روش های حامله شدن

روش های حامله شدن و بارداری چیست ؟

مجله ی بارداری و زایمان نودی ؛دستگاه‌ها و اعضای گوناگون بدن انسان مانند پیچ و مهره های یک ماشین با یکدیگر مربوط می باشند و با همکاری آنها است که اعمال مختلف حیاتی صورت می‌گیرد ارتباط نزدیک و همبستگی دستگاه های بدن موجب میشود که وقتی عضو بیمار می گردد چندین و یا تمام دستگاه‌های بدن دستخوش ناراحتی می شوند. در پست های قبلی نودی روش های فهمیدن حاملگی را توضیح دادیم. با ما همراه باشید تا چگونگی بارداری زن و روش های حامله شدن را توضیح بدهیم.

landscape-1488301083-small-baby-bump-1024x512 روش های حامله شدن

روش های حامله شدن

چگونه زن باردار میشود؟

در اینجا به طور مثال چند نمونه از این ارتباط و همکاری را ذکر می‌کنیم :

دختر خانومی به علت فقر مواد غذایی و کمبود ویتامین ها کم خون می‌شود و این کم خونی بر روی اعمال تخمدان اثر ‌کرده و ناراحتی‌های قاعدگی را به وجود می آورد و با اینکه قاعدگی زن به علت عصبانیت شدید و فشارهای مختلف روحی و عصبی بی نظم و ترتیب شده و یا به کلی قطع میگردد . بالاخره زنی باردار میشود و در سه ماهه اول بارداری دچار ناراحتی‌های گوارشی از قبیل تهوع استفراغ و سایر عوارض دیگر می گردد . برای روشن شدن کیفیت بارداری و اینکه زن چگونه باردار می شود تا حدودی از وضع تشریح دستگاه تناسلی و تولید مثل و ارتباط آنها را با سایر قسمت های بدن به طور مختصر شرح می‌دهیم.

اعضای مختلف دستگاه تناسلی و تولید مثل از دو قسمت خارجی و داخلی تشکیل شده است . و ما در اینجا بیشتر از قسمت داخلی که شامل رحم لوله های رحمی و تخمدان ها می باشد صحبت می کنیم اعضای تناسلی داخلی و تولیدمثل در قسمت پایین و در و داخل حفره استخوانی عضلانی لگن خاصره زن قرار دارند و با ارتباط و همکاری سایر دستگاه های بدن مانند اعصاب خون و غدد مترشحه داخلی مجموعه اعمال مختلفی را انجام می دهند که به طور مثال می توان قاعدگی ماهانه باردار شدن و زایمان ذکر کرد.

رحم (زهدان)

عضو از عضلانی و تو خالی که در قسمت وسط و پایین حفره لگن خاصره واقع شده و در حالت طبیعی به اندازه و شکل تقریبا یک گلابی میباشد که قسمت بالای آن و ضخیم بوده  و قاعده و نام دارد در قسمت پایین آن دراز و باریک است ، گردن و یا دهانه رحم نامیده می شود.

1449567547_ovarian-anatomy-1024x819 روش های حامله شدن

روش های حامله شدن

در وسط دهانه رحم که در عمق مجرای تناسلی مهبل واقع است سوراخی وجود دارد که با حفره داخل رحم مربوط بوده و از آنجا خون قاعدگی ماهانه خارج می شود و هم در حالت طبیعی و در بیشتر از زنان کمی باد به طرف جلو خم شده است ولی ممکن است به سبب تسهیل زایمان عفونت و یا چسبندگی به طرف عقب و یا اطراف شده و عوارض گوناگون زنانگی مخصوص کمردرد را ایجاد کنند همانطور که قبلاً شهرداری مرهم عضوی است که از زمانی که از رشته های مختلف عضلات تشکیل شده است و در موقع بارداری به تدریج بزرگ می شود به طوری که تا ماه آخر بارداری بالای آن تا زیر استخوان های جناب سینه می‌رسد سطح داخلی رحم را یک پوشش عروقی و غده ای می پوشاند که تا قبل از قاعدگی تغییرات زیادی پیدا می‌کنند و در موقع قاعدگی شروع به ریختن می نماید و در حقیقت همین قسمت است که خون قاعدگی را تشکیل می‌دهد لوله های رحمی لوله های بسیار ظریفی هستند شبیه به شیپور که دوران انتهای فوقانی راست و چپ قاعده رحم قرار دارد و طول متوسط آن حدود ۵ تا ۶ سانتیمتر میباشد لوله های ساختمان های تو خالی هستند که از رحم به طرف تخمدان پیش می‌رود و مجرای داخل آنها با حفره رحم مربوط می‌شود و در نزدیکی رحم خیلی باریک و تدریج که به طرف تخمدان نزدیک می‌شود گشاد تر می گردد در نزدیکی سطح تخمدان ساختمان لوله های تفاوت رده و شبیه به شیپوری می‌شوند که از تعداد زیادی پره های نازک و چین دار تشکیل می گردد و به واسطه وجود همین طرح‌ها است که تخمک بعد از آن ها از سطح تخمدان آزاد می‌گردد خود را به داخل لوله رحمی می رساند و سپس وسط مژه ها که در سطح داخلی لوله قرار دارند حرکت می‌کنند و در بحث چگونگی باردار شدن زن را مفصلاً شرح می دهیم. با ما همراه باشید.

جستجوی کاربران برای این مطلب:

فرناز سهیلی

فرناز سهیلی هستم؛ کارشناس مدیریت آموزش، نویسنده در سایت سیترین و چندین سایت پرمحتوای دیگر! دو سال است که در زمینه ی تولید محتوا فعالیت دارم و پس از مدت کوتاهی آنقدر به نویسندگی علاقمند شدم که فکر میکنم نمی توانم از نوشتن دست بردارم. از دیگر علایق من یادگیری چیزهای تازه است . هر چیزی که بتواند من را به چالش بکشد مسلماَ عاشق آن خواهم شد. یادگیری سئو ، موسیقی و فوتبال از چالش های جدید در زندگی من هستند.

شما ممکن است این را هم بپسندید

2 پاسخ‌ها

  1. مرتضی گفت:

    عالییییییییی

  2. رپید تست گفت:

    خیلی مطلب خوب و مفیدی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *