چرا پریود نمیشوم

چرا پریود نمیشوم ؟ دلیل قاعده نشدن و قطع قاعدگی

مجله بیماری و درمان نودی ؛ در مقاله های قبلی نودی معضل دیدن کابوس و علت های آن بررسی شد که پیشنهاد می کنیم آن را مطالعه بفرمایید. اکنون با ما همراه باشید تا به سوال چرا پریود نمیشوم پاسخ بدهیم و دلایل قطع شدن قاعدگی را بیان کنیم . دختران جوان قبل از دوران بلوغ و زن ها در دو مرحله بارداری و یائسگی قاعده نمی‌شوند. به ندرت بعضی از دختران نوزاد که به دنیا می آیند چند روز بعد از تولد خونریزی مختصر رحمی پیدا می‌کنند و اغلب مادران به همین سبب وحشت زده می شوند. علت این خونریزی قطع ناگهانی و نقصان هورمون ترشح در خون مادر است که از طریق جفت وارد بدن نوزاد می گردد و چون بعد از تولد، جریان هورمون قطع می‌شود لذا همان کیفیت قاعدگی که در اثر قطع هورمون در مادر می آید در نوزاد نیز ظاهر می‌گردد. این عرضه بدون این که احتیاج به درمان داشته باشد خود به خود از بین رفته و تکرار نمی شود.

How-to-make-your-period-come-faster-2-1024x683 چرا پریود نمیشوم

چرا پریود نمیشوم

دلایل قطع پریود

در هنگام بارداری زن قاعده نمی شود ولی بعضی ها وجود یک یا دو قاعدگی را در جریان بارداری امری طبیعی می دانند. آنچه باید به خاطر سپرد این است که قاعدگی زن در موقع بارداری قطع می‌شود و پیدا شدن هرگونه لکه بینی و یا خونریزی جزئی غیر طبیعی تلقی می گردد. خونریزی‌های رحمی در دو سه ماه اول بارداری بیشتر مربوط به سقط جنین، ضعف تخمدان، زخم ها و عفونت های دستگاه تولید مثل می باشند. مادرانی که در آغاز بارداری دچار خونریزی می شوند بهتر است در منزل تا قبل از رسیدن پزشک استراحت نموده و سپس هر چه زودتر تحت درمان قرار گیرند. قطع شدن قاعدگی ممکن است مربوط به عوامل زیر باشد

  1. تغییرات آب و هوا و نقل و مکان از یک کشور به کشور دیگر و یا از یک شهر به شهری دیگر، این کیفیت بیشتر در مورد زن های بسیار حساس و زود رنج صدق می کند.
  2. عفونت دستگاه های تناسلی داخلی و خارجی، مخصوصا عفونت تخمدان و لوله های رحیمی.
  3. کم خونی ها و بدی تغذیه و مسکن، کم شدن مقاومت بدن به سبب بیماری های مختلف مخصوصاً سل، سیفلیس و مالاریا.
  4. علل روحی، از قبیل ترس و وحشت و شوک و بالاخره ترس از باردار شدن که ب‌‌خصوص نزد دختران جوان زیاد دیده می شود

 در چه موقع از قاعدگی شانس باردار شدن زیاد است ؟

همانطور که اشاره شد، تخمک گذاری نزد زنانی که قاعدگی مرتب و منظم دارند در حوالی روزهای ۱۲ تا ۱۶ قاعدگی صورت می‌گیرد. چون تخمک فقط تا  مدت ۲۴ ساعت زنده می ماند لذا اگر مقاربت جنسی همزمان و یا قبل از موعد نطفه گذاری انجام نگیرد تخمک از بین رفته و زن باردار نمی شود. از آنجایی که نطفه مرد تا چند روز هم می تواند در داخل واژن و رحم زنده بماند، بنابراین اگر مقاربتی قبل از تخمک گذاری و یا در همان زمان یعنی حوالی روزهای ۱۰ تا ۱۶ قاعدگی صورت بگیرد امکان دارد که تخمک که بعد ها تشکیل می شود توسط مرد بارور شده و بدین ترتیب در باردار گردد. یکی از مشکلاتی که شاید نیمی از زوجین با آن روبه رو هستند این است که چرا حاملگی صورت نمی گیرد؟ این امر علت های بسیاری دارد که توصیه می کنیم با مطالعه ی این مقاله نسبت به ناباروری اطلاعات کسب کنید.

جستجوی کاربران برای این مطلب:

فرناز سهیلی

فرناز سهیلی هستم؛ کارشناس مدیریت آموزش، نویسنده در سایت سیترین و چندین سایت پرمحتوای دیگر! دو سال است که در زمینه ی تولید محتوا فعالیت دارم و پس از مدت کوتاهی آنقدر به نویسندگی علاقمند شدم که فکر میکنم نمی توانم از نوشتن دست بردارم. از دیگر علایق من یادگیری چیزهای تازه است . هر چیزی که بتواند من را به چالش بکشد مسلماَ عاشق آن خواهم شد. یادگیری سئو ، موسیقی و فوتبال از چالش های جدید در زندگی من هستند.

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *