تاریخ انتشار : سه‌شنبه 16 آوریل 2024 - 9:41
720 بازدید
کد خبر : 5753

پرستار کودک در عید نوروز

پرستار کودک در عید نوروز

عید نوروز یکی از بهترین عید‌های ما ایرانی‌ها است. اما بعضی از خانم‌ها به دلیل داشتن فرزند خردسال نمی‌توانند مانند دیگران به راحتی خانه تکانی، خرید و پذیرایی در عید دیدنی را انجام دهند. اگر خانمی باردار باشد شرایط بدتر می‌شود؛ زیرا علاوه بر عدم توانایی در مهمانداری، پذیرایی، خانه تکانی و خرید نیاز به

پرستار-کودک-در-عید-نوروز پرستار کودک در عید نوروز

عید نوروز یکی از بهترین عید‌های ما ایرانی‌ها است. اما بعضی از خانم‌ها به دلیل داشتن فرزند خردسال نمی‌توانند مانند دیگران به راحتی خانه تکانی، خرید و پذیرایی در عید دیدنی را انجام دهند. اگر خانمی باردار باشد شرایط بدتر می‌شود؛ زیرا علاوه بر عدم توانایی در مهمانداری، پذیرایی، خانه تکانی و خرید نیاز به مراقبت ویژه و کمک دیگران دارد. در این شرایط کمک گرفتن از یک پرستار، تاثیر بسزایی در نظم بخشیدن به‌ کار‌ها و تجربه یک عید لذت بخش را دارد. پرستاران ما در آسانیسم در عید نوروز نیز به شما عزیزان ارائه خدمت دارند. شما می‌توانید با خیالی آسوده فرزند دلبنتدتان را به پرستاران دلسوز ما بسپرید و به تدارکات عید بپردازید؛ یا به مسافرت بروید. آن‌ها همچنین در انجام امور خانه به خانم‌های باردار نیز کمک کرده تا نوروزی دلچسب را تجربه کنند.

image_1647768288 پرستار کودک در عید نوروز

برای ثبت سفارش کافی است با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

پرستار کودک چگونه در نگهداری از کودک کمک می‌کند؟

متناسب با درخواست پدرو مادر و شرایط کودک، خدمات متنوعی در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد. این، بسته به نیاز شما مادران عزیز است که می‌خواهید چه خدماتی را دریافت کنید. در ادامه به برسی وظایف پرستارکودک در عید نوروز می‌پردازیم.

 • مراقبت جسمی و عاطفی از کودک

کودکان دارای روحیه پرسشگر و کنجکاو هستند. علاوه بر این آن‌ها چیز‌های زیادی را تجربه نکرده اند که تمایل به تجربه کردن آن‌ها دارند. پرستار باید در عدم حضور پدر و مادر از کودک مراقبت کند تا با کنجکاوی و کم تجربگی دست به کار‌های خطرناکی نزند. او حتی در زمانی که مشغول مرتب کردن اتاق کودک یا در حال حاضر کردن غذای او در آشپزخانه است، باید به صورت مداوم به کودک سر بزند و از امنیت او مطمئن شود. پرستار باید از لحاظ روحی و عاطفی نیز مراقب کودک باشد. او باید با تعامل با کودک، با او ارتباط عاطفی برقرار کند. این ارتباط عاطفی علاوه بر افزایش توانایی پرستار در سرگرم کردن کودک، باعث می‌شود کودک کم‌تر دلتنگ مادرو پدر خود شده و کم‌تر بی‌تابی کند.

 • بازی با کودک و سرگرم کردن او

پرستار کودک با استفاده از شیوه‌های جدید و با بازی کردن به فرزند شما مسائل مختلف را آموزش می‌دهد. او در کنار سرگرم کردن کودک، سعی می‌کند خلاقیت کودک را درگیر کند و در حین بازی کردن پاسخ سوال‌هایی که برای کودک به‌وجود می‌آید را به نرمی می‌دهد. پرستار کودک باید بتواند با کودک‌ با وجود اخلاق‌های خاص نیز، ارتباط برقرار کند و او را به سمت بازی، آموزش و ارتباط با دیگران سوق دهد.

image_1647768343 پرستار کودک در عید نوروز

 • حفظ بهداشت کودک

پرستار باید به بهداشت و نظافت شخصی کودک نیز رسیدگی کند. وظایف پرستار کودک در این زمینه، حمام کردن کودک،  بردن کودک به دستشویی، مسواک زدن و عوض کردن پوشک نوزاد است.

 • رسیدگی به امور خانه مربوط به کودک

پرستار کودک علاوه بر بازی و همراهی با کودک، خدماتی مثل پختن غذای مناسب برای کودک، درست کردن شیرخشک برای نوزادان و مرتب کردن اتاق او را نیز ارائه می‌دهد.

 • انجام کار‌های خانه

گاهی پرستار و والدین توافق می‌کنند که پرستار علاوه بر مراقبت از کودک، بعضی از کار‌های خانه را نیز انجام دهد که در حالت طبیعی جزو وظایف پرستار کودک نیست. پرستار باید سعی کند هنگام انجام کار‌های خانه از کودک غافل نشود.

 • نظارت بر تغذیه کودک

از وظایف دیگر پرستار، تعیین برنامه غذایی روزانه درست، با حذف غذاهایی که کودک به آن‌ها حساسیت دارد است. پرستار باید طبق این برنامه به طور منظم برای کودک غذا درست کند. همچنین او باید به کودک میان وعده‌های سالم و مقوی بخوراند. اگر کودک شیرخوار باشد، پرستار باید به طور منظم و با رعایت اصول بهداشتی شیر خشک را آماده کند و به او بدهد.

کدام پرستار مناسب با شرایط کودک ما است؟

با توجه به شرایط کودکمان، می‌توانیم خدمات پرستار متناسب با او را دریافت کنیم. آسانیسم برای نگهداری از کودک شما خدمات متنوعی را ارائه کرده است. انواع خدماتی که توسط پلتفرم آسانیسم به شما عزیزان ارائه می‌شود شامل:

 • مادریار:

یکی از خدماتی که توسط پلتفرم آسانیسم به شما عزیزان ارائه می‌شود، سرویس مادریار است؛ که شامل خدماتی مثل رسیدگی به امور منزل، آشپزی، بازی و سرگرم کردن نوزاد یا خردسال، تعویض لباس و تعویض پوشک او است. در نظر داشته باشید این خدمت مربوط به نوزاد و مادر پس از زایمان و برای کودکان زیر دو سال ارائه می‌شود.

 • پرستار کودک بیمار:

ممکن است کودک شما به بیماری دچار باشد. نگهداری کودک در منزل در حالت عادی سختی‌های مربوط به خود را دارد و بیمار بودن کودک این سختی را دو چندان می‌کند. در این شرایط می‌توانید با استخدام پرستار کودک بیمار در منزل، کار‌ها را تقسیم کنید. با کم شدن کار‌ها، از لحاظ عاطفی، می‌توانید توجه بیش‌تری به فرزند دلبندتان داشته باشید. پرستاران ما در آسانیسم، دوره‌های کودکیاری را گذرانده‌اند و به راحتی می‌توانند با کودک شما ارتباط برقرار کنند. آن‌ها همچنین با آگاهی و تجربه، در نگهداری بهتر و بازیابی سلامت به شما و کودک دلبندتان کمک شایانی می‌کنند.

 • کودکیار:

کودکیار معمولا فردی تحصیل کرده بوده و دوره‌های مربوط به کودکیاری را گذرانده است. این افراد معمولا دارای تجربه در مهد کودک‌ها و مراکز آموزشی نیز هستند و وظایفشان فقط رسیدگی به کودک است. علاوه بر مراقبت از کودک، شستن لباس‌های کودک، تنظیم برنامه غذایی و غذا دادن به کودک، آموزش، بازی، و استحمام کودک از دیگر خدماتی است که کودکیار ارائه می‌دهد.

 • پرستار کودک اوتیسم:

اوتیسم یکی از بیماری‌هایی است که شرایط زندگی را برای کودک دشوار می‌کند. در حقیقت اوتیسم یک اختلال رشد است که رفتار کودک با دیگران را تحت تاثیر قرار می‌دهد. پرستار کودک اوتیستیک، دوره‌های این بیماری را گذرانده و با برقراری ارتباط با این کودک، به او در رشد و یادگیری کمک می‌کند.

 • پرستار کودک مبتلا به سندروم داون:

تفاوت این کودکان در رشد متفاوت آن‌ها است و معمولا با مشکلات ذهنی نیز همراه است. به طوریکه، سندروم داون افراد را مستعد یکسری بیماری‌هایی مثل مشکلاتی قلبی یا تنفسی می‌کند. آن‌ها همچنین برای یادگیری اطلاعات جدید زمان بیش‌تری نیاز دارند. پرستار باید با در نظر گرفتن ناتوانی‌های کودک در جهت ساخت زندگی بهتر برای او تلاش کند.

 • پرستار کودک بیش فعال:

یکی دیگر از اختلالات بین کودکان، بیش فعالی است که  معمولا در بین دختران به صورت گوشه گیری و انزوا و بین پسران به صورت رفتار‌های هیجانی خود را نشان می‌دهد. بیش فعالی با علائمی مثل جنب و جوش زیاد، بی دقتی، توجه نکردن به عواقب کار، صبر و حوصله کم و… خود را نشان می‌دهد. پرستاران آسانیسم با دلسوزی و صبر از فرزند شما حمایت می‌کنند و سعی در پرستاری در راستای مدیریت بیماری دارند.

image_1647768462 پرستار کودک در عید نوروز

استخدام پرستار نیمه وقت برای کودک

گاهی برای نگهداری و مراقبت از فرزند دلبندتان به پرستاری احتیاج دارید که بتواند تنها در بعضی از روز‌ها یا ساعات روز، وقت خود را به کودک شما اختصاص دهد. به طور کلی پرستار نیمه وقت، فردی باتجربه است که در هفته چند ساعت یا چند روز در نگهداری و مراقبت از فرزند دلبندتان در منزل به شما کمک می‌کند.

چرا به پرستار کودک نیمه وقت نیاز داریم؟

زمانی که پدر و مادر شاغل هستند، تحصیل می‌کنند، مشغول به انجام کار‌های شخصی و روزانه هستند یا دارای دو یا چند فرزند هستند، ممکن است زمانی کافی برای رسیدگی کامل به کودکان را نداشته باشند. علاوه بر این در عید نوروز که مادران مشغول به مهمانداری و پذیرایی یا دید و بازدید هستند بهتر است برای نگهداری و مراقبت از فرزندشان از خدمات پرستار کودک نیمه وقت بهره بگیرند. پرستاران ما در همه روز‌های سال حتی در روز‌های تعطیل و عید می‌توانند از کودک دلبند شما نگهداری کنند و به شما این امکان را می‌دهند تا زمان بیشتری برای انجام فعالیت‌های دلخواهتان داشته باشید.

ویژگی‌های پرستار نیمه وقت

اولین مرحله برای انتخاب یک پرستار نیمه وقت خوب، در نظر گرفتن ویژگی‌ها و توانایی‌های او است. پرستار نیمه وقت باید تمام ویژگی‌هایی که پرستار تمام وقت دارا است را داشته باشد و با بهره گیری از مهارت و دانش خود اوقات خوب و مفیدی را برای کودک شما به‌وجود بیاورد. در ادامه ویژگی‌های پرستاران آسانیسم که در منزل شما به ارائه خدمت می‌پردازند را بررسی می‌کنیم.

 • تعهد و مسئولیت پذیری بالا
 • توانایی برقراری ارتباط با کودکان با اخلاق‌های متفاوت
 • وقت شناسی
 • آموزش دیده و مجرب
 • صبور و خوش اخلاق

وظایف پرستار کودک نیمه وقت

وظایف پرستار کودک نیمه وقت باتوجه به نیاز‌های کودک، توافق بین والدین کودک و پرستار و شرایط آن‌ها تعریف می‌شود. اما به طور کلی وظایف پرستار نیمه وقت کودک شامل:

 • کمک در تعویض لباس کودک
 • حفظ امنیت کودک و مراقبت از او
 • آماده کردن برنامه غذایی، وعده‌های غذا و میان وعده برای کودک
 • ایجاد بازی و سرگرمی
 • کمک در نوشتن تکالیف
 • رساندن کودک از مدرسه به خانه
 • کمک به امور خانه به مادر در صورت توافق

سامانه هوشمند خدمات پرستاری  آسانیسم در خدمت شما است

آسانیسم به عنوان پلتفرم خدمات پرستاری در منزل، سرویس‌های متنوعی در زمینه مراقبت از کودک در منزل ارائه می‌دهد. شما با استفاده از خدمات ما از مزایای دریافت پرستار با تجربه و آموزش دیده بهره‌مند می‌شوید و با سپردن فرزند دلبندتان به پرستاران متعهد و دلسوز ما با خیال آسوده می‌توانید به انجام کار‌های خود بپردازید. ما جهت رفاه حال شما عزیزان در روز‌های عید و تعطیل نیز به ارائه خدمات می‌پردازیم. برای ثبت سفارش کافی است با شماره 02189514141 تماس حاصل فرمایید.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.