میخوام لاغر شم

میخوام لاغر شم باید چه کار کنم؟

مجله بیماری و راه های درمان نودی ؛در مقاله های قبلی از این بخش تعدادی راهکار برای درمان چاقی بیان شد. با ما همراه باشید تا به راهکارهایی برای میخوام لاغر شم بپردازیم. استفاده از رژیم های غذایی خسته کننده مثل سبزیجات پخته دیگر کافیست! می توانید از ترکیبات مختلف و متعادلی در آشپزی خود استفاده نمایید و از طعم متنوع آنها لذت ببرید و در عین حال سلامت خود را نیز حفظ کنید.

بهترین روش :پختن با حرارت ملایم

این روشی ایده آل برای پختن غذاست به طوری که تمام طعم و ویتامین‌ها و مواد معدنی آن حفظ می شود و نیازی به استفاده از چربی هم نیست. همچنین از آنجایی که به حرارت زیر ۱۰۰ درجه سانتیگراد(۲۰۰ درجه فارنهایت) است می‌توانید آب غذا را نیز مصرف کنید و به این ترتیب مواد مغذی آن هدر نمی رود. این روش برای پختن گوشت های نمک سود شده ماکیان ،سبزیجات و میوه ها کاملا مناسب است و میتوانید گیاهان و ادویه جات نیز به آن اضافه نمایید .

Spanish-Mackerel-Recipe-The-Mediterranean-Dish-1-1024x682 میخوام لاغر شم

میخوام لاغر شم

بهتر است یک ظرف استیل ضد زنگ و یا چدنی را انتخاب و نیز تنها از سبزیجات الی برای به دست آوردن حداکثر مواد مغذی استفاده نمایید. بهترین روش برای پخت ماهی قرار دادن آن درون یک فویل و گذاشتن درون یک ماهیتابه داغ است . در صورت مصرف افزودنی های اسیدی مانند لیمو و گوجه فرنگی و غیره به جای فویل از کاغذ های ضد روغن استفاده کنید تا از نفوذ روغن به درون مواد غذایی جلوگیری شود.

جوشاندن یا بخارپز کردن در لاغری تاثیر دارد.

پختن غذاها برای لاغر شدن بسیار کار آمد تر است. اما اهمیت آن فقط به همین ختم نمی‌شود. چرا که ویتامین ها و مواد معدنی غذا در آب آن باقی می ماند .اگر می خواهید از همه آنچه که می خورید بهره ببرید آب آن را دور نریزید .میتوانید از آن  درسوپ و چاشنی های خود استفاده نمایید .

از سوی دیگر اگرسبزیجاتی را که با مواد شیمیایی عمل آمده اند می پذیرد و آب آن را دور بریزید، با این کار ممکن است ویتامین‌های آن را از دست بدهید ،اما بدن خود را با مواد آلاینده مانند نیترات ها، آفت آفت کش ها و غیره انباشته نمی کنید . بخارپز کردن نیز در دمای کمتر از ۱۰۰ درجه سانتیگراد یا ۲۰۰ درجه فارنهایت باعث نگه داری بهتره مواد مغذی موجود در غذاها می ‌گردد.

stabil-boiling-insert-stainless-steel__0171754_pe304644_s5-1024x1024 میخوام لاغر شم

میخوام لاغر شم

از قندهای پنهان اجتناب کنید.

کیک وشیرینی،چاشنی ها وغیره برای لاغری باید کنار گذاشته شود.

شکر سفید تصفیه شده تنها چیزی است که می توانیم آن را از رژیم غذای خود کنیم بدون اینکه احساس کمبود کنیم حتی توصیه می‌شود همه افراد آن را کنار بگذارند چرا که منشاء بسیاری از مشکلات است این ماده از شدن در قند و یا نیشکر و توسط یک فرایند تسویه استخراج می‌شود که طی آن همه مواد مغذی آن از بین میرود. شکر برای جذب نیاز به عناصر اصلی غذایی دارد، تا مورد استفاده بدن برای سوخت و ساز قرار گیرد. فرآورده های غذایی کارخانه ای مانند نوشیدنی های گازدار کیک و شیرینی و چاشنی ها معمولاً حاوی شکر های تسویه شده پنهان می باشد.

کمبود مواد مغذی همراه با اضافه وزن!!

اگر مراقب نباشید ممکن است باعث شود بدنتان  نتواند ۲۵ گرم قندی را که مورد نیاز روزانه بدن است ،جذب کند .در این شرایط قند مازاد به سرعت توسط بدن و به صورت چربی ذخیره می گردد. همچنین شکر های تصفیه شده نیازمند مواد اصلی غذایی از جمله ویتامین‌های گروه b و کروم هستند تا بتوانند جذب بدن شوند .هر ماده غذایی ممکن است در طی فرآیند تصفیه مواد مغذی خود را از دست بدهد، بنابراین بدن هیچ تمایلی در استفاده از ذخایر خود و یافتن این گونه مواد نخواهد داشت ،در نتیجه علاوه بر کمبود مواد مغذی در معرض اضافه وزن نیز قرار خواهید داشت.

فرناز سهیلی

فرناز سهیلی هستم؛ کارشناس مدیریت آموزش، نویسنده در سایت سیترین و چندین سایت پرمحتوای دیگر! دو سال است که در زمینه ی تولید محتوا فعالیت دارم و پس از مدت کوتاهی آنقدر به نویسندگی علاقمند شدم که فکر میکنم نمی توانم از نوشتن دست بردارم. از دیگر علایق من یادگیری چیزهای تازه است . هر چیزی که بتواند من را به چالش بکشد مسلماَ عاشق آن خواهم شد. یادگیری سئو ، موسیقی و فوتبال از چالش های جدید در زندگی من هستند.

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *