راه های لاغری سریع

از راه های لاغری سریع توجه به اشتهاست

مجله بیماری و راه های درمان نودی ؛ بدن ما مجهز به یک سیستم هشدار دهنده است : اشتها، گرسنگی و میل به خوردن به طور کلی عملکرد حاصل از نیاز ماست. سعی کنید استفاده از این سیستم را فرا بگیرید. با ما همراه باشید تا چند روش کاربردی که توجه به آنها کاهش وزن را به دنبال خواهد داشت و از راه های لاغری سریع می باشند ، بیان کنیم.

این مغز شماست که گرسنه می شود

در طول دهها سال گرسنگی به عنوان یک فضای خالی در شکم توصیف می شد ،اما بعد ها دریافتند که گرسنگی از افت قند خون ناشی می‌شود و امروز می دانیم این مغز است که گرسنگی را احساس و میزان ذخیره انرژی را کنترل می‌کند. هنگامی که مقدار این ذخایر کاهش می‌یابد مغز شروع می‌کند به فرستادن علائم مخصوص گرسنگی (ترشح بزاق دهان ،احساس سائیدگی در شکم و غیره)  تا ما را وادار به خوردن نماید .

08-eating-bad-fat-weight-gain-1024x683 راه های لاغری سریع

راه های لاغری سریع

زمانی برای دوباره اندیشیدن

از آنجایی که بدن ما دائماً به انرژی نیاز دارد ،مغز یعنی اندامی که علائم و احساسات را تحت کنترل خود دارد، به طورپیوسته آن را پشتیبانی می نماید .بنابراین جای شگفتی نیست که فرایند گرسنگی گاهی اوقات با اینکه بدن نیازی به غذا ندارد ،ما را با احساسی قوی ترغیب به خوردن می نماید و یا برعکس ،با دست کشیدن از غذا ما را گرسنه نگه می دارد.

اگر می خواهید (اطلاعات صحیح) را از پیغام های( مغشوش) تمیز دهید ،لازم است اشتهای خود را مجددا آموزش دهید. به عنوان مثال بین زمانی که میل به خوردن دارید و زمانی که تصادفاً چیزی در دهان خود میگذارید تامل کنید .ده دقیقه زمان کافی است تا آرامش خود را بیابید، در مورد اتفاقاتی که درونتان می‌افتد تمرکز نماید و به احساس خود گوش فرا دهید . این زمان اغلب کافی است تا هوس ما به خوردن به طور کلی از بین برود.مطالعه میخوام لاغر بشم باید چیکار کنم نیز به شما توصیه می شود.

کمتر بخورید ؛ بهتر بخورید

تعادل مازاد کاهش وزن مستلزم کم کردن غذای مصرفی نیست.

اگر تاکنون رژیم‌های بسیار سختگیرانه ای را امتحان کرده‌اید ،باید متوجه یک چیز شده باشید ،خود را محروم می کنید ،آن را ادامه می‌دهید، همچنان تلاش می کنید و سرانجام آن را رها می نمایید .البته ممکن است به عنوان پاداش این کار، موفق شوید چند کیلو از وزن خود را کم کنید اما در اثر ناپایداری این روش ها خیلی زود همه آن اضافه وزن ها برمی گردد. به طور کلی ما معمولاً مقدار قابل توجهی از اضافه وزن خود را به تدریج و طی سالیان کاهش می‌دهیم اما گاهی حتی مقداری بیشتری نسبت به قبل را یکباره اضافه می کنیم در نتیجه تعادل نهایی در بهترین حالت صفر و گاه حتی مازاد بر قبل خواهد بود.

 ترفندهایی که برای لاغری واقعاً عملی است

لوح ذهنتان را پاک کنید و دوباره از اول آغاز نمایید .اول از همه روی چیزهایی تمرکز کنید که می توانید بخورید ،نه چیزهایی که نباید مصرف کنید .به جای اینکه بگویی(د من نباید مربا بخورم ) به خودتان بگویید( من می‌توانم از همه میوه های تازه تابستانی لذت ببرم ) به همین ترتیب به جای اینکه تمام غذاهای سرخ کردنی را کنار بگذارید سعی کنید خودتان را عادت دهید که از روغن های گیاهی جدید موجود در فروشگاهها استفاده و با این کار افق های تازه را برای خود ایجاد نمایید که حتی می‌تواند لذت بخش تر نیز باشد .

05-eating-bad-fat-fried-foods-1024x683 راه های لاغری سریع

راه های لاغری سریع

همه چیز یک قانون ساده شکل می گیرد:به جز شیرینی وچربی های پخته ،هیچ چیز دیگری ممنوع نیست. ضمنا اولویت رابه غذاهایی بدهید که دارای مواد مغذی بیشتر وکالری کمتری هستند.به خصوص سبزیجات وسپس میوه ها،فرآورده های لبنی کم چرب وغیره.

فرناز سهیلی

فرناز سهیلی هستم؛ کارشناس مدیریت آموزش، نویسنده در سایت سیترین و چندین سایت پرمحتوای دیگر! دو سال است که در زمینه ی تولید محتوا فعالیت دارم و پس از مدت کوتاهی آنقدر به نویسندگی علاقمند شدم که فکر میکنم نمی توانم از نوشتن دست بردارم. از دیگر علایق من یادگیری چیزهای تازه است . هر چیزی که بتواند من را به چالش بکشد مسلماَ عاشق آن خواهم شد. یادگیری سئو ، موسیقی و فوتبال از چالش های جدید در زندگی من هستند.

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *