میخام حامله شم

میخام حامله شم چه کاری باید انجام بدم؟

مجله ی بارداری و زایمان نودی ؛ در پست های قبلی در مورد چگونگی باردار شدن و کار اندام های تناسلی توضیحاتی را عرض کردیم. با ما همراه باشید تا در ادامه میخام حامله شم را توضیح بدهیم.

تخمدان ها بعد از دوران بلوغ تحت تاثیر هورمون های ترشح غده هیپوفیز مغز تغییرات زیادی پیدا می کنند و ماهی یک بار در سطح خارجی یکی از آنها محیط کوچک به نام فولیکول تشکیل میشود که بعد از مدت دو هفته به علت فشار مایع داخل آن تاکید و تخمک درون آن آزاد می‌گردد و در محل خالی محفظه ساختمانی به وجود می اید به نام جسم زرد رنگ آن که وظیفه آن بر حسب اینکه نطفه بارور شده یا نشود تفاوت می‌کند.

images-4 میخام حامله شم

میخام حامله شم

چگونه باردار شوم؟

اگر نطفه ی مرد وجود نداشته باشد یعنی مقاربتی انجام نگیرد تخمک بعد از ۲۴ ساعت از بین می‌رود و جسم زرد فقط تا مدت دو هفته بعد از آن تشکیل شده باقی می ماند و در این مدت هورمون های تناسلی استروژن و پروژسترون ترشح می شود که از راه خون وارد بدن شده و تغییرات در دستگاه تناسلی خارجی و داخلی به خصوص رحم ایجاد می کنند. جداره رحم تحت تاثیر هورمون های تناسلی ضخیم و پرخون می شود و چون در حوالی روزهای ۲۵ تا ۲۸ قاعدگی جسم زرد از بین می‌رود لذا مقدار ترشح هورمونها یکباره قطع شده و دیواره داخل رحم که در اثر وجود هورمون ها تشکیل شده بود شروع به ریختن می‌کنند و بدین ترتیب خون قاعدگی ظاهر می شود حال اگر مقاربتی قبلاً و یا در همان زمان تخمک گذاری انجام شود و نوت به زن و مرد با هم ترکیب شده و به وجود می آید به زن باردار می شود و جسم زرد حاملگی تا حدود چهار ماهگی باقی می‌ماند و هرمون های مخصوص ترشح می‌کند.

جلوگیری از سقط جنین

هورمونهای جسم زرد که تنها عامل نگهدارنده جنین هستند با اثری که در روی جداره رحم دارند بستر مناسبی برای پرورش و نمو جنین ایجاد می‌کنند و معمولاً مقدار این هورمون ها با پیشرفت بارداری زیادتر می گردد عواملی که موجب کاهش هورمونهای جسم سر می گردند ممکن است سبب سقط جنین نیز گردند و بنابراین هرگاه علائم احتمالی سقط جنین نزد زنی ظاهر گردد به وسیله تزریق هورمون هایی که به طور مصنوعی ساخته می شوند تا حدی می‌توان از ثابت شدن جنین جلوگیری کرد قاعدگی طبیعی و بلوغ زودرس قاعدگی ماهانه یکی از تظاهرات دوران بلوغ در دختران می باشد چنینی که دختران به بلوغ می رسند متفاوت بوده و بستگی به عوامل محیطی نژاد آب و هوا و بلاخره طرح و تغذیه آنها دارد .اصولاً در کشورهای گرمسیر دختران زودتر از معمول بالغ می شود و در ایران معمولی بلوغ به طور متوسط بین ۹ تا ۱۶ سالگی است.

فرناز سهیلی

فرناز سهیلی هستم؛ کارشناس مدیریت آموزش، نویسنده در سایت سیترین و چندین سایت پرمحتوای دیگر! دو سال است که در زمینه ی تولید محتوا فعالیت دارم و پس از مدت کوتاهی آنقدر به نویسندگی علاقمند شدم که فکر میکنم نمی توانم از نوشتن دست بردارم. از دیگر علایق من یادگیری چیزهای تازه است . هر چیزی که بتواند من را به چالش بکشد مسلماَ عاشق آن خواهم شد. یادگیری سئو ، موسیقی و فوتبال از چالش های جدید در زندگی من هستند.

شما ممکن است این را هم بپسندید

یک پاسخ

  1. omid گفت:

    خب بالاخره نگفتید چیکار کنم حامله بشم ؟
    الان من بخوام حامله بشم چیا لازمه ؟ خخخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *