تاریخ انتشار : یکشنبه 5 مارس 2023 - 21:41
902 بازدید
کد خبر : 1640

چرا یارانه این ماه برای من واریز نشده

چرا یارانه این ماه برای من واریز نشده

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی ، مهرداد بائوج لاهوتی با توجه به لایحه بودجه 97 در مورد جذف یارانه پردرامدها چنین گفت : ” طبق لایحه‌ای که دولت تقدیم مجلس کرده، قرار است یارانه نقدی پردرآمدها از سال 97 حذف شود.” وی همچنین در مورد اینکه باید برای حذف یارانه نقدی پر

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی ، مهرداد بائوج لاهوتی با توجه به لایحه بودجه 97 در مورد جذف یارانه پردرامدها چنین گفت : ” طبق لایحه‌ای که دولت تقدیم مجلس کرده، قرار است یارانه نقدی پردرآمدها از سال 97 حذف شود.”

وی همچنین در مورد اینکه باید برای حذف یارانه نقدی پر درآمدها سازو کار مورد نیاز وجود داشته باشد ، اینگونه بیان داشت : “متأسفانه دولت به تکلیفی که مجلس طبق قوانین بودجه‌های سال‌های گذشته برای شناسایی دهک‌های درآمدی معین کرده بود، عمل نکرده است، بنابراین شناسایی دهک‌های پردرآمدی نیز در سال 97 میسر نخواهد بود. ”

ایشان در ادامه در مورد پیشنهاد دولت مبنی بر اینکه فقط یارانه افراد تحت پوشش سازمان ها و نهاد ها مثل کمیته امداد و بهزیستی و روستا ها پرداخت شود و بقیه افراد یارانه هایشان باید حذف شود چنین اظهار داشت :” می‌بایست دهک‌های درآمدی جامعه براساس میزان درآمد و هزینه‌هایشان شناسایی شوند. ”

لاهوتی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در انتها بیان داشت : “حذف یارانه نقدی پردرآمدها باید از سازوکار مشخصی تبعیت کند، نمی‌شود بی‌حساب و کتاب یارانه‌های نقدی افراد را حذف کرد.”

بررسی حذف یارانه افراد

اگر یارانه تان به هر دلیلی حذف شده است ، باید به سایت معرفی شده وزارت رفاه مراجعه کنید . ورزارن رفاه در این باره گفته ، شهروندانی که یارانه ی آنها قطع شده می توانند به مدت 2 ماه بعد زا حذف یارانه به سایت https://yaraneh10.ir مراجعه کنند و در خواست خود را در اعتراض به قطع یارانه نقدی اعلام نمایند .

همچنین در اطلاعیه ای وزارت تعاون ، کار و رفاه  در مورد حذف یارانه افراد نیازمند اعلام کرده که به دلیل اینکه برخی از شهروندان نیازمند که به اشتباه یارانه شان حذف شده نتوانستند درخواست بررسی و اعتراض را در سایت یارانه 10 وارد کنند . فرصت 2 ماهه ای جهت مراجعه به سایت یارانه 10 و ثبت درخواست و اعتراض به حذف یارانه ها برای آنها در نظر گرفته شده است .

اگر یارانه شما در ماه های اتی هم حذف شد می توانید به مدت دو ماه در سایت یارانه 10 اعتراض و درخواست خود را جهت بررسی ثبت نمایید . در انتها باید بگوییم فرایند بررسی اعتراض ، کاملا غیر حضوری است.
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

RSS عکس های جدیدRSS ویدائوRSS مسترسئوکارلینک های مرتبطپیوندهاRSS آکادمی ایران اسکین کرRSS ایران کریر فیلیمو