تاریخ انتشار : دوشنبه 24 آگوست 2020 - 19:48
کد خبر : 204

نحوه استفاده از کیت تخمک گذاری

نحوه استفاده از کیت تخمک گذاری

نحوه استفاده از کیت تخمک گذاری یکی از سوالاتی که برای خانم ها قبل از بارداری پیش می آید این است که تخمک گذاری چه زمانی اتفاق می افتد و نحوه استفاده از کیت تخمک گذاری چگونه است؟ به طور خاص ، در حدود 14 روز قبل ار قاعدگی ، که اگر دوره ی ماهانه

نحوه استفاده از کیت تخمک گذاری

یکی از سوالاتی که برای خانم ها قبل از بارداری پیش می آید این است که تخمک گذاری چه زمانی اتفاق می افتد و نحوه استفاده از کیت تخمک گذاری چگونه است؟ به طور خاص ، در حدود 14 روز قبل ار قاعدگی ، که اگر دوره ی ماهانه ی شما 28 روزه باشد، 14 روز پس از اولین روز از قاعدگی قبلی شماست. اگر دوره ی 32 روزه دارید، احتمالا تخمک گذاری شما در حدود روز هجدهم از دوره ی شماست.

برای اطمینان خاطر از بارداری ، در حول و حوش زمان تخمک گذاری به دفعات مکرر آمیزش داشته باشید. از 5 روز قبل از زمانی که انتظار تخمک گذاری دارید، شروع کرده و برای دو تا سه روز پس از آن ادامه دهید. چند وقت به چند وقت؟ احتمالا هر دو روز یکبار کافی است؛ ولی در صورتی که همسر شما از اسپرم کافی برخوردار است،چرا از آمیزش خودداری کنید؟

images-5 نحوه استفاده از کیت تخمک گذاری

نحوه استفاده از کیت تخمک گذاری

زمانی دکترها معتقد بودند آمیزش هر روزه تعداد اسپرم ها را کم می کند و باروری را کاهش می دهد اما در مطالعات پزشکی بعدی مشخص شد که این نظریه تنها در مردانی مصداق دارد که تعداد اسپرم های انها در زمان شروع کمتر از حد طبیعی باشد.

کنترل دمای پایه ی بدن

kkk نحوه استفاده از کیت تخمک گذاری

نحوه استفاده از کیت تخمک گذاری

برخی از خانم ها متوجه شدند که با گرفتن دمای بدن خود به طور مداوم ، می توانند بسیار راحت زمان تخمک گذاری  خود را مشخص کنند، به طوری که دما درست در زمان تخمک گذاری افزایش می یابد. برای این منظور هرروز قبل از بلند شدن از تخت دمای بدن خود را به صورت زیر زبانی اندازه بگیرید. درجه حرارت بدن درست قبل از آزاد شدن هورمون محرک جسم زرد LH ، توسط غده ی هیپوفیز به پایین ترین حد خود می رسد که باعث تخمک گذاری می شود.

(دو روز پس از ترشح ناگهانی و شدید هورمون LH  ، دمای بدن شما به صورت بارزی افزایش می یابد و بالا می ماند تا قاعدگی انجام شود. اگر باردار شوید دما بالا می ماند) . شاید مایل باشید یک دما سنج مخصوص کنترل دمای پایه بدن برای این منظور بخرید. اما اگر روش اسانتر و دقیق تری را می خواهید از کیت های تخمک گذاری استفاده کنید.

استفاده از کیت پیش بینی کننده ی تخمک گذاری

81JusdNkNvL._SL1500_-1024x1024 نحوه استفاده از کیت تخمک گذاری

نحوه استفاده از کیت تخمک گذاری

روشی برای کنترل ترشح ناگهانی و شدید LH ، استفاده از یک کیت پیش بینی کننده ی زمان تخمک گذاری در خانه است، که مقدار هورمون LH را در ادرار آزمایش می کند، برخلاف دمای پایه بدن که از دیگر روش ها برای تعیین زمان تخمک گذاری است، این روش دقیق تر بوده و ترشح ناگهانی و شدید LH ، در پیش بینی زمان وقوع تخمک گذاری مؤثر است. یک تست مثبت برای هر دوره به شما می گوید در حال تخمک گذاری هستید و زمان آن چه موقع است. به طور کلی ، این کیت ها بسیار کار آمد هستند. اشکال اصلی قیمت ان است که بسیار گران تر از گرفتن درجه حرارت بدن است ، مخصوصا اگر مجبور شوید برای پیدا کردن زمان تخمک گذاری چندین بار آن را کنترل کنید.

در حال حاضر روش جدیدی برای کنترل تخمک گذاری در دسترس است که به جای آزمایش ادرار ، بزاق دهان را آزمایش می کند. میزان افزایش یافته ی استروژن که در زمان تخمک گذاری به وجود می آید ، موجب می شود بزاق هنگام خشک شدن ، یک الگوی متبلور بسازد. هم آزمایش ادرار و هم آزمایش بزاق ، در تعیین زمان تخمک گذاری به طور یکسان دقیق است. هزینه یک کیت بزاق بسیار بیشتر از کیت ادرار است ولی می توانید بیش از یک سال از آن استفاده کنید.

خلاصه مطلب
817WsM8dauL._SL1371_ نحوه استفاده از کیت تخمک گذاری
عنوان مقاله
نحوه استفاده از کیت تخمک گذاری
توضیحات مختصر
یکی از سوالاتی که برای خانم ها قبل از بارداری پیش می آید این است که تخمک گذاری چه زمانی اتفاق می افتد و نحوه استفاده از کیت تخمک گذاری چگونه است؟ به طور خاص ، در حدود 14 روز قبل ار قاعدگی ، که اگر دوره ی ماهانه ی شما 28 روزه باشد، 14 روز پس از اولین روز از قاعدگی قبلی شماست.
نویسنده
نام ناشر
نودی
آرم ناشر
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

RSS عکس های جدیدRSS علیرضا نیکنامRSS مسترسئوکاردانلود فیلم های جدیدشاید دوست داشته باشیدپیوندها