تاریخ انتشار : دوشنبه 6 مارس 2023 - 21:41
558 بازدید
کد خبر : 372

چگونه حافظه را تقویت کنیم

چگونه حافظه را تقویت کنیم

چگونه حافظه را تقویت کنیم و با چه اصولی ؟ در بخش قبلی از  فرزندان و امتحانات مجله ی آموزشی نودی به چند راه برای تقویت حافظه اشاره کردیم. با ما همراه باشید تا در ادامه به سوال چگونه حافظه را تقویت کنیم ؟ پاسخ دهیم. نامناسب ترین زمان یادگیری اوقات مناسب و نامناسب زیادی وجود

چگونه حافظه را تقویت کنیم و با چه اصولی ؟

در بخش قبلی از  فرزندان و امتحانات مجله ی آموزشی نودی به چند راه برای تقویت حافظه اشاره کردیم. با ما همراه باشید تا در ادامه به سوال چگونه حافظه را تقویت کنیم ؟ پاسخ دهیم.

نامناسب ترین زمان یادگیری

200554335-004-56a945965f9b58b7d0f9d623-1024x683 چگونه حافظه را تقویت کنیم

چگونه حافظه را تقویت کنیم

اوقات مناسب و نامناسب زیادی وجود دارد که شما می توانید زمان مطالعه ی خود را با آن ها تنظیم کنید. اما یک زمان وجود دارد که از همه ی وقتها برای مطالعه نامناسب تر است و هیچ کس هم در این مطلب شکی ندارد!

به یاد داشته باشید هرگز «بعد از غذا خوردن» قصد مطالعه و یادگیری نکنید! چون کارآیی شما بسیار کاهش خواهد یافت و در نهایت ناراضی خواهید شد.

وقتی معده ی شما پر از غذاست، جریان خون به سمت دستگاه گوارش منحرف می شود تا مهمترین وظیفه خود را در آن زمان انجام دهد. به همین دلیل، خون کافی و مورد نیاز برای یادگیری و ادراک به دستگاه مغزی و عصبی نمی رسد و شما بیشتر تلاش می کنید و کمتر فرا می گیرید.

درست راه بروید

به نحوه ی راه رفتن خود تا به حال دقت کرده اید؟ آیا از آن گروه آدم هایی هستید که با گردنی افراشته و سینه ای فراخ و کمری راست راه می روند یا از ان گروهی که پشت خود را خم می کنند و سینه را به تو می کشند و گردن را خم می کنند؟

اغلب ما از دیدن گروه اول حس اعتماد به نفس، توانایی و جوانی و شادابی پیدا می کنیم و با دیدن گروه دوم بیاد خجالت و شرم و ناتوانی و شکست می افتیم. این تصورات بسیار به حقیقت نزدیکند!

حقیقت آنست که نوع راه رفتن و ایستادن ما در توانایی و روحیه ی ما تأثیر به سزایی دارند. این امر دلایلی علمی بسیار محکم و ثابت شده ای دارد.

با فست فود خداحافظی کنید!

fastfood-1024x683 چگونه حافظه را تقویت کنیم

چگونه حافظه را تقویت کنیم

فست فودها یکی از بلایای غیر طبیعی است که بشر به دست خود بر خود نازل کرده است. این نوع از غذاهای زیانبار به نحوی مرموز با روشنفکری و تفکر و تحصیل گره خورده است.

بسیاری با فکر صرفه جویی در وقت و دریافت غذای آماده و سریع، بسیاری از وقت خود را در ساعات بعدی صرف عوارض آن می کنند.

چربی موجب دیر دیرهضمی غذا می شود و غذایی که سخت هضم شود؛ انرپی و تمرکز بدن را در دستگاه گوارش جمع می کند و سایر سیستمها مانند سیستم مغز و اعصاب را کم خون و کم انرژی باقی می گذارد و این یعنی کاهش تمرکز ذهنی و یادگیری!

لباس های تنگ مغز شما را فشار می دهند

Prevent-Foot-Blisters-Step-14-1024x768 چگونه حافظه را تقویت کنیم

چگونه حافظه را تقویت کنیم

کسانی که عادت دارند لباس یا کفش کوچکتر از سایز واقعی خود انتخاب کنند و از پوشیدن لباس هاي تنگ و چسبان خوششان مي آيد؛ با اختلال خونرساني مواجه خواهند شد.

وقتي كه پوست به شدت تحت فشار قرار گيرد؛ مويرگ هاي سطحي آن بسته مي شوند و جريان خون در آن ها متوقف مي شود. بايد بدانيد كه قسمت اعظم تبادلات اكسيژني و غذايي در سيستم عروقي بر عهده ي مويرگهاست. وقتي كه مويرگها نتوانند در سطح پوست وظيفه ي خود را به درستي انجام دهند، پوست به عنوان وسيعترين عضو بدن، دچار كم خوني و انباشتگي مواد دفعي و نوعي خفگي مي شود.

مشكل ديگر پوشيدن لباس و كفش تنگ اين است كه باعث كاهش تمركز حواس مي شود. اين اتفاق به علت وارد شدن مداوم پيام هاي عصبي از نواحي تحت فشار اتفاق مي افتد و تمركز فكري شما را كاهش مي دهد.

در بخش بعدی از نودی به سوال چگونه حافظه ی قوی داشته باشیم پاسخ می دهیم.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 1
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

مجله خط دید سه‌شنبه , 23 جولای 2019 - 11:27

خوب بود.

خوشحال می شیم از وبسایت ما بازدید کنید