کد ۰۰۵۳ برای کدام کشور است؟

کد ۰۰۵۳ مطلق به کشور کوبا است کشوری که …

جمهوری کوبا یکی از کشور های قاره ی آمریکای جنوبی است که از مجمع الجزایری در دریای کارائیب تشکیل شده است. در این کشور ۱۱ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر زندگی می کنند که به زبان اسپانیایی زندگی می کنند و اکثریت مردم این کشور مسیحی هستند و بقیه آن یا بی دین هستند و یا پیرو دین های سنتی در کشور کوبا هستند. پایتخت این کشور هاوانا نام دارد و پول رایج این کشور پزوی کوبا نام دارد.

این کشور یکی از مناطق پر جنب و جوش در زمان سنگ سرد بین آمریکا و شوروی بود که بحران موشکی کوبا، جهان را تا یک قدمی جنگ جهانی سوم و هسته ای پیش برد. این کشور امروزه از طرف سازمان ملل متهم به نقض حقوق بشر شده است.

جغرافیای کشور کوبا

کشور کوبا یک جزیره است و فقط یک مرز زمینی دارد و آن هم با پایگاه کشور آمریکا است. این کشور در میان دریای کارائیب و اقیانوس اطلس شمالی قرار گرفته است و مساحت این کشور ۱۱۰۸۶۱ کیلومتر مربع است.

کوبا از نظر آب و هوایی معتدل است ولی باد های بسامان در این کشور در جریان است.

تاریخ کشور کوبا

-کشور-کوبا کد 0053 برای کدام کشور است؟

این جزیره در سال ۱۴۹۲ توسط کریستف کلمب در دریای کارائیب کشف شد شد و بعد از آن تحت سلطه ی کشور اسپانیا قرار گرفت و از سال ۱۵۱۱ مهاجرت به این کشور آغاز شد که و نام این کشور کوبا نام گرفت و این کشور تاسیس شد و کشور اسپانیا حدود ۱۰۰ هزار نفر از اهالی این کشور را تحت پوشش خود قرار داد و از آن ها برای جست و جوی طلا در کشورشان استفاده کرد.

و این کار به مدت ۴۰۰ سال ادامه یافت و کشور کوبا در این مدت تحت سلطه ی کشور اسپانیا قرار گرفت که اسپانیایی ها، با صنعت کشاورزی، معدن و تولیدات شکر، قهوه و تنباکو اداره می کردند.

این کشور در سال ۱۹۵۲ استقلال خود را از کشور اسپانیا اعلام کرد البته ۵۰ سال قبلا از این اتفاق نام جمهوری کوبا را برای خود انتخاب کرده بود.

و پس از این اتفاقات ارنستو چگوارا، فیدل کاسترو و رائول کاسترو  وارد عرصه سیاسی کشور کوبا شدند سرنوشت این کشور به صورت کلی تغییر کرد و حاصل آن جامعه منزوی کنونی کوبا شد.

مردم جمهوری کوبا

مردم کشور کوبا یکی از متنوع ترین فرهنگ ها را در منطقه کارائیب دارد و مردم این کشور با این که زبان رسمی این کشور اسپانیایی است به زبان انگلیسی نیز مسلط هستند و همه افراد بالای ۱۵ سال این کشور با سواد هستند و این کشور یکی از پیشرفته ترین کشور ها در زمنیه پزشکی و آموزشی است و بار علمی دانشگاه های این کشور بسیار بالا است.

دولت این کشور با وجود تحریم های زیادی که تجمل می کند هنوز هم به اصول انقلابی ۵۰ سال پیش خود پایبند است و تحصیل، خدمات آموزشی و هزینه های بهداشتی این کشور رایگان است. این کشور برای گردشگران واحد پول اختصاصی CUC را دارد.

نرخ امید به زندگی در این کشور برای مردان ۷۷ سال و برای زنان ۸۰ سال است و جزء زیبا ترین کشور ها هست و مردم این کشور جزء خوشحال ترین مردمان جهان هستند.

-جمهوری-کوبا کد 0053 برای کدام کشور است؟

قوانین جالب کشور کوبا

در این مقاله به گفتن برخی از قوانین جالب کشور کوبا خواهیم پرداخت که خواندن آن ها خالی از لطف نیست.

  • ۵۰ سال است که در کشور کوب نوشابه کوکاکولا به صورت کلی ممنوع است
  • در این کشور اگر کسی منتظر ماشین به ایستد خودرو های دولتی موظف هستند او را به مقصد برسانند
  • در این کشور آبزیانی هستند که به ۳۵۰ میلیون سال پیش متعلق هستند و شکار آن در کشور کوبا جرم محسوب می شود
  • در طول عمر جمهوری کوبا فقط یک بار در این کشور برف باریده است به همین دلیل برف را به عنوان یک نعمت مقدس می شناسند.
  • تا سال ۲۰۰۸ استفاده از تلفن همراه در این کشور ممنوع بود

کلام آخر

جمهوری کوبا یکی از کشور های زیبا و پر از مناطق زیبا برای گردشگری است اما دولت این کشور در برخی از موارد سخت گیر است. شما هم نظرات خودتان را در مورد کشور کوبا برای ما در مجله نودی کامنت کنید.

جستجوی کاربران برای این مطلب:

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *