تمایلاتی داشته باشند یا با اجساد مرده درگیر اعمال جنسی شوند.
نکروفیلیا اصطلاحی است که از دو واژه یونانی برآمده؛ فیلیا (philia) عشق و نکرو (nekros) به معنای جسد. انحراف جنسی مرده خواهی یا نکروفیلیا، تمایل جنسی نسبت به اجساد است. قدمت نکروفیلیا به صدها سال پیش برمی‌گردد.
Necrophilia نوعی پارافیلی است که با کشش جنسی یا اعمال جنسی شامل اجساد مشخص می شود. این یک شکل نادر و شدید انحراف جنسی در نظر گرفته می شود. افراد مبتلا به نکروفیلی ممکن است فانتزی ها، تمایلاتی داشته باشند یا با اجساد مرده درگیر اعمال جنسی شوند.
این رفتار به دلایل اخلاقی، اخلاقی و قانونی در اکثر حوزه های قضایی به طور گسترده محکوم و غیرقانونی است. همچنین بر اساس راهنمای تشخیصی و آماری اختلالات روانی (DSM-5) نکروفیلی به عنوان یک اختلال روانی در نظر گرفته می شود. توجه به این نکته حائز اهمیت است که انجام هر نوع فعالیت غیر توافقی یا غیرقانونی از نظر اخلاقی و قانونی اشتباه است.
زندگی بدون عشق شما می توانید تمامی مطالب در مورد رابطه های زناشویی را در نودی مطالعه کنید.

رابطه جنسی با مردگان

عواملی که زمینه گرایش فرد به نکروفیلی را فراهم می کند پیچیده است و به طور کامل شناخته نشده است. با این حال، چند نظریه و عوامل بالقوه کمک کننده وجود دارد که توسط متخصصان در این زمینه پیشنهاد شده است:

روان‌پریشی و ویژگی‌های شخصیت ضداجتماعی: برخی از افراد با تمایلات روان‌پریشی یا اختلال شخصیت ضداجتماعی ممکن است فقدان همدلی، بی‌توجهی به هنجارهای اجتماعی و تمایل به قدرت و کنترل بر دیگران را نشان دهند. این ویژگی ها ممکن است به جذب افراد متوفی که قادر به مقاومت یا مخالفت با پیشرفت های آنها نیستند کمک کند.

فانتزی‌های جنسی و عینیت‌سازی: برخی افراد ممکن است تخیلات جنسی را ایجاد کنند که شامل تسلط، کنترل یا پویایی قدرت می‌شود، که ممکن است روی اجساد مرده افکنده شوند. جسد به جای یک فرد زنده و رضایت‌دهنده تبدیل به موضوع میل می‌شود.

قطع ارتباط عاطفی: افراد نکروفیلی ممکن است در ایجاد ارتباط عاطفی با افراد زنده مشکل داشته باشند. آنها ممکن است در حضور اجساد به آرامش یا احساس صمیمیت دست یابند، زیرا هیچ انتظار عاطفی یا چالشی در رابطه با روابط زنده وجود ندارد.

اختلالات روانپزشکی: برخی از شرایط سلامت روان مانند اختلالات پارافیلیک، اختلالات شخصیتی یا اختلالات روان پریشی می توانند در ایجاد تمایلات نکروفیلی نقش داشته باشند. این اختلالات ممکن است بر ادراک، قضاوت یا کنترل تکانه فرد تأثیر بگذارد.

ترومای دوران کودکی یا سابقه سوء استفاده: برخی از افرادی که آسیب های شدید دوران کودکی یا سوء استفاده را تجربه کرده اند، از جمله سوء استفاده جنسی، ممکن است علایق یا رفتارهای جنسی انحرافی مانند نکروفیلی داشته باشند. تجربیات آسیب زا می تواند به طور قابل توجهی بر رشد روانی-جنسی فرد تأثیر بگذارد و به شکل گیری ترجیحات جنسی غیر معمول کمک کند.

ذکر این نکته ضروری است که این عوامل منحصر به نکروفیلی نیستند و می توانند در مورد سایر پارافیلیاها یا انحرافات جنسی نیز اعمال شوند. با این حال، درک این موضوع بسیار مهم است که درگیر شدن در نکروفیلیا در اکثر جوامع غیرقانونی، غیراخلاقی و از نظر اخلاقی مذموم است.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 1 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

RSS عکس های جدیدRSS ویدائوRSS مسترسئوکارلینک های مرتبطپیوندهاRSS آکادمی ایران اسکین کرRSS ایران کریر فیلیمو