تاریخ انتشار : سه‌شنبه 28 مارس 2023 - 21:41
696 بازدید
کد خبر : 775

میخام همسرم عاشقم بشه

میخام همسرم عاشقم بشه

میخام همسرم عاشقم بشه و عاشقم بمونه اجازه بدهید از شما یک سوال شخصی بکنم. شما چرا تصمیم گرفتید با همسرتان ازدواج کنید؟ آیا درباره جنبه های مثبت و منفی این کار با دوستان و بستگانتان صحبت کردید؟ آیا در آزمونی شرکت کردید تا بدانید با هم سازگار هستید یا نیستید؟ آیا به این نتیجه

میخام همسرم عاشقم بشه و عاشقم بمونه

اجازه بدهید از شما یک سوال شخصی بکنم. شما چرا تصمیم گرفتید با همسرتان ازدواج کنید؟ آیا درباره جنبه های مثبت و منفی این کار با دوستان و بستگانتان صحبت کردید؟ آیا در آزمونی شرکت کردید تا بدانید با هم سازگار هستید یا نیستید؟ آیا به این نتیجه رسیدید که همسرتان از همیاریهایی برخوردار است که ازدواج تان را موفق می سازد؟

شاید بعضی از این کارها را کرده باشید اما تردید دارم که این ها روی تصمیم شما در ازدواج تاثیر آن چنانی گذاشته باشند. اغلب زوج ها از آن جهت باهم ازدواج می کنند که یکدیگر را دوست دارند. وقتی کسی را دوست دارید نمی توانید تصورش را بکنید که بدون او بتوانید زندگی کنید. به احتمال زیاد از آن جهت با همسرتان ازدواج کردید که او را دوست داشتنی یافتید.

عشق چیست؟

در ازدواج با دو نوع عشق روبه‌رو هستیم؛ یکی مانند عشقی که من و همسرم از قبل از ازدواج به هم داشتیم، با این عشق ازدواج کردیم و در این عشق باقی ماندیم، من این را عشق رومانتیک می نامم. این احساس عاشق بودن و کسی را دوست داشتنی تصور کردن است. عشق رمانتیک، احساس در عشق بودن و کسی را دوست داشتنی بودن، یافتن است. عشق رومانتیک چیزی پر رمز و راز و جادویی نیست، در واقع این احساسی است که وقتی شرایط خاصی لحاظ می‌شوند مغز شما آن را خلق می‌کند، وقتی شرایط دیگری حاکم می‌شوند این احساس هم از میان می‌رود، می‌توان این عشق را حتی به لحاظ علمی اندازه گیری کرد.

Falling-in-Love-Allowed-in-Islam-1024x640 میخام همسرم عاشقم بشه

میخام همسرم عاشقم بشه

نمونه سوالات برای فهمیدن احساس عشق

آیا وقتی درباره …….. فکر می کنید احساس خوبی پیدا می کنید؟

آیا………را به هر کس دیگری ترجیح می دهید؟

آیا احساسات عمیق خود را با ………. در میان می گذارید؟

آیا احساس می‌کنید تعلق خاطری میان شما و ………. وجود دارد؟

آیا در کنار …….. به بهترین احساس ها می رسید؟

این سوالات موقعیت عشق رومانتیک را مشخص می سازند. این احساس مجذوب بودن شدید به یک جنس مخالف است. کسانی که این احساس را دارند اشتباه نمی کنند و می توانند آن را برای همیشه حفظ کنند.

اما عشق دومی هم در ازدواج داریم که این بسیار مهم است، اسمش را عشق عاطفی گذاشته‌ام زیرا این عشق توجه داشتن و احساس صمیمیت کردن با همسرتان را نشان می دهد؛ در واقع در اینجا می خواهید برای شاد کردن همسرتان هر کاری را که می توانید انجام بدهید.

اشخاص در روابط مختلف می‌توانند عشق عاطفی را داشته باشند؛ برای مثال می‌توان به عشق به فرزندان اشاره کرد که یک عشق عاطفی است. همانطور که ممکن است کسی حیوان دست‌آموز خانگی اش را دوست داشته باشد. وقتی به یک موسسه یا بنیاد خیریه کمک می‌کنیم در واقع حتی نمی‌دانیم به چه کسانی کمک می‌کنیم و با این حال یک عشق عاطفی را به نمایش می‌گذاریم. برای مطالعه ادامه مطلب چگونه همسرم عاشقم بماند ؟ روی لینک کلیک کنید.

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

RSS عکس های جدیدRSS مسترسئوکارلینک های مرتبطپیوندهاRSS مرکز فیشیال تبریز فیلیمو