چگونه وزن کم کنیم

چگونه وزن کم کنیم با بکارگیری شادی؟

مجله بیماری و راه های درمان نودی ؛ هنگامی که شاد و آرام هستید می توانید سرعت کاهش وزن خود را نسبت به زمانی که غمگین و ناراحت هستید تعمدا افزایش دهید. پس یاد بگیرید هر روز در زندگی به شادی و لذت بگویید بله. روابط مخدوشی که با خودمان داریم اغلب از زمان کودکی شکل گرفته است. بسته به روابطی که با پدر و مادر خود داریم، چه از روی نیاز به پشتیبانی یا از روی علاقه باشد، خودمان را راضی یا ناراضی قلمداد می کنیم. اگر روابط خود را ناخرسند بدانیم، به طور نا اگاهانه تمام سعی خود را به کار می بندیم تا با تصور عمیقی که از خودمان داریم هماهنگ شویم و این شامل بازگشت اضافه وزنی است که با موفقیت کم کرده بودیم. با ما همراه باشید تا راهکارهایی عملی برای کم کردن وزن و پاسخی برای سوال چگونه وزن کم کنیم بدهیم.

لاغری و پایان دوستی های مسموم

برخی افراد برای ما خوشایند و عده‌ای دیگر سلطه جو هستند و ما و احساسات ما را نیز زیر پا می‌گذارد.  متاسفانه گاهی با این روابط مسموم  تن داده و آن را ادامه میدهیم . تنش های حاصل از ارتباطات دوستانه نیز می‌تواند  به اندازه روابط خانوادگی مشکل‌ساز باشد.  مکانیسم روانشناسی که ما را به ایجاد این روابط می‌دهد کمی پیچیده است تا جایی که گاه به قدری ارزش‌های خود را نادیده می گیریم که خود را با افرادی احاطه  می‌کنیم که باعث ناخرسندی ما می شود و در نتیجه برای جبران آن برای ارام  کردن و تسکین خود به سمت یخچال هجومی بریم تا خودمان را مجازات کنیم زیرا غذا هرگز به ما خیانت نمی‌کند ،اما نتیجه آن زمانی مشخص می شود که روی ترازو می ایستیم.

maxresdefault2-1024x576 چگونه وزن کم کنیم

چگونه وزن کم کنیم

لاغری و بازسازی عزت نفس

آرزوی لاغر شدن از سویی یک حس دیرینه نفسی طلقی  می شود،  دیگر نمی خواهیم مانند گذشته باشیم ، دیگر خودمان را دوست نداریم و تصور می کنیم دیگران هم ما را دوست ندارند هر قدر در لاغر شدن بیشتر شکست بخوریم بیشتر خود را ملامت می کنیم و احساس گناه بیشتر باعث فرسایش بیشتر عزت نفس ما می شود .

راه رهایی از این ورطه بازسازی مجدد عزت نفس است سعی کنید به شایستگی ها و کاستی های خود اشاره کنید از نزدیکان خود بخواهید شما را راهنمایی کنند در صورت احساس نیاز بیشتر می‌توانید به یک درمانگر مراجعه کنید.

سراغ یک درمانگر بروید

معنی ضمنی اضافه وزن

اضافه وزن می تواند معانی دیگری نیز در بر داشته باشد ، گاهی به عنوان یک ضربه احساسی یا علاقه شدیدی که از ما محافظت می کند به نظر می رسد، یا به شکل حاله ای که ما را از دنیای پیرامون جدا می کند .حتی اگر به طور آگاهانه آن را نخواهیم،  ناخودآگاه به همین دلیل به ما فشار می آورد تا پیله به دور خود ایجاد کنیم. شاید اکنون زمان آن رسیده که به علت اصلی هجوم ببریم پس به یک درمانگر اعتماد کنید.

sh_soslimming-1024x768 چگونه وزن کم کنیم

چگونه وزن کم کنیم

درمانگری های متخصص

درمانگری های وجود دارد که در درمان رفتاری اختلالات تغذیه تخصص دارند . روانپزشکان و روان درمانگران می‌توانند بهترین پشتیبان شما برای کاهش وزن باشد . هر چه مدت طولانی ترین مبتلا به اضافه وزن باشید ذهنتان بیشتر خود را نسبت به حقیقت سازماندهی خواهد کرد . شاید وزن ما آثار ثانویه ای  داشته باشد که با آن مضمون هم نبوده اید . همچنین می توانید از این درمانگر سنتی یا درمانگر رفتاری کمک بگیرید . اولی تلاش می‌کنند مشکلات پنهان شده در پس از اضافه وزن شما را ببیند تا بتواند آنها را از بین ببرد و دومی نیز به تعدیل رفتارهای تغذیه شما می پردازد.

جستجوی کاربران برای این مطلب:

فرناز سهیلی

فرناز سهیلی هستم؛ کارشناس مدیریت آموزش، نویسنده در سایت سیترین و چندین سایت پرمحتوای دیگر! دو سال است که در زمینه ی تولید محتوا فعالیت دارم و پس از مدت کوتاهی آنقدر به نویسندگی علاقمند شدم که فکر میکنم نمی توانم از نوشتن دست بردارم. از دیگر علایق من یادگیری چیزهای تازه است . هر چیزی که بتواند من را به چالش بکشد مسلماَ عاشق آن خواهم شد. یادگیری سئو ، موسیقی و فوتبال از چالش های جدید در زندگی من هستند.

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *