تاریخ انتشار : شنبه 4 مارس 2023 - 16:01
1410 بازدید
کد خبر : 9003

۶ مزیت خرید بولت ژورنال + نحوه انتخاب و استفاده از انواع بولت ژورنال

۶ مزیت خرید بولت ژورنال + نحوه انتخاب و استفاده از انواع بولت ژورنال

چکیده : بولت ژورنال روشی برای رسیدگی منظم به امور است. انگیزه بخش بودن این روش کار باعث محبوبیت فراوان آن در دنیا شده است.   اگر شما هم از دسته افراد علاقه مند به برنامه ریزی هستید، حتما درباره دفتر بولت ژورنال چیزهای زیادی شنیده اید. بولت ژورنال ها جزو دفترهای جذابی هستند که در آن ها

چکیده : بولت ژورنال روشی برای رسیدگی منظم به امور است. انگیزه بخش بودن این روش کار باعث محبوبیت فراوان آن در دنیا شده است.

 

اگر شما هم از دسته افراد علاقه مند به برنامه ریزی هستید، حتما درباره دفتر بولت ژورنال چیزهای زیادی شنیده اید. بولت ژورنال ها جزو دفترهای جذابی هستند که در آن ها می توانید کارهای روزانه را با برنامه ها و چشم اندازهای آینده تان تلفیق کنید. استفاده از این روش به شما کمک می کند تا زندگی معنا دار و پربارتری داشته باشید، بنابراین اگر شما هم از دفترهای برنامه ریزی عادی خسته شده اید و به دنبال ایده های خلاقانه و انگیزه بخش می گردید، خرید بولت ژورنال انتخاب مناسبی برای تان خواهد بود. برای آشنایی بیشتر در ادامه با این دفترهای خوشگل و شگفت انگیز با ما همراه باشید.

 

بولت ژورنال چیست؟

پیش از خرید دفتر بولت ژورنال ممکن است از خودتان بپرسید که این دفترها دقیقا چی هستند و برای چه منظوری طراحی شده اند؟ در پاسخ باید بگوییم که بولت ژورنال، روشی است که آشفتگی های ذهنی تان را به صورتی خلاقانه نظم می دهد. در حقیقت شما با استفاده از این دفترها برنامه های آینده تان را با اتفاقات روزانه و ایده های جذاب ترکیب می کنید. این سیستم ساده و در عین حال کارآمد، به شما کمک می کند تا با آرامش بیشتری در مسیر اهداف تان گام بردارید و در عین حال از جنبه هنری وجودتان نیز غافل نشوید.

به طور کلی دفتر بولت ژورنال در انواع متفاوتی طراحی می شود که از جمله آن ها می توانیم به بولت ژورنال های سالیانه، ماهانه و روزانه اشاره کنیم. قسمت جذاب ماجرا آن جاست که شما با خرید بولت ژورنال می توانید ایده های تان را شخصی سازی کنید و تمام خواسته های بلند مدت و کوتاه مدت تان را سر و سامان دهید.

اگر درباره نام این روش نیز کنجکاوید، باید بدانید که بولت (Bullet) به معنی نقطه است و از آنجایی که بخش های مختلف در دفتر مخصوص بولت ژورنال با نقطه ها، خط های و سایر برچسب گذاری ها از هم جدا می شوند، این روش را با عنوان بولت ژورنال می شناسند. همچنین اگر شما برای خرید دفتر بولت ژورنال اقدام کرده باشید، می بینید که در تمامی صفحات این دفترها، نقاط منظم با فاصله های مشخصی طراحی شده که به شما اجازه می دهد با ایجاد طرح ها و ستون های متفاوت، ایده های تان را به روشی جذاب در آن ثبت کنید.

images_1677832487_6401b1274ef87 ۶ مزیت خرید بولت ژورنال + نحوه انتخاب و استفاده از انواع بولت ژورنال

 

استفاده از بولت ژورنال به ما چه کمکی می کند؟

احتمالا بارها برنامه ریزی های مختلفی را در طول زندگی شروع کرده اید که معمولا بعد از چند هفته آن ها را به حال خودشان رها کرده باشید. یکی از اصلی ترین دلایل این موضوع نبود انگیزه و علاقه کافی به برنامه ریزهای آماده است، بنابراین برای حل این مشکل، بولت ژورنال ها به دنیای برنامه ریزی معرفی شدند که به فرد اجازه می دهند تا برنامه ریزی را با توجه به جنبه های موردنظرشان انجام دهند.

استفاده از بولت ژورنال چه مزیت هایی دارد؟

بدون شک خرید دفتر بولت ژورنال مزایای بی شماری به همراه دارد که نمی توان همه آن ها را نام برد. اما طبق تجربه مهم ترین مزیت های استفاده از این روش به شرح زیر خواهد بود:

. شخصی سازی ایده ها

هرچند که دفترهای برنامه ریزی قدیمی بخش های مختلفی دارند اما همانطور که خودتان هم تجربه کرده اید، بیشتر بخش های آن ها ناکارآمد بوده و یا متناسب با اهداف و خواسته های ما نیستند. در مقابل، بولت ژورنال آماده قرار دارد که به شما فضای کافی برای پیاده سازی ایده های شخصی تان را خواهد داد. بنابراین شما در این روش قادرید ساعت ها، روزها و هفته های تان را دقیقا همانطور که نیاز دارید تقسیم بندی کنید، حتی اگر برنامه های تان به صورت هفتگی تغییر کند!

. کاهش هزینه ها

شاید برای تان جالب باشد بدانید که خرید بولت ژورنال علاوه بر کمک به برنامه ریزی، از نظر اقتصادی نیز برای تان به صرفه خواهد بود. زیرا دفترهای برنامه ریزی قدیمی معمولا بسیار گران بوده و بخش های بی استفاده زیادی دارند، این درحالیست که قیمت دفتر بولت ژورنال کاملا مناسب بوده و شما برای برنامه ریزی در آن، تنها به یک خط کش و خودکار نیاز خواهید داشت.

. تقویت جنبه های هنری

اگر شما هم به کارهای هنری علاقه دارید، بولت ژورنال خارجی کاملا جنبه هنری شخصیت شما را پوشش خواهد داد. معمولا افراد برای تنظیم بخش های مختلف در این دفترها از برچسب های گوناگون، خودکارهای رنگی، استیکرها و عکس های فوری استفاده می کنند که همین موضوع انگیزه استفاده از بولت ژورنال و پایبندی به برنامه ها را در فرد افزایش خواهد داد.

. داشتن دید کلی از برنامه

روش بولت ژورنال یک روش بصری برای برنامه ریزیست، بنابراین شما به راحتی و تنها با یک نگاه کلی می توانید بفهمید که در آن روز یا هفته باید چه کارهایی انجام دهید یا الویت های تان چیست.

. انعطاف پذیری بيشتر با خرید بولت ژورنال

یکی از مهم ترین مزیت های خرید بولت ژورنال قابلیت انعطاف پذیری و افزودن بخش های مختلف به آن است. از همین جهت شما هر زمان که نیاز به آپدیت برنامه ریزی های تان دارید یا باید ‌وظایف جدیدی به زندگی تان اضافه کنید، بدون هیچ مشکلی می توانید بخش های جدیدی در دفترتان طراحی کرده و از آن استفاده کنید.

. پیگیری اهداف

نوشتن روزانه خواسته ها و برنامه ها، از مواردیست که به شما کمک می کند در بلند مدت پگیر اهداف تان باشید و به راحتی از مسیر دست نکشید.

 images_1677832951_6401b2f73f093 ۶ مزیت خرید بولت ژورنال + نحوه انتخاب و استفاده از انواع بولت ژورنال

آشنایی با انواع بولت ژورنال

از آنجایی که به تعداد افراد روی زمین ایده های متفاوت وجود دارد، بنابراین می توان گفت که بولت ژورنال های شخصی نیز انواع بیشماری دارند که فرد به فرد متفاوت است. اما معمولا تمامی روش های استفاده از این دفترها به چند دسته بندی اصلی تقسیم می شوند که به شرح زیر است:

. نوع اول: برنامه ریزی

رایج ترین روش استفاده بعد از خرید بولت ژورنال، به کارگیری آن برای برنامه ریزی بخش های مختلف زندگیست. معمولا به علت آنکه امکان طراحی های بخش های دلخواه در بولت ژورنال وجود دارد، این دفترها از موثرترین روش های برنامه ریزی به شمار می روند و می توانند زندگی را متحول کنند.

. نوع دوم: بولت ژورنال هنری

جنبه هنری بولت ژورنال، یکی از جذاب ترین ویژگی های این روش است و افراد علاقه مند به هنر را به خودش جذب می کند. در این مدل دفتر، فضاهای خالی به طرز هنرمندانه ای به بخش های مختلف تقسیم می شوند تا علاوه بر برنامه ریزی کارها، جلوه یونیکی نیز داشته باشند.

. نوع سوم: ردیاب ها

ردیاب ها که ممکن است نام شان را با عنوان trackerها نیز شنیده باشید، از ساده ترین راه های ممکن برای ردیابی و پیگیری عادت های مختلف هستند که به شما کمک می کنند تا در مسیر باقی بمانید. به عنوان نمونه ردیاب های تمرین ورزشی، نوشیدن آب، خواندن زبان، حفظ رژیم غذایی و احوالات از اصلی ترین بخش های این مدل هستند.

. نوع چهارم: متریالیست

اگر شما هم به استفاده از استیکرها، برچسب ها، تصاویر و.. علاقه دارید احتمالا بعد از خرید دفتر بولت ژورنال آن را به دفتری بسیار جذاب و پر از تزیینات مختلف تبدیل خواهید کرد. این مدل طراحی که با عنوان متریالیست شناخته می شود نیز از روش های محبوب استفاده از دفتر بولت ژورنال دخترانه است که طرفداران زیادی دارد.

. نوع پنجم: مینیمالیست

امروزه سبک مینیمال به قدری محبوب است که نه تنها در زمینه دکوراسیون و طراحی کاربردیست، بلکه راهش را به دنیای بولت ژورنال ها نیز باز کرده و به فرد اجازه می دهد تا در عین سادگی، تمام کارهای لازم را در برنامه اش وارد کند.

 

چطور از بولت ژورنال استفاده کنیم؟

طراحی مناسب دفتر برای بولت ژورنال بیش از هر چیز دیگری به علایق شخصی شما بستگی دارد. برای شروع کار از جنبه هایی که قصد دارید روی آن ها متمرکز شوید، آغاز کنید. مثلا مشخص کنید که قصدتان از استفاده از این دفتر، پیگیری عادت های روزانه است یا برنامه ریزی برای اهداف. البته توجه داشته باشید به عنوان دفتری که اتفاقات شخصی روزمره را فرد در آن می نویسد، می توانید از بولت ژورنال ها به عنوان آیتم های ثبت خاطره یا یادداشت های مهم نیز استفاده کنید.

در ادامه، پس از مشخص کردن بخش های مختلف دفتر، باید بخشی از صفحات را به آن ها با توجه به درجه اهمیت هرکدام، اختصاص داده و ستون های مجزایی با برچسب ها، رنگ آمیزی، تصاویر مختلف و یا جملات انگیزشی به دلخواه طراحی کنید.

 images_1677832983_6401b317adfe2 ۶ مزیت خرید بولت ژورنال + نحوه انتخاب و استفاده از انواع بولت ژورنال

نکات مهم خرید دفتر بولت ژورنال

هنگام خرید بولت ژورنال باید به موارد فنی زیادی توجه کنید که مهم ترین آن ها به ترتیب زیر است:

۱- انتخاب برند و فروشگاه

در اولین قدم باید یک مرجع مناسب برای خرید پیدا کنید که دفترهای باکیفیت به شما عرضه کند، زیرا از آنجایی که این دفترها به صورت روزانه مورد استفاده قرار می گیرند، باید استحکام بالایی داشته و آسیب نبینند. از همین جهت پیشنهاد می کنیم که برای خرید حتما به سایت بولت ژورنال معتبر مراجعه کرده و ثبت سفارش کنید.

۲- هزینه

قیمت دفتر بولت ژورنال از موارد مهمی است که ممکن است ذهن تان را به خودش مشغول کرده باشد. در کل باید بدانید که خرید بولت ژورنال های اقتصادی و ارزان نیز کاملا کاربردی بوده و شما را به اهداف تان خواهد رساند. بنابراین زیاد از نظر قیمتی نگران نباشید و اگر بودجه محدودی دارید یک دفتر ساده و اقتصادی انتخاب کنید و به راحتی از برنامه ریزی کردن لذت ببرید.

۳- اندازه و ابعاد

هنگام خرید بولت ژورنال آماده باید به اندازه و ابعاد آن نیز دقت کرده و با توجه به کاربرد نهایی، بهترین مورد ممکن را خریداری کنید. در این زمینه اگر از این دفترها برای برنامه ریزی روزانه استفاده می کنید، شاید اندازه های کوچک تر با قابلیت حمل در کیف و کوله های روزمره انتخاب های بهتری باشند، اما اگر برای ثبت اهداف بلند مدت تان به این دفترها نیاز دارید، می توانید به فکر مدل های بزرگ تر نیز باشید.

 

سخن پایانی

اگر تا اینجای مطلب همراه ما بودید، حتما متوجه شده اید که بولت ژورنال ها یکی از کاربردی ترین آیتم های ممکن برای برنامه ریزی هستند که با توجه به قابلیت انعطاف پذیری و شخصی سازی آن ها، می توان از این دفترها برای طیف وسیعی از کاربردها استفاده کرد. در این زمینه اگر شما هم قصد خرید بولت ژورنال دارید، گروه هنری ناچو با فراهم کردن مجموعه ای جذاب از انواع دفتر بولت ژورنال دخترانه، پسرانه، فانتزی و خاص به شما کمک می کند تا بر اساس سلیقه تان، بهترین و باکیفیت ترین دفتر ممکن را انتخاب کنید. قیمت دفتر بولت ژورنال نیز در سایت بولت ژورنال ناچو بسیار منصفانه بوده و با توجه به کیفیت و کاربرد آن، کاملا صرفه اقتصادی دارد. در نهایت امیدواریم که تمامی نکات گفته شده در این مطلب شما را برای انتخاب و خرید دفتر مناسب بولت ژورنال راهنمایی کرده باشد.

منابع

https://www.lifehack.org/407660/7-benefits-of-bullet-journaling

بولت ژورنال چیست؛ راهنمای ۰ تا ۱۰۰ بولت ژورنال 😍💡

https://silviabastos.medium.com/7-types-of-bullet-journalists-which-one-are-you-3b1463b08f1a

Bullet Journal – What You Need to Know

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

RSS عکس های جدیدRSS ویدائوRSS مسترسئوکارلینک های مرتبطپیوندهاRSS آکادمی ایران اسکین کرRSS ایران کریر فیلیمو