میخوام حامله بشم

میخوام حامله بشم چه موقع باید اقدام کنم؟

مجله ی بارداری و زایمان نودی ؛در پست قبلی توضیحاتی در مورد چگونگی باردار شدن زن عنوان کردیم. با ما همراه باشید تا در مورد نحوه بارداری ، اندام های تناسلی و میخوام حامله بشم توضیحاتی را بیان کنیم.

تخمدانها

دو غده تناسلی و جنسی زن می باشند به رنگ سفید مایل به زرد ولی به شکل بیضی که در حالت طبیعی کمی بزرگتر از بادام بوده و در طرفین و انتهای لوله رحمی قرار دارد اگر سطح داخلی تخمدان ها را با ذره بین های قوی و مخصوص نگاه کنیم عده زیادی ساختمان هایی می‌بینیم که تدریجارشد و نمو کرده و تبدیل به فولیکول می شوند. در داخل فولیکول بعد از رشد نهایی یک نقطه زن (اوول )  قرار دارد که هر ماه یک بار از تخمدان آزاد شده و وارد لوله رحمی مجاور میشود.

ProjectKnow-iStock491792924-Is-it-Safe-to-Take-Vivitrol-While-Im-Pregnant--1024x683 میخوام حامله بشم

میخوام حامله بشم

مهبل (واژن ) چیست؟

عبارت از مجرای تناسلی است که بین دهانه رحم از داخل وفرج  زن از خارج قرار دارد و طول متوسط آن به طور متوسط بین ۵ تا ۶ سانتیمتر است  . در دختران باکره مدخل واژن را پرده بکارت پوشانده است که بعد از اولین مقاربت پاره شده و خونریزی مختصر ایجاد می‌کند پرده بکارت از نظر ضخامت نازکی و ساختمان متفاوتی دارد معمولا در وسط آن سوراخ واقع شده است که خون قاعدگی از آن ترشح می‌شود و گاهی به طور طبیعی بیش از حد معمول باز  بوده و ممکن است موقع  مقاربت پاره نشود و در نتیجه خونریزی به وجود نمی آید.
گاه گاهی پرده بکارت به طور مادرزادی ولی به طور کلی مسدود می باشد و این ناهنجاری معمولا وقتی تشخیص داده میشود که مادری و دخترش را که در سن بلوغ به علت درد ناگهانی و شدید زیر شکم  نزد پزشک می برد و بعد از اینکه  معاینه به عمل می‌آید معلوم می‌گردد دختر تا بحال قاعده نشده و در حقیقت درد شدید شکم مربوط به جمع شدن خون قاعدگی در پشت پرده مسدود می باشد در این حالت درمان این  عارضه بسیار بسیار ساده بوده و فقط با باز کردن پرده بکارت تمام خونی که پشت پرده جمع شده از خارج می‌گردد و بیمار بهبود میابد.

وظایف تخمدان ها و علت پیدایش قاعدگی ماهانه

pregnancy-week-2-full-fertilization-1024x768 میخوام حامله بشم

میخوام حامله بشم

در دوران مختلف زندگی زن تخمدانها وظایف متعددی دارند که مهمتر از همه تخمک گذاری ،ایجاد نطفه و ترشح هورمون‌های تناسلی (استروژن و پروژسترون)
میباشد تحت تاثیر هورمون‌های تناسلی دستگاه تناسلی و تولید مثل و رشد و نمو کرده و علائم بلوغ از جمله قاعدگی ماهانه ظاهر می شود در حقیقت تخمدانها در زنان نقشی را که بیضه ها در مرد دارند بازی می‌کنند و بدین ترتیب حالات وصفات زنانگی را ظاهر می سازند تخمک گذاری به این طریق صورت می گیرد که بعد از پایان هر قاعدگی ماهانه در روی سطح تخمدان محفظه کوچکی به نام فولیکول شروع به رشد و نمو میکنند که محتوی مایع زلالی به نام مایع فولیکولی است و داخل در داخل همین مایع است که تخمک زن قرار دارد در هفته دوم قاعدگی این محفظه در اثر فشار مایع فولیکولی  ترکیده و تخمک درون آن آزاد می‌شود و تخمک توسط نیروی جاذبه مخصوصی که کیفیت آن هنوز بر ما معلوم نیست به طرف لوله رحمی جذب می شود تخمک با چشم معمولی دیده نمی شود در داخل لوله رحمی باقی می‌ماند برگر با نطفه مرد روبرو نشود بعد از ۲۴ ساعت از بین خواهد رفت. با ما همراه باشید تا در بخش بعدی در مورد تخمک گذاری و زمان آن توضیحات بیشتری را ارائه کنیم.

جستجوی کاربران برای این مطلب:

فرناز سهیلی

فرناز سهیلی هستم؛ کارشناس مدیریت آموزش، نویسنده در سایت سیترین و چندین سایت پرمحتوای دیگر! دو سال است که در زمینه ی تولید محتوا فعالیت دارم و پس از مدت کوتاهی آنقدر به نویسندگی علاقمند شدم که فکر میکنم نمی توانم از نوشتن دست بردارم. از دیگر علایق من یادگیری چیزهای تازه است . هر چیزی که بتواند من را به چالش بکشد مسلماَ عاشق آن خواهم شد. یادگیری سئو ، موسیقی و فوتبال از چالش های جدید در زندگی من هستند.

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *