تاریخ انتشار : جمعه 10 نوامبر 2023 - 21:41
490 بازدید
کد خبر : 3562

راه های رسیدن به موفقیت در زندگی

راه های رسیدن به موفقیت در زندگی

آدمی ، ابعاد گوناگونی دارد که به منظور رسیدن به موفقیت ، ضروری است تا همه  فاکتور‌های خود را پیشرفت دهد. موفقیت د حقیقت مفهومی می باشد که پیشبرد همه فاکتور‌های انسان اعم از سلامتی ، معنویت ، ثروت ، آرامش ، عشق و خدمت به دیگران را شامل می گردد و فرد به منظور

آدمی ، ابعاد گوناگونی دارد که به منظور رسیدن به موفقیت ، ضروری است تا همه  فاکتور‌های خود را پیشرفت دهد. موفقیت د حقیقت مفهومی می باشد که پیشبرد همه فاکتور‌های انسان اعم از سلامتی ، معنویت ، ثروت ، آرامش ، عشق و خدمت به دیگران را شامل می گردد و فرد به منظور دست یابی به موفقیت ، باید همه این ابعاد را در خود پرورش دهد .
در ادامه این مطلب با نودی همراه باشید قصد داریم تا شما را با اصول رسیدن به موفقیت و شیوه مواجهه با مشکلات این مسیر آشنا کنیم :

6 اصل دست یابی به موفقیت در زندگی

1) داشتن این قابلیت که خودت را دوست بداری و به خودت احترام بگذاری .
2) برخوردار بودن از اطلاعات بیشتر ؛ چراکه وقتی دانش و اطلاعات تان زیاد تر باشد ؛ تصمیم درست تری را انتخاب می نمایید.
3) شفافیت ؛ بدین معنا که بدانید موفقیت یعنی چه و تعریف خود را از موفقیت بدانید و بتوانید بنویسید.
4) جهان هستی برحسب مکانیسم شدن و موفقیت ایجاد گشته است ؛ لذا موقعی که در راه رسیدن به موفقیت به نتیجه دست نمی یابید ؛ بایستید و بررسی نمایید که آیا راه را اشتباه رفته اید و یا نیز هدف خود را اشتباه انتخاب نموده اید ؟

همچنین بخوانید :روش های خانگی تست بارداری با نمک قبل از پریود

5) باور داشتن به اینکه ما خودمان اشتباه نیستیم ؛ بلکه امکان دارد انتخابهای ما اشتباه باشد ؛ لذا انتخابهای خود را به خود متصل ننمایید.
6) توجه داشتن به اینکه پولدار شدن جزو نتایج و اجزاء موفقیت می باشد. بدین ترتیب چنانچه هدف شما فقط پول باشد ؛ موقعی که به آن رسیدید ؛ مکانیسم موفقیت تان متوقف خواهد گشت.
7) باور داشتن به اینکه عوامل موفقیت یا بیرونی می باشند و یا نیز درونی . عموما شرایط بیرونی در دستان ما نیستند ؛ اما شرایط درونی اکثرا در دستان ما هستند.
عوامل تاثیر گذار در دست یابی به موفقیت
1) پرورش دادن خلاقیت : از توانایی ‌ها و قابلیت هایی که به ما در راه رسیدن به هدف هایمان شتاب بیشتری می ‌دهند ؛ خلاقیت می باشد. در حقیقت افراد خلاق ، به مسائل ساده نیز با دید انتقادی می نگرند و در جست و جوی راه ‌های تازه ‌ای به منظور به انجام رسانیدن کار‌ها می باشند.
2) حداکثر بهره گیری از زمان : لازم به ذکر است که موفقیت هر فردی در تحقق اهداف و آرزوهای خود ، تا حدود بسیاری به بهره گیری مؤثر از وقت وابسته می باشد ؛ لذا با کنترل نمودن وقت خود می‌ توان دست یابی به اهداف را سرعت بخشید.

a1 راه های رسیدن به موفقیت در زندگی
3) داشتن اشتیاق : در واقع اشتیاق ، شرط لازم به منظور دست یابی به موفقیت می باشد ؛ چراکه هدف آنچنان مهم می گردد که فرد حاضر می باشد برای آن هر تلاشی بکند. اشتیاق به منظور به انجام رساندن ، نقطه‌ ای می باشد که ضروری است تا صاحب رؤیا از آن شروع بکند. چنانچه کاری که می‌ خواهید بکنید ؛ درست باشد و شما نیز به آن باور داشته باشید ؛ درنگ نکنید.

همچنین بخوانید : راه های درمان گلو درد ، چرکی و گرفتگی صدا

4) داشتن پشتکار :  ضروری است تا با هدف دست یابی به موفقیت ، تمامی نیرو‌های خود را صرف اهداف خود نماییم .
5) داشتن اعتماد به نفس: در واقع خود باوری مثبت ، نیروی سازنده ‌ای می باشد که باعث شکوفایی و پیشروی فرد در مسیر اهداف خود می گردد. شما قادرید تا با فهرست نمودن توانایی ‌ها و مهارت‌ های خود ، اعتماد به نفس لازمه را به دست آورده و آن را پرورش بدهید.

6) نهایت بهره گیری از هوش و استعداد : لازم به ذکر است که به کار گرفتن درست هوش و استعداد ، راه موفقیت را برای هر کسی هموار خواهد نمود ؛ به گونه ای که حتی نبود استعداد نیز با مقاومت ، سخت کوشی ، نظم ، دقت و صبر قابل جبران می باشد.
7) بهره گیری از فرصت ها : موفقیت قادر است تا حاصل بهره گیری از فرصت‌ ها باشد و نه شانس .
8) صرف فعل خواستن : خواستن واقعی در حقیقت  آن می باشد که به تصمیم قطعی موجب گردد و تصمیم قطعی نیز آن می باشد که به عمل منجر شده و فقط عمل صحیح می باشد که ما را به نتیجه و هدفمان می ‌رساند.

چند  قانون زندگی ای که شما را در دست یابی به موفقیت کمک می کند

1) قانون انگیزه : در واقع هر چه می‌ گویید و یا انجام می ‌دهید ؛ از تمایلات درونی و خواسته ‌های تان منشا می‌ گیرد ؛ لذا به منظور رسیدن به موفقیت ، ضروری است تا انگیزه ‌ها را مشخص نمود تا بواسطه یک برنامه ریزی اصولی ، بتوان به هدف رسید.

2) قانون انتظار: در صورتی که با اعتماد به نفس ، انتظار به وقوع پیوستن چیزی را در جهان پیرامون خود دارا باشید ؛ آن مورد رخ می دهد. شما همواره هماهنگ با انتظارات خود عمل می‌ نمایید و این انتظارات قادرند تا بر رفتار و شیوه برخورد با اطرافیان شما ، موثر باشد.
3) قانون تمرکز: هر چیزی را که بر روی آن تمرکز نموده و به آن فکر نمایید ؛ در زندگی واقعی ، شکل گرفته و گسترش می یابد ؛ لذا ضروری است تا فکر خود را بر چیز‌هایی متمرکز نمایید که حقیقتاً طالب آن می باشید.

همچنین بخوانید : راه های جلوگیری از تقلب در امتحان آنلاین

4) قانون عادت : حداقل 95 درصد از کار‌هایی که آنان را انجام می‌ دهیم از روی عادت می باشد ؛ لذا قادر هستیم تا عاداتی را که موفقیت مان را تضمین می نمایند ؛ در خود پرورش بدهیم ؛ و تا موقعی که رفتار مورد نظر به شکل اتوماتیک و غیر ارادی انجام نگردد ؛ تمرین و تکرار آگاهانه و پیوسته آن را ادامه بدهیم.
5) قانون انتخاب : زندگی ما در حقیقت نتیجه انتخاب‌ های ما تا بدین لحظه می باشد ؛ چراکه همواره در انتخاب افکار خود آزاد می باشیم ؛  کنترل کامل زندگی و همه آن چیزی که برای ما رخ می دهد ؛ در دست خود ما می باشد.
6) قانون تغییر : تغییر، امری است غیر قابل اجتناب و ضروری است تا ما استاد تغییر باشیم و نه قربانی آن.
7) قانون کنترل : در حقیقت سلامتی ، شادی و عملکرد درست بواسطه کنترل نمودن کامل افکار ، اعمال و شرایط اطراف ما ایجاد می گردد.
8) قانون مسئولیت : لازم به ذکر است که هر چه و هر کجا که می باشید ؛ به موجب آن می باشد که خودتان این گونه خواسته اید ؛ لذا مسئولیت کامل آن چیزی که می باشید ؛ آن چیزی که کسب کرده اید و آن چیزی که خواهید شد ؛ بر عهده خود شما می باشد.

a2 راه های رسیدن به موفقیت در زندگی
9)  قانون پاداش : در واقع جهان در نظم کامل به سر می ‌برد و ما پاداش کامل اعمال خود را می‌ گیریم ؛ به گونه ای که همیشه از همان دستی که می‌ دهیم ؛ از همان دست هم پس می ‌گیریم. در صورتی که از عالم بیشتر دریافت می نمایید ؛ به این علت می باشد که بیشتر می ‌بخشید ؛ لذا هر چه بیشتر به منظور بهبود زندگی و سعادت سایرین تلاش نمایید و توانایی ‌های خود را زیاد کنید ؛ در عرصه‌ های گوناگون زندگی خود بیشتر پیشرفت می نمایید.
10) قانون علت و معلول : هر چیزی به علتی اتفاق می افتد ؛ در حقیقت برای هر علتی ، معلولی می باشد و بر عکس ؛ چه از آنان آگاهی داشته باشید و چه نداشته باشید. لازم به ذکر است که چیزی به نام اتفاق موجود نیست ؛ بدین ترتیب در زندگی هر کاری را که قصد داشته باشید ؛ می‌ توانید انجام بدهید ؛ به شرط آنکه تصمیم بگیرید که دقیقاً چه چیزی را می ‌خواهید و سپس عمل نمایید.

همچنین بخوانید : راه های مقابله با خشم و عصبانیت

11) قانون بازتاب درونی در زندگی بیرونی : لازم به ذکر است که دنیای پیرامون تان ، تجلی فیزیکی دنیای درونی شما می باشد ؛ لذا اصلی ترین کار شما در زندگی این می باشد که زندگی مورد علاقه خود را در داخل خود خلق نمایید.
12)  قانون ارزش‌ها : طریقه عملکرد شما همواره با زیر بنایی ‌ترین ارزش‌ها و اعتقادات شما دارای هماهنگی می باشد ؛ آن چه که ارزش‌ هایی را که حقیقتا به آن دارای اعتقاد می باشید بیان می ‌کند ؛ ادعا‌های شما نمی باشد ؛ بلکه گفته ها ، اعمال و انتخاب‌های تان علی الخصوص در موقع ناراحتی و عصبانیت می باشد.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 3 در انتظار بررسی : 2 انتشار یافته : 1
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

ایران پک پنج‌شنبه , 19 آگوست 2021 - 8:03

خیلی عالی بود

ایران پک

RSS عکس های جدیدRSS ویدائوRSS مسترسئوکارلینک های مرتبطپیوندهاRSS آکادمی ایران اسکین کرRSS ایران کریر فیلیمو