کد ۳۷۲ برای کدام کشور است؟

سر شماره ی +۳۷۲ برای کشور استوانی است

این کشور در منطقه شمال قاره اروپا قرار گرفته است جمعیت این کشور یک میلیون سیصد هزار نفر و پایتخت این کشور تالین نام دارد این کشور از غرب با دریای بالتیک، از شرق با روسیه، از شمال با خلیج فنلاند و از جنوب با کشور لتونی همسایه است. حکومت این کشور جمهوری است و پول رایج این کشور یورو و مردم این کشور به زبان استونیایی است که ریشه این زبان، زبان هندواروپایی است.

اقتصاد کشور استونی

این کشور یکی از قوی ترین اقتصاد های جهان را دارد استونی در سال های اخیر رشد ۱۱ درصدی در اقتصاد کشور خود را تجربه کرده است. این کشور سالانه حدود ۳۵ میلیارد دلار تولید نا خالصی دارد که ۹٫۲ درصد آن برای بخش کشاورزی و ۹٫۸ درصد آن در حوزه صنعت است.

نرخ بیکاری در این کشور حدود ۲٫۳۶ درصد است و نرخ تورم نیز در این کشور ۳٫۶ درصد اعلام شده است و اقتصاد این کشور بر پایه صادرات و وادرات کاشین آلات صنعتی و … است

از اصلی ترین صادرات این کشور می توان به موارد زیر اشاره کرد:

و بیش ترین صادرات این کشور به کشور سوئد و لیتوانی است و در سال های اخیر صادرات محصولات کشور استونی به کشور روسیه نیز افزایش یافته است. همچنین این کشور روابط خوبی با ایالات متحده آمریکا دارد به طوریکه در سال ۲۰۰۸ بین آمریکا و استونی قرارداد هایی امضاء شد و اقتصاد این کشور پیشرفت های بسیاری کرد و مردم کشور استونی بدون نیاز به ویزا می توانند به کشور آمریکا سفر کنند.

آب و هوای کشور استونی

این کشور به دلیل احاطه شدن توسط دریا ها در فصل های تابستان آب و هوای گرمی دارد و در زمستان این کشور بسیار سرد است اما با وجود آب و هوای اقیانوسی در فصل تابستان سفر به مناطق ساحلی این کشور را به شما در فصل تابستان را پیشنهاد می کنیم.

قوانین در کشور استونی

-در-کشور-استونی کد 372 برای کدام کشور است؟

قانون اساسی کشور استونی بر اساس پنچ اصل نوشته شده است: دموکراسی، کرامت انسانی، دولت اجتماعی، قانون حکومت و هویت استونیانی.

سیستم دادگاه های این سه سطحی است و در رتبه بندی عدالت اتحادیه اروپا جزو بهترین و کارآمد ترین اتحادیه های اروپا رتبه بندی شده است.

دین در کشور استونی

استونی یکی از بی دین ترین کشور های دنیا است ۷۵ درصد مردم کشور استونی ادعای بی دین بودن را می کنند و فقط۱۶ درصد مردم کشور استونی به خدا اعتقاد دارند که در این بین ۴۵ درصد از این افراد مسیحی و بقیه از ادیان دیگر هستند. البته طبق تحقیقات انجام شده کم ترین اعتقاد بین کشور های جهان را به خدا دارد.

جامعه مدنی کشور استونی

استونی یکی از کشور هایی است که در این چند سال اخیر پیشرفت های زیادی در زمینه اقتصاد و سطح رفاه در کشورش داشته است به طوری که از سال های ۱۹۹۲ تا کنون ۱۴۰۰۰۰ نفر از کشور های دیگر تابعیت این کشور را گرفته اند و از سال ۲۰۱۵ کشور استونی تمام سهمیه های پناهندگان را پذیرفته است.همچنین مردم این کشور بسیار شاد و خندان هستند.

کلام آخر

استونی با کد ۳۷۲ یکی از کشور های زیبا و پیشرفته است که زندگی در آنجا آرزوی بسیاری از مردم جهان است شما هم می توانید نظرات خودتان را در مورد جمهوری استونی برای ما در مجله نودی کامنت کنید.

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *