تاریخ انتشار : یکشنبه 7 ژانویه 2024 - 21:41
792 بازدید
کد خبر : 4522

مشاوره ادامه تحصیل دیپلم، کاردانی، کارشناسی و دکتری

مشاوره ادامه تحصیل دیپلم، کاردانی، کارشناسی و دکتری

افراد زیادی هر روزه برای رسیدن به موفقیت در زندگی تلاش میکنند و رویای رسیدن به اهداف و موفقیت را در ذهن خود دارند. اما برای این موارد راضی نیستند که سختی را متحمل شوند. داوطلبان و مقتاضیان شرکت در کنکور باید این مورد را در نظر بگیرند که آزمون کنکور برای آزمون و خطا

افراد زیادی هر روزه برای رسیدن به موفقیت در زندگی تلاش میکنند و رویای رسیدن به اهداف و موفقیت را در ذهن خود دارند. اما برای این موارد راضی نیستند که سختی را متحمل شوند. داوطلبان و مقتاضیان شرکت در کنکور باید این مورد را در نظر بگیرند که آزمون کنکور برای آزمون و خطا نمی باشد و باید برای رسیدن به آن تلاش مستمر و نتیجه بخش باید داشته باشید.
شما می توانید با دریافت مشاوره ادامه تحصیل از بهترین متخصصین مشاوره تحصیلی کمک دریافت کنید. دقت کنید که مطالب درسی برای کنکور بسیار زیاد و تخصصی می باشد، دریافت مشاوره‌ی تحصیلی برای داشتن برنامه ریزی دقیق و نظم در مطالعه و تسلط دروس و همچنین برای رسیدن به اهدافتان با درنظر گرفتن شرایط فردی شما می تواند بسیار موثر باشد.

 

image_1641123398 مشاوره ادامه تحصیل دیپلم، کاردانی، کارشناسی و دکتری

مشاوره دیپلم ردی ها

در جامعه ما افراد بسیاری به دلایل مختلف از ادامه تحصیل خود باز مانده و در یک مقطع تحصیلی متوقف می شوند. همچنین شرایط اقتصادی فرهنگی اجازه ادامه تحصیل به قشر خاصی از جامعه را نمی دهد.برخی از دانش آموزان نیز به دلایلی چون مردودی و اخذ نمرات پایین موفق به دریافت مدرک دیپلم خود نمی شوند.
اما برای همه کسانی که دیپلم ردی محسوب می شوند راه حل هایی در راستای ادامه تحصیل و اخذ مدرک دیپلم و تحصیل در مقاطع بالاتر وجود دارد.
اگر مایل به ادامه تحصیل هستید در قدم اول باید مدرک دیپلمی مناسب انتخاب کنید. در این راستا عجله نکنید و کمی با بازار کار و رشته هایی که علاقه مند به تحصیل در آن ها هستید توجه کنید و نوع دیپلم خود را بر اساس آن ها انتخاب کنید. در نظام آموزش و پرورش برای کسانی که دیپلم ردی هستند دو نوع دیپلم وجود دارد.

 دیپلم نظری:

 رشته های انسانی، تجربی و ریاضی زیر مجموعه این نوع دیپلم به شمار می روند.

دیپلم کار دانش»:

در کنار این موارد دیپلم فنی و حرفه ای نیز برای دانش آموزان نظام جدید وجود دارد که امکان اخذ آن برای دیپلم ردی ها فعلا وجود ندارد. البته تغییرات در قوانین آموزشی به صورت مداوم انجام میشوند و ممکن است در سال های آینده قوانین جدیدی برای این موارد ایجاد شود.

مزیت ادامه تحصیل فوق دیپلم

با توجه به دغدغه امروزه افراد، به سختی می توان یک زمان مشخص را برای گذران و پاس کردن واحدهای دوره کاردانی اختصاص داد، لازم است که قبل از هر چیزی بر روی هدف گذاری تحصیلی ، شغلی و آینده خود اطمینان حاصل کنید.  این به آن معناست که شما رشته مناسبی که در زمینه کسب و کار و یا در برآورد اهداف آینده موثر است انتخاب نمایید این کار را می توانید با درنظر گرفتن توانایی های خود به کمک مشاوران آموزشی و نحصیلی مجرب انجام دهید.
پس از آنکه در خصوص رشته‌ی تحصیلی خود اطمینان حاصل کردید می‌توانید بسته به شرایطی که دارید در خصوص نحوه‌ی گذراندن دوره‌ی تحصیلی و اخذ مدرک فوق دیپلم خود برنامه ریزی کنید.
نکته بسیار مهم در گذراندن دوره های تحصیلی فوق دیپلم این است که شما باید زمانی را در خصوص حضور در کلاسها ، انجام تکالیف و از همه مهمتر آمادگی برای شرکت در امتحانات نهایی در نظر بگیرید حال آنکه ممکن است شما شاغل باشید و زمان کافی برای شرکت در تمامی کلاس ها یا شرکت در امتحانات را نداشته باشید.

در بسیاری از اوقات ممکن است شما بسیار شنیده باشید که می‌توانید با صرف مدت زمان بسیار کم نهایتا فقط یک هفته یا حتی کمتر! اقدام به خرید مدرک تحصیلی کنید، اگر قصد شما این است که تنها بصورت اسمی یک مدرک داشته باشید که از آن قرار نیست بمنظور خاصی استفاده شود، می‌توانید با صرف هزینه ای به سادگی این کار را انجام دهید! ولی بهتر است با خودتان صادق باشید، قصد شما از گذراندن دوره های فوق دیپلم و …  اول از همه این است که به مهارت و تجربیات خود اضافه کنید و از طرفی در نهایت می خواهید یک دوره دارای ارزش و معتبر داشته باشید تا براساس آن بتوانید از موقعیت‌های مختلف شغلی استفاده کنید.
برحسب اینکه شما دوره‌ی فوق دیپلم یا کاردانی خود را در کجا و به چه صورت گذرانده باشید ارزش گذاری بر روی دوره مشخص خواهد شد. اعتبار دوره ی فوق دیپلم مهمترین مسئله ای است که باید به آن اهمیت داد.
شما می‌توانید با یک مدرک فوق دیپلم معتبر موقعیت شغلی بهتری داشته باشید تا اینکه صرفا فقط با داشتن یک مدرک نه چندان ارزشمند که تنها پول صرف آن شده باشد!

image_1641123528 مشاوره ادامه تحصیل دیپلم، کاردانی، کارشناسی و دکتری

ادامه تحصیل کارشناسی ارشد

از آنجایی که دوره‌ی تحصیلی کارشناسی ارشد را می توان در مدت زمان حدودا 2 سال طی کرد. بنابراین جزو مقطع تحصیلی خواهد بود که برای عموم دانشجویان وسوسه انگیز است ولی باید در نظر داشت که ورود به این مقطع تحصیلی با توجه به اینکه پیش زمینه مقطع دکتری می باشد، باید با برنامه ریزی دقیق و هدفمند انجام گیرد.

ضمن اینکه باید درنظر داشت که ظرفیت ورود به مقطع کارشناسی ارشد بسیار محدودتر از دوره‌ی تحصیلی کارشناسی می باشد بنابراین آمادگی قبل از ورود به دوره‌ی تحصیلی کارشناسی ارشد بسیار حائز اهمیت می باشد.

با توجه به اهمیت این دوره‌ی تحصیلی پیشنهاد ما این است که حتما برای دریافت مشاوره‌ی تحصیلی شرکت در کنکور سراسری کارشناسی ارشد اقدام کنید.

از جمله مزایای دریافت مشاوره‌ی تحصیلی کنکور کارشناسی ارشد:

 • آماده سازی دانشجو برای شرکت در کنکور و اینده تحصیلی رشته‌ی مورد نظر
 • آگاهی دادن به دانشجویان در زمان امتحانات
 • حدس و تخمین رتبه کنکور
 • آگاهی دادن از میزان شهریه
 • نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی
 • بررسی شرایط تحصیل برای افرادی که از تحصیل بازمانده یا اخراج آموزشی هستند.
 • نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی
 • اطلاع دادن از زمان کارت ورود به جلسه
 • تجزیه و تحلیل دروس رشته مورد نظر و کنکور کارشناسی ارشد
 •  تاثیر سهمیه بر رتبه کنکور دانشجو
 • تزریق انگیزه به دانشجوی که در آزمون کنکور
 • شرح کامل نحوه آزمون کارشناسی ارشد
 • ارائه منابع دقیق برای دانشجو برای مطالعه
 • دادن مشاوره و یک برنامه عالی برای بازه های زمانی بلند،کوتاه و یا متوسط

ادامه تحصیل و شرکت در کنکور دکتری:

اولین و مهم ترین قدم برای موفقیت در هر کاری برنامه ریزی است؛ اولین قدم در آمادگی آزمون دکتری، طراحی یک برنامه درسی می باشد. این برنامه باید شامل مجموعه ای از کارها اعم از مشخص کردن هدف و طراحی جدول زمان بندی باشد که نتیجه آن نظم دهی به تلاش و پشتکار و در نهایت کسب رتبه قابل قبول است.

به طور کلی یک برنامه ریزی دقیق، برنامه ای می باشد که متناسب با شرایط شخص و یا به عبارت دیگر منحصر به فرد است. چرا که قدرت یادگیری و درک هر فرد با دیگری تفاوت دارد.

به عنوان مثال شاید برای یک داوطلب مطالعه یک ساعت زبان انگلیسی در روز کفایت کند در صورتی که برای فرد دیگر روزی دو ساعت هم کافی نباشد. بنابراین نمی توان یک برنامه کلی صادر کرد و تمامی متقاضیان قادر به انجام آم باشند.

باید برخی نکات مورد توجه باشد‏، تا افراد با در نظر داشتن آن ها بتوانند یک برنامه هدفمند و اصولی برای خود ایجاد کنند. در ادامه مواردی که برای داشتن یک برنامه ریزی خوب برای شرکت در کنکور دکتری باید انجام دهید، ذکر خواهیم کرد.

هدف گذاری برای کنکور دکتری:

یکی از لازمه های موفقیت و ایجاد آمادگی جهت شرکت در آزمون دکتری، تعیین یک هدف مشخص با در نظر گرفتن توانایی ها و استعداد هر فرد می باشد. داوطلبان با درنظر داشتن هدفی معقول برای رسیدن به آن تمام تلاش خود را به کار میگیرند.

در واقع داوطلبان می توانند با داشتن یک برنامه ریزی خوب و اصولی برای شرکت در کنکور دکتری آمادگی پیدا کنند

image_1641123601 مشاوره ادامه تحصیل دیپلم، کاردانی، کارشناسی و دکتری

 

انتخاب رشته آزمون دکتری 1401

پس از پشت سر گذاشتن آزمون کتبی و اعلام نتایج آزمون دکتری، داوطلبانی که موفق به کسب حد نصاب نمره لازم شده اند، می بایست خود را برای انجام صحیح و سودمند انتخاب رشته دکتری آماده نمایند. بهره گیری از مشاوره انتخاب رشته دکتری و مطالعه دفترچه انتخاب رشته دکتری می تواند به داوطلبان در انجام هر چه بهتر و دقیق تر این فرایند کمک کند. این رویه در بازه زمانی از پیش اعلام شده و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس اینترنتی sanjesh.org به انجام می رسد و متقاضیان می توانند نسبت به وارد نمودن اولویت های خود در این سامانه اقدام نمایند.

مصاحبه دکتری 1401

ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که چه کسانی برای مصاحبه دکتری 1401 پذیرفته می شوند. در پاسخ به این سوال باید بگوییم که هر دانشگاه به طور مستقل و پس از اعلام نتایج اولیه دکتری، حدنصاب قبولی مرتبط با رشته های خود را منتشر می نمایند و متقاضیان در این حالت، با توجه به نمره خود در کارنامه و مقایسه با حدنصاب اعلام شده دانشگاه هایی که در برگه انتخاب رشته خود ذکر نموده اند، می توانند به دانشگاه های پذیرنده جهت انجام مصاحبه مراجعه کنند. در جلسه مصاحبه، علاوه بر اساتید مصاحبه گر، یک یا دو نفر دیگر نیز جهت ارزیابی میزان توانمندی و تسلط شما بر زبان انگلیسی، پایان نامه و رزومه حضور خواهند داشت.

توجه داشته باشید که تسلط بر زبان انگلیسی برای اساتید بسیار حائز اهمیت است و در صورت دارا بودن مدرک زبان، آن را در جلسه مصاحبه همراه خود داشته باشید و مطمئن باشید که این موضوع، یک امتیاز مثبت برای شما خواهد بود. ضمن این که این احتمال وجود دارد که از شما خواسته شود تا پایان نامه خود را به زبان انگلیسی توضیح دهید. این موضوع را برای نگرانی شما بیان نکردیم، بلکه می خواهیم از اهمیت یادگیری زبان تا قبل از شرکت در مصاحبه آگاه شوید.

همان طور که گفته شد، یکی از مدارک لازمه برای شرکت در جلسه مصاحبه دکتری داشتن مدرک زبان است که بسته به نوع آن ها می توانید در دانشگاه های مختلف مورد پذیرش قرار گیرید.

 

سخن آخر

نهایتا بهتر است که هر فرد بسته به شرایط، امکانات و توانایی های خود شروع به برنامه ریزی نماید. همچنین گرفتن راهنمایی از مشاوران مجرب تحصیلی و کمک گرفتن از مهارت و تجریه آنان می تواند بسیار موثر باشد. چنانچه در خصوص مطالب عنوان شده در این مقاله سئوالات بخصوصی دارید یا نیاز دارید که از مشاورین و متخصصین ما برای ادامه تحصیل ؛ راهنمایی و مشاوره دریافت کنید، می‌توانید با استفاده از خدمات مشاوره تحصیلی واتساپی با پشتیبان و مشاورین ما در دانش گذاران تماس حاصل فرمایید.

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.