تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 23 مارس 2023 - 21:42
508 بازدید
کد خبر : 375

راه های یادگیری بهتر

راه های یادگیری بهتر

راه های یادگیری بهتر دروس در بخش قبلی از  فرزندان و امتحانات نودی روش هایی برای یادگیری بهتر و تقویت حافظه توضیح داده شد. با ما همراه باشید تا راه های یادگیری بهتر را در ادامه ی راهکارهای قبلی مجله ی آموزشی نودی توضیح دهیم. ريلاكسيشن را امتحان كنيد شما حتماً درباره ي ريلاكسيشن زياد

راه های یادگیری بهتر دروس

در بخش قبلی از  فرزندان و امتحانات نودی روش هایی برای یادگیری بهتر و تقویت حافظه توضیح داده شد. با ما همراه باشید تا راه های یادگیری بهتر را در ادامه ی راهکارهای قبلی مجله ی آموزشی نودی توضیح دهیم.

ريلاكسيشن را امتحان كنيد

شما حتماً درباره ي ريلاكسيشن زياد شنيده ايد اما نمي دانم تا به حال آن را امتحان كرده ايد!؟

فرض كنيد به روزهاي امتحان نزديك مي شويد و چند درس مختلف با موضوعات متفاوت و از كتاب هاي گوناگون در ذهن شما موج مي زند. احساس مي كنيد كه همه چيز با هم قاطي شده و توانايي بياد آوردن آنچه به خوبي آموخته ايد را نداريد.

اين به معناي اختلال يادگيري يا اختلال حافظه نيست؛ اين يك عارضه ي شايع در هنگام مطالعات سنگين است كه به نوعي استرس و تنش ذهني شبيه است و تنها راه حل آن آرام سازي ذهن براي كارآيي بهتر است.

تنظيم برنامه درسی برای بادگیری بهتر

درس خواندن هم مثل هر مسئله ي مهم ديگري در زندگي به برنامه ريزي احتياج دارد. برنامه ريزي به شما كمك مي كند كه استفاده ي مفيدتري از مدت زماني كه در اختيار داريد بكنيد و انرژي ذهني تان را بيهوده هدر ندهيد.

با يك برنامه ريزي دقيق مي دانيد كه چه وقت و چه مكاني به مطالعه چه درسي، در چه مدت زماني، خواهيد پرداخت و چگونه همه ي دروس مورد نياز را تا پايان مهلت باقيمانده مرور خواهيد كرد.

با عشق يا نفرت درس می خوانید ؟

آيا شما از گروه كساني هستيد كه به برخي درسها عشق مي ورزيد و از برخي درسها متنفريد؟! آيا گذراندن درسهاي مورد تنفر شما واقعاً ضروري اند و بدون قبولي آ» ها نمي توانيد مراحل و مدارج علمي خود را طي كنيد؟! اگر جواب شما مثبت است؛ چاره اي نداريد جز آنكه به اين درسها هم به اندازه ي ساير دروس دوست داشتني خود اهميت بدهيد. گاهي بايد عشق و نفرت را كنار گذاشت و به هدف عالي تري فكر كرد.

مطالعه ی تناوبي بهتر است

StudyTips_FeatNew-1024x703 راه های یادگیری بهتر

راه های یادگیری بهتر

مطالعه ي تناوبي دروس از مطالعه ي تك درس معمولاً نتيجه بهتري مي دهد. مثلاً يك نفر شروع مي كند به خواندن يك كتاب و آن را به مدت سه چهار روز مي خواند و تمام مي كند و كنار مي گذارد و بعد به سراغ كتاب بعدي مي رود تا روزهاي امتحان فرا برسد. آن وقت تازه متوجه مي شود كه مطالب كتاب اول كه دو هفته ي پيش مطالعه كرده در ذهنش كمرنگ شده و نسبت به اين امتحان اضطراب بيشتري دارد.

اما اگر از همان اول در تمام طول فرصت مطالعاتي كه دارد با تمام كتابها و مواد درسي به طور تناوبي در ارتباط باشد و در ساعات مشخص و به نوبت به مطالعه ي هر كتاب بپردازد؛ در ايام امتحانات همه ي دروس به يك اندازه در ذهن حضور دارند.

تفريح را در هنگام فراموش نكنيد!

قرار نيست كه شما با يك امتحان از همه چيز محروم شويد و براي هميشه خود را از مطالعه متنفر كنيد. شما به مطالعه به چشم يك رشد و يادگيري نگاه كنيد و حتي در ايامي كه مجبوريد به طور فشرده خود را براي امتحان آماده سازيد؛ لحظات كوتاهي را در ميان درسها براي استراحت و تفريح و سرگرمي در نظر بگيريد.

ضبط صوت كمك كار خوبي است

شما مي توانيد از ضبط صوت استفاده كنيد و صداي خود را هنگام خواندن درس ضبط كنيد و در هنگام استراحت به آن گوش فرا دهيد تا با تكرار بيشتر مطالب ماندگار آن در ذهن شما بيشتر شود.

در مقاله بعدی ادامه ی بهترین راه های تقویت حافظه و یادگیری را توضیح می دهیم با ما همراه باشید.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

RSS عکس های جدیدRSS ویدائوRSS مسترسئوکارلینک های مرتبطپیوندهاRSS آکادمی ایران اسکین کرRSS ایران کریر فیلیمو