تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 26 اکتبر 2023 - 16:43
215 بازدید
کد خبر : 11120

آیا میتوان از طریق مهاجرت کاری به آلمان اقامت گرفت؟

آیا میتوان از طریق مهاجرت کاری به آلمان اقامت گرفت؟

کشور آلمان در سال ۲۰۱۹ با بیشتر از یک میلیون کمبود نیروی کار مواجه بود. به همین دلیل قوانین راحتی را برای پذیرش کارجویان بین‌المللی در نظر گرفته است. اگر شما هم تخصص یا مهارت خاصی دارید می‌توانید در کشور آلمان اقامت کرده و حقوق بسیار خوبی نیز دریافت نمایید. در این مطلب قصد داریم

کشور آلمان در سال ۲۰۱۹ با بیشتر از یک میلیون کمبود نیروی کار مواجه بود. به همین دلیل قوانین راحتی را برای پذیرش کارجویان بین‌المللی در نظر گرفته است. اگر شما هم تخصص یا مهارت خاصی دارید می‌توانید در کشور آلمان اقامت کرده و حقوق بسیار خوبی نیز دریافت نمایید.

در این مطلب قصد داریم تا شما را با هر آنچه که باید درباره مهاجرت کاری به آلمان بدانید، آشنا نماییم. اگر می‌خواهید در دام کلاهبرداران اسیر نشوید باید از مشاوره یکی از وکلای حقوقی رویال مهاجرت استفاده کنید. بدین ترتیب پیشنهاد کاری معتبری را دریافت کرده و مهاجرت شما با موفقیت انجام می‌شود.

چگونه در آلمان مشغول به کار شویم؟

اگر می‌خواهید از طریق کار به آلمان مهاجرت کنید باید یک پیشنهاد کاری یا همان جاب آفر را از کارفرمایان این کشور دریافت نمایید. نگران نباشید بیشتر از ۵۰ عنوان شغلی در آلمان وجود دارد که برای آنها از کارجویان بین‌المللی استفاده می‌شود. افرادی که شرایط زیر را دارند می‌توانند برای کار به آلمان سفر کنند:

 • تخصصی ویژه یا مهارتی تخصصی دارند.
 • در دوره‌های مهارتی آوسبیلدونگ شرکت کردند.
 • توانایی خوداشتغالی در آلمان را دارند.
 • امکان راه‌اندازی کسب‌وکار جدید در آلمان برای آنها فراهم است.

پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد که کمبود نیروی کار در آلمان روزبه‌روز بیشتر می‌شود به همین دلیل ممکن است مهاجرت به آلمان از طریق کار با سرعت بیشتری انجام شود. برای اینکه موفقیت خود در این پروسه مهاجرتی را افزایش دهید، بهتر است با مشاوران مؤسسه مهاجرتی رویال مهاجرت نیز مشورت کنید.

آلمان چه مشاغلی را نیاز دارد؟

با وجود اینکه آلمان پذیرای بسیاری از تخصص‌ها و مهارت‌هاست. اگر می‌خواهید موفقیت شما در اخذ اقامت آلمان بیشتر شود باید در یکی از زمینه‌های زیر تخصص داشته باشید:

 • رشته‌های علوم پزشکی مانند پزشک متخصص، دندانپزشک و پیراپزشک
 • علوم آموزشی مانند معلم‌ها، محققان، اساتید دانشگاهی و غیره
 • فناوری اطلاعات مانند تحلیلگران داده، مهندسان نرم‌افزار، پشتیبانی سایت و برنامه‌نویسان
 • صنعت‌کاران مانند آهنگران، نجاران، جوشکارها و لوله‌کش‌ها
 • مشاغل مرتبط با انرژی مانند مهندسی مکانیک، کشاورزی، مهندسی برق و مهندسی انرژی

آلمان برای شاغلین چه امکاناتی را در نظر می‌گیرد؟

اگر بتوانید برای ادامه فعالیت شغلی خود به کشور آلمان مهاجرت کنید، از مزایای و تسهیلات ذیل برخوردار خواهید شد:

 • برای دریافت ردیف شغلی تنها باید مدرک تحصیلی مرتبط و یا مدرکی برای اثبات مهارت و تجربه خود به آلمان ارائه دهید.
 • کارجویان بین‌المللی نیازی به دریافت مدرک زبان انگلیسی یا دریافت نمره بالا در آزمون زبان‌های آلمانی ندارند.
 • نیازی نیست سال‌ها تجربه در رشته موردنظر داشته باشید و تنها با دو سال سابقه کار می‌توانید در کشور آلمان به ادامه فعالیت شغلی خود بپردازید.
 • نیازی نیست در خاک ایران تأییدیه ZAB را دریافت کنید و می‌توانید پس از سفر به آلمان، اقدامات لازم برای دریافت این تأییدیه را انجام دهید.

images_1697980130_65351ee238a85 آیا میتوان از طریق مهاجرت کاری به آلمان اقامت گرفت؟

چگونه ویزای کاری در آلمان دریافت کنیم؟

اگر شما هم مجذوب شرایط مطلوب اشتغال در آلمان شده‌اید و شرایط لازم برای دریافت پیشنهادهای شغلی را دارید می‌توانید یکی از انواع ویزاهای کاری آلمان را دریافت نمایید:

ویزای کارمندی

برای مهاجرت کاری به آلمان می‌توانید یک پیشنهاد کاری مناسب از شرکتی معتبر یا کارفرمای آلمانی دریافت نمایید. پس از آن این پیشنهاد کاری را به سفارت ارائه داده و ویزای کارمندی آلمان را دریافت می‌کنید. برخی از شرکت‌ها مدرک تحصیلی مرتبط، تخصص ویژه، حداقل دو سال سابقه کار و گاهی تمکن مالی را از متقاضیان شغلی می‌خواهند.

ویزای کارآموزی

اگر تحصیلات دانشگاهی ندارید می‌توانید با مدرک دیپلم و آشنایی به زبان آلمانی، در یکی از دوره‌های کارآموزی کشور آلمان شرکت کرده و سپس مهارت‌های لازم را به دست آورید. در این صورت به شما ویزای کارآموزی آلمان اعطا می‌شود.

ویزای جستجوی کار

اگر برای مهاجرت از طریق کار اقدامات لازم را انجام داده‌اید اما هنوز موفق به دریافت پیشنهاد کاری نشده‌اید، می‌توانید به این کشور موقتاً سفر کرده و به دنبال پیشنهاد شغلی مناسب بگردید. این ویزا مدت اعتباری ۶ ماهه دارد و می‌توان آن را تا یک سال تمدید کرد.

برای این کار باید مدرک دانشگاهی یا سابقه کار مرتبط داشته و تمکن مالی خود را برای این مدت زندگی در آلمان ثابت کنید. همچنین باید در یکی از آزمون‌های زبان آلمانی شرکت کرده و حداقل نمره B1 را کسب نمایید.

ویزای فریلنسری

اگر توانایی راه‌اندازی کسب‌وکار در خاک آلمان را داشته باشید یا بتوانید به صورت فریلنسر در حوزه کاری خود فعالیت کنید، به شما ویزای خوداشتغالی یا همان فریلنسری آلمان اعطا می‌شود. در این صورت باید در مدتی کوتاه مهارت و تخصص خود را به کارفرما اثبات نمایید.

با کدام شرکت‌ها در آلمان قرارداد ببندیم؟

اگر شما در جستجوی یک پیشنهاد شغلی (Job Offer) هستید باید به شرکتی که با آن قرارداد می‌بندید، دقت کنید. اگر شرکت دارای یکی از شرایط زیر باشد، ویزای کاری برای شما صادر نخواهد شد:

 • شرکت موردنظر به دولت آلمان بدهی مالیاتی داشته باشد.
 • شرکت ارسال‌کننده دعوت‌نامه، تازه تأسیس باشد.
 • شرکت موردنظر سرمایه کافی برای تعهد پرداخت حقوق شما را نداشته و موردتأیید دولت نباشد.

فراموش نکنید که کلاهبرداران بسیار زیادی تلاش می‌کنند با دریافت هزینه‌ای هنگفت، پیشنهاد کاری برای شما پیدا کنند. ممکن است همه چیز قانونی به نظر برسد اما زمانی که به سفارت مراجعه می‌کنید، ویزای کاری برای شما صادر نشود. بنابراین بهتر است برای مهاجرت کاری به آلمان از خدمات یک شرکت حقوقی معتبر مانند رویال مهاجرت استفاده کنید.

سخن آخر

اگر می‌خواهید مراحل مهاجرت به کشور آلمان شما به صورت قانونی طی شود باید با قوانین هر یک از روش‌های مهاجرتی آشنا باشید. در صورت دریافت اقامت از طریق کار می‌توانید خانواده‌تان را نیز همراه با خود به آلمان ببرید. پس بسیاری از افراد این روش را برای اقامت در آلمان انتخاب می‌کنند.

شانس شما برای دریافت پیشنهاد شغلی مناسب زمانی بیشتر می‌شود که کارهای خود را به صورت قانونی و از مجرای درست انجام دهید. شرکت‌های بسیار زیادی آماده ارائه خدمات حقوقی مهاجرتی به شما هستند که در میان آن‌ها نام آشنای رویال مهاجرت به چشم می‌خورد. این شرکت به عنوان وکیل مهاجرت به آلمان، تمام مراحل را برای شما در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام می‌دهد.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.