تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 11 ژانویه 2024 - 21:41
603 بازدید
کد خبر : 4579

لزوم مراجعه به بهترین دکتر لمینت دندان

لزوم مراجعه به بهترین دکتر لمینت دندان

زیبایی لبخند و داشتن دندان های سالم و سفید تاثیر زیادی روی جذابیت و زیبایی چهره افراد دارد. بسیاری از افراد به دنبال داشتن دندان هایی زیبا و سفید و خوش فرم هستند که موجب افزایش جذابیت و اعتماد به نفس آن ها می ‌شود. لمینت دندان یکی از روش هایی است که موجب اصلاح

زیبایی لبخند و داشتن دندان های سالم و سفید تاثیر زیادی روی جذابیت و زیبایی چهره افراد دارد. بسیاری از افراد به دنبال داشتن دندان هایی زیبا و سفید و خوش فرم هستند که موجب افزایش جذابیت و اعتماد به نفس آن ها می ‌شود. لمینت دندان یکی از روش هایی است که موجب اصلاح فرم و رنگ دندان‌ ها شده، مشکلاتی مانند ترک خوردگی، شکستگی و یا کج ‌بودن دندان ها را نیز برطرف می نماید و به همین دلیل در میان مردم از محبوبیت بالایی برخوردار است. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا اطلاعات کاملی درباره لمینت دندان و لزوم مراجعه به بهترین دکتر لمینت به دست آورید.

معرفی لمینت دندان

image_1640990839 لزوم مراجعه به بهترین دکتر لمینت دندان

لمینت دندان که به آن ونیر نیز می گویند، یک روکش نازک هم رنگ دندان است که برای بهبود طرح لبخند و ظاهر کلی دندان ها مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر اصلاح زیبایی دندان ها، لمینت ها می توانند مقاومت و قدرت دندان ها را نیز افزایش داده، سایر عیوب دندان مانند شکستگی، کج بودن و وجود فاصله بین دندان ها را نیز برطرف کنند. لمینت ها انواع مختلفی دارند که در ادامه معرفی خواهند شد.

انواع لمینت دندان ها

لمینت های دندان در دو نوع ونیر کامپوزیتی ( روش مستقیم) و لمینت سرامیکی ( روش غیر مستقیم) وجود دارند. لمینت های کامپوزیتی ضخامت کمتری دارند و برای قرار گرفتن آن ها روی دندان ها نیازی به تراشیدن ساختار سالم دندان نیست. همچنین نوع رنگ این لمینت ها را می توان به دلخواه و بنا به رنگ دندان های بیمار انتخاب کرد و به همین دلیل از این لمینت های کامپوزیتی بیشتر برای اصلاح طرح لبخند و جنبه های زیبایی استفاده می شود. لمینت های سرامیکی که به آن ها پرسلن ونیر نیز گفته می شود، قیمت بیشتری نسبت به نوع کامپوزیتی دارند. برای قرار گرفتن لمینت های سرامیکی روی دندان ها باید بخش هایی از ساختار سالم دندان را تراشید. همچنین این لمینت ها در لابراتوار به صورت سفارشی ویژه بیمار ساخته می شوند. این لمینت ها استحکام بالایی دارند و شفافیت آن ها نیز نسبت به لمینت های کامپوزیتی بیشتر است و در نتیجه برای کاربردهای زیبایی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. برای انتخاب بین لمینت سرامیکی یا کامپوزیتی لازم است در ابتدا دندانپزشک وضعیت دندان های بیمار را به خوبی بررسی نماید. ضخامت مینای دندان، میزان استحکام و مقاومت دندان ها و هدف از قرار گرفتن بیمار تحت درمان لمینت، نکاتی هستند که در انتخاب نوع لمینت بسیار تاثیرگذارند. چنانچه هدف بیمار تنها جنبه های زیبایی باشد، لمینت سرامیکی گزینه مطلوب خواهد بود که البته هزینه بیشتری نیز نسبت به لمینت کامپوزیتی به‌ دنبال دارد. علاوه بر این لمینت های سرامیکی در مقابل تغییر رنگ و بروز لکه نسبت به لمینت های کامپوزیتی مقاوم تر هستند.

دلایل استفاده از لمینت دندان

image_1640990816 لزوم مراجعه به بهترین دکتر لمینت دندان

 

  • اصلاح نامرتب بودن دندان ها، بد فرمی و بد رنگی آن ها
  • ترمیم ترک های سطحی و دندان های شکسته شده
  • افزایش زیبایی و اصلاح طرح لبخند

لازم به ذکر است افرادی که دندان هایشان دچار پوسیدگی زیاد است، در ابتدا باید پوسیدگی دندان را برطرف نموده، در صورت وجود عفونت در لثه این عفونت درمان شود و سپس نسبت به لمینت کردن اقدام نمایند. همچنین کسانی که مینای دندان آن ها قدرت و استحکام کافی را ندارد، پیش از لمینت کردن باید دندان های آن ها روکش نیز بشود. بیماران مبتلا به دندان قروچه نیز لازم است در ابتدا اقدام به درمان دندان قروچه نمایند و سپس لمینت کنند تا دوام و پایداری لمینت ها افزایش یابد.

مزیت های لمینت دندان

  • رفع عیوب دندان ها مانند لکه ها، تغییر رنگ دندان ها و فاصله نامتعارف میان آن ها
  • افزایش اعتماد به نفس و رضایت فردی بیماران و داشتن لبخندی زیبا
  • کاهش میزان حساسیت دندان ها به دلیل پوشش ترک های ریز موجود در سطح دندان ها با استفاده از لمینت
  • عدم تغییر رنگ لمینت ها با گذشت زمان و در نتیجه دوام و طول عمر بالای آن ها

مراحل انجام لمینت دندان

انجام لمینت دندان در دو جلسه مراجعه به دندانپزشکی صورت می گیرد. فاصله بین این دو جلسه حدود دو هفته خواهد بود و در این مدت متخصص دندانپزشک زیبایی از روکش های لمینت موقت روی دندان های بیمار استفاده می ‌نماید. در ابتدا باید بیمار تحت مشاوره و معاینه قرار بگیرد تا دندانپزشک مطمئن شود که وضعیت دندان های او برای قرار گرفتن تحت درمان لمینت مناسب است. به این منظور مشکلات دهان و دندان بیمار مانند وجود پوسیدگی دندان و عفونت و بیماری ‌های لثه پیش از قرار گرفتن تحت درمان لمینت باید برطرف شود. سپس در صورتی که نیاز باشد، حدود نیم میلی متر از سطح مینای دندان برای آماده سازی دندان جهت قرار گرفتن لمینت روی آن تراشیده می شود. در نهایت دندانپزشک لبه های دندان را یکسان می کند و از دندان مورد نظر قالب گیری می نماید. سپس این قالب برای آماده سازی به لابراتوار فرستاده می شود و متخصص دندانپزشکی پس از آماده شدن لمینت، آن را با چسب مخصوص روی دندان های بیمار می چسباند.

مراقبت های لازم پس از درمان لمینت

پس از لمینت کردن یکی از مهم ترین اقداماتی که باید انجام شود، رعایت بهداشت دهان و دندان است. بیمار باید به طور منظم مسواک زده، نخ دندان بکشد و از دهانشویه استفاده نمایند. توجه داشته باشید استفاده از دهانشویه باید تحت نظر دندانپزشک صورت بگیرد زیرا استفاده زیاد از دهانشویه و یا استفاده از دهانشویه های نامناسب می ‌تواند روی لمینت ‌دندان تاثیر منفی بگذارد و عمر آن را کم کند.

اهمیت مراجعه به بهترین دکتر لمینت دندان

image_1640989993 لزوم مراجعه به بهترین دکتر لمینت دندان

 

توجه داشته باشید در صورتی که فرایند درمان لمینت به درستی و تحت نظر یک متخصص با تجربه صورت نگیرد، ممکن است لبه های لمینت با دندان تطابق نداشته باشد و یا تراش بیش از حد دندان موجب آسیب رسیدن به ساختار دندان و در نهایت ازدست رفتن دندان شود. همچنین در صورت بی تجربه بودن دکتر لمینت، ممکن است بیمار هنگام خوردن و جویدن غذا دچار مشکل شود. بنابراین در صورتی که برای انجام لمینت به یک دکتر لمینت با تجربه و متخصص مراجعه نشود، ممکن است نه تنها زیبایی ظاهر دندان اصلاح نشود، بلکه سلامت کلی دهان و دندان بیمار نیز به خطر بیفتد و گاهی اوقات ممکن است بیمار دندان خود را نیز از دست بدهد. بنابراین مراجعه به یک دکتر لمینت با تجربه بسیار حائز اهمیت است. دکتر سید رضا خسروانی یکی از با تجربه ترین متخصصان دندانپزشکی زیبایی در زمینه اصلاح طرح لبخند است که بیماران می ‌توانند با خاطری آسوده برای قرار گرفتن تحت درمان های زیبایی نظیر لمینت دندان، کامپوزیت دندان، بلیچینگ و غیره  به ایشان مراجعه نمایند و در نهایت دندان‌ هایی سالم با ظاهری زیبا و طبیعی داشته باشند. با مراجعه به وبسایت ایشان به آدرس https://doctorkhosravani.com میتوانید نمونه های درمانی پرشمار موفق ایشان را مشاهده کرده و از آموزش های رایگان موجود در سایت نیز بهره بگیرید.

 

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.