سایت پیگیری پرونده های قضایی چیست؟

قبلا افراد برای پیگیری پرونده های قضایی خود به یکی از شعبه های دادگاه ها و دادگستری ها مراجعه می کرند اما امروزه به دلیل انتشار ویروس کرونا و افزایش پرونده های قضایی سازمان دادگستری روش دیگری را برای پیگیری پرونده های قضایی ارائه کرده است این سازمان با معرفی سامانه ثنا و عدل روند رسیدگی به پرونده های حقوقی و قضایی را با سهولت و سرعت بیش تر امکان پذیر کرده است اما روش های دیگری برای پیگیری پرونده های قضایی وجود دارد که در این مقاله به معرفی راه ها و سایت های پیگیری پرونده های قضایی و حقوقی خواهیم پرداخت.

راه های پیگیری پرونده های قضایی به صورت غیر حضوری

-های-پیگیری-پرونده-های-قضایی-به-صورت-غیر-حضوری سایت پیگیری پرونده های قضایی چیست؟

پرونده های قضایی و حقوقی را می توان به روش های مختلفی پیگیری کرد اما اولین و ساده ترین آن مراجعه به یکی از شعب دادگستری است که امروزه به دلیل بالا بودن تعداد پرونده های قضایی بسیار وقت است همچنین به دلیل شیوع ویروس کرونا مراجعه به مکان های شلوغ مثل دادگستری درست نیست.

روش های پیگیری پرونده های قضایی به صورت غیر حضوری به سه بخش تقسیم شده است که۹ در این قسمت از مقاله به بررسی آن خواهیم پرداخت.

  • پیگیری پرونده های قضایی به وسیله سامانه ثنا: یکی از اصلی ترین روش های غیر حضوری پیگیری پرونده های قضایی و حقوقی استفاده از سامانه ثنا است. برای استفاده از این سامانه نیاز به وارد کردن کد ملی و رمز عبور ثنا را دارید. این رمز عبور را در زمان احراز هویت غیر حضوری ثنا می توانید دریافت کنید.
  • پیگیری پرونده های قضایی با کدملی: یکی دیگر از روش های پیگیری پرونده های قضایی و حقوقی استفاده از کد ملی در سامانه عدل ایران است در این روش افراد به وسیله کد کلی و رمز عبور ثنای خود می توانند وضعیت پرونده های قضایی خود را پیگیری کنند.
  • پیگیری پرونده های قضایی با شماره پرونده: یکی دیگر از روش های پیگیری پرونده های قضایی و حقوقی استفاده از شماره پرونده در سامانه عدل ایران است در این روش تنها کسی که شماره پرونده را در اختیار دارد می تواند از این روش استفاده کند.

کلام آخر

سامانه ثنا (sana.adliran.ir) و سامانه عدل ایران (adliran.ir) سایت های سازمان دادگستری است که برای سهولت در روند پیگیری های پرونده های قضایی معرفی شده است شما هم می توانید نظرت خودتان را در مورد این سامانه ها برای ما در سایت نودی کامنت کنید.

جستجوی کاربران برای این مطلب:

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *