تاریخ انتشار : دوشنبه 3 آوریل 2023 - 13:51
459 بازدید
کد خبر : 9584

آیا مهریه دین ممتاز است؟

آیا مهریه دین ممتاز است؟

برای اینکه با روش های درخواست مهریه از طرف زن آشنا شوید با ادامه این مقاله همراه ما بمانید تا با بهترین روش درخواست مهریه ، هزینه ها ، عواقب و … آشنا شوید. همانطور که می دانید با بسته شدن نکاح ، مهریه به زوجه تعلق می گیرد و بعد از اولین نزدیکی او

برای اینکه با روش های درخواست مهریه از طرف زن آشنا شوید با ادامه این مقاله همراه ما بمانید تا با بهترین روش درخواست مهریه ، هزینه ها ، عواقب و … آشنا شوید.

images_1680176495_6425756fb79ee آیا مهریه دین ممتاز است؟

همانطور که می دانید با بسته شدن نکاح ، مهریه به زوجه تعلق می گیرد و بعد از اولین نزدیکی او مالک تمام مهریه خواهد بود. چه ملک غیر منقول باشد چه منقول تفاوتی نخواهد داشت و می تواند مهریه خود را از شوهرش مطالبه نماید.

مدارک لازم برای اجرا گذاشتن مهریه

اولین مدرکی که برای اجرا گذاشتن مهریه نیاز دارید عقدنامه است زیرا بر اساس قانون مهریه پس از وقوع عقد به زن متعلق خواهد بود و می تواند درخواست حقوق خود را داشته باشد.

پس از آن مدارک شناسایی خود زوجه می باشد که برای دادگاه مورد نیاز خواهد بود تا بتوانند احراز هویت انجام دهند.

این دو مدرک مهم ترین مدارک برای رجوع به دادسرا برای اجرا گذاشتن یا به عبارتی بهتر مطالبه کردن مهریه می باشد.

پس از آن مدارک دیگری که دادگاه نیاز خواهد داشت را به شما خواهد گفت و اگر می خواهید زود تر از این مدارک با خبر شوید با شماره های ما در قسمت فوتر سایت تماس بگیرید تا مشاورین ما شما را راهنمایی نمایند.

عواقب اجرا گذاشتن مهریه

اگرچه مهریه حق زوجه است و مالکیت کامل مهریه برای خانم تثبیت شده است اما ممکن است عواقبی نیز داشته باشد.

مطالبه مهریه به هیچ وجه عواقب قانونی ندارد اما ممکن است در ادامه زندگی زناشویی به مشکل بخورید بهترین را برای گرفتن مهریه مطالبه آن از شوهرتان است و نیازی به حضور در دادگاه ندارد.

اما در برخی از موارد ممکن است اگر به دادگاه مراجعه نکنید نتوانید حق قانونی و شرعی خود را از همسرتان دریافت نمایید. به همین دلیل بهترین راه برای این که عواقب کمتری متوجه شما شود از وکیل مهریه متخصص استفاده نمایید.

هزینه به اجرا گذاشتن مهریه

هزینه دادگاه برای اجرا گذاشتن مهریه به روشی که این درخواست را ارائه می دهید متفاوت است و دو روش دارد.

روش اول اجرا به دادگاه خانواده : هزینه در دادگاه خانواده برابر با نیم عشر بوده که هزینه اجرای دولتی می باشد. این هزینه را می توانید از شوهر استرداد نمایید.

اگر مهریه سکه باشد هزینه بسیار بالا می شود و باید اول کار پرداخت کنید که ممکن است توانایی ان را نداشته باشید به همین دلیل ابتدا می توانید درخواست تامین خواسته نمایید زیرا ایین درخواست مالی نبوده و هزیینه کمی دارد.

روش دوم تامین خواسته : در این روش ابتدا درخواست تامین خواسته نموده و هزینه بسیار کمی را برای این کار پرداخت می کنید و به صورت غیر مستقیم باعث توقیف اموال شوهر شوید.

برای این کار می توانید با یک شخص وکیل که تجربه دارد مشورت کنید تا کمترین هزینه را برای شما در بر داشته باشد. و هزینه اولیه زیادیی برای گرفتن مهریه پرداخت ننمایید.

هزینه وکیل نیز متفاوت است و بستگی به تخصص و تجربه وکیل دارد که با توجه به سختی پرونده متفاوت خواهد بود. برای گرفتن نرخ هر وکیل می توانید با ما تماس بگیرید و شهر محل سکونت خود را به ما بگید تا تعرفه های مربوط به وکلا را از ما دریافت نمایید.

بهترین روش به اجرا گذاشتن مهریه

بهترین روش گرفتن مهریه درخواست آن از شوهرتان است و کم هزینه ترین روش می باشد و از هدر رفتن زمان در دادگاه های حل اختلاف و خانواده پیشگیری خواهد نمود.

پس از آن درخواست تامین خواسته هم کم هزینه خواهد بود و هم راحت تر می توانید مهریه خود را دریافت نمایید که در بالا مختصی درمورد آن توضیح دادیم.

گرفتن مهریه چقدر زمان میبره

زمانی که عقد نکاح منعقد می شود تمام مهریه به مالکیت زن می رسد و عندالمطالبه خواهد بود. و می تواند از وظایفی که در برابر شوهر دارد تا هنگامی که مهریه وی را نداده باشد امتنا کند.

لذا زمان درخواست مهریه در دادگاه زمان بر بوده و ممکن از در دادگاه های شلوغ چند ماه نیز زمان ببرد به همین دلیل باید وکیل خوب و مطمئن داشته باشید تا در این زمان راهنمایی های خوبی به شما بدهد تا دجار استرس و نگرانی نشوید.

 

برچسب ها : وکیل مهریه,وکیل خانواده,وکیل

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.