قیمت خرید طلا از مشتری چگونه است؟

یکی از بهترین و لذت بخش ترین کار ها برای خانم ها خرید طلا است که یکی از بهترین کادو ها برای خانم ها محسوب می شود به همین دلیل است که برای راضی کردن خانم ها برای ازدواج به آن ها کادو می دادند اما برای آقایان طلا یکی از بهترین گزینه ها برای سرمایه گذاری طولانی مدت به حساب می آید. اما زمانی می رسد که می خواهیم طلایی که قبلا خریده ایم را به دلایل مختلفی می خواهیم به فروش برسانیم به همین دلیل در این مقاله به بررسی نحوه محاسبه قیمت طلا در زمان خرید از مشتری خواهیم پرداخت.

-طلای-دست-دوم قیمت خرید طلا از مشتری چگونه است؟

قیمت طلای دست دوم

بسیاری از مردم فکر می کنند که زمانی که می خواهند طلایی را بفروشند باید وزن طلا را در قیمت طلای روی تابلو ضرب کنند و پول طلا را بگیرند اما در صورتی که فروش طلا به فروشنده دو روش دارد  به عنوان مثال قیمت جواهرات شکسته و تمیز با یکدیگر متفاوت است که در این قسمت از مقاله به آن اشاره خواهیم کرد

قیمت طلای شکسته و غیر قابل استفاده

اگر شما بخواهید یک طلای شکسته یا یک طلای غیر قابل استفاده را بفروشید، فروشندگان طلا این طلا را ۱ الی ۲ درصد کم تر از قیمت طلای روی تابلو از شما خریداری می کنند اما در اصطلاح از این جمله استفاده نمی کنند که این طلا را با ۱ الی ۲ درصد کم خریداری می کنیم بلکه به دلیل استفاده از اصطلاح (عیار)در بازار، می گویند این طلا را با عیار ۷۴۰ از شما خریداری می کنیم.

قیمت طلای  تمیز و سالم دست دوم

اگر طلایی که قصد فروش آن را دارید سالم و تمیز باشد و می توان آن را با یک جلای ساده آن را در ویترین قرار دارد و خرید این طلا برای او می صرفد، از شما این طلا را به قیمت بالا تری خریداری می کند و حتی اگر مشتری آن مغازه باشید این طلا را  به قیمت تابلو از شما خریداری کنند.

به صورت کلی طلای دست دوم شما را به قیمت طلای ۷۴۰ و ۷۳۰ از شما خریداری می کنند.

نکته: در زمان فروش طلای دست دوم سنگ های موجود روی کار را در می آورند و آن را با قیمت طلا خالص خریداری می کنند یعنی اگر سنگ های به کار رفته در طلای شما، سنگ های بدلی، کار و اتمی باشند، هیچ ارزشی ندارند و بابت آن ها پولی پرداخت نمی شود.

-تبدیل-طلای-با-عیار-750-18-عیار-به-طلای-740-عیار قیمت خرید طلا از مشتری چگونه است؟

نحوه تبدیل طلای با عیار ۷۵۰ (۱۸ عیار) به طلای ۷۴۰ عیار

روش تبدیل طلای ۱۸ عیار به طلای ۷۴۰ عیار بسیار ساده است و از یک فرمول بسیار ساده تناسب برای این کار استفاده می شود

فرمول محاسبه:  ( قیمت تابلو* ۷۴۰ ) تقسیم بر ۷۵۰ = قیمت طلای دست دوم

به عنوان مثال اگر قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار در تابلو فروشنده ۱ میلیون تومن باشد این عدد رت در ۷۴۰ ضرب می کنند و سپس حاصل را بر ۷۵۰ تقسیم می کنند یعنی شما می توانید هر گرم طلای خود را به قیمت ۹۸۶ هزار تومن بفروشید و اگر بخواهید این قیمت را به صورت تقریبی حساب کنید طلای خود را ده الی بیست هزار تومن زیر قیمت تابلو بفروشید.

اگر می خواهید طلای خود را با قیمت بالاتری بفروشید بازار را به خوبی بگردید و امکان دارد طلا فروشی، طلای شما را به دلیل عجله داشتن در تبدیل کردن پول نقدش به طلا، طلای شما را به قیمت خوبی بردارد و یا به دلیل این که طلای شما تمیز و قابل فروش است مبلغ بیشتری به شما پیشنهاد بدهد.

کلام آخر

در این مقاله به شما روش محاسبه قیمت فروش طلای دست دوم را به شما آموختیم شما می توانید نظرات خودتان را در مورد خرید و فروش دست دوم برای ما در مجله نودی کامنت کنید.

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *