تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 21 سپتامبر 2023 - 21:41
921 بازدید
کد خبر : 3112

پر فروش ترین سمپاش های موجود در بازار

پر فروش ترین سمپاش های موجود در بازار

سمپاش جزو ابزارهای کاربردی باغبانی و کشاورزی خانگی و صنعتی به حساب می آید . سم‌ پاشی ، از کارهای مهمی است که در حوزه باغبانی و پروش گیاهان و در صنعت کشاورزی بسیار مهم است. صاحبان مشاغلی همچون کشاورزی و باغبانی به منظور تامین کردن و حفظ شرایط مطلوب محصولات و گیاهان خود به

سمپاش جزو ابزارهای کاربردی باغبانی و کشاورزی خانگی و صنعتی به حساب می آید . سم‌ پاشی ، از کارهای مهمی است که در حوزه باغبانی و پروش گیاهان و در صنعت کشاورزی بسیار مهم است.
صاحبان مشاغلی همچون کشاورزی و باغبانی به منظور تامین کردن و حفظ شرایط مطلوب محصولات و گیاهان خود به سم‌پاشی محتاج اند.
سم‌پاشی نه تنها در مقیاس بزرگ که به منظور فضای پارک‌ها ، باغ‌ های شخصی ، حیاط خانه‌ها و غیره ضروری می باشد تا آفت‌ها و حشرات به گیاهان آسیب نزنند.

راهنمای خرید سمپاش
سم‌پاش‌ها بر حسب نوع کارایی خود در محیط به دو صورت شارژی و دستی ساخته می‌شوند. سم‌پاش‌های دستی و شارژی ساده و سبک می باشند و در عین حال دارای قیمت کمتری می باشند. از این نوع سم‌ پاش ‌ها ، می‌توان به منظور سم‌پاشی فضاهای کوچک بهره برد. گل و گیاهان خانگی و یا درختان حیاط خانه و پارک‌ها گزینه‌هایی اند که قادرید به آسانی با هدف سمپاشی آن‌ها ، از سم‌پاش‌های دستی و شارژی سبک بهره ببرید. برخی از سمپاش‌ها دوشی می باشند و دارای لانس اسپری مرغوب اند.

با هدف سم‌پاشی فضاهای بزرگی همچون فضاهای باغی و زراعی ، نمی‌توان از سمپاش‌های دستی بهره برد. چرا که هم زمان‌بر و هم نیاز به انرژی بیشتری خواهند داشت.
به منظور فراهم کردن نیاز سمپاشی مکان‌های بزرگ ، میزان سم مصرفی مورد احتیاج بیشتر است و بعضا گنجایش 20 لیتری نیاز است ؛ لذا بهره گیری از دستگاه‌های سمپاش بزرگ پیشنهاد می‌شود ؛ اما در خریداری دستگاه‌های بزرگ نیز ضروری است تا توجه کرد.
سمپاش زنبه و سمپاش فرغونی ، جزو سمپاش‌های بزرگ و سنگین اند. این نوع سمپاش ها عموما نیروی خود را از یک موتور بنزینی می‌گیرند و به موجب هزینه ‌ی گران ، حمل و نقل دشوار و نگهداری سخت ، قابل بهره بردن برای هر مکانی نخواهند بود ؛ لذا خریداری سمپاش موتوری و سمپاش شارژی رایج تر می باشد.
این نوع سمپاش ها دارای وزن کمتری می باشند و به آسانی قابل استفاده اند.برای آسانی در کار سمپاشی ، می‌توان از الکتروجت بهره برد. الکتروجت افزونه‌ای می باشد که بر روی سمپاش‌های تراکتوری نصب می‌شود تا سمپاش به صورت خودکار ، عمل سمپاشی را انجام بدهد.
امروز می خواهیم به بررسی پر فروش ترین سمپاش های موجود در بازار پردازیم تا با تحقیق و مقایسه قیمت ها با سایر محصولات مرتبط ، بتوانید بهترین انتخاب و خرید را انجام دهید.

1 سمپاش کینگ جت مدل 003 حجم 2 لیتر

603cc13991b05 پر فروش ترین سمپاش های موجود در بازار

ingjet
. . .

2 آبپاش و سمپاش کانیون مدل CHS-3AN ساخت ژاپن

603cc13a603e6 پر فروش ترین سمپاش های موجود در بازار

آب‌پاش و سمپاش کانیون مدل CHS-3AN به دلیل طراحی و ساختار مناسبی که دارد می‌تواند به‌عنوان سم پاش، آبپاش و اسپری مواد شیمیایی مورد استفاده قرار گیرد. این محصول دارای مخزنی 500 میلی‌لیتری بوده و مواد به کار رفته در این آبپاش مقاومت بالایی در برابر مواد شیمیایی و حشره‌کش‌ها و سم‌ها دارند. این آب‌پاش استحکام خوبی داشته و وزن کمی دارد. حالت پاشش مایع از نازل این محصول را می‌توانید با چرخاندن بخش سری نازل، تنظیم کنید؛ درنتیجه زاویه‌ی پخش بازه‌ای بین 0 تا 60 درجه خواهد داشت. در مسیر مکش محلول از مخزن نیز یک فیلتر وجود دارد تا مسیر دچار گرفتگی نشود. شرکت «کانیون» (Canyon) که در ژاپن استقرار دارد از سال 1958 تولید تخصصی اسپری مایعات را آغاز کرده و این محصول نیز که مدل «CHS-3AN» نام دارد یکی از تولیدات شرکت کانیون است. از این اسپری می‌توانید حداقل 50000 بار برای اسپری کردن محلول‌های شیمیایی و سایر مایعات استفاده کنید. توجه داشته باشید که در صورت شست‌وشوی اسپری بعد از استفاده از مواد شیمیایی و سموم، طول عمر آب‌پاش چندین برابر می‌شود.
. . .

3 سمپاش کنزاکس مدل KPS-102 حجم 2 لیتر

603cc13a8a21b پر فروش ترین سمپاش های موجود در بازار

محصول ناموجود می باشد.
. . .

4 سمپاش زانکو مدل ZKS-2020 گنجایش 20 لیتر

603cc13ab226a پر فروش ترین سمپاش های موجود در بازار

صاحبان مشاغل کشاورزی برای تامین شرایط مطلوب محصولات خود نیاز به سمپاشی محصولات دارند، و برای اینکار سمپاش می‌تواند یکی از بهترین نمونه‌ها برای تامین نیازهای متعدد فضاهای باغی یا کشاورزی باشد. همچنین می‌تواند به عنوان وسیله‌ای کاربردی برای ضد عفونی کننده سطوح و محیط‌های آلوده باشد. در بسیاری از فضاهای باغی و زراعی نمی‌توان از دستگاه‌های بزرگ سمپاش مانند انواع فرغونی و… استفاده کرد. فضاهای محدود در میان درختان باغ، صرفه جویی در مصرف مقدار سم، حمل و نقل دشوار، گران بودن تجهیزات، نگهداری دشوارتر از جمله دلایل عمده در عدم خرید یک سمپاش موتوری متداول است. بنابراین به سیستمی که حجیم نباشد، سبک باشد، تا به راحتی در یک فضای کوچک جای داده شود. خرابی آن کم باشد در عین حال از قیمت مطلوبی هم برخوردار باشد و سمپاش دستی می‌تواند تمام این شرایط را برای مصرف کننده تامین نماید. سمپاش زانکو مدل ZKS-2020 گنجایش 20 لیتر دارای مخزن مدرج است.

. . .

5 سمپاش اس بی سی مدل V2 حجم 2 لیتر

603cc13b1cd39 پر فروش ترین سمپاش های موجود در بازار

در اینجا می خواهیم به نحوه صحیح عملکرد و همچنین ویژگی های سم پاش 2 لیتری SBC بپردازیم ,ببه طور کلی سم پاش هایی که خروجی آن ها از طریق شیلنگ و لانس تامین می شود ,کاربری باغی دارند سم پاش دستی می باشد .مخزن آن یک استوانه فلزی و معمولا از جنس کالوانیزه یا پلاستیک فشرده است .نمایندگی انحصاری اس بی سی در ابزارها ، تجهیزات و ماشین آلات صنعتی در ایران و خاورمیانه فعالیت خود رادر بازار ایران شروع نموده و در حال حاضر توانسته است با اتکا بر نیروهایمتخصص خود ،دانش فنی و شناخت کامل از بازار ایران و همچنین با پشتوانه کیفیت ، تنوع و قیمت مناسب محصولات ،کاملا در بازار ایران خود را معرفی نموده و سهم قابل توجهی از بازار را به خود اختصاص داده است. جهت سم پاشی در فضاها و مقیاس های کوچک همچون خانه ها، باغچه ها، مراکز بهداشتی و گلخانه ها از این دسته از سم پاش ها استفاده می کنند که در مقیاس های از ۲ تا ۲۵ میلیمتر موجود هستند. این سم پاش ها در دو نوع پلاستیکی و استیل در بازار وجود دارد. به این دسته از پاشنده های سم، سمپاش های گلخانه ای نیز می گویند.مزیت این دسته از سمپاش ها نسبت به سم پاش های پشتی تلمبه ای ثابت بودن فشار در طول سم پاشی است.
. . .

6 سم پاش ام آر تی مدل LM3 ظرفیت 3 لیتر

603cc13b8ab7b پر فروش ترین سمپاش های موجود در بازار

محصول ناموجود می باشد.
سم پاش دستی ام آر تی محصولی ایرانی با کیفیت مناسب و با قابلیت تنظیم فشار پاشش مناسب برای استفاده های خانگی و نیمه حرفه ای می باشد. در این سم پاش میتوان از انواع محلول های ضدعفونی کننده و سموم استفاده کرد. پمپ این سم پاش از آلیاژ آهن می باشد و بر روی دسته ی آن کلید قفل کن برای سهولت در استفاده تعبیه شده است. از کاربرد های این وسیله میتوان از آب پاشی و یا سم پاشی گیاهان و ضد عفونی سطوح نام برد.
. . .

7 سم پاش مدل SI2 حجم 2 لیتر

603cc13fb0610 پر فروش ترین سمپاش های موجود در بازار

. . .

8 لانس سمپاش مدل S100

603cc141138c7 پر فروش ترین سمپاش های موجود در بازار

سمپاش تلمبه ای یا همان سمپاش نوشابه ای یا آب پاش تلمبه ای دارای 2 حالت مکانیزم آب دهی میباشد‏ (‏قابلیت تعویض مدل خروج آب با تنظیم نازل تنظیم کننده حالت پاشیدن‏). بدنه این سمپاش از مواد پلاستیکی درجه 1 ساخته شده است این آبپاش با دنده های استاندارد قابلیت نصب روی بطری های نوشابه و آب معدنی ‏(‏با دنده استاندارد‏)‏ را دارا می باشد‏.‏ برای کار با این محصول باید ابتدا شلنگ را به قطعه اصلی نصب نمایید ‏(‏در صورت استفاده از بطری کوچک، شلنگ را متناسب با ان کوتاه کنید‏.‏‏)‏ سپس بطری را تا نیمه از مایع پر کرده و محلول پاش را بر روی آن نصب کنید، تلمبه را حدود 10 بار پمپ نموده و با فشردن دکمه اسپری از آن استفاده نمایدد‏.‏ لازم بذکر است که با چرخاندن پیچ نازل می توانید مایع را به صورت پودر و مستقیم اسپری کنید و یا به صورت سوزنی با برد بالا و فشار بالا استفاده نمایید‏.‏ این سمپاش نیاز به سفت نمودن زیادی نداشته، چراکه خود اورینگ تعبیه شده درون محل اتصال، سمپاش را به خوبی آب بندی می نماید‏.‏ این محصول دارای استحکام و دوام بالا بوده و برای آبیاری جهت صرفه جویی و مصرف آب کمتر مناسب می باشد‏.‏ علاوه بر این با توجه به قابلیت پودرسازی بالا می توان از آن برای سمپاشی، پاشیدن محلول شیشه پاک کن و آب پاشی قبل از اتوکشی استفاده نمود‏.‏ مزیت این سمپاش نسبت به سمپاش های معمول در کاهش چکه، فشار نیاوردن به مچ دست و قابلیت استفاده برای حجم زیادی از مایع است.‏ بطور کلی مزایای این سمپاش عبارتست از‏:‏ قابلیت نصب روی بطری های نوشابه با دنده استاندارد قابلیت اسپری آب ، سم، گلاب و محلول های شستشو‏ قابل استفاده در منازل، باغ، و مجالس مذهبی دارای برد مناسب قابلیت تنظیم پاشش با پیچاندن نازل سر آبپاش کیفیت بالای ساخت استحکام و دوام بالا برخلاف ابپاش های معمول، چکه نمی کند
. . .

9 سم پاش مدل f.p گنجایش 8 لیتر

603cc14158c85 پر فروش ترین سمپاش های موجود در بازار

. . .

10 سمپاش ای اس اچ کمپانی مدل COBRA گنجایش 2 لیتر

603cc1421ab6a پر فروش ترین سمپاش های موجود در بازار

استفاده از سمپاش برای علاقه مندان به پرورش گل و گیاه و نگهداری از آنها یک وسیله ضروری به حساب می آید.سمپاش های دستی به دلیل سبکی و حمل آسان آنها یکی از پر مصرفترین سمپاشها برای کسانی که دارای خانه های باغچه دار و یا گلخانه دارمی باشد.این سمپاش دارای مخزن با ظرفیت 2 لیتر و با کیفیت ساخت بالا می باشد. جنس و کیفیت: جنس بدنه سمپاش و قسمت فوقانی سمپاش که شامل اهرم،پمپ… از پلاستیک محکم و با کیفیت است. بدنه ضخیم ویژگی اصلی این سمپاش نسبت به بقیه سمپاش ها ی موجود در بازار است. ظرفیت: مخزن سمپاش دارای ظرفیت 2 لیتر میباشد که بدنه سمپاش برای اطلاع یافتن از موجودی مخزن مدرج شده است نحوه عملکرد: نحوه عملکرد آن به این ترتیب است که به وسیله‌ی فشار به اهرمی که بر روی سمپاش قرار دارد، هوای داخل مخزن محبوس شده و مایع تحت فشار قرار میگیرد، بدین ترتیب مایع سمپاش از سر اسپری برنجی سمپاش خارج می‌گردد. راهنمای مصور: بر روی بدنه سمپاش مراحل استفاده از سمپاش به تصویر در آمده است همچنین برای اطلاع یافتن از موجودی مخزن مدرج شده است. دسته سمپاش: دسته سمپاش در قسمت پشتی آن تعبیه شده است و بخشی از پمپاژ در این قسمت قابل انجام است. سری برنجی سمپاش از موارد قابل توجه می باشد که باعث پاشش با کیفیت تری نسبت به انواع پلاستیکی مشابه می گردد.
. . .

11 سمپاش اکتیو مدل AC1009LS حجم 9 لیتر

603cc1427f348 پر فروش ترین سمپاش های موجود در بازار

در دنیای امروزی برای ساده تر کردن کارها و فعالیت‌ها، ابزار و وسایلی در هر شاخه‌ای از تکنولوژی و مهارت ارائه می شود. سمپاش اکتیو مدل AC1009LS در حجم 9 لیتر یکی از همین ابزارهای فنی‌ای است که می‌تواند در کارها و باغبانی و بهداشتی از آن استفاده مفید کرد. در حوزه بهداشت می توان برای ضدعفونی کردن محیط ها توسط محلول های ضدعفونی کننده از این وسیله استفاده کرد. این سمپاش دارای ۹ لیتر گنجایش بوده و دارای لنس از جنس استیل ضدزنگ است. نازلی که برای این سمپاش در نظر گرفته شده است قابل تنظبم است. جنس بدنه سمپاش اکتیو مدل AC1009LS از پلاستیک مقاوم در برابر ضربه و فشار بوده که به همراه دیگر ملحقات این سمپاش، وزن این دستگاه به ۱.۵ کیلوگرم در ابعاد ۵۹ در ۱۹ در ۱۹ سانتی‌متر می رسد.
. . .

12 سری سم پاش مدل c-1

603cc143204f4 پر فروش ترین سمپاش های موجود در بازار

آب پاش سربطری مدل c-1 محصولی جالب و کاربردی است که قابل استفاده برای تمامی بطری ها(آن هایی که درب نوشابه ای دارند) که این قابلیت باعث استفاده آسان و سریع آن میشود. پس دیگر لازم نیست برای آب پاشی به گیاهان . ضدعونی یا سم پاشی به دنبال سم پاش یا آب پاش باشید کافیست یک بطری برداشته و از مایع مورد نظر پر کنید . آب پاش سر بطری را در جای خود محکم کنید( در عکس نشان داده شده که جسم نی شکل به کدام حفره وصل شود) و چند مرتبه اهرم را جا به جا کرده و آب پاش آماده انجام کار است. شما با پیچاندن سری فلزی نیز میتوانید نوع پاشش را تنظیم کنید.
. . .

13 سمپاش شارژی رینو پاور مدل RP-620B ظرفیت 20لیتر

603cc14432cb5 پر فروش ترین سمپاش های موجود در بازار

1980000 خرید
سمپاش شارژی رینو پاور دارای چند مزیت نسبت به سمپاش های کتابی پشتی دارد. این سمپاش در روی شاسی مستحکم سمپاش های موتوری نصب شده است. در نتیجه از استحکام و طراحی بسیار مناسبی برخوردار است. اما تفاوت اصلی این سمپاش در میزان فشار آن می باشد. سمپاش طرح موتوری رینو پاور مجهز به پمپ سمپاش با فشار حداکثر 1 مگا پاسکال است. این در حالی است که حداکثر فشار پمپ های معمولی 0.4 مگا پاسکال است. پس سمپاش پشتی شارژی رینو پاور دارای فشاری بیشتر از 2 برابر سمپاش شارژی های معمولی است. به دلیل فشار بالا این سمپاش مجهز به لانس قابل تنظیم تراکتوری است و از سر لانس های سمپاش شارژی در آن استفاده نشده است.
ظرفیت سمپاش شارژی رینو پاور 20 لیتر می باشد. این سمپاش برای راحتی کاربر و جلوگیری از تعریق بیش از حد مجهز به عرق گیر نمدی است. شارژر سمپاش شارژی 20 لیتری رینو پاور دارای خروجی 12 ولت و 1.7 آمپر است. شکل سوکت ورودی به سمپاش نیز 3 نقطه می باشد. این سمپاش دارای فیوز محافظ نیز می باشد. کلید روشن خاموش سمپاش طرح موتوری رینو پاور 3 حالت دارد. حالت خاموش که در وسط می باشد. حالت بالا که عملکرد با حداکثر فشار را در پی خواهد داشت. در حالت پایین عملکرد فقط با تنظیم ولوم می باشد. ولوم مذکور وظیفه کنتزل دور موتور و در نتیجه کنترل فشار خروجی را بر عهده دارد.
. . .

14 سم پاش مدل GM313 گنجایش 3 لیتر

603cc14461369 پر فروش ترین سمپاش های موجود در بازار

. . .

15 سمپاش مدل L3 گنجایش 3 لیتر

603cc149b0026 پر فروش ترین سمپاش های موجود در بازار

. . .

16 سم پاش اس تی ای مدل TM-02A حجم 2 لیتر

603cc14ab0570 پر فروش ترین سمپاش های موجود در بازار

محصول ناموجود می باشد.
. . .

17 سمپاش و آبپاش مدل CHS22

603cc14c61c99 پر فروش ترین سمپاش های موجود در بازار

اسپری فوق به دلیل طراحی و ساختار مناسبی که دارد می‌تواند به عنوان سم پاش، آبپاش و اسپری مواد شیمیایی مورد استفاده قرار گیرد. این محصول دارای مخزنی 700 میلی‌لیتری بوده و مواد به کار رفته در این آبپاش مقاومت بالایی در برابر مواد شیمیایی و حشره کش ها و سم ها دارند. این آب پاش استحکام خوبی داشته و وزن کمی دارد. حالت پاشش مایع از نازل این محصول را می‌توانید با چرخاندن بخش سری نازل، تنظیم کنید؛ در نتیجه زاویه‌ی پخش بازه‌ای بین 0 تا 60 درجه خواهد داشت. در مسیر مکش محلول از مخزن نیز یک فیلتر وجود دارد تا مسیر دچار گرفتگی نشود. می‌توانید حداقل 50000 بار از آن برای اسپری کردن محلول های شیمیایی و سایر مایعات استفاده کنید. توجه داشته باشید که در صورت شستشوی اسپری بعد از استفاده از مواد شیمیایی و سموم طول عمر آب پاش چندین برابر می شود
. . .

18 سم پاش مدل f.p گنجایش 2 لیتر

603cc155f1017 پر فروش ترین سمپاش های موجود در بازار

محصول ناموجود می باشد.
. . .

19 سمپاش ای اس اچ کمپانی مدل 1LS حجم 8 لیتر

603cc157df186 پر فروش ترین سمپاش های موجود در بازار

سمپاش وسیله ای جهت پاشش سموم به صورت یکنواخت میباشد. سم پاش ها در سایز های مختلف دسته بندی میشوند. سمپاش ای اس اچ کمپانی مدل 8LS با کمک نیروی انسانی سموم را به طور گسترده و یکنواخت میپاشد. این سم پاش دارای لنس فلزی با نازل (سری) قابل تنظیم می باشد.این سم پاش دارای جثه متوسط جهت از بین بردن آفات، حشرات و غیره استفاده می شود. در منزل و یا در گلخانه ها و یا باغچه ها عمدتا از این نوع سم پاش با جثه متوسط استفاده میشود. همچنین ازاین سم پاش جهت گند زدایی و میکروب کشی در محیط هایی از قبیل محوطه های بسته و باز مانند انباری و غیره میتوان استفاده نمود. حجم مخزن این سم پاش 8 لیتر میباشد تا هنگام سم پاشی کاربر بدون خستگی و با سرعت سم پاشی و مراقبت و نگهداری از گیاهان را را انجام دهد. با استفاده از این سم پاش در وقت و انرژی کاربر صرفه جویی چشمگیری میشود. جهت کاهش شکستگی مخزن، ضخامت مخزن این سم پاش تا حد قابل ممکن افزایش داده شده است.
. . .

20 سمپاش کنزاکس مدل KPS-105 حجم 5 لیتر

603cc15f75428 پر فروش ترین سمپاش های موجود در بازار

سم ماده ای است که منشا گیاهی دارد و با نفوذ به مقدار مشخص در داخل بافت‌ های بدن باعث از کار افتادن یا توقف فعالیت‌ های بدن انسان یا هر موجود زنده ی دیگری خواهد شد. سمپاش وسیله ای است که این مواد شیمیایی را در کاربردها، کاربری ها و مقیاس‌های مختلف می‌تواند اسپری نماید تا علاوه بر سرعت بخشیدن به عملیات پاشش سم باعث صرفه جویی و پخش بهتر سم در محل مورد نظر شود. سموم نباتی ممکن است به چند صورت مورد استفاده واقع شوند. به صورت تقریباً خالص كه به تكنیكال معروف می‌باشند. با استفاده از یك حلال كه معمولاً آب است و به عنوان امولسیون ارائه می‌گردد. این سموم، در یك برنامه سمپاشی، باید به طور یكنواخت و همگن بر روی گیاه (و یا سایر اهداف مورد نظر) پاشیده شود. مناسب‌ ترین وسیله برای شكستن محلول و تبدیل آن به قطره سمی، دستگاه سمپاش می‌باشد . اجزای اصلی یک سمپاش، بسته به نوع آن، معمولاً شامل: مخزن، لوله‌ ها، اتصالات، پمپ‌ ها، توربین‌ های تولید جریان شدید هوا، موتورهای الكتریكی، نازل‌ ها، صافی‌ ها و بوم‌ ها خواهند بود. آن‌چه كه در تولید قطرات سمی از اهمیت بیشتری برخوردار می‌باشد، توجه به مشخصات قطره خواهد بود. مشخصاتی كه باید متناسب با اهداف مورد نظر در سمپاشی باشد.
. . .

21 سمپاش اس بی سی کد 002 حجم 2 لیتر

603cc1616a43b پر فروش ترین سمپاش های موجود در بازار

این سمپاش گنجایشی ۲ لیتری دارد و برای سمپاشی گیاهان روییده در مکان‌هایی نه‌چندان بزرگ مانند حیاط خانه بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محصول از پلاستیکی مستحکم و مقاوم ساخته شده است و به‌لطف همین پلاستیک وزن زیادی ندارد. سموم موجود در این سمپاش را به کمک نیروی دست می‌توان اسپری کرد.
. . .
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

RSS عکس های جدیدRSS ویدائوRSS مسترسئوکارلینک های مرتبطپیوندهاRSS آکادمی ایران اسکین کرRSS ایران کریر فیلیمو