روش های پیشگیری از بارداری در دوران عقد و نامزدی

بعضی از خانواده ‌ها دوران نامزدی را فقط دورانی به منظور آشنایی بیشتر طرفین می‌ دانند ؛ لذا از فرزندان خود می ‌خواهند که هیچ نوع رابطه جنسی با همسر خود تا قبل از مراسم عروسی نداشته باشند ؛ با این حال اما از زوجی که سال ‌ها از دوران بلوغ آنان گذشته و دیگر مانعی قانونی در میان آنان موجود نیست ؛  به سختی می ‌توان این انتظار را داشت که دارای رابطه جنسی نباشندکه حاصل آن هم میتواند بارداری باشد

روش های پیش گیری از بارداری در دوران نامزدی

در حقیقت در دوران نامزدی تا عقد ، برای اکثر زوجین هنوز هم زمان مناسب به منظور نگهداری از نوزاد فرا نرسیده است؛ لذا چنانچه با وجود همه محدودیت ‌ها همچنان می خواهید با نامزد خود ، دارای رابطه جنسی باشید ؛ ضروری است تا اندکی شرط احتیاط را رعایت نمایید تا مشکلاتی همچون بارداری ایجاد نشود.

۱) موقعیت مکانی

به منظور برقرار نمودن نخستین رابطه جنسی خود برنامه ریزی کنید. در حقیقت نخستین رابطه شما ممکن است دردناک بوده و آنگونه که فکر می ‌کردید ؛ لذت بخش نباشد. شما قادرید تا با دریافت نمودن مشاوره جنسی ، هم از روش‌های پیشگیری مطلع شوید و هم آمادگی بهتری به منظور برقرار نمودن نخستین رابطه جنسی خود پیدا ب‌کنید.

cbr3 روش های پیشگیری از بارداری در دوران عقد و نامزدی

همچنین بخوانید : راه های سقط جنین عمدی در خانه بدون درد

۲) بهره گیری از روش‌های پیشگیری

وسایل پیشگیری گوناگونی به منظور پیش گیری از بارداری در دوران نامزدی وجود دارد که متداول ‌ترین آنان کاندوم می باشد. با این حال اما تمامی روش‌های جلوگیری از بارداری ، به صورت کامل ایمن نمی باشند و با وجود بهره گیری از آنان نیز امکان بارداری وجود دارد.

۳) محاسبه کردن روز تخمک گذاری

توصیه می گردد تا روز تخمک گذاری خود را با توجه به چرخه قاعدگی خود مشخص نمایید و از برقرار کردن رابطه جنسی در این دوره بپرهیزید ؛ چرا امکان باردار شدن در این دوره شدیدا بالا می باشد.

همچنین بخوانید : راه های درمان گلو درد ، چرکی و گرفتگی صدا

۴) بهره گیری از قرص‌های اورژانسی

قرص های اورژنسی در حقیقت جزو موثر ترین راه های پیش گیری از بارداری در زمان نامزدی می باشند . بعد از برقراری رابطه جنسی چنانچه احساس نمودید در شرایطی بوده اید که امکان بارداری شما زیاد می باشد ؛  قرص اورژانسی را مصرف نمایید .

۵) یاری گرفتن از روشهای طبیعی

در واقع چندین روش شناخته شده به منظور کنترل کردن تولد و پیشگیری از حاملگی موجود می باشد .این گزینه ها از لحاظ روش و کارآیی گوناگون اند و اکثریت به منظور استفاده زنان می باشند . امکان دارد تا این روش ها به شکل جداگانه و یا همراه با افزایش اثربخشی و فواید ترکیبی استفاده شوند .

همچنین بخوانید : راه های جلوگیری از تقلب در امتحان آنلاین

cbr1 روش های پیشگیری از بارداری در دوران عقد و نامزدی

 

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *