لحظه تحویل سال ۹۹ ساعت چند است

لحظه تحویل سال ۱۳۹۹ در ایران

🗓 سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ هجری شمسی

مطابق با ۲ رجب ۱۴۳۹ هجری قمری
و ۲۰ مارس ۲۰۱۸ میلادی

photo_۲۰۱۸-۰۲-۲۶_۰۳-۵۹-۱۷-655x1024 لحظه تحویل سال 99 ساعت چند است

لحظه تحویل سال ۹۷ ساعت چند است

لحظه تحویل سال ۹۷ ساعت چند است و تحویل سال چه موقع است ؟

⏰ ساعت ۱۹ و ۴۵ دقیقه و ۲۸ ثانیه

🐶 حيوان سال ۱۳۹۹ : سگ

🎨 رنگ سال ۱۳۹۹ : بنفش

💵 سگ سمبل صداقت و وفاداری و ثروت

🐶شعار سگ : “من نگران هستم”

P8_Fousiya_2Nowroziran-nowruz-iranian-new-year-haft-sin-table لحظه تحویل سال 99 ساعت چند است

لحظه تحویل سال ۹۷ ساعت چند است

تاریخچه نوروز

یکم ماه فروردین ، اولین روز از سال خورشیدی ، شروع سال جدید ایرانی و از قدیمی ترین جشن های مربوط به ایران باستان است . در مناطق مختلف ، مردم ایران هر ساله نوروز را جشن می گیرند و خاستگاه نوروز در ایران باستان می باشد . آغاز فصل بهار که به آن برابری بهاری یا اکیونوس می گویند ، زمان برگزاری آیین و جشن نوروزی می باشد .

شروع جشن نوروز این آیین باستانی ایران زمین ، همزمان با لحظه ی برابری اعتدال بهار است ؛ این لحظه ، زمانی است که خورشید از استوای زمین و از سیر ظاهری خود در اغاز برج حمل گذشته و به شمال آسمان می رود . در تقویم خورشیدی ، زمان تحویل سال ، اولین روز بهار ، نوروز ، هرمز روز یا اورمزد روز را معین می کند. بدین صورت که اگر آغاز سال ، قبل از ظهر و یادر نیمه اول شبانه روز باشد ، همان روز نوروز محسوب می گردد و چنانچه تحویل سال در بعد از ظهر باشد ، فردای آن روز ، نوروز محسوب می شود . نوروز در تقویم میلادی در بیشتر سالها با ۲۱ و گاه ۲۰ و بندرت ۲۲ مارس مطابقت دارد.

نوروز در کشور ایران و افغانستان آغاز سال نو بشمار می رود ولی در بعضی از کشورها مانند ایران، تاجیکستان، آذربایجان، افغانستان، قزاقستان، قرقیزستان، آلبانی، ترکمنستان، ازبکستان، کوزوو، کردستان عراق و گرجستان.و مردمان آن جشن عید را برپا می‌کنند. در ایران و افغانستان که تقویم هجری شمسی استفاده می شود ، لحظه تحویل سال و نوروز ، اولین روز سال نو است . اما در دیگر کشورهای آسیای میانه و قفقاز ، تقویم میلادی رایج است و نوروز فقط جشن گرفته می شود و روز اول سال به شمار نمی رود .

 

 

 

فرناز سهیلی

فرناز سهیلی هستم؛ کارشناس مدیریت آموزش، نویسنده در سایت سیترین و چندین سایت پرمحتوای دیگر! دو سال است که در زمینه ی تولید محتوا فعالیت دارم و پس از مدت کوتاهی آنقدر به نویسندگی علاقمند شدم که فکر میکنم نمی توانم از نوشتن دست بردارم. از دیگر علایق من یادگیری چیزهای تازه است . هر چیزی که بتواند من را به چالش بکشد مسلماَ عاشق آن خواهم شد. یادگیری سئو ، موسیقی و فوتبال از چالش های جدید در زندگی من هستند.

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *