چرا یارانه این ماه برای من واریز نشده

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی ، مهرداد بائوج لاهوتی با توجه به لایحه بودجه ۹۷ در مورد جذف یارانه پردرامدها چنین گفت : ” طبق لایحه‌ای که دولت تقدیم مجلس کرده، قرار است یارانه نقدی پردرآمدها از سال ۹۷ حذف شود.”

وی همچنین در مورد اینکه باید برای حذف یارانه نقدی پر درآمدها سازو کار مورد نیاز وجود داشته باشد ، اینگونه بیان داشت : “متأسفانه دولت به تکلیفی که مجلس طبق قوانین بودجه‌های سال‌های گذشته برای شناسایی دهک‌های درآمدی معین کرده بود، عمل نکرده است، بنابراین شناسایی دهک‌های پردرآمدی نیز در سال ۹۷ میسر نخواهد بود. ”

ایشان در ادامه در مورد پیشنهاد دولت مبنی بر اینکه فقط یارانه افراد تحت پوشش سازمان ها و نهاد ها مثل کمیته امداد و بهزیستی و روستا ها پرداخت شود و بقیه افراد یارانه هایشان باید حذف شود چنین اظهار داشت :” می‌بایست دهک‌های درآمدی جامعه براساس میزان درآمد و هزینه‌هایشان شناسایی شوند. ”

لاهوتی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در انتها بیان داشت : “حذف یارانه نقدی پردرآمدها باید از سازوکار مشخصی تبعیت کند، نمی‌شود بی‌حساب و کتاب یارانه‌های نقدی افراد را حذف کرد.”

بررسی حذف یارانه افراد

اگر یارانه تان به هر دلیلی حذف شده است ، باید به سایت معرفی شده وزارت رفاه مراجعه کنید . ورزارن رفاه در این باره گفته ، شهروندانی که یارانه ی آنها قطع شده می توانند به مدت ۲ ماه بعد زا حذف یارانه به سایت https://yaraneh10.ir مراجعه کنند و در خواست خود را در اعتراض به قطع یارانه نقدی اعلام نمایند .

همچنین در اطلاعیه ای وزارت تعاون ، کار و رفاه  در مورد حذف یارانه افراد نیازمند اعلام کرده که به دلیل اینکه برخی از شهروندان نیازمند که به اشتباه یارانه شان حذف شده نتوانستند درخواست بررسی و اعتراض را در سایت یارانه ۱۰ وارد کنند . فرصت ۲ ماهه ای جهت مراجعه به سایت یارانه ۱۰ و ثبت درخواست و اعتراض به حذف یارانه ها برای آنها در نظر گرفته شده است .

اگر یارانه شما در ماه های اتی هم حذف شد می توانید به مدت دو ماه در سایت یارانه ۱۰ اعتراض و درخواست خود را جهت بررسی ثبت نمایید . در انتها باید بگوییم فرایند بررسی اعتراض ، کاملا غیر حضوری است.

فرناز سهیلی

فرناز سهیلی هستم؛ کارشناس مدیریت آموزش، نویسنده در سایت سیترین و چندین سایت پرمحتوای دیگر! دو سال است که در زمینه ی تولید محتوا فعالیت دارم و پس از مدت کوتاهی آنقدر به نویسندگی علاقمند شدم که فکر میکنم نمی توانم از نوشتن دست بردارم. از دیگر علایق من یادگیری چیزهای تازه است . هر چیزی که بتواند من را به چالش بکشد مسلماَ عاشق آن خواهم شد. یادگیری سئو ، موسیقی و فوتبال از چالش های جدید در زندگی من هستند.

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *